Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2023., 14:32   #69631
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mislim da treba uzdužne da bi mogao poprečne.

Osim možda ona kombinacija da se prime za štok od vrata pa ih vrata pritvore, ali o tome ne znam ništa.

Na Ceedu imam fixpoint točke, odnosno uzdužne vodilice ispod kojih se nalazi komad metala sa navojem i na to se šerafaju nosači. Drži ko zmaj.

Clio 2 je imao ovo što spominješ. Kačilo se ispod gornjeg ruba krova, a ispod kedera i vrata su djelomično sakrivala taj prihvat.

Ako Mini nema nijednu od tih mogućnosti kao predviđene od proizvođača, onda stvarno nema druge osim bušenja krova, ali osobno to ne bih radio. Koliko vidim, više nije ni bitno
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 15:04   #69632
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ceed i Clio su za sirotinju i stoku sitnog zuba u odnosu na vlasnike Minija pa je i red da oni to imaju, a da se kod Minija extra plaća.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 28.09.2023. u 17:01.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 16:34   #69633
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Na Ceedu imam fixpoint točke, odnosno uzdužne vodilice ispod kojih se nalazi komad metala sa navojem i na to se šerafaju nosači. Drži ko zmaj.
Isto ima i bmw 1, samo treba skinuti zaštitu/poklopac.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 18:20   #69634
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
U principu, snazna magnetska polja djeluju na fluide koji se sastoje od nabijenih cestica - ioni, elektroliti, plazma, tekuci metali...

Recimo, ljudsko tijelo se sastoji 60% od vode... No u toj vodi ima otopljene soli (NaCl) i elektrolita u velikim kolicinama... I reci da istosmjerno snazno magnetsko polje kakva su prisutna u EV automobilima ne djeluje na covjeka je pomalo blesavo jer sigurno djeluje, pitanje je samo na koji nacin i kojim intenzitetom...
Sviđa mi se u kojem smjeru razmišljaš.

Biorezonanca je metoda koja se između ostaloga koristi za opću zdravstvenu
dijagnostiku. Koriste ju na ISS-u jer gore nemaju medicinski labos. Bazirana je na elektromagnetizmu.

Kažu da EM polja ne utječu na zdravlje. A što je onda EM terapija na koju idu npr. sportaši i gerijatrija kada im odu zglobovi? Prodavanje magle?

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Baka nam je živjela u kući kraj onog dalekovoda s transformatorom kako se to već zove.
Krevet niti 10m od toga.
Dugo je poživjela.

Tak da kako koga potrefi, ima pušača koji su doživjeli stoti
Manje od 20% pušača umre od direktnih posljedica pušenja.

Ako netko ostane sterilan od EM zračenja kako to nedvojbeno dokazati?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 19:16   #69635
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ICNIRP i ostale mjerne metode mogu tocno odrediti kolicinu EM zracenja. To su (zasada) vrijednosti koje su ustanovljene kao sigurne za dugotrajnu izlozenost.

Vrijednosti koje se mjere u automobilima su daleko ispod tih limita i kao takvi nisu (po sadasnjem stanju tehnike / znanosti) problematicni.

Sav promet po zakonskim ograničenjima potrebuje toliko male količine snage, da polja koja nastanu u tom trenutku su opet zanemariva. Netko u Tesli stisne gas do poda tih 1,5s i pri tome povuce tih 1kA, jesmo li probili ICNIRP limite u tom trenutku? Rekao bih ne, ali rado bih i izmjerio, pa ako netko ima Model S Plaid, ja volontiram za mjerenje (opremu imam...)

Bas nedavno sam slusao jedno predavanje na temu EMR-a, gdje su koristili 1 MV/m (Megavolt po metru) polja da bi uzrokovali ostecenja u stanicama nekog tkiva (ovdje je testirano na stanicama testisa miseva). pa sad...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 19:52   #69636
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ICNIRP i ostale mjerne metode mogu tocno odrediti kolicinu EM zracenja. To su (zasada) vrijednosti koje su ustanovljene kao sigurne za dugotrajnu izlozenost.

Vrijednosti koje se mjere u automobilima su daleko ispod tih limita i kao takvi nisu (po sadasnjem stanju tehnike / znanosti) problematicni.

Sav promet po zakonskim ograničenjima potrebuje toliko male količine snage, da polja koja nastanu u tom trenutku su opet zanemariva. Netko u Tesli stisne gas do poda tih 1,5s i pri tome povuce tih 1kA, jesmo li probili ICNIRP limite u tom trenutku? Rekao bih ne, ali rado bih i izmjerio, pa ako netko ima Model S Plaid, ja volontiram za mjerenje (opremu imam...)

Bas nedavno sam slusao jedno predavanje na temu EMR-a, gdje su koristili 1 MV/m (Megavolt po metru) polja da bi uzrokovali ostecenja u stanicama nekog tkiva (ovdje je testirano na stanicama testisa miseva). pa sad...
Ima jedan problem ovdje sa ICNIRPom...

The ICNIRP Guidelines on Limiting Exposure to Electromagnetic Fields are for the protection of humans exposed to radiofrequency electromagnetic fields (RF) in the range 100 kHz to 300 GHz. The guidelines cover many applications such as 5G technologies, WiFi, Bluetooth, mobile phones, and base stations. This publication replaces and superseeds the 100 kHz to 300 GHz part of the ICNIRP (1998) radiofrequency guidelines, as well as the 100 kHz to 10 MHz part of the ICNIRP (2010) low-frequency guidelines.

Kao sto vidis, radi se o izmjenicnom elektromagnetskim valovima visokih frekvencija (impliciram da je nastalo izmjenicnim signalom)...

U slucaju EV vozila, imamo prilicno snaznu istosmjernu struju koja uzrokuje prilicno snazno staticno magnetsko polje... Sve u svemu, ovo o cemu se prica nije problematika ICNIRPa jer se ne radi o elektromagnetskim valovima (frekvencija>0), vec magnetskom polju (frekvencija je 0)... Valjda sam dobro objasnio, nisam se dugo bavio ovim fundamentalnim stvarima...

U svakom slucaju, hvala sto si spomenuo ICNIRP jer osobno nisam pojma imao nista o tome, sad barem znam nesto...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 20:17   #69637
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ima jedan problem ovdje sa ICNIRPom...

The ICNIRP Guidelines on Limiting Exposure to Electromagnetic Fields are for the protection of humans exposed to radiofrequency electromagnetic fields (RF) in the range 100 kHz to 300 GHz. The guidelines cover many applications such as 5G technologies, WiFi, Bluetooth, mobile phones, and base stations. This publication replaces and superseeds the 100 kHz to 300 GHz part of the ICNIRP (1998) radiofrequency guidelines, as well as the 100 kHz to 10 MHz part of the ICNIRP (2010) low-frequency guidelines.

Kao sto vidis, radi se o izmjenicnom elektromagnetskim valovima visokih frekvencija (impliciram da je nastalo izmjenicnim signalom)...

U slucaju EV vozila, imamo prilicno snaznu istosmjernu struju koja uzrokuje prilicno snazno staticno magnetsko polje... Sve u svemu, ovo o cemu se prica nije problematika ICNIRPa jer se ne radi o elektromagnetskim valovima (frekvencija>0), vec magnetskom polju (frekvencija je 0)... Valjda sam dobro objasnio, nisam se dugo bavio ovim fundamentalnim stvarima...

U svakom slucaju, hvala sto si spomenuo ICNIRP jer osobno nisam pojma imao nista o tome, sad barem znam nesto...
Istosmjerna struja?
Nikakva istoamjerna struja, struja mjenjani amplitudu i smjer. Na bateriji kad das gas vrijdnost struje raste, kocis, okrene se . Nis nije konstantno no istoamjerno...eventualno neko vrijeme na autoputu uz tempomat. Motori su izmjenicni. A prije tih motora su pretvaraci.
Struje jesu velike, al auto je od lima....a magnerako polje ce se zatvarat kroz lim....jer je bolja vodlhivost

Elektro polja
Od cega tocno u autu, 4g modema/antene?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 21:23   #69638
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Istosmjerna struja?
Nikakva istoamjerna struja, struja mjenjani amplitudu i smjer. Na bateriji kad das gas vrijdnost struje raste, kocis, okrene se . Nis nije konstantno no istoamjerno...eventualno neko vrijeme na autoputu uz tempomat. Motori su izmjenicni. A prije tih motora su pretvaraci.
Struje jesu velike, al auto je od lima....a magnerako polje ce se zatvarat kroz lim....jer je bolja vodlhivost

Elektro polja
Od cega tocno u autu, 4g modema/antene?
Pricamo o istosmjernoj struji pa svidjalo se tebi ili ne... Moram priznat da uz svo znanje koje sam do sada skupio iz elektrotehnike, nisam jos cuo za baterije koje su u stanju dati van izmjenicnu struju bez pretvorbe... Al ako je to netko otkrio, svaka mu cast...

No, idemo dalje... Dakle, sad kad si me vec povukao za jezik citaj...

Unutar samog EV automobila sve je oziceno i koristi se istosmjerna struja (DC)... Npr. motori na Modelu S jesu izmjenicni (AC) i prije njih su konverteri koji pretvaraju DC u AC, no recimo Model 3 koristi istosmjerne motore (DC)... Koliko sam nasao, DC motori imaju vecu efikanost od AC motora, al to nije sad bitno...

Ovo na sto se ti referiras da struja mijenja amplitudu i smjer - i da i ne... Mijenjanje amplitude nema bas veze sa frekvencijom, no promjena smjera ima... U slucaju EV vozila do toga ne dolazi, barem ne u smislu da se generira elektromagnetski val jer struja ili ide u jednom smjeru (kod voznje naprijed) ili se vraca u baterije (kod regenerativnog kocenja), no to se ne desava nekoliko puta u sekundi, vec kroz duze vremenske razmake... Dakle, tu nema govora o frekvenciji...

Jednostavno, imas ogromnu struju od par desetaka do par stotina, pa i preko tisucu Ampera koja ide u jednom smjeru, generira magnetsko polje u kojem covjek sjedi i jbg, na neki nacin to snazno polje mora utjecati na elektrolite i ione u tijelu covjeka... Pitanje je na koji to nacin utjece i kojim intenzitetom te da li je to sve stetno...

A sto se tice magnetskih silnica, nije to struja pa da ce ici linijom manjeg otpora... Silnice se zatvaraju posvuda, dok u magneticnom materijalu dolazi do induciranja napona pa i tu potekne struja...


Ovo je gradivo prve godine na FERu, a toga se stvarno slabo sjecam, tako da sam mozda lupio neku glupost, molio bih da me kolege isprave... Jbg, pred 25 godina sam o tome ucio, necega se sjecam, al hrpu sam zaboravio...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 21:38   #69639
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Anlaser koji kod svakog starta motora povuče 150-400A i to potpuno neoklopljeno isto nije bezopasan.

Možda je baš zato Stop-Start postao obavezan, da se kod svakog semafora inducira što jače magnetno polje, jel tako @Visage .

Čisto za perspektivu, BEV na autoputu vuče ca. 20 kW @ 400V tj. sitnih 50A. Za Porsche/Hyundai/KIA struje su upola manje zbog 800V napona baterije.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 21:57   #69640
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova

Struje jesu velike, al auto je od lima....a magnerako polje ce se zatvarat kroz lim....jer je bolja vodlhivost

Elektro polja

Od cega tocno u autu, 4g modema/antene?
jesi li siguran da znaš o čemu pričaš?


Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ovo je gradivo prve godine na FERu, a toga se stvarno slabo sjecam, tako da sam mozda lupio neku glupost, molio bih da me kolege isprave... Jbg, pred 25 godina sam o tome ucio, necega se sjecam, al hrpu sam zaboravio...
vidim da to dobro znaš samo se praviš skroman



Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ICNIRP i ostale mjerne metode mogu tocno odrediti kolicinu EM zracenja. To su (zasada) vrijednosti koje su ustanovljene kao sigurne za dugotrajnu izlozenost.
Imaš li možda info kako su ustanovljene sigurne granice? Kako su došli do tih zaključaka? Znanstvenici i oni koji se tako nazivaju stalno govore da “ne postoji opasnost osim toplinskog učinka” jer je to neionizirajuće zračenje a pravih studija koje to potkrepljuju baš i nema ili ja ne znam gdje i kako tražiti.

S druge strane brojne studije unatrag 70ak godina su pokazale da je praktički svako EM zračenje štetno a utjecaji na čovjeka ovise o tipu zračenja, frekvenciji i izračenoj snazi.

https://bioinitiative.org/

Drugim riječima ako smanjiš wifi router sa 1W na 100mW imat će drugačiji utjecaj iako je potpuno ista frekvencija.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 22:19   #69641
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522