Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2018., 06:37   #37891
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Cijelo ovo ljeto se vozim na relacijama oko Pule, a zadnji mjesec imam skoro 500km samo Pule. Niti jednom, i ne znam kako bi to dovoljno naglasio, niti jedan jedini put u zadnjih 2-3mj nisam vidio policiju uz cestu da stopaju. Vec sam pisao o tome, ne sjecam se kad sam ih uopce vidio tu u mojim krajevima u vrijeme kad ja vozim.

Bitno da oni imaju najavljene akcije i sve lijepo u sat objave javnosti. Naravno, vecina su tada na poslu.

S druge strane u 600tinjak km po BIH, brijem da sam naletio na 4-5 patrola minimalno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 07:36   #37892
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Policija doslovce nema veze s brzinom, ljudima i vozilima.

Zivim sada vec 3 godine u Zagrebu. Rodom i preko 30 godina iz Siska koji je krcat patrolama, krcat kamerama i krcat motoristima-pajkanima.

Rezultat?
- Isti po pitanju ovakvih nesreca.


Nece prisustvo policije nametnuti mentalitet.
Nece prisustvo policije educirati vozace.
Nece.

Jedino sto definitivno hoce - napuniti budget.


Tu u Zagrebu nisam dozivio jos niti jedno zaustavljanje policije. Imao jesam razloga jer opcenito je tempo prometa zivahan i jbg, tako se vozi - generalno gdje se moze u globalu - vozi se preko ogranicenja. Ne mislim 120 gdje je 70, nego bez frke se vozis 20kh/h preko ogranicenja. Ili 30.

Sisak - ide kazna. Bez pardoniranja.
I opet imas nesrece s pogubnim posljedicama.

Zagreb - ne ide kazna.
I opet imas nesrece s pogubnim posljedicama.


Tko ce biti budala, bit ce budala bez obzira na sve.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 07:55   #37893
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Bitno da 2 motorista jucer kaznjavaju motoriste koji produ ispod Bolonje kod Konzuma..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 08:07   #37894
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Potpis na ovo sto Burko kaze.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 08:34   #37895
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Policija doslovce nema veze s brzinom, ljudima i vozilima.

Zivim sada vec 3 godine u Zagrebu. Rodom i preko 30 godina iz Siska koji je krcat patrolama, krcat kamerama i krcat motoristima-pajkanima.

Rezultat?
- Isti po pitanju ovakvih nesreca.


Nece prisustvo policije nametnuti mentalitet.
Nece prisustvo policije educirati vozace.
Nece.

Jedino sto definitivno hoce - napuniti budget.


Tu u Zagrebu nisam dozivio jos niti jedno zaustavljanje policije. Imao jesam razloga jer opcenito je tempo prometa zivahan i jbg, tako se vozi - generalno gdje se moze u globalu - vozi se preko ogranicenja. Ne mislim 120 gdje je 70, nego bez frke se vozis 20kh/h preko ogranicenja. Ili 30.

Sisak - ide kazna. Bez pardoniranja.
I opet imas nesrece s pogubnim posljedicama.

Zagreb - ne ide kazna.
I opet imas nesrece s pogubnim posljedicama.


Tko ce biti budala, bit ce budala bez obzira na sve.
Samo znaci da kazne nisu drasticne dovoljno. Da se uvede zaplijena vozila i drasticne novcane kazne, palo bi to sigurno.

Zasto se kroz Sloveniju svi voze ko po jajima, a u HR nitko?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 08:39   #37896
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Baš to, nisu kazne doboljno velike.
Uvesti da je vožnja preko ograničenja pokušaj ubojstva, kao u nekim zapadnim državama, pa da vidimo.
A ne kod nas 500kn, ako platiš odma 250kn.
S obzirom koliko patrola ima da stalno voziš preko ograničenja izađe te to 2-3x250kn godišnje, malo jača runda u britiji...
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 08:54   #37897
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
1. Kazne trebaju biti sukladne primanjima, raspon plaća je prevelik da bi svi plaćali isto. Kod uzastopnih prekršaja povećavati kaznu sve više i više.

2. Za veće prekršaje zaplijeniti auto istog trena, ne samo vozačku. To se radi u mnogim zemljama i metoda je uspješna. Nakon toga takav auto na javnu dražbu.

3. Postrožiti polaganje vozačkih ispita u autoškolama, negdje sam vidio da neke države imaju psiho i IQ testove pod obavezno svakih x godina.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 09:21   #37898
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Samo znaci da kazne nisu drasticne dovoljno. Da se uvede zaplijena vozila i drasticne novcane kazne, palo bi to sigurno.

Zasto se kroz Sloveniju svi voze ko po jajima, a u HR nitko?
Zaplijena vozila je nesto sto osobno podrzavam.
No opet - covjek lako kupi drugo govno od vozila za par tisuca eura i opet sranje....

Uzmi mu vozacku - opet vozi.

Nazalost se opet vracam: tko je kreten, taj je kreten.
NEOVISNO O KAZNI.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 09:38   #37899
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Cijelo ovo ljeto se vozim na relacijama oko Pule, a zadnji mjesec imam skoro 500km samo Pule. Niti jednom, i ne znam kako bi to dovoljno naglasio, niti jedan jedini put u zadnjih 2-3mj nisam vidio policiju uz cestu da stopaju. Vec sam pisao o tome, ne sjecam se kad sam ih uopce vidio tu u mojim krajevima u vrijeme kad ja vozim.
Bez brige, zato ih kod nas ima u svakom zbunu, iza krivina, po dvorstima od kuca, cuprijama i slicno, iskacu na sve strane sa laserima sto iz policijskih sto iz civilnih auta a najvise vole promijeniti neki znak tj. skinuti brzinu sa 70 na 50 i onda mjesecima tamo "pecat" zrtve....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 09:39   #37900
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Policija nigdje ne spašava nedužne, nego nakon zločina kažnjava krivce. To je tako i na zapadu i na istoku. Da ovom liku oduzmu tu olupinu i vozačku... što to znači mrtvima?
Problem nije u represivnom, nego u odgojnom "aparatu", prije svega u obitelji. Ne poštuje se ni tuđe vlasništvo ni tuđi život.
  Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 09:53   #37901
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jbg netko ima dozvolu za ubijanje ko recimo horvatincic i brdo takvih, a mi obicni smrtnici moramo pazit dal smo zimske gume stavili na točan datum inače te streljaju

pa kad znaš da možeš, jebetise

nadam se da će mladić dugo živjet s tim na savjesti, ak ju ima
evo da se nadovežem na samog sebe, naravno da je na slikama s kolindicom i sa 20 godina ima titulu ''bivšeg svjetnika'', a to je valjda sa 14 bio

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2019439.aspx
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:22   #37902
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
I naravno, kao i u vecini ovakvih slucajeva, krivac za nesrecu ostane ziv a dva neduzna zivota su izgubljena. Uzas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:32   #37903
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Baš sam si mislio da li je ostao živ. Taj auto ima preko 500 konja, je li on to po zakonu i smio uopće voziti kao 20-godišnjak?!


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
1. Kazne trebaju biti sukladne primanjima, raspon plaća je prevelik da bi svi plaćali isto. Kod uzastopnih prekršaja povećavati kaznu sve više i više.

2. Za veće prekršaje zaplijeniti auto istog trena, ne samo vozačku. To se radi u mnogim zemljama i metoda je uspješna. Nakon toga takav auto na javnu dražbu.

3. Postrožiti polaganje vozačkih ispita u autoškolama, negdje sam vidio da neke države imaju psiho i IQ testove pod obavezno svakih x godina.
Upravo to. Kazne ovisno o kojem se vozilu radi i kakva primanja imaš. S oduzimanjem i vozila i vozačke. Pa da vidimo...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:34   #37904
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Baš sam si mislio da li je ostao živ. Taj auto ima preko 500 konja, je li on to po zakonu i smio uopće voziti kao 20-godišnjak?!
Prije koju godinu su makli taj zakon...a i onda ga se nije poštovalo, nit ozbiljnije kažnjavalo prekršaje.

Da je to ostalo na snazi, takvi bi morali voziti Astre, Focuse...kako onda uzgajati društveni status, što će susjedi reć, koja će ga htjet tako jadnog?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:44   #37905
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Upravo to. Kazne ovisno o kojem se vozilu radi i kakva primanja imaš. S oduzimanjem i vozila i vozačke. Pa da vidimo...

Ovo nije dobro.
Primjer , osoba koja ima plaću od 3000kn, uzmeš mu jednu mjesečnu plaću i on nemre preživjet.

Osoba koja ima 25 000kn plaću, uzmeš mu jednu plaću i on praktički ne osjeti da si mu nekaj uzeo.

Treba napravit nekaj da jednako "boli" i siromašnog i bogatog idiota.
Uz novčanu kaznu - oduzimanje vozačke, možeš polagat za 5-10 godina + društveno korisni rad, tako da mu oduzmeš njegovo slobodno vrijeme i da ga "gnjaviš" maksimalno.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:04   #37906
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Nisam ni sumnjao da je kamenjarski zlatni dečko trulež društva.
Nego ono kaj bi pomoglo je uvesti kaznu zatvora za dvostruku brzinu od dozvoljene i za pijanstvo za volanom iznad nekih promila. Jebiga, ćuza bi bila solidan odbijanac, bar za većinu.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:04   #37907
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Danas najviše boli diranje u imidž koji su si ljudi stvorili na društvenim mrežama.

Kad ovakav napravi sranje, da mu država zaplijeni auto, proda ga, i od tih novaca napravi sponzoriranu kampanju na fejsbuku / instagramu, koja će iskakati van na državnoj razini, prvenstveno svim njegovim prijatelijma / rodbini / poznanicima / susjedima, sa svim prekršajima koje je do tad napravio. Ako već ne dobije adekvatnu zatvorsku kaznu, nek mu se to vrti idućih 20 godina, da ne može nigdje otići a da ga se ne prepozna.

Prvo kaj je napravio je zatvaranje tih profila...kao i svi drugi prije njega. Probudiš se nakon dvostrukog ubojstva i prva stvar koju napraviš je upališ instagram / fejsbuk...
Udari onda tamo, da mu ni to ne pomogne.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:33   #37908
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bez brige, zato ih kod nas ima u svakom zbunu, iza krivina, po dvorstima od kuca, cuprijama i slicno, iskacu na sve strane sa laserima sto iz policijskih sto iz civilnih auta a najvise vole promijeniti neki znak tj. skinuti brzinu sa 70 na 50 i onda mjesecima tamo "pecat" zrtve....
Meni je super kako znaju staviti znak 30 jer su kao radovi na cesti, a radova nema i onda... Dobar dan... Znate šta ste napravili? Znam, nasjeo sam...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:36   #37909
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prvo kaj je napravio je zatvaranje tih profila...kao i svi drugi prije njega. Probudiš se nakon dvostrukog ubojstva i prva stvar koju napraviš je upališ instagram / fejsbuk...
Udari onda tamo, da mu ni to ne pomogne.
Nažalost, ali istina.


Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ovo nije dobro.
Primjer , osoba koja ima plaću od 3000kn, uzmeš mu jednu mjesečnu plaću i on nemre preživjet.

Osoba koja ima 25 000kn plaću, uzmeš mu jednu plaću i on praktički ne osjeti da si mu nekaj uzeo.

Treba napravit nekaj da jednako "boli" i siromašnog i bogatog idiota.
Uz novčanu kaznu - oduzimanje vozačke, možeš polagat za 5-10 godina + društveno korisni rad, tako da mu oduzmeš njegovo slobodno vrijeme i da ga "gnjaviš" maksimalno.
Možda se nismo razumjeli ali to je upravo to što sam i napisao. U uređenim zemljama kazna se skalira ovisno o primanjima, tako da i siromašne i bogate jednako boli. A ne kod nas "500 kn, 250 ako imaš kod sebe / platiš na licu mjesta".
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:36   #37910
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MarioR Pregled postova
Nisam ni sumnjao da je kamenjarski zlatni dečko trulež društva.
Nego ono kaj bi pomoglo je uvesti kaznu zatvora za dvostruku brzinu od dozvoljene i za pijanstvo za volanom iznad nekih promila. Jebiga, ćuza bi bila solidan odbijanac, bar za većinu.
To "kamenjarski trulež" puno otkriva o tebi, a jako malo o vozaču koji po prezimenu može biti jedino Slavonac... a porijeklo je na kraju bitno zbog čega točno? Ili je bitno samo ako si Dalmatinac ili Hercegovac? Uz milozvuke Miše Kovača se lakše gazi ljude?

  Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 11:54   #37911
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Jel uopće bitno otkud je?

Mogao je i iznajmiti takav auto i napraviti isto sranje. Evo, M4 dobiješ za 2800 kn na dan...

Problem je u starcima. Da sam u tim godinama došao svojima s idejom da si kupim (ili mi kupe) takav auto, vjerojatno bi mi noge potrgali čisto radi predostrožnosti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 12:40   #37912
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja bi za ovakve stvari kaznu zatvora stavio i to fix po točki optužnice. Pa kad bi robijali xy godina, nebi više palo napamet tako nešto radit.

A od ovog nema ništa, platit će brdo para, društveno korisni rad i eo ga opet na cesti, brzo.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 12:53   #37913
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Autonomna voznja i zdravo, da vise covjek ne napravi sranje...ali ne tako skoro...
Ne.
To nije rjesene. Da citiram "Burko": "Tko ce biti budala, bit ce budala bez obzira na sve.".

Netko tko zeli ludirat, kupit ce obicno auto pa se zabit u autonomno. Forsirat svima full-autonomno, ne hvala. Zelim slobodu dok vozim.
Kad cujem da dosta novijih auta imaju sim kartice s kojima "pricaju" doma, gadi mi se uzet novije auto..

Rjesenje su puno stroze kazne i izrada trkacih staza na kojim se moze svatko sa svojim autom ispuhat.
Samo kaznjavat, a ne ponudit alternativu nece rjesit problem. Stvorit ce mrznju i inat u onima koji zele divljat. A kazne se tek dobijue nakon sto se nesto dogodi.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 13:06   #37914
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Ja sam isto protiv autonomne vožnje itd

Gle činjenica je da zadnjih nekakvih 3-4 godine je koncentracija na cesti opala drastično.. što zbog mobitela, što zbog samih ljudi, nepažnja itd.. niko se ne koncentrira kao prije i ispada kako ispada

btw.. Burko.. pa jesi živ ? od kako je propa Links Forum nema te nigdi :P
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 13:14   #37915
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Nažalost, ali istina.




Možda se nismo razumjeli ali to je upravo to što sam i napisao. U uređenim zemljama kazna se skalira ovisno o primanjima, tako da i siromašne i bogate jednako boli. A ne kod nas "500 kn, 250 ako imaš kod sebe / platiš na licu mjesta".
Ako kazniš siromašnog i bogatog sa 10% godišnjih primanja, siromah će to više osjetit nego bogataš.
Ako se skalira drugačije, onda super.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To "kamenjarski trulež" .....


Dođi u Zagreb i samo promatraj i zapiši svoja zapažanja. Jako ćeš se iznenaditi.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 13:15   #37916
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
U tom i je problem, kaj svi imaju svoju verziju svoje slobode. Ja sam ljubitelj dobrih autiju i volim vozit, ali u zadnje vrijeme izlazim na cestu sa strepnjom, jer su ljudi evidentno sve gluplji, a autoškole imaju više nego upitne kriterije ko može položit i što bi osoba za volanom trebala znati prije no što je sposobna sudjelovati u svakodnevnom prometu.
Tako da da, bez obzira na svu "ljubav", podržavam Laka bezrezervno, za svakodnevni promet autonomna vožnja i ista pravila za sve, bez iznimke i dozvoljenih sloboda. Jer su u pitanju ljudi kojima idiot svojom verzijom slobode uzme život ili život najmilijih. Dapače, što sam stariji to bi više sloboda ljudi uzeo, jer je ideja dobra, ali je u praksi kaos.
Hoćete slobodu, može, kupite si neautonomni auto i na trkaću stazu, pa se ludirajte slobodno do mile volje, ili neka opcija isključenja autonomnosti i time strogog poštivanja pravila bude dostupna samo na stazi na vlastitu odgovornost i bez opasnosti po druge.
Zašto bi ja izgubio ženu, dijete jer netko ima iskrivljeni pojam o svojoj verziji slobode, za što je sposoban i što mu je dozvoljeno?

Nema isprike zašto bi promet bio ovakav kaos, (pre)brza vožnja ne može biti opravdana kašnjenjem, količinom novaca u novčaniku ili vjerom u vlastite mogućnosti. Ako bi bila ista pravila za sve, autonomna vožnja sa radarskom kontrolom propisane brzine i udaljenosti između autiju, ljudi bi se prilagodili i svijet bi funkcionirao, ali bi manje dijece ostajalo bez roditelja, i manje roditelja bez djece na račun nečije gluposti. Dapače, autonomni auti mogli bi i bili bi sposobni voziti brže od većine.

Znam da će se naći pametni koji će izvući zle autonomne robote ubojice, ali iskreno, radije bi da me ubije kompjuter zbog greške, nego bogati nadobudni klinac iz nepažnje i zlorudosti.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 24.08.2018. u 13:33.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 13:33   #37917
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ako kazniš siromašnog i bogatog sa 10% godišnjih primanja, siromah će to više osjetit nego bogataš.
Ako se skalira drugačije, onda super.
Išlo bi kao i porez. Veća primanja, veći "kazneni" razred. To je jedino pošteno.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Dođi u Zagreb i samo promatraj i zapiši svoja zapažanja. Jako ćeš se iznenaditi.
Ne bi više komentirao. Reagirao sam jednom jer ovo nije forum.hr ili tako nešto.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
U tom i je problem, kaj svi imaju svoju verziju svoje slobode. Ja sam ljubitelj dobrih autiju i volim vozit, ali u zadnje vrijeme izlazim na cestu sa strepnjom, jer su ljudi evidentno sve gluplji, a autoškole imaju više nego upitne kriterije ko može položit i što bi osoba za volanom trebala znati prije no što je sposobna sudjelovati u svakodnevnom prometu.
Tako da da, bez obzira na svu "ljubav", podržavam Brku bezrezervno, za svakodnevni promet autonomna vožnja i ista pravila za sve, bez iznimke i dozvoljenih sloboda. Jer su u pitanju ljudi kojima idiot svojom verzijom slobode uzme život ili život najmilijih. Dapače, što sam stariji to bi više sloboda ljudi uzeo, jer je ideja dobra, ali je u praksi kaos.
Hoćete slobodu, može, kupite si neautonomni auto i na trkaću stazu, pa se ludirajte slobodno do mile volje, ili neka opcija isključenja autonomnosti i time strogog poštivanja pravila bude dostupna samo na stazi na vlastitu odgovornost i bez opasnosti po druge.
Zašto bi ja izgubio ženu, dijete jer netko ima iskrivljeni pojam o svojoj verziji slobode, za što je sposoban i što mu je dozvoljeno?

Nema isprike zašto bi promet bio ovakav kaos, (pre)brza vožnja ne može biti opravdana kašnjenjem, količinom novaca u novčaniku ili vjerom u vlastite mogućnosti. Ako bi bila ista pravila za sve, autonomna vožnja sa radarskom kontrolom propisane brzine i udaljenosti između autiju, ljudi bi se prilagodili i svijet bi funkcionirao, ali bi manje dijece ostajalo bez roditelja, i manje roditelja bez djece na račun nečije gluposti. Dapače, autonomni auti mogli bi i bili bi sposobni voziti brže od većine.

Znam da će se naći pametni koji će izvući zle autonomne robote ubojice, ali iskreno, radije bi da me ubije kompjuter zbog greške, nego bogati nadobudni klinac iz nepažnje i zlorudosti.
Nema slobode. Život u društvu, u zajednici, podrazumijeva gubitak slobode. To je kao zatvor, s labavijim pravilima, ali imaš mogućnost preseliti iz jednog u drugi svojom voljom. Kao što dosta naših seli u Njemačku.
  Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 14:12   #37918
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
kaj svi imaju svoju verziju svoje slobode...

Znam da će se naći pametni koji će izvući zle autonomne robote ubojice, ali iskreno, radije bi da me ubije kompjuter zbog greške, nego bogati nadobudni klinac iz nepažnje i zlorudosti.
Jedna softwerska greska i pogodeno je stotine tisuca autonomnih auta i njihovi putnici + ljudi iz okoline (npr. Spectre, Meltdown, Heartbleed, i tisuce drugih rupa za koje se i nezna).

Jedna budala za volanom i pogodeno je onoliko ljudi koliko on u datom trenutku sa svojim vozilom moze pokupit. Sto bi moralo bit manje nego sto par tisuca auta moze napraviti odjednom.

^ako cemo vec geldat crno-bijelo usporedbu autnomnog i manualnog nacina voznje. Ja vidim moguca dva scenarija:
1. forsirat ce se autonomna auta dok se ne odbije o glavu vecim sw/hw propustom
2. nac ce se kompromis poluautonomnih auta

Postivat tudu slobodu i ne ponasat se sebicno je stvar odgoja, a to cesto krece iz vlastitog doma. "Kaznjavat" sve sudionike prometa s autonomnim autima zbog manje grupe ludaka, niposto. Kazni i odgoji divljake.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 14:17   #37919
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Nema slobode. Život u društvu, u zajednici, podrazumijeva gubitak slobode. To je kao zatvor, s labavijim pravilima, ali imaš mogućnost preseliti iz jednog u drugi svojom voljom. Kao što dosta naših seli u Njemačku.
Ako vožnja auto od 200k eura sa 20 godina starosti, neprilagođenom brzinom i uzimanje barem 2 života, plus nebrojeno sličnih slučajeva nije neki oblik slobode, onda ne znam što je. Ako ljudi koji nisu sposobni voziti dobiju vozačku, ako možeš sinu tinjeđeru kupiti auto od partohiljada eura, ako možeš nekažnjeno raditi ine stvari samo zato što imaš određeni status - to jest nekakva sloboda, odnosno barem meni ne zvuči kao represija.
Pogotovo kad posljedično isti ne završe (na lomači?) u zatvoru, nego po školovanjima ili ustanovama poluotvorenog tipa, a istovremeno se žrtvama svojih nedjela smiju na inim socijalnim mrežama.

Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Postivat tudu slobodu i ne ponasat se sebicno je stvar odgoja, a to cesto krece iz vlastitog doma. "Kaznjavat" sve sudionike prometa s autonomnim autima zbog manje grupe ludaka, niposto. Kazni i odgoji divljake.
Al softverske greške ima ko kontrolirat, kućni odgoj baš i ne, ili postoji neki obavezni test ili certifikat za koji ja neznam? Autonomna vožnja ne isključuje vozača, kao što ni razina autonomnosti nije propisana. Ako bi ugradili radarsku kontrolu da se ne možeš zabiti u auto ispred sebe, i automatsko škopljenje desne noge prema pravilima u naseljenom mjestu, zašto bi ti to točno bilo problem?
Je li definicija slobode pojedinca mogućnost da krši norme i propise normalnog ponašanja koje vrijede za zajednicu? Koja je izlika jurcat ako imaš dobar kućni odgoj, i zašto je sloboda mogućnost divljanja autom po cesti?

Da se odmah posipam pepelom, ja sam vjerojatno primjerak lude sreće koji je divljao puno više od prosjeka ovdje, jer sam bio mlad i glup - a dobro i još k tome kućno odgojen. Paradoks. I sad se vozim brže od većine, imam sportski auto, ali bi prvi potpisao da mi netko oduzme tu mogućnost, jer je n ebih koristio kad je ne bi ni bilo. Ljudska priroda je ljudska priroda. Lako je k... mlatit dok ne napraviš ili ti netko drugi napravi sranje zbog te slobode.

Ne vidim kako bi policija mogla to regulirati unaprijed, osim ako ne zaposle vidovitog Milana kao radar za potencijalne buduće ubojice na cesti, i moment kada će napokon izgubiti kontrolu nad svojim kućnim odgojem jer mu se netko nabio na branik, jer hoće zadiviti trebu ili zato kaj nekam kasni. Veli se u narodu, prilika čini lopova.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 24.08.2018. u 14:29.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 14:28   #37920
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ima puuuno budala što se navažaju u krntijama po gradu i kad bude nesreća onda se tretira normalno kao i svaka druga, ali kad je AMG u pitanju onda je hajka.
Prvi bi u bajbukanu strpao sve koje krše zakone i plijenio vozila no 150 ili 170 ide i jugić i golf dvica pa ne vidim toliki linč kada se nešto dogodi, a dogodi se.
To što je netko rekao da bi trebale biti veće kazne za bogate, ako se složimo trebale bi biti i veće nagrade (bonusi na plaće i sl.) pa da bude fer. Ovako je to sve demagogija. Ali za dugotrajni zatvor i pljenidbu se slažem.
burmuz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na