Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2010., 10:47   #1
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Koji 27" monitor?

Posto je cijena pala na vrlo pristupacne, zanima me koji 27" monitor kupiti?

zainma me Samsung P2770HD ili LG M2762D. Oba dva su oko cca 2500 kuna, imaju MPEG4 tunere, i imaju otprilike slicne ocjene usera na netu.

Ono sto mi je vazno je, ok prikaz slike, da nema izrazen Ghosting, da ima removable stand i da se backlight bleeding ne izrazava jako. Ne patim na neku perfektnu sliku posto je monitor za komp iz zabave, pogledam tu i tamo TV kad me zena potjera s glavnog TV-a i to. Pa sad sto je bolje uzeti od ova dva gore, ili imate neki treci prijedlog koji je tu negdje cijenom?

Zahvaljujem!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 13:03   #2
MausLuka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Posto je cijena pala na vrlo pristupacne, zanima me koji 27" monitor kupiti?

zainma me Samsung P2770HD ili LG M2762D. Oba dva su oko cca 2500 kuna, imaju MPEG4 tunere, i imaju otprilike slicne ocjene usera na netu.

Ono sto mi je vazno je, ok prikaz slike, da nema izrazen Ghosting, da ima removable stand i da se backlight bleeding ne izrazava jako. Ne patim na neku perfektnu sliku posto je monitor za komp iz zabave, pogledam tu i tamo TV kad me zena potjera s glavnog TV-a i to. Pa sad sto je bolje uzeti od ova dva gore, ili imate neki treci prijedlog koji je tu negdje cijenom?

Zahvaljujem!
Ma svi ti TN monitori su danas slični. Isto sranje drugo pakovanje.
Najbolje ti je otić negdje u dućan gdje ih ima izloženih i usporediti sliku.
MausLuka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2010., 14:48   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor MausLuka Pregled postova
Ma svi ti TN monitori su danas slični. Isto sranje drugo pakovanje.
Najbolje ti je otić negdje u dućan gdje ih ima izloženih i usporediti sliku.
ma ne mozes niti u ducanu sve vidjet(backlight bleeding, brzina promjene programa itd...), zato ovdje na forumu i pitam. Uostalom, najjeftiniji su Web-shopovi, pa cu tako i jednoga uzeti (kod nas u CK nema nigdje tih modela). Dostava na kucnu adresu me ispada visestruko jeftinijenego ici po njega u Zg, a i prakticnije mi je.
Evo ako netko zna nesto vise o tim monitorima, ima neku korisnu informaciju, bio bih mu zahvalan da je podijeli sa mnom. Ovaj ili iduci tjedan bih najvjerojatnije jednog od tih 2 uzeo.

Thnx
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:18   #4
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Na tvom mjestu uzimao bih Samsunga.. Kolega ima takav, spojen na obicnu philips unutarnju antenu(pojacalo) sve lijepo hvata, a zivi u zabiti
I da, dizajn tog LG-a meni nikako neodgovara, izgleda kao da je dobio menstruaciju
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:19   #5
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Ako nista Samsung je puno ljepsi, ja imam P2770H odnedavno i nemam primjedbi, dapace.

Za bolju sliku i prikaz boja od TN matrice ne znam pa me briga. Za internet, igre i filmove sasvim odlicno.

EDIT: Menstruaciju Drito.
Evo ti tema o istom monitoru samo manje dijagonale.

Zadnje izmijenjeno od: Vendetta. 15.11.2010. u 15:28.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:28   #6
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Znam da sam negdje procitao da LG ima vise prikljucaka (2x HDMI) nego Samsung, a i garancija od 36mj je vise privlacna nego samo 24mj kod Samsunga. Meni oboje po izgledu izgledaju sasvim uredu.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 15:44   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
@St-M: vidio sam taj thread i to me nekako odvuklo od Samsunga LG-u.

Sad sto se tice drugih opaski, i meni je zanimljiviji Samsung, ima cak i nesto nizu cijenu (taman za dostavu), no ono sto me privlaci kod LG-a je 3 godisnje jamstvo. To je ipak veliki plus za LG, godina dana jamstva je velika stvar.
Sto se tice slike preko HDMI-a, to mi je i kolega rekao, na njegovom LG-u 27", je isto jako losa slika na monitoru, te je na kraju prebacio na DVI i slika je odlicna!

Razmislit cu jos dan-dva, pa u nabavku monitora!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 24.11.2010. u 08:19.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 16:13   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Kad kupis obavezno napisi dojmpve, i ja sve gledam mjenjati 24" della i tv karticu za 27 s tunerom :-)
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 23:39   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
evo bas sam se cuo s kolegom koji je imao 27" LG sa tv tunerom. Nakon 2-3 tjedna ga je mijenjao za manji jer je rekao da je 27" previse za rad na racunalu, da je preblizu i preveliko je. Nije mogao normalno raditi na njemu. Sad ti budi pametan...
Nista, idem ovaj tjedan u ducan gdje imaju izlozene 27" sa tv tunerom pa vidim sam jel je to preveliko ili ne. Najbolje je tako.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 01:18   #10
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Meni je isto bilo malo O_O u pocetku ali naviknes se.

Pre blizu sam i pre velika je dijagonala ali ko ga sljivi, ne pusim ne pijem, jednom se zivi.

Bas sam sad mjerija, 90 cm su mi oci od ekrana, iako imam vrhunski vid ne znam do kad ce tako bit

Ali da moram glavu okretat ili nesto slicno dok "radim" na kompjuteru ne moram, tako da ne mislim da smeta.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 09:50   #11
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
(kod nas u CK nema nigdje tih modela). Dostava na kucnu adresu me ispada visestruko jeftinijenego ici po njega u Zg,
Kad si već iz CK ne trebaš ići u ZG idi u KP
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Sto se tice slike preko HDMI-a, to mi je i kolega rekao, na njegovom LG-u 27", je isto jako losa slika na monitoru, te je na kraju prebacio na DVI i slika je odlicna!:
Glupost! DVI i HDMI=potpuno identična slika.
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
evo bas sam se cuo s kolegom koji je imao 27" LG sa tv tunerom. Nakon 2-3 tjedna ga je mijenjao za manji jer je rekao da je 27" previse za rad na racunalu
Ja sam prošli tjedan kupio 27,5" monitor i moram priznati kad sam došao u trgovinu (iz Istre u Krapinu) da sam malo razmišljao da li da ga uzmem jer mi se činio malo prevelik - uzeo sam ga i sad mi je sasvim "normalan", valjda treba malo vremena da se privikneš.

MOJA PREPORUKA:
Ako ti je primarna namjena monitora rad na računalu, igranje...a tek onda TV uzmi HANNspree HF287HJ koji ima veću radnu površinu od ova dva monitora, omjer stranica 16:10 ovi su ti 16:9 također ima i veću rezoluciju 1920x1200. Ima 3 godine jamstva, jedino nema tv-tuner ali to se lako riješi jer ima 2 HDMI priključka i u drugi jednostavno spojiš neki reciver (danas se mogu naći vrlo povoljno), i najbolja stvar za kraj - cijena mu je 2413 Kn.
summus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 10:41   #12
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Kad si već iz CK ne trebaš ići u ZG idi u KP

Glupost! DVI i HDMI=potpuno identična slika.

Ja sam prošli tjedan kupio 27,5" monitor i moram priznati kad sam došao u trgovinu (iz Istre u Krapinu) da sam malo razmišljao da li da ga uzmem jer mi se činio malo prevelik - uzeo sam ga i sad mi je sasvim "normalan", valjda treba malo vremena da se privikneš.

MOJA PREPORUKA:
Ako ti je primarna namjena monitora rad na računalu, igranje...a tek onda TV uzmi HANNspree HF287HJ koji ima veću radnu površinu od ova dva monitora, omjer stranica 16:10 ovi su ti 16:9 također ima i veću rezoluciju 1920x1200. Ima 3 godine jamstva, jedino nema tv-tuner ali to se lako riješi jer ima 2 HDMI priključka i u drugi jednostavno spojiš neki reciver (danas se mogu naći vrlo povoljno), i najbolja stvar za kraj - cijena mu je 2413 Kn.
Sto se tice slike DVI/HDMI u teoriji bi trebalo biti isto, digitalni prijenos signala i jedno i drugo ali evo praksa kod kolege je pokazala drugacije (Zwer54), mozda je bilo do kabla..
Ovo mi se svidja opcija sa Hannspree monitorom, samo gdje ga nabaviti? na nabavi ga nema...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:03   #13
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
@summus:
Kako mozes reci da je dvi i hdmi ista slika ako se nisi osobno uvjerio? Upisi u google lg 2762d review pa citaj, vise njih je napisalo da je slika na hdmi malo mutna...
A od jucer imam samsung 2333hd i kad spojim dvi, slika je kao svaki normalan monitor, a kad spojim hdmi kablom, slika je katastrofa, odvratna i neusporediva... Ne vjerujem da je do kabla jer sam probao spojiti dvb-t reciever s tim kabelom i slika je bila normalna...
A i na oba ta monitora pc lijepo pise dvi i d-sub, a hdmi i ostalo za nekaj drugo...

Sljedeca stvar, svaki od tih monitora sa tv kad spojis hdmi kablom moras manualno paliti i gasiti dok kad spojis dvi kablom sa gasenjem kompa tv ode u sleep mod i pali se automatski sa paljenjem kompa...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 12:23   #14
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Sto se tice slike DVI/HDMI u teoriji bi trebalo biti isto, digitalni prijenos signala i jedno i drugo ali evo praksa kod kolege je pokazala drugacije (Zwer54), mozda je bilo do kabla..
Ovo mi se svidja opcija sa Hannspree monitorom, samo gdje ga nabaviti? na nabavi ga nema...
Pa da u teoriji jest ista kvaliteta slike, jedina razlika između DVI i HDMI je što imaju različite konektore i što HDMI može uz sliku prenositi i zvuk...u praksi je očito puno toga drugačije...i nije to problem do kabla. Monitor koji sam ti preporučio možeš kupiti u Krapini (tamo ti je najbliže) to sam ti napisao u postu iznad, a trgovina ti se zove Callidus (zamoli ih da isprobaš monitor u trgovini, meni su rekli da im to nije običaj ali da će napraviti iznimku - vjerujem da će i tebi tako).
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
@summus:
Kako mozes reci da je dvi i hdmi ista slika ako se nisi osobno uvjerio? Upisi u google lg 2762d review pa citaj, vise njih je napisalo da je slika na hdmi malo mutna...
A od jucer imam samsung 2333hd i kad spojim dvi, slika je kao svaki normalan monitor, a kad spojim hdmi kablom, slika je katastrofa, odvratna i neusporediva... Ne vjerujem da je do kabla jer sam probao spojiti dvb-t reciever s tim kabelom i slika je bila normalna...
A i na oba ta monitora pc lijepo pise dvi i d-sub, a hdmi i ostalo za nekaj drugo...

Sljedeca stvar, svaki od tih monitora sa tv kad spojis hdmi kablo