Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.04.2013., 14:34   #421
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Da javim par dojmova, eto u tjedan dana imal sam pucanje veze 3 puta, i to uvjek u večernjim satima, jednostavno nema internet signala, sve kaj treba napraviti je ugasiti ruter.

Zvao sam SZK i rekli su da je to ok u početku, te ukoliko bude češće da im se javim...

Brzina ne pada i to mi je bitno...ja zadovoljan. Sad samo čekam račun i da vidim kolko ću dobit od oba operataera.

P.S- svaku subotu me zovu iz t-coma, i nude mi sve i svašta da kupim njihove usluge(od kad sam otišel od njih), svake subote. Nisu normalni, a dok sam bio kod njih niko živ me nije nazval i ponudil da možda nakon 10g mogu dobit pišljivi tablet ili kaj se je već nudilo...
danc00 je offline  
Staro 06.05.2013., 21:13   #422
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Evo nakon dva mjeseca čekanja danas stiglo pismo da moj zahtjev odbijen jer ga je nemoguće realizirati radi nepostojanja slobodne parice
Volume je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2013., 13:21   #423
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
P.S- svaku subotu me zovu iz t-coma, i nude mi sve i svašta da kupim njihove usluge(od kad sam otišel od njih), svake subote. Nisu normalni, a dok sam bio kod njih niko živ me nije nazval i ponudil da možda nakon 10g mogu dobit pišljivi tablet ili kaj se je već nudilo...
pa nisu ludi da te zovu, samo na tebi su usparali svake godine 1 uredjaj, a takvih kao ti je u hrvatskoj oko 1milion, pa ti racunaj koliko si je Mudrinic u dzep bonusa stavio
__________________
JozicA je offline  
Staro 07.05.2013., 13:40   #424
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
E zato su dobili sad nogu...pa nek šparaju!
danc00 je offline  
Staro 07.05.2013., 15:58   #425
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
VDSL H1 Telekom

Na H1 sluzbenoj stranici stoji VDSL do 50 mbita uskoro.
Zvao korisnicku sluzbu. Nemaju za sada nikakvih informacija nego samo govore da ce to jako brzo krenuti realizacija. Nisam mogo dobiti nikakav info koji kvartovi ce biti pokriveni. Zovem za 10 dana pa bas da cujem sta je sa time.
Ako netko nesto zna o tome neka podjeli sa nama.
antunhr je offline  
Staro 07.05.2013., 18:16   #426
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Ako otvaramo novu temu onda nek bude i ovo ovdje, postao sam u H1 temu neke info koje sam nasao.

Dan nakon posta je ta informacija uklonjena, dobro da sam uzeo screenshot, sad je vraćeno samo na ponudu ADSL brzina.

Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
VDSL cijene? http://www.h1telekom.hr/Usluge/Telef...3/Default.aspx

http://i.imgur.com/TO6A2pz.png

Izgleda zanimljivo, bas me zanima gdje ce biti dostupno. Brzinama izgleda da ce konkurirati T-Comovoj optici. Lijepo.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline  
Staro 08.05.2013., 12:33   #427
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Kada bi to fungalo da za 140kn nadoplate dobijes 50 mbita to bi bilo predobro ali sta kada to ce moci dobiti samo oni koji su par sto metara oko centrale. Vdsl ako ne naprave ormarice samo nekih do max kilometar od centrale ce se isplatiti uzimati.
antunhr je offline  
Staro 08.05.2013., 14:01   #428
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Zašto su te statičke IP adrese tako bajoslovno skupe?
Kaže mi jedan slovenac da ih tamo dijele besplatno.
kopija je offline  
Staro 08.05.2013., 14:52   #429
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Moji bratici su se cudili dok sam im pred par god rekao da mi se IP mijenja svakih 24h ili kod reconnecta
domis je offline  
Staro 09.05.2013., 09:38   #430
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Kolega koji radi u H1 kaže da je za sada to dostupno u Prečkom, i da će lagano i u ostale centrale gurat VDSL.

Jadan on ako mi je krivi info dao
the chosen one je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2013., 21:29   #431
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Konacno normalne cijene za upgrade brzine neta!
Vec me glava boli od onih npr. +30 kn za 20mbit, +450kn za 40mbit.
IcyTexx je offline  
Staro 15.05.2013., 08:50   #432
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Potpisao ugovor jučer, sad ćemo vidit koliko će trajat.

Ali isplati se koliko god morao čekat, u odnosu na usporedivi Max3 paket čistih 100 kuna uštede mjesečno!

A evo i zašto je bilo kašnjenja s prijenosom...

Zadnje izmijenjeno od: Interpol. 15.05.2013. u 10:27.
Interpol je offline  
Staro 24.05.2013., 22:26   #433
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Bas ce bit zanimljivo vidjet kako ce sad h1 funkcionirat kad nemaju vanjske izvodace vise..Ljudi bi se mogli malo vise nacekat nego inace.
bokinho je offline  
Staro 25.05.2013., 09:48   #434
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Bas ce bit zanimljivo vidjet kako ce sad h1 funkcionirat kad nemaju vanjske izvodace vise..Ljudi bi se mogli malo vise nacekat nego inace.
Može malo konteksta?
Interpol je offline  
Staro 26.05.2013., 20:25   #435
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Može malo konteksta?
A koliko ja znam, firma prekvrsje svjetlovod je prekinula ugovor s njima jer im h1 nije placao nista, a ta firma je bila njihov glavni izvodac na podrucju cijele hrvatske, tako da su svi onda automatski izgubili ugovor. al to sam samo nacuo.
bokinho je offline  
Staro 29.05.2013., 17:40   #436
shaft
Registered User
Moj komp
 
shaft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
VDSL

VDSL bi trebao krenuti 4.6. Biti će dostupan na svim kolokacijama koje su dostupne i za TRIO. Dva zanimljiva paketa:

1. Vdsl TRIO 20/2 Mbps FLAT, telefon tarifa Call+ za 250 kn/mjesečno

2. Internet + telefon 20/2 Mbps FLAT, tarifa Call+ za 200 kn/mjesečno

Također će biti dostupni i paketi od 30 i 50 Mbps, isporučivat će neki svemirski ruter s gigabitnim LAN-om i hrpom mogućnosti. Trebali bi i službeni cjenici uskoro ako krenu sad sljedeći tjedan...


Sad ako mi može objasniti ekipa koja se kuži u VDSL, da li će teoretska propusnost parice na Adsl2+ standardu ograničavati samu maksimalnu brzinu moguću na Vdsl-u ili to nema veze jedno s drugim? Pretpostavljam da nema budući da će u ponudi biti takve brzine kakve će biti...
shaft je offline  
Staro 29.05.2013., 19:35   #437
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Hvala na info
Citiraj:
Autor shaft Pregled postova
Sad ako mi može objasniti ekipa koja se kuži u VDSL, da li će teoretska propusnost parice na Adsl2+ standardu ograničavati samu maksimalnu brzinu moguću na Vdsl-u ili to nema veze jedno s drugim? Pretpostavljam da nema budući da će u ponudi biti takve brzine kakve će biti...
U ovoj temi smo dosta toga rekli o VDSL-u pa mozes viditi sve info http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=235418

Ugl. Max propusnost na ADSL(2+) i VDSL(2) ovisi o udaljenosti do centrale, u ovom postu mozes viditi kako udaljenost utjece na brzinu, te koje brzine mozes ocekivati http://forum.pcekspert.com/showpost....3&postcount=35

Udaljenost mozes priblizno izracunati tako da pogledas iznose u ruteru http://forum.pcekspert.com/showpost....32&postcount=3
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.

Zadnje izmijenjeno od: pipe. 29.05.2013. u 19:51.
pipe je offline  
Staro 29.05.2013., 21:43   #438
shaft
Registered User
Moj komp
 
shaft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Hvala na linkovima, sada mi je puno toga jasnije. Kako stvari stoje ovo se uopće onda ne čini kao loša opcija, posebno uspoređujući recimo s paketima od drugih ISP-ova na mojem području. Sada je samo pitanje kako će to sve funkcionirati u praksi, jer ako gledam samu okvirnu udaljenost do centrale (oni podaci u ruteru) i brzine u teoriji, trebala bi biti isporučena sasvim pristojna brzina.
shaft je offline  
Staro 30.05.2013., 11:30   #439
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Imam trio bit uslugu i nikako ne mogu riješiti da ne plaćam pretplatu za telefon 75kn T-comu, zvao sam službu za korisnike H1 i ništa iako su mi rekli da to ne moram plaćati i potpisao sam sve potrebne papire. Zvao sam i T-com i oni kažu da nisu dobili od H1 nikakav zahtjev da pretplatu za telefon ne bi morao plaćati.

Ima li netko ideju kako to riješiti, da dobivam samo račun od H1, da ih zovem svaki dan ili što, to traje više od pola godine.

U zadnje vrijeme imam svako malo i problem što mi internet ne radi, problem je u nekim IP adresama, H1 mi je to riješio i par dana je bilo u redu, rekli su da su podesili neke parametre, a sad opet svaki drugi treći dan nemam interneta kada upalim kompjuter pa se nakon nekog vremena (par sati) veza uspostavi, imam Windows 8. Na televizoru internet radi mogu na youtube, a na kompjuteru ne.
No123 je offline  
Staro 31.05.2013., 01:06   #440
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ajme, jel itko ima pozitivna iskustva sa H1…
100kn mi je jeftiniji ovaj BIT od T-coma. Pa kako kvragu može usluga bit lošija ako opet sve ide preko T-coma…
Došo mi je doma ugovor al nisam još ništa potpisao i vratio već dva-tri tjedna. A na njima unaprijed piše datum potpisivanja i da sve kreće od tog datuma.

I nemoj me zezat da oni u doba ADSL-a kojeg nude šalju letak sa informacijom o dialeru.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.05.2013. u 01:15.
IcyTexx je offline  
Staro 04.06.2013., 11:35   #441
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
vedran031 je offline  
Staro 04.06.2013., 11:55   #442
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Naručio H1 VDSL čim sam vidio obavijest jutros, imao sam problema s T-comom u zadnjih par dana i nisu još ništa riješili. Sreća pa nisam na ugovoru.
Lokacija: Split, 500m od centrale. Pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati. Ne očekujem baš 50Mbita (parica nije bas savršena), ali 30tak bi bilo jako lijepo.
NortonCommander je offline  
Staro 04.06.2013., 12:22   #443
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Šteta šta nemaju neku akciju za Trio. Iako ni Trio do 20 Mbps za 250 kuna ne zvuči loše. Zapravo u usporedbi s T-comom na kojem sam trenutno ništa ne zvuči loše
Interpol je offline  
Staro 04.06.2013., 16:01   #444
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Zvanično su predstavili to čudo tehnke.
http://www.h1telekom.hr/VDSLjestigao...4/Default.aspx
kopija je offline  
Staro 04.06.2013., 18:01   #445
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nije lose. Blago ovima sto imaju uvjete da dobiju VDSL, ako potpisu do kraja mjeseca, dobiju max propusnost (UL i DL) sto im parica dopusta, a sve za 200kn .
Eh, da sam barem ostao u starom stanu, imao sam H1 prikljucen vec i savrsenu paricu, vjerojatno bih bez problema povukao 50Mbit
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 04.06.2013., 18:50   #446
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Ima li netko ideju koliko bi ovakva parica mogla povući? Usluga mi se nudi ali nemam namjere uzimati ako ne mogu povuć ni 12/1 vezu.

__________________
In Construction...
Botlorn je offline  
Staro 04.06.2013., 21:59   #447
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Ima li netko ideju koliko bi ovakva parica mogla povući? Usluga mi se nudi ali nemam namjere uzimati ako ne mogu povuć ni 12/1 vezu.

Ja mislim da mozes ocekivati oko 30 mbita bez problema ako ne i vise od toga. Sada na adslu ti je max 17 tako da vdsl ide samo jos brze
antunhr je offline  
Staro 04.06.2013., 22:09   #448
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Ja mislim da mozes ocekivati oko 30 mbita bez problema ako ne i vise od toga. Sada na adslu ti je max 17 tako da vdsl ide samo jos brze
Baš sam na jednog drugom forumu ranije pitao nešto slično, dok nisam vidio ovu temu pa sam za odgovor dobio ovaj graf:
http://nbnmyths.files.wordpress.com/...peed-graph.gif

koji se baš ne slaže s ovim što kažeš jer ispada ako sam kilometar od centrale da će mi biti slabije brzine nego na adsl2+
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 04.06.2013. u 22:44.
Botlorn je offline  
Staro 04.06.2013., 23:31   #449
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
možda malo glupo pitanje za vas koji se više kužite al kako ću vidit koliko sam daleko od centrale ... u splitu sam... I šteta šta ovu akciju do 50Mbps na 2 godine daju samo na ovaj duo paket, a na trio paketu se ona nemože dobit već tu nude prošireni tv paket besplatno 3 mjeseca, šta mi je bezveze...
rossoneri je offline  
Staro 04.06.2013., 23:43   #450
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor rossoneri Pregled postova
možda malo glupo pitanje za vas koji se više kužite al kako ću vidit koliko sam daleko od centrale ... u splitu sam... I šteta šta ovu akciju do 50Mbps na 2 godine daju samo na ovaj duo paket, a na trio paketu se ona nemože dobit već tu nude prošireni tv paket besplatno 3 mjeseca, šta mi je bezveze...
Nemoj biti siguran da 50Mbps ne vrijedi za tebe. Ja sam ih danas pitao i čovjek mi je složio triple ponudu za 249kn mjesečno 50/15
__________________
In Construction...
Botlorn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na