Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2013., 21:49   #361
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Melbourne F1 2013 speed comparison

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 14:38   #362
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Renault Energy F1, 2014 F1 engine
Citiraj:
Renault have revealed the engine which their teams will use during the 2014 F1 season.

The 2014 season will see teams ditch the existing 2.4-litre V8 normally-aspirated engines for new 1.6-litre V6s with sophisticated energy recovery technologies.

President of Renault Sport F1 Jean-Michel Jalinier introduced the new power unit, named Energy F1: “From next year, one of greatest challenges in F1 will be to maximise energy efficiency and fuel economy while maintaining the power output and performance expected of F1 cars.”

“Renault has pioneered this technology in its road car engine range with the Energy series. Naming the power unit Energy F1 creates an unbroken range, from the Clio through to our competition department.”

Renault engines have powered the world championship-winners for the last three seasons. They will continue to supply reigning champions Red Bull next year as well as Toro Rosso.

The complete engine unit for 2014 will be heavier than the current design, as director of programmes and customer support Axel Plasse explained:

“The current V8 is 95kg, 100kg if you add the weight of the MGU. This increases to 120kg when you include the ancillary parts, such as the radiators and other cooling devices. With the 2014 power unit, the V6 turbocharged engine will be a minimum of 145kg, plus 35kg for the battery. At 180kg, this is a 80% increase over the current units, plus a further 20kg for the ancillaries such as the intercooler and other radiators.

In response to speculation over how the new engines will sound, Renault have released an audio clip of theirs being revved. Deputy managing director (technical) said the engine will retain an appealling sound: “The sound of the engine is the sum of three principal components, exhaust, intake and mechanical noise. On fired engines, exhaust noise dominates, but the other two sources are not trivial and would be loud if the exhaust noise was suppressed and contribute to the perceived sound of the engines in the car.

“All three sources are still present on the V6. At the outset, there is more energy in each combustion event but there are fewer cylinders turning at lower speed and both intake and exhaust noise are attenuated by the turbo. Overall, the sound pressure level (so the perceived volume) is lower and the nature of the sound reflects the new architecture.

“The car will still accelerate and decelerate rapidly, with instant gearshifts. The engines remain high revving, ultra high output competition engines. Fundamentally the engine noise will still be loud. It will wake you from sleep, and circuit neighbours will still complain. The engine noise is just a turbocharged noise rather than a normally aspirated noise: you can just hear the turbo when the driver lifts off the throttle and the engine speed drops.

“I am sure some people will be nostalgic for the sound of engines from previous eras, including the preceding V8, but the sound of the new generation Power Units is just different. It’s like asking whether you like Motorhead or AC/DC. Ultimately it is a matter of personal taste. Both in concert are still pretty loud.”
via F1fanatics


Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com
_____
@Nino
Formula 5 krugova (kratkih), MotoGP 4 kraljica brzine!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 22:23   #363
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
@ Baja 001
Koliko me sjećanje služi nekad su pravili najače turbo motore. Još akoo Kimi pređe u RB, šta će da rade mali i on.

Mercedes i Pireli samo opomena. Iako su to velike ekipe, drago mi je, radi razvoja F1.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 22:32   #364
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Samo što to opet neće biti najjači turbo motori, već neka dovoljna/potrebna snaga koja će izdržat xy utrka. Spominje se nekih 600ks+180strujnih. Sve je to malo naspram prije, 900-1k


Ovo za gume i kazne su smješne, no FIA, odnosno sud nisu praktički ništa mogli pošto je pirelli izjavio da ih boli k i da neće platit ništa, a momčadi isto nisu pod nikakvim ugovorom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 23:33   #365
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Eh, kad se sjetim McLaren MP4/13 dominacije.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 09:26   #366
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo što to opet neće biti najjači turbo motori, već neka dovoljna/potrebna snaga koja će izdržat xy utrka. Spominje se nekih 600ks+180strujnih. Sve je to malo naspram prije, 900-1k
Da, moglo bi bit nešto manje KS (od današnjih) ako se gleda 1.4 koeficijent (N/A vs forced), ali i dobro je da motore ne minjaju ka gume... Inače bi volio vidit V10 (<3L) s turbom, i slick gume naravno i downforce prije 10 godina

Citiraj:
Ovo za gume i kazne su smješne, no FIA, odnosno sud nisu praktički ništa mogli pošto je pirelli izjavio da ih boli k i da neće platit ništa, a momčadi isto nisu pod nikakvim ugovorom.
Redikuli, nema više pojma ni FIA šta se smi a šta ne...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 09:42   #367
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo što to opet neće biti najjači turbo motori, već neka dovoljna/potrebna snaga koja će izdržat xy utrka. Spominje se nekih 600ks+180strujnih. Sve je to malo naspram prije, 900-1k.
Prije su imali jednu turbinu samo za kvalifikacije gdje su motori razvijali oko 1500 ks. Turbina se poslje kvalija mogla samo bacit u staro željezo.

Turbo rupu su eliminirali na način da već u pola zavoja opizde gas i drže kočnicu kako bi nabili pritisak.

Sick stuff. Nekad je sve bila mehanika i rad nogu i ruku, a sad će uskoro tipkovnicu dobit u ruke i nek voze.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 09:47   #368
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Prije su imali jednu turbinu samo za kvalifikacije gdje su motori razvijali oko 1500 ks. Turbina se poslje kvalija mogla samo bacit u staro željezo.

Turbo rupu su eliminirali na način da već u pola zavoja opizde gas i drže kočnicu kako bi nabili pritisak.

Sick stuff. Nekad je sve bila mehanika i rad nogu i ruku, a sad će uskoro tipkovnicu dobit u ruke i nek voze.
A da izbace i powerassisted kočnice, kacige i sve ostalo šta napredak donosi

I sad nemaju TC/ABS/ESP da im pomaže tako da je ok, samo sad je i grip dosta veći pa nema toliko plesanja i igranja, turbo rupu možeš zaboravit (onu od prije). I da ako je gas ~80% virmena aktivan, znači i turbo je a to je jako jako velik pritisak na turbinu, zato ćemo teško vidit 1000 konja.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:20   #369
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Da se omoguci vise testiranja itekako bi oni napravili jace/vise/bolje...

sto se tice TC-a, nesto se RedBull spominje :P
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:29   #370
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Malo je glupo da su ukinuli razvoj motora. Recimo sljedece godine Mercedes napravi najbolji motor i sta onda, njihovi bolidi ce pobjedjivati sljedecih 5 godina dok ne uvedu novi motor. Sad su svi motori navodno podjednaki, ali ko zna sta ce bit.
Sve se zeli smanjiti potrosnja timova. Pa ako se nema novaca onda se ne ulazi u F1, ko npr HRT oni su zavrsili nakon 2-3 godine u debelom minusu ,bez boda i 4 sec iza svih u svakim kvalama.
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:44   #371
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Da se omoguci vise testiranja itekako bi oni napravili jace/vise/bolje...

sto se tice TC-a, nesto se RedBull spominje :P
A e, navodno da imaju nekakav sustav koji napravi ono šta TC radi, oduzme snagu i sl kad dođe do gubitka gripa... Uglavnom neka kemija ili Mark ima ludu nogu na gasu


Zanimljiva rasprava... http://jalopnik.com/has-red-bull-fig...-con-514107361
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Malo je glupo da su ukinuli razvoj motora. Recimo sljedece godine Mercedes napravi najbolji motor i sta onda, njihovi bolidi ce pobjedjivati sljedecih 5 godina dok ne uvedu novi motor. Sad su svi motori navodno podjednaki, ali ko zna sta ce bit.
Sve se zeli smanjiti potrosnja timova. Pa ako se nema novaca onda se ne ulazi u F1, ko npr HRT oni su zavrsili nakon 2-3 godine u debelom minusu ,bez boda i 4 sec iza svih u svakim kvalama.
Ma meni je konkretno glupo šta se igraju zelenaša i pizdarija s svim tim ograničenjima, užasno mi je retardirano fixno gorivo, a o jednakosti manje više sada se više odnosi ko će napravit bolje "nelegalno" krilce i skinit pola sekunde...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:49   #372
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Možda imaju vode u gorivu pa im motor trokira dok starta
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:58   #373
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Možda imaju vode u gorivu pa im motor trokira dok starta
Ili svićice zajebaju, ili ruzina u rezervaru

A možda su i bumpovi, ali dobri su bili pa ljudi imaju uvik neke premisli...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 10:24   #374
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zanimljiva usporedba

__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 10:49   #375