Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2011., 23:08   #10591
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Beaš mi je žao što sam propustio.
Tko ide sutra?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 23:12   #10592
the55mic
Registered User
 
the55mic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zg/vz tj vz/zg
Postovi: 0
Mozdaaaaa ja?
Cut cemo se sutra svakako za neku voznju....
the55mic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2011., 23:27   #10593
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Idem ja ali cestom - takav mi je horoskop, za sada.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 23:47   #10594
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
@nik - mislis da seek nemoze po sumi?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 23:54   #10595
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Eto vratili se, ne previše blatni, meni je bilo prezakon
Meni takodjer Napokon sam imao prilike iz prve ruke vidjet sta je pravi gust Moramo to ponovit, svaki tjedan bar jedanput

Citiraj:
Čuks je išao dolje vrlo dobro, a vilja mu je pretvrda IMO, tako da je dobar bio, odličan štoviše.
Trudio sam se ...da se ne razbijem

Vilica je stvarno tvrda, al ajd, treba se naucit na necem losijem pa onda kasnije prec na nesto bolje

Za pocetak si trebam podhitno nabavit nove pedale sa pinovima. Ove koje su gore trenutno su pravi uzas. Svako malo sam si nogu morao popravljat kad smo isli dole.

Isto tako moram i rukavice nabavit. Bilo je prohladno za ruke

Btw, mogo si se pohvalit za onaj cim na zagrebackoj, frajeru je skoro srce stalo kako si ga scimo
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 00:35   #10596
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
momci su bili super ekipa kako to uvijek i biva !
također pohvale Čuksu... išao je jako fino i gore i dolje
definitivno pripada u grupu brzih za uspone

momci !

sutra dan odmora od svega, u ponedjeljak ponovno na kotače
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 01:01   #10597
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
@nik - mislis da seek nemoze po sumi?
Sve se moze kad se hoce

Cak bi se dalo namontirati dosta sire gume, ima dosta lufta na vilji i okviru, okvir je robustan, izdrzao bi on to...ali bubanj kocnice bi bile problematicne.
Kad se pregriju i kad treba naglo stati pa se pritisne rucicu - prvo koce normalno i onda odjedanput zagrizu ko lude (uz specifican zvuk) ...osjecaj je kao da te Seek hoce zbaciti iz sedla .
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 03:43   #10598
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
pozz ekipa, nemogu spavat pa da vam napravim report sa prelaska na SPD, buduci da sam ja 20puta pametniji oko tog nakon 3 dana valjda ce nekom koristit ovo sto napisem

prije svega, terminologija (cisto jer su meni renesis i ales objasnjavail sto i kako pa se nadam da nisam jedini)

tenisica odozdola
pedala
dio koji se zasarafi na tenisicu s kojim se ukopcate na pedalu (blokej)
tenisica s montiranim blokejom

blokej se moze micati lijevo-desno, gore-dole tako da ga mozete namjestit kako vam pase, iz kratkog iskustva sam zakljucio kako idealan polozaj i nije tako jednostavno odrediti..

krenimo..
Nakon kupnje mi je trebalo jedno 10dana da nabavim kljuc za montirat pedale. Nakon bezuspjesnog kemijanja (necu uopce spominjat zasto nisam mogao doma doc do tih kljuceva) sam se odlucio na investiciju od 20kn za kljuc , da sam znao da cu se zajebavat oko toga tolko kupio bi ga isti dan al ajde..
Kljucevi (inace za moje stare i ove pedale su isti: 15mm) naravno ne pasu svi. Onaj varijabilni, koji u zeljezari kosta 30kn, ne pase tako da sam kupio onaj s dve velicine za 20kn. Vjerojatno ne bi upotrjebio ni ovaj s promjenjivom sirinom u sljedecih 10godina, a kamo li ovaj sa samo dvije al svejedno mi je bilo zao sto nisam kupio bolju i fleksibilniju igracku

montiranje..
Otvorite youtube i pogledajte koja pedala se odsarafljuje na koju stranu, jer nisu na istu. Kad to saznate stvar ide ko podmazana. Mislim da je navoj normalan s one strane gdje su vam lancanici.

pedale..
U stanu, montirane pedale, treba obuc tenisice. Kao prvo, neudobne su, barem nekom poput mene tko je navikao nosit skejteske tenisice koje su labave i vise manje lelujaju oko noge. Drugo, tenisice mi dolaze do ispod zgloba i feeling, na prvu, je katastrofa. Namjestanje tenisice traje u prosjeku minutu sto je 59sekundi vise nego sto sam navikao. Pomakni jezik ljevo, otpusti srednji cicak, stegni gornji, pomakni jezik,... kuzite me uglavnom.

prvo ukopcavanje u stanu...
Otpustio sam pedale u polozaj u kojem se najlakse iskopcat i krenuo u avanturu. Naslonjen na zid u stanu: otkopcavanje i zakopcavanje . Nakon par minuta moram priznat da sam se osjecao ko da prvi put sjedam na bicikl i da cu se vani sasut ko kreten. Al za za sve postoji pri put pa cu valjda i to prezivit .

cesta...
Izlazim iz zgrade, smijem se sam sebi jer znam da cu se sasut ko konj u sljedecih 20minuta i krecem. Ukopcavanje, ko iz p.., iskopcavanje isto. Pokusavam par puta, nikavih problema. Primjecujem da se malo teze iskopcat ako je noga skroz gore al mislim si kak nije neki bed, malo vjezbe i nema problema.

cesta s autima..
I tako krecem ja put otvorenih cesta. Prvi dojam, brzi sam. Brzi sam pun k.. U prosjeku ga derem 30km/h uz napor gdje sam prije isao 25. Stvar je subjektivna naravno, ali na ravnom sam prije uspio doc do 43, a sad sam ga bez prevelikog forsiranja stisnuo do 46 uz feeling da mogu i dalje al ostavit cu si taj gust za kasnije .
Dolazim na semafor, crveno. Prestizem aute s lijeve strane otkapcam desnu tenisicu pred stajanje, pocne me bacat na lijevo . U glavi "jebote znao sam da me ovo ceka, valjda se necu sasut ko konj na raskrizju pred 30 automobila" u zadnji cas jedva iskopcavam lijevu nogu i prezivim . Upalilo se zeleno, a ja sam lezerno (vrteci u glavi film: sta mi je ovo trebalo) pregurao bike preko ceste . Od sada cim vidim potencijalo stajanje se iskopcavam dvadeset metara ranije.

uspon, zelena magistrala..
Uspon je brzi, nekako tezi, ali brzi. Dva puta sam stao popit tri gutljaja vode ali sam stigao gore za oko 30-35min sto mi je i prosjek bez stajanja. Prije mi je vise dosadjivalo terat ali sad sam bas osjecao da mi je teze terat uzbrdo. S druge strane, kad sam se vec popeo do livade i kada su dosli strmiji (kratki) usponi, njih sam odradio samo tako. Prije sam te dijelove gurao, a sad ih s gustom zgazim. Zakljucak na prvu, SPD za kratke i jake uspone rastura.

spust preko izvora na rampu pa niz glavicu kanal...
Na spustu mi je osjecaj sigurnosti opasno pao. Pedale na najlaksem iskapcanju se micu lijevo desno cijelo vrijeme. Nije mi se desilo da se iskopcam ali nisam se bas osjecao najsigurnije. Stazu sam prosao malo sporije nego inace . Dok sam dosao do spusta na glavicu sam skuzio da su mi blokeji previse naprijed pa sam odvojio tri minute i vratio ih malo nazad al osjecaj da bi se mogao iskopcat svako malo je ostao. Na cesti mi skroz nije pasalo polozaj blokeja tako da sam ih opet nagurao skroz naprijed nakon sto sam se spustio.

zakljucak...
Nemam pojma. Podjeljeni osjecaji i malo teze navikavanje na spustu nego sto sam ocekivao. S druge strane, na ravnom sam puno brzi nego sto sam mislio da cu bit. Mislim da bi rjesio probleme sa zatezanjem pedala tako da se teze otkopcavanju ali nisam jos tolko siguran na ravnom. Bude valjda doslo s vremenom.

Ovo je valjda najduzi post koji sam napisao
hash je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 08:47   #10599
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
blokeje se kao treba namjestiti da ti je osovina pedale na najširem dijelu stopala (taman prije nego počne palac). iako sto ljudi, sto ćudi.

što se tiče tenisica, vjerujem da ti je to navika, ja svoje stavim za 5sec

što se tiče jačine opruge, s vremenom ćeš ju stiskati i naći si optimalno.

za vježbu, možeš sada na početku jednostavno se puno ukopčavati i iskopčavati. onako bezveze, čisto da uhvatis automatizam...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 10:29   #10600
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Šta nema niko bleed kit za posudit?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2011., 10:59   #10601
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
no bleed kit

Ko bi u šumu danas?

Ide se poslije ručka, za sad Mic i ja, ne znam gdje.

Zadnje izmijenjeno od: murina. 29.05.2011. u 11:13.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 13:51   #10602
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Nemam pojma. Podjeljeni osjecaji i malo teze navikavanje na spustu nego sto sam ocekivao. S druge strane, na ravnom sam puno brzi nego sto sam mislio da cu bit. Mislim da bi rjesio probleme sa zatezanjem pedala tako da se teze otkopcavanju ali nisam jos tolko siguran na ravnom. Bude valjda doslo s vremenom.

Ovo je valjda najduzi post koji sam napisao
Nisi valjda mislio da ćeš se nakon 1 vožnje osjećati sigurno na SPD-u ?

Ja sam nakon 10ak vožnji bio brz kao na tenkama, ali nisam bio siguran kao na flatu. Tek nakon godinu i pol vožnje sam dobio tu sigurnost na spustu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 14:10   #10603
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Moram se uključiti u SPD razmatranja: SPD je u globalu zakon. Ima svojih prednosti i mana, a ja sam tek ove godine počeo koristiti spd kako treba. Pod time mislim: kontrola bicikla u zavojima, preko prepreka, u zraku...

Najveću manu sam im do prije par mjeseci brojao kao otežano spuštanje noge u zavojima, tj. još je problematičnije bilo ukopčati nogu nazad. Nisam probao SPD sa platformama, ali se možda njima eliminira onaj hod ukopčavanja u prazno jer se ne može uvijek ukopčati instantno na grbavom terenu, koliko god da sam naviknut na ukopčavanje.

Sad kad sam se odviknuo od spuštanja noge i doslovce se prisilio u zavojima malo nogama kontrolirati nagib bajka i jačinu pritiska zadnjeg kotača, moram priznati da mi je žao što nisam prije to napravio. Brzine izgubiš puno manje, kontrola je puno veća, baš osjetiš da ti kontroliraš bajk, a ne obratno. (hiperbola)

Kako mi se te platforme ne sviđaju tak i onak, sljedeće što bih mogao probati su popularni jajomlati

Ima netko da je sa shimana prešao na CB?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote