Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2005., 21:17   #1
szahtila
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Labin
Postovi: 203
BACKUP u XP

Kako u XP napraviti backup ugrađenim programom(pomagala-alati sustava -sigurnosna kopija) foldera"Moji dokumenti" u zakazano vrijeme,npr. svaka tri dana .Trenutni backup napravim bez problema,ali ako ga zakažem unaprijed nikako ne uspijevam.Ima li neki savjet?
__________________
Bez linkova u sigu.
szahtila je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2005., 22:11   #2
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
: napraviš novi txt file i upišeš boldani tekst:

@echo off
copy c:\documents and settings\USERNAME\my documents d:\backup
(pogledaj kraj posta za pojašnjenje)

: sejvaš i promijeniš mu ime u recimo backup.bat i staviš na root c: da ga ne gledaš na desktopu
: zatim Control Panel - Scheduled Tasks i dodaš novi task koji pokreće backup.bat


pojašnjenje:
: pod "username" naravno navedeš ime user accounta čiji my documents želiš kopirati
: umjesto "d:\backup" upišeš folder u koji želiš kopirati sadržaj My Documents foldera

sori ako pišem "for dummies", ali ne znam koliko si na "ti" s kompjuterima pa se trudim biti razumljiv i pojasniti svaki dio gdje može doći do zabune.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2005., 08:53   #3
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
samo bi ispravio kolegu da u backup.bat staviš ovako:

@echo off
copy c:\documents and settings\USERNAME\my documents d:\backup -Y

dakle onaj -Y je bitan, zato da overwrite-a postojeće fileove, inače će to funkcionirati samo prvi puta, a kasnije će se zblesirati jer će čekati tvoj odgovor na overwrite.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 09:36   #4
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Da vas obojicu ispravim

copy /V /Y "%userprofile%\my documents" d:\backup\

Jos bolje bi bilo koristiti xcopy (na xpu ga ima, na ostalima ne znam) jer se moze sloziti da kopira i sve poddirektorije direktorija. Copy naredbom ce se iskopirati samo oni fileovi iz roota odredjenog dira.

Znaci ja bih to ovako:

@echo off
xcopy "%userprofile%\my documents" d:\backup\ /E /V /I /H /R /K /Y


BTW %userprofile% ostavis tako jer to ti automatski vodi do roota trenutnog profila. Mijenjaj samo ako nisi ulogiran pod istim accountom.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 13:09   #5
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
:clap:
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 15:03   #6
szahtila
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Labin
Postovi: 203
Zahvaljujem na odgovorima ,ali čemu onda služi onaj programčić u XP-u ?Mislim na ovaj alat:START-Svi programi-Pomagala-Alati sustava-Sigurnosna kopija.Tamo je moguće zadati periodično snimanje backup-a,možete li mi malo to objasniti.
__________________
Bez linkova u sigu.
szahtila je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 18:15   #7
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Nikad nisam vidio nikakvu korist u njemu pa ga nisam ni koristio.

Genie Backup Manager ti je nesto najbolje takve vrste.
http://www.genie-soft.com/products/gbm/default.html

Ja batcham

BTW evo probao sam pokrenuti i taj Micro$oftov i sheadule radis tako da biras "Scheadule" prije starta i tamo pod Properties mozes mijenjati nacin startanja (svaki dan, tjedno, mjesecno...).

http://img179.exs.cx/img179/1185/backup2kw.png
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 18:23   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Čemu ta sva komplikacija ako se radi backup na HDD? Jednostavno premjestiš mapu My documents na D ili već koji disk (desni klik na My doc, properties, move).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 19:51   #9
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
JFTR, kada se copy naredba izvodi pomoću batch datoteke, /Y switch je nepotreban jer tada ne pita za potvrdu prilikom overwritea.

in reply to tor:
ovako to komp može obaviti automatski dok ti recimo, igraš magic the gathering s frendovima ili nešto.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 19:54   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by Cataphract
JFTR, kada se copy naredba izvodi pomoću batch datoteke, /Y switch je nepotreban jer tada ne pita za potvrdu prilikom overwritea.

in reply to tor:
ovako to komp može obaviti automatski dok ti recimo, igraš magic the gathering s frendovima ili nešto.
Ma sve OK, ali i dalje tvrdim da je to nepotrebno jer se backup izvodi na HDD. Ovako ti je stalno mapa My doc na drugoj particiji ili još bolje disku i sve pet. Ak rikne instalacija winbloza; nikom ništa. Ako rikne cijeli disk; nikom ništa. A jebiga, ako riknu oba ili baš taj na kojem je My doc; e onda nemaš sreće.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2005., 19:54   #11
szahtila
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Labin
Postovi: 203
Premještanje mape na drugi drive nije backup ako istu mapu nemaš još negdje.Što ako crkne drugi drive?Ja imam dva HDD i htio bi backup napraviti na drugom disku.U XP backupu traži me upisivanje lozinke i što god upišem (prazno ili nešto drugo)obavijesti me da nije dozvoljen pristup podacima .Na kompu ne koristim lozinku za logiranje i imam račun administratora.Probao sam radit backup sa Nerom pošto ga imam instaliranog ali nema baš previše opcija za podešavanje
__________________
Bez linkova u sigu.
szahtila je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 20:01   #12
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Originally posted by tor
Ma sve OK, ali i dalje tvrdim da je to nepotrebno jer se backup izvodi na HDD. Ovako ti je stalno mapa My doc na drugoj particiji ili još bolje disku i sve pet. Ak rikne instalacija winbloza; nikom ništa. Ako rikne cijeli disk; nikom ništa. A jebiga, ako riknu oba ili baš taj na kojem je My doc; e onda nemaš sreće.
afkors da je nepotrebno, ali kada je već pitao...
meni je najnormalnija stvar premjestiti My Documents folder na neku drugu particiju. najviše iz razloga da mi ne fragmentira sistemsku sa svim onim hrpama malih datotekica. samo je zajeb jer dosta programa baš i ne skuži pa i dalje trpaju svoje stvari u c:\docs and settings\....
Citiraj:
Originally posted by szahtila
Premještanje mape na drugi drive nije backup ako istu mapu nemaš još negdje.Što ako crkne drugi drive?Ja imam dva HDD i htio bi backup napraviti na drugom disku.U XP backupu traži me upisivanje lozinke i što god upišem (prazno ili nešto drugo)obavijesti me da nije dozvoljen pristup podacima .Na kompu ne koristim lozinku za logiranje i imam račun administratora.Probao sam radit backup sa Nerom pošto ga imam instaliranog ali nema baš previše opcija za podešavanje
traži te username i password. ako nemaš lozinku na accountu, krajnje ti je vrijeme da je staviš. nemoj mi reći da na net izlaziš s administratorskim accountom bez lozinke?
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2005., 20:23   #13
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
@tor: tko jos koristi My Documents

@Cataphract: Kada kao odrediste stavis d:\backup to se onda podrazumjeva kao file te se sve sto kopiras spoji u jedan file. Zato se koristi \. To sam htio ispraviti, a ono sa Y switchem je tu da naredba ljepse izgleda. V vrsi provjeru filea, a isto tako lijepo stoji. I navodnici nisu za baciti.

EDIT: Promjenih / u \.

Zadnje izmijenjeno od: Costa. 24.02.2005. u 21:39.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2005., 05:43   #14
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Pokušaj s programom Rapid backup, mislim da ti je to najjednostavnije, evo linka
www.mlin.net/RapidBackup.shtm
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2005., 20:39   #15
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
costa, ne moraš se nikaj objašnjavati nismo djeca. samo sam htio vidjeti kako razmišljaš.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2005., 16:18   #16
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
upravo sam na tweakXP forumu odgovarao na slično pitanje. tip želi napraviti backup i da se komp zgasi kada je gotovo. evo kako smo riješili; napravite batch file, recimo backup.bat i pejstate ovo:

<hr>@echo off
xcopy "%userprofile%\my documents" d:\backup\ /E /V /I /H /R /K /Y

shutdown -s -f -t 00
<hr>

zatim napravite scheduled task koji ga pokreće i odete na cugu.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na