Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2007., 15:36   #1
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
eMULE ili neki od BitTorrenta?

Kakva je razlika, prije svega u prakticnom smislu, izmedju programa eMule i nekog od BitTorrent programa? Poznato mi je da se radi o donekle razlicitim p2p protokolima, odnosno o njihovoj programskoj implementaciji, ali me interesira sta bi ste prije preporucili za koristenje, eMule ili recimo Bitcomet ili pak uTorrent? Pitam, jer ovdje Talijani ko sasavi koriste eMule, vrlo rijetko bittorrente (barem koliko sam ja vidio). Pa prije nego li se usudim njih pitat perché i ispadnem stronzo- molim, savjetujte! Biljezim se sa stovanjem, ljubim ruke, i tako to.
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 16:08   #2
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
....ali me interesira sta bi ste prije preporucili za koristenje, eMule ili recimo Bitcomet ili pak uTorrent?...
Jednima je bolji jedan, drugima drugi. Ovisi sto trazis (a o tome se ne smije pricati ovdje zbog pravila). Moj izbor ce uvijek biti druga opcija. Sto se tice klijenata Azureus ili Bitcomet...
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2007., 16:21   #3
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Koristi oba. Pametno limitiraj brzinu i deri

Emulac ima zbilja rijetkih stvari koje često ne možeš naći drugdje. Torrente koristim ili za nove ili neke poznate stare stvari.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 17:09   #4
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
@ morph: legalne stvari samo, u sirem i uzem smislu rijeci.
( a zar si sumnjao? hehe)
Ma stvarno, skido bih samo par serija , tj. par epizoda serija koje su i onako bile na tv i koje sam fino mogo snimit sa videom, da nisam zaboravio. Filmovi me vise ne interesiraju, prica & bajki mi je na vrh glave - a americkih posebno!- i kaj? ostaju mi stare serije ( koje su isto price & bajke, al iz onih lijepih vremena, pa prema tome to ne vazi ) ... a otkad sam pokljuco par trojancica i virusa sa crack-softwareima vise ni to nije tako zanimljivo. Prema tome...po PS-u , druze kapetane. ( Ko je bio u jna zna o cemu zborim.) Vise godina imas -manji ti je izbor...
@ costa: imas ti pravo, probat oba. limitirat - na koliko?
(sad vidim da si popunio album Zivotinjskog carstva! pa kako si to uspio???
ja jos uvijek nisam! jel se jos uvijek prodaju cokoladice zivotinjskog?
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 18:26   #5
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Najprije vidi koliki ti je maksimalni upload. Izračunaj oko 80% od toga i podjeli ravnomjerno između emulca i torrenata. Korištenje maksimalnog uploada bi ti zagušilo vezu (pričam za aDSL).
Što više uploada daš to je veća šansa da će ti download biti brži pa mijenjaj ovisno o tome što ti se više žuri skinut. Za emulca je bitno i da djeliš stvari, a koliko znam pomaže i čenjinica da je što duže upaljen.
Za oba programa je bitno i da ti firewall/router ne blokira portove koje koriste.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 15:57   #6
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Azureus.
Malo mi je trebalo vremena da pocnem, upustva... evo ide...
Stavio sam 40 kbps za max upload, kako savjetuju za adsl na azureuswiki stranici, makar izmjereni max download mi je oko 110 kbps ( pa je 80% = 88 kbps). Nije tesko bilo niti namjestiti Comodo...samo mi je sporo nekako , 700 mb, oko 4h skida i tek smo na 22%. Ne moze brze? Ili je to normalno?
Ne bih sad eMule u paru s njim koristio, svaki pojedinacno prvo, pa cemo poslije vidit.
Samo me interesira treba li omoguciti internet connection sharing pod Broadband- properties- advanced ? ( Prije mi je to bilo iskljuceno - tako sam procitao negdje- sad sam za svaki slucaj stavio kvacicu. :- )
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 16:06   #7
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor commissario Pregled postova
Azureus.
Malo mi je trebalo vremena da pocnem, upustva... evo ide...
Stavio sam 40 kbps za max upload, kako savjetuju za adsl na azureuswiki stranici, makar izmjereni max download mi je oko 110 kbps ( pa je 80% = 88 kbps). Nije tesko bilo niti namjestiti Comodo...samo mi je sporo nekako , 700 mb, oko 4h skida i tek smo na 22%. Ne moze brze? Ili je to normalno?
Ne bih sad eMule u paru s njim koristio, svaki pojedinacno prvo, pa cemo poslije vidit.
Samo me interesira treba li omoguciti internet connection sharing pod Broadband- properties- advanced ? ( Prije mi je to bilo iskljuceno - tako sam procitao negdje- sad sam za svaki slucaj stavio kvacicu. :- )
A kakvu vezu imas? Brzina dl-a kod torrenta ovisi o tome koliko ima seedera/leechera (u podforumu mreze ima sticky o toj tematici pa ne bi bilo lose da bacis oko) i otkuda skidas (privatni ili public trackeri).
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 18:18   #8
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Adsl. (Testirao sam sinoc maxi - brzinu dl i ul-a, dl oko 840, ul oko 150 kbps -danas 110, al radi i opera)
Skidam sa Mininove. Javni tracker?
1 seed i 2 peersa. dl u prosjeku oko 5 kbs ili jos gore sad , ul jo sgore i od toga, evo na nuli je, pa 4-5b/s. Najgori mi je taj ratio ( 0.85) : nisam ukapiro jel ga meni neko dodjeljuje ili je to samo automatski izracun odnosa dl-ul?
Poslije pogledam sticky, umoran sam sad ko...ufff...i plus svega sad je na 27% tek, ide ko puz...
idem ja lec malo i nesto pojest, stvarno ne mogu vise, ljudi moji... mozda je trebalo stavit bitcomet, kazu jednostavnije ide? (da ne kazem brze.)
pa ako imata savjeta.
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 18:25   #9
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor commissario Pregled postova
Adsl. (Testirao sam sinoc maxi - brzinu dl i ul-a, dl oko 840, ul oko 150 kbps -danas 110, al radi i opera)
Skidam sa Mininove. Javni tracker?
1 seed i 2 peersa. dl u prosjeku oko 5 kbs ili jos gore sad , ul jo sgore i od toga, evo na nuli je, pa 4-5b/s. Najgori mi je taj ratio ( 0.85) : nisam ukapiro jel ga meni neko dodjeljuje ili je to samo automatski izracun odnosa dl-ul?
Poslije pogledam sticky, umoran sam sad ko...ufff...i plus svega sad je na 27% tek, ide ko puz...
idem ja lec malo i nesto pojest, stvarno ne mogu vise, ljudi moji... mozda je trebalo stavit bitcomet, kazu jednostavnije ide? (da ne kazem brze.)
pa ako imata savjeta.
Javni tracker je to, malo seeds, malo peers...nije bas dobro. Ratio je automatski izracun odnosa dl-ul. Nema ti veze klijent (ako je dobro podesen), na svakom bi trebalo ici max ako je dobar torrent.

Evo probaj ovaj potegnuti (za probu, izbrises ga kasnije) pa vidi koliko ce ti ic (330 seedera, 47 leechera).
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/sta...ca9c153984a421
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 20:06   #10
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Krivo si me shvatio za ovo računanje brzine. Download ostavi maksimalni a upload ograniči na 80ak %. Tebi je upload oko 150 kbps odnosno kojih 18KB/s. Ograniči ga na 14KB/s.

Javni tracker koji ima malo seedera ti je užas. Probaj se registrirati na neki kvalitetniji i održavaj ratio po njihovim pravilima da te ne izbace. Ratio ti je omjer downloada i uploada i većinom traže da je oko 1 (daš koliko i skineš).
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2007., 20:27   #11
Killer Death
Murderer
Moj komp
 
Killer Death's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hell 23b
Postovi: 145
Koristi torrente kad god možeš, a kad na torrentima nema toga što tražiš, pokreni Emule. Drugim riječima, instaliraj oba.
Killer Death je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 21:30   #12
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
@ morph:
Pa ide ko lud sa tim, skino sam 20% dok si reko keks!
@ costa:
Nisam te krivo shvatio nego sam , sad vidim, krivo stavio umjesto "upload"- "downl..." ebeni engleski, postaje mi mrzak sve vise! I dodatnu zbrku su izazvale mjerne jedinice & jezici koje koristim na ovom Azureusu, kB i kb. Vidim razliku, namjestio, hvala!(podijeli sa 8, zaboravio sam to... )
Nisam se ni registriro nigdje, ni na jedan tracker. Pogledam poslije, ako imas koji link-daj! Daj-daj-daj! (ak se dobro sjecam jedna od epizoda Alana Forda se tak zvala.i to zaboravljam!)
@ Killer
Da, hocu. Samo, kombinirano & u punoj slobodi mogu radit s njima kad odem kod zabara, prijeko, jer ovdje sad nemam flat. Njih se tamo jbe za sve ove muke. I plus je Milan prvak Evrope. Hajduk kad bude prvi... pa makar ovdje...joooooj ...

Zadnje izmijenjeno od: commissario. 13.06.2007. u 21:52.
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 01:11   #13
Joker
Premium
 
Joker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Mostar
Postovi: 68
Moj favorit µTorrent. Neki dan skidam sa eMule i skinem virus ,a tek 3 pjesmu stavio da se skida prema tome....
Joker je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 18:40   #14
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Joker Pregled postova
Moj favorit µTorrent. Neki dan skidam sa eMule i skinem virus ,a tek 3 pjesmu stavio da se skida prema tome....
Citam da su provideri u Italiji objavili ovog mjeseca kako je po njihovoj statistici (oni kazu saznali putem anketa-ha, ne bih ja reko da su bas tako sabrali brojke i slova) najveci dio nelegalno skinute glazbe isao preko eMulea, 51%, pa Kazaa, 20 i nesto%, torrenti su na samom dnu sa 2,7%.
Pa, gdje je najveci promet moguce je uloviti najvise gamadi .Mada, opet, i nisam cuo puno kukanja oko toga.
Zato ovaj moj Azureus staji od sinoc, od pola 4, na 51% i ni makac.
Ili su me krknuli zbog loseg ratia, vecinom sam bio na crvenom, ili...
1 leech i 1 seed, nat je u redu, al nema uspostave veze.
Vat to du nau?
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 19:26   #15
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor commissario Pregled postova
Vat to du nau?
Ostavi jos dan-dva pa vidi hoce biti sta. Inace na public trackeru je poprilican rizik sve ispod 5 pa mozda i ispod 10 seedera. Na public trackerima ti nitko ne gleda ratio (niti ga ima kako vidjeti).
morph je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 20:35   #16
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Taman da napisem dobro, cekacu, evo cekam...evo cekam... evo ga radi. Mic po mic- al radi. Hvala Bogu dragom! Do 4 ujutru onda...
Morph , hvala na pojasnjenju. A ti privatni trackeri, mozes mi savjetovat neki?
Uclanio sam se u jedan zabarski (TNT village se zove, spominjem ga zbog grupe tnt, onako usput) al nema neke ponude. Slaba roba, slab ducan.
Aaaa, sad sam se sjetio, u 5 ujutru!- pravila foruma. PS!
Aaaa, sad sam se sjetio za ovaj TNT village -http://forum.tntvillage.org/tntforum/index.php?, oni su skroz cisti, samo legalna roba.
Hajte, moram ic radit.

Zadnje izmijenjeno od: commissario. 15.06.2007. u 05:20.
commissario je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 05:28   #17
commissario
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: andora
Postovi: 127
Morph, sad sam vidio i ostatak. Hvala
commissario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na