Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2023., 11:25   #69661
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Možeš 30 dana ranije, ali mora biti u tekućem mjesecu.
Baš tako, ako ti je tehnički 1. ili 2. onda si .

Nisam bzvz išao po auto 31. u mjesecu, iako su htjeli da dođem idući dan
Bezveze, ali ok, bar sam nešto novo saznao
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 13:51   #69662
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
jesi li siguran da znaš o čemu pričaš?
Pitanje treba ponekad postaviti i samom sebi.
Iznosiš previše, u najmanju ruku diskutabilnih (subjektivnih) navoda, osjetno distanciranih od objektivnosti.

Da me eventualno ne shvatiš krivo, bez dlake na jeziku: nema tako davno da si se prozvao iskusnim matorijem koji je skupljao iskustvo u automobilskoj industriji. Međutim, pojam cjeloživotno učenje je očigledno nepostojeć u tvom svjetonazoru.
Generalizirani format informacija baziran na subjektivnim mišljenjima, koje pokušavaš upakirati u celofan tehničkih pojmova, kakav podastireš ovdje, nije adekvatan! Samosugestivna priroda takvih informacija će većinu osoba zainteresiranih za temu, ali bez naprednog znanja, odvući u jednosmjernu slijepu ulicu.

Korist od takvih priloga je u rangu Hammovih trolanja "dizel je car". S tim da je njegove komentare bar donekle moguće shvatiti kao zajebanciju, pa se čovjek i nasmije. (Pusa Hamm )

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imaš li možda info kako su ustanovljene sigurne granice? Kako su došli do tih zaključaka?
Odgovor ćeš naći na ICNIRP stranici, gdje su javnosti dostupni svi dokumenti.

---

Netko je spomenuo da se ICNIRP brine samo od 100kHz, međutim, najvjerojatnije je otvorio samo jedan od dokumenata.

Statična magnetska polja su pokrivena publikacijom iz 2014, Health Physics 106(3):418-425; 2014
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2023., 14:57   #69663
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Korist od takvih priloga je u rangu Hammovih trolanja "dizel je car". S tim da je njegove komentare bar donekle moguće shvatiti kao zajebanciju, pa se čovjek i nasmije. (Pusa Hamm )
DIZLO 4 LIFE!

https://youtube.com/shorts/gPPZi2dZn...jbHPr7aY-QgbMj


Hamm je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 15:04   #69664
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Daču nismo dugo spomenuli.

Neki dan jednu proučio, bila kod mehaničara na dizalici.
Sandero Stepway 1.5dci 63kw, 2011.g.
380 000km na satu.

Očekivao sam poluraspadnut auto.
Je iznutra plastičan, vide se ogrebotine na oblogama vrata, al sve je na mjestu, niš ne ispada, svi prekidači rade, mijenjan prekidač svjetla samo.
Motorni prostor suh, ispod auta sve suho, a niš nije predihtavano, ok, ipak to nije BMW ccc...

Čak alternator je originalni što je nevjerojatno za Reno mehaniku.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 15:53   #69665
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Jesi ti siguran da ima 63kW? 1.5dCi obično ima 115 KS/85kW i taj je motor nepoderiv. Merc ih je stavljao u svoju A klasu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 16:04   #69666
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Imao sam službene Clio 4 Grandtour sa 75 i Megane 4 s 90 ks 1.5 dCi. Nikakvih kritika na motor (osim što ovaj jadnik sa 75 nije full natovaren mogao držati 130 na tempomatu na onom najjačem usponu autoceste ZG-RI)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 16:23   #69667
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Piše u prometnoj 63kw
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 16:25   #69668
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Suncan je dan, nema prevelike guzve u prometu, valjda ce i ovo redakcija crne poslikati pa dokumentirati do veceras.

Beba petica (520 d) rekao bih recentni model. Spustam se s Kaptola, parsto metara od Jelacica, Ilica, malo iza Zare i prema bivsem Kino Lika ulazu. Zabila se valjda u vozilo cistoce, cistaca koji mete ulicu. Stajao je pokoji sluzbeni iz ceha cistoce, pa vjerujem da se zabio u dio kontejnera koji je zahaklan na biciklinu. Bebi je lijeva strana udarena, ali razina kitanja i farbanja, koliko sam u voznji mogao vidjeti, ne cini se strukturno znacajnije ostecenje.

Ali svaki aribag je otvoren! Vozac, suvozac, sjedala odozada, svi su otvoreni. Nisam mogao vidjeti drugu stranu, pa je tesko reci kako je to sve izgledalo.

Ali pitam se na glas, sto tocno sustav/kamera od petice tocno vidi od informacija? Super je da ih je otvorio, zastitio od mozebitne nezgode, ali po vidjenom, nesreca ni priblicno nije bila tako dramaticna.

Koliko ce ga kostati (za model) stavljanje novih airbegova, na svim spomenutim sicevima?



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 19:48   #69669
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova



Koliko ce ga kostati (za model) stavljanje novih airbegova, na svim spomenutim sicevima?







...
U slično glupoj nesreći prijateljici su se otvorili svi zračni jastuci i zavjesa na mini cooper countryman, njih 6 ili 8.
Ceh je bio 1500 eura po jastuku, i to ie bilo prije par godinq, dakle danas može biti samo skuplje.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 23:56   #69670
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Koliko sam mogao vidjeti u nekoliko videa na YT kod kojih komentiraju total loss iliti totalke, ponekad samo tako minorna nesreća gdje su svi Airbagovi vani znaju staviti auto u neisplativ popravak, jer kod dosta modela se prednji kompletan kokpit mora mijenjat + ostali jastuci + pojasevi + reprogramiranje.

Svakako blesavo ako je npr. u autu bio samo vozač - a ono ispali svih 10+ jastuka. Bogme fini cirkus poslije bude
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2023., 02:15   #69671
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Da ne quotam sve i jednog od vas koji ste krivo napisali i par vas koji niste.
Tehnički pregled obavljen u tekućem mjesecu kad vam istječe važi do sljedeće godine do ISTOG datuma isteka. Teh.pregled obavljen DO 30 dana ranije od isteka, a u mjesecu PRIJE mjeseca isteka vrijedi do ZADNJEG dana TOG mjeseca u kojem ste obavili tehnički. Za ove zabrinute što su si 'skratili' tehnički na mjesec prije, a u biti samo za tih par dana razlike, a ne mjesec, to se rješava da sljedeće godine odeš na tehnički PRVOG u sljedećem mjesecu, i opet će vrijediti do ISTOG datuma kao onda kad ste ga 'skratili'. Zašto je to tako, zato što se datum tehničkog veže na datum police osiguranja, a ona MORA trajati 365 dana ilitiga punu godinu dana. Doduše i dan danas postoji generali i slična šabanezerska osiguranja koja se toga ne drže po propisima pa skraćuju police ako dođete iz drugog osiguranja, time radeći prekršaj zakona o osiguranju jer je striktno zabranjeno da isti predmet osiguranja bude osiguran u dvije osiguravateljske kuće. Ili manipulacije sa satom isteka osiguranja. Po zoo polica mora trajati do dana isteka u 23:59 ilitiga u 24:00 da budemo strogo precizni.
Primjera radi - polica vam istječe 15.10.2023, tehnički 15.10. Odite na tehnički 20.9.2023, tehnički će vrijediti do 30.9.2024., a polica i dalje do 15.10.2024. Nagodinu odete na tehnički 1.10.2024., i obavite sve, registracija komplet, dakle i tehnički i osiguranje vrijediti će do 15.10.2025.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 08:15   #69672
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
To se meni "desilo" jedne godine.

Imam regi 9.5 i morao sam otići u 4mj i tehnički mi vrijedio do 30.4, a osiguranje do 9.5

I onda sam nakon par godina to poravnao
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 08:52   #69673
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Inače na tehničkom, više utvrđenih manjih nedostataka može biti jedan veći, više većih opasni

Čl. 225 st.7 ZSPC-a.
Ako auto npr nema jedne tablice, to je veći nedostatak.

Ne znam dal se mijenjalo, moram proučiti, al tehnički pregled je uvijek vrijedio do zadnjeg dana mjeseca u kojem je obavljen, dok prometna vrijedi do datuma koji na njoj stave.

Poček za kaznu neimanja police je 30 dana od isteka
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 09:17   #69674
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Loša vijest - i kamere su postale pametne
https://www.poslovni.hr/svijet/nova-...kamere-4410747
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 12:05   #69675
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Teslina tvornica u Berlinu ima velikih problema sa ozljedama na radu i ekološkim havarijama
https://www.dw.com/hr/za%C5%A1to-je-...adu/a-66952795
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 14:50   #69676
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Loša vijest - i kamere su postale pametne
https://www.poslovni.hr/svijet/nova-...kamere-4410747
Ne vidim po čemu je ovo revolucija, u odnosu na dosada postojeći section kontrol, gdje ti mjeri brzinu između dvije sekcije koje mogu biti udaljene i par km.
Ili sam nešto krivo shvatio?

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 15:52   #69677
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Evo ni E Ficeke vise nitko nece: https://de.italy24.press/gesellschaft/887852.html
Ovamo je dizel opet otisao preko 2€. Strujic dakle ostaje do daljnjeg glavni daily kod nas
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 15:55   #69678
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Nije revolucija ali je odlična stvar jer svi tamo di su kamere uspore. a prije njih i odmah nakon GAS.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 18:58   #69679
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teslina tvornica u Berlinu ima velikih problema sa ozljedama na radu i ekološkim havarijama https://www.dw.com/hr/za%C5%A1to-je-...adu/a-66952795
Pazi tek crticu iz mladosti. Jucer kad sam od rodjakinje dobio poveznicu koja zivi i radi na otoku, kako se Beckham obukao kao zadnja seljacina, pa mi naslov sa strane skrene paznju! Kako se radi o izrazito zutom tisku, skoro da sam stao na naslovu, da se u istom sam otac ne hvali:

I took my son Elon Musk to a sex party when he was nine: Tesla CEO's father says...

Na vrhu uvijek iste ritualne devijacije kao standard.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 20:17   #69680
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Odgovor ćeš naći na ICNIRP stranici, gdje su javnosti dostupni svi dokumenti. Netko je spomenuo da se ICNIRP brine samo od 100kHz, međutim, najvjerojatnije je otvorio samo jedan od dokumenata. Statična magnetska polja su pokrivena publikacijom iz 2014, Health Physics 106(3):418-425; 2014
Nisam detaljno do malocas procitao tvoju poruku. Ne poznajem osobno Medu, ne poznajem ni tebe, pa jos manje imam potrebu ulaziti vase mozebitno poznanstvo forumski ili dalje. Ali ono sto navodis kao autoritet - najiskrenije, doista bih volio zivjeti u svijetu gdje mozes vjerovati autoritetima - nije nista drugo do srednjovjekovnog nacina postavljanja autoriteta - macem!

The International Commission for Non-ionizing Radiation Protection- an invite only club with longstanding industry ties that is accountable to no one.

ICNIRP is short for the International Commission for Non-ionizing Radiation Protection. ICNIRP is an invite only, small group of just 14 members that has no oversight. It was founded by scientist Michael Repacholi who was funneling industry money though a hospital to fund his EMF activities and is now an industry consultant. Repacholi remains an ICNIRP Emeritus Member.

ICNIRP – with its impressive sounding name – is de-facto the standard setting so called “authority” when it comes to answering the question of “what is safe” regarding wireless and powerline frequency extremely low frequency non-ionizing radiation. It does not represent “consensus” as it is made of just up to 14 people.

“ICNIRP can, and should, be considered as a “private club” where, members of the new Main Commission are selected by the members of the outgoing Main Commission. It is a self-perpetuating and self-promoting German NGO that is not accountable for its actions at all. Nobody controls it. Nobody supervises it. Nobody checks it for conflicts of interests. Nobody checks it for the scientific accuracy. In all what and how ICNIRP does we, the general public, must rely on the self-assurances, from the ICNIRP, that all is in order.” –Dr. Dariuz Leszczynski on ICNIRP


ICNIRP: Published Research on Conflicts of Interest and Lack of Protection

Unfortunately, much of the research conducted on this issue has been industry-funded by companies with vested interests on one side of the issue or the other which makes it difficult to know which studies are trustworthy.

______________________________

Meanwhile, numerous peer-reviewed laboratory studies conducted over several decades have found biologic effects from limited exposures to ELF EMF. These studies suggest that the EMF guidelines established by the self-appointed, International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection (ICNIRP) are inadequate to protect our health. Based upon the research, more than 250 EMF experts have signed the International EMF Scientist Appeal which calls on the World Health Organization to establish stronger guidelines for ELF and radio frequency EMF. Thus, even if EMF measurements comply with the ICNIRP guidelines, occupants of hybrid and electric cars may still be at increased risk for cancer and other health problems.


______________________________

Sad se covjek pita defetizmom danasnjeg vremena, sto da radim, kome mogu vjerovati, pa otici najlaksom ulicom - ma necu misliti o tome, prepustan njima da misle!

Tad me mozes slobodno nazvati budaletinom i teoreticarem zavjere i neces me puno uvrijediti. No jako biram kome vjerujem, tko se navodno brine o meni i zdravlju bliznjih.

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
U slično glupoj nesreći prijateljici su se otvorili svi zračni jastuci i zavjesa na mini cooper countryman, njih 6 ili 8.
Ceh je bio 1500 eura po jastuku, i to ie bilo prije par godinq, dakle danas može biti samo skuplje.
Ocekivano skupa, jako skupa igra. Recimo da je Pero kupio na kredit novu peticu, placa skupe rate, posao ga drzi da mu glava bude iznad vode, te dobije prinovu u obitelji. Desi mu se uz deset neplaniranih izdataka (zena izgubila postao, posudba novca bratu ili sestri, drugi krediti) da mu zbog nesrece izleti jednaki broj dormeo jastuka. Sto ako nema?

Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
nesreća gdje su svi Airbagovi vani znaju staviti auto u neisplativ popravak, jer kod dosta modela se prednji kompletan kokpit mora mijenjat + ostali jastuci + pojasevi + reprogramiranje.
Bas na tom tragu dodatno pitam na glas

@Lewis i ostali BMW mestrovi, moze li Pero otici Mehi, te ga pitati- Meho, nemam love za toliko jastuka, daj mi potvrdi da su mi svi jastuci instalirani, ili makni sigurnosne notice, da mi nista ne javlja i da normalno dalje mogu voziti, dok i ako ne skupim? More li se to danas?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 02:38   #69681
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

@Lewis i ostali BMW mestrovi, moze li Pero otici Mehi, te ga pitati- Meho, nemam love za toliko jastuka, daj mi potvrdi da su mi svi jastuci instalirani, ili makni sigurnosne notice, da mi nista ne javlja i da normalno dalje mogu voziti, dok i ako ne skupim? More li se to danas?


...

Da.
I sad si zamisli, kupiš rabljeni auto i netko je napravio baš to i dogodi ti se prometna.....
A ima takvih auta po našim cestama hrpa.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 07:42   #69682
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Ako je Pero kupio 5-icu, valjda je toliko pamet da ima kasko osiguranje pa će mu ono refundirati štetu.
Ono što mene čudi, je da premium klasa automobila ima senzor za vezanje pojasa na sicevima da ne tule kada pojas ije vezan, a nitko ne sjedi na sicu, ali ti senzori nisu upareni sa airbagovima tako da se otvore samo oni neophodni. Mislim da bi par linija koda to jako jednostavno riješilo.

Žalili mi se likovi koji rade u osiguranju da su cijene dijelova astronomske (npr. LED-Matrix svjetla po 25k kn,...), da moraju plaćati originalne dijelove koje stave u ovlaštenom servisu (a koji je sam po sebi skup) i da će police sigurno ići gore jer su ukupno gledajući oko pozitivne 0, a to si ne smiju dozvoljavati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 07:44   #69683
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Mogu si misliti kako su na nuli. Ko da moji bankari počnu kukati da su na nuli.
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 08:51   #69684
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,851
Ma meni je fascinantno da ljudi misle da neki agent u prodaji osiguranja zna kako stoje najveće poslovne tajne i profiti... 😂😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 09:05   #69685
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ono što mene čudi, je da premium klasa automobila ima senzor za vezanje pojasa na sicevima da ne tule kada pojas ije vezan, a nitko ne sjedi na sicu, ali ti senzori nisu upareni sa airbagovima tako da se otvore samo oni neophodni. Mislim da bi par linija koda to jako jednostavno riješilo.
Koji su to premium auti?
Ja sam jos ma E46 Bmwu (2000 godiste proizvodnje) imao foliju unutar sjedala suvozaca koja pepoznaje dali netko sjedi ili ne i tako aktivira suvozacev airbag. Znaci nece se ispucati ako nema nikoga.

Problem je nastajao kad krivom upotrebom (ili nekom prometnom pa skrivanjem) pukne ta folija (ono kad ulazis/usisavas auto pa nabijes koljeno u sic i slicno) i napukne ta folija te se onda upali airbag lampica a ljudi su umjesto zamjene folije u sicevima su vadili airbag lampice ili kupivali "varalice" koje su kostale 100kn na ebayu koju ustekas u konektor ispod sjedala i onda se ugasi greska/lampica ALI u tom slucaju kod sudara ispucava se i taj airbag neovisno ima li koga na sjedalu ili ne....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 09:48   #69686
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Ajmo malo na uobičajene teme


Troje mladih BMW-om izletjelo s ceste u Dugopolju, prevrnuli se. Vozač (19) kritično




Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Koji su to premium auti?
Ja sam jos ma E46 Bmwu (2000 godiste proizvodnje) imao foliju unutar sjedala suvozaca koja pepoznaje dali netko sjedi ili ne i tako aktivira suvozacev airbag. Znaci nece se ispucati ako nema nikoga.

Problem je nastajao kad krivom upotrebom (ili nekom prometnom pa skrivanjem) pukne ta folija (ono kad ulazis/usisavas auto pa nabijes koljeno u sic i slicno) i napukne ta folija te se onda upali airbag lampica a ljudi su umjesto zamjene folije u sicevima su vadili airbag lampice ili kupivali "varalice" koje su kostale 100kn na ebayu koju ustekas u konektor ispod sjedala i onda se ugasi greska/lampica ALI u tom slucaju kod sudara ispucava se i taj airbag neovisno ima li koga na sjedalu ili ne....
Upravo to sam ja napravio, sva sreća na vozačkom sicu na golfu iz 2004.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 10:09   #69687
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,381
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ajmo malo na uobičajene teme

Troje mladih BMW-om izletjelo s ceste u Dugopolju, prevrnuli se. Vozač (19) kritično

Upravo to sam ja napravio, sva sreća na vozačkom sicu na golfu iz 2004.

Ono kaj meni nije jasno - zakaj uvijek BMW? Pa nije da danas fali automobila koji mogu potegnut.

Citiraj:
Do nesreće je došlo dok je 19-godišnji vozač upravljao osobnim vozilom BMW i kretao se od smjera zapada u smjeru istoka te dolaskom u nepregledni zavoj nije prilagodio brzinu kretanja stanju ceste uslijed čega je izgubio nadzor nad vozilom koje je sletjelo van kolnika te se nastavilo nekontrolirano kretati, nakon čega dolazi do okretanja vozila na krov.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 10:14   #69688
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ono kaj meni nije jasno - zakaj uvijek BMW? Pa nije da danas fali automobila koji mogu potegnut.
Pa nije uvijek BMW, samo novinari vole naglasit ako je bio BMW/Mercedes eventualno Audi.
Kad je u pitanju Renault, Opel, Citroen.... onda samo napisu "vozilo" u naslovu....

Ako pak napisu/boldaju BMW/Merc/Audi onda to privlaci klikove vise. Vidis i sam si "nasjeo" na to.

Danas svaki auto moze potegnuti 150-160 tako da nebitno je koji je brand, bitno je smao ko je za volanom..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 10:33   #69689
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa nije uvijek BMW, samo novinari vole naglasit ako je bio BMW/Mercedes eventualno Audi.
Kad je u pitanju Renault, Opel, Citroen.... onda samo napisu "vozilo" u naslovu....

Ako pak napisu/boldaju BMW/Merc/Audi onda to privlaci klikove vise. Vidis i sam si "nasjeo" na to.

Danas svaki auto moze potegnuti 150-160 tako da nebitno je koji je brand, bitno je smao ko je za volanom..

Vozači BMW-a (generaliziram, ali to ne znači SVI SVI, nego u pravilu većina) vole ovako pokazati ekipi kako super BMWa imaju. Nitko ne kupuje BMW-a jer mu je najbolji deal, ili super oprema, ili jer mu treba nešto za do posla i nazad.
Kad bude takvo sranje s BMWom, uvijek ih je troje četvero, netko ispao, 19-godisnjak itd. Nikad ne bude sam 40godisnji poslovni covjek od umora, nego divljanje i neprilagođena brzina i mladost/neiskustvo ili pak alkohol.

Puno se vozim i iz iskustva mogu reć da su BMW vozači u velikoj većini ti koji ne daju žmigavce, divljaju i po gradu i izvan grada, bacaju opuške i ostalo smeće iz autiju, parkiraju ko da nisu autoškole vidjeli i slično.
Opet, generaliziram na temelju iskustva, ali znam da nisu SVI SVI jer i sam imam kolegu koji je najnormalniji vozač i kupio je BMWa jer mu je lijep i voli šarafiti po njemu, a vidim da takvih ima i po forumu.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 10:46   #69690
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Kad već spominjemo BMW kao vozilo nadobudnih klinaca u HR (a iz iskustva mogu reći da sam kao mladić poznavao njih nekoliko) ovdje u DE npr. Turci obavezno kupuju 10+godina stare AMG modele i turiraju i luduju njemačkim ulicama. Isto što rade mladi hrvati u BMW-ima i Audijima.

Nažalost što se tiče novinarstva - odavno je dokazano da naslovi kao BMW/Audi/Mercedes sletio s ceste podižu količinu klikova.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na