Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2010., 18:31   #1
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
BSOD i restartiranja,ne mogu naći problem

Pozz drustvo. Naime,imam jedan problem,kojeg ne mogu naci. Sestrin komp se od prije par dana(prije toga je stajao 10 dana nekoristen) poceo cudno ponasati. Sam od sebe se resetirao,nekad nije htio uci u Winse,bacao BSOD-ove a nekad bi normalno radio(nebitno sto se radilo na njemu).

Ja nisam znao sto je uzork pa sam isao redom:
-prvo sam iskopcao potrosace i ostavio samo sistemski HDD,problem ostao
-testirao RAM sa MemTest-om nekih sat vremena,bez greske
-skenirao komp AV-om(NOD32),nista nasao,neke sitne gluposti
-itd...itd.

Jucer sam uslikao BSOD koji izbaci,a to je ovaj:


Skuzih po njemu da je problem u driverima necega,pa sam isao danas staviti nove Winse,da bi prilikom stavljanja novih Winsa opet izbacivao BSOD. Pokusam opet instalirati,uspije i taman na kraju kada je 1 min remaining(XP je u pitanju) kad treba prebaciti na ono dalje restartira komp.

Da bi nakon toga Maxtor na kojeg su isli Winsi odapeo papke(vjerovatno zbog silnih restarta koji su bili posljednjih par dana),ajde,ponadam se da je on bio u pitanju i idem ja staviti Winse na drugi HDD(WD),ono ISTO .

E sad vise uopce ne znam koji je problem,dati cu vam sliku errora koje je izbacio kada sam usao u Winse nekako i sliku iz Event loga pa mi recite molim vas sto bi moglo biti.

Error:


Event log:


Konfa je:
Intel Penitum 4 2.8GHz HyperThreading (Northwood)
AsRock P4VT8+
3x 256MB DDR266
WD 40GB + IBM 60GB
ATI Radeon 9600 (128MB/128 bit)
TSST DVD prza
MS 350W

PS
Konfa u Safe Mode-u radi sasvim normalno(sestra je bila 3 sata na netu u Safe Mode-u) tako da ne vjerujem da je problem hardverske prirode .

Eto,danas navecer kad dodjem kuci cu probati to rjesiti pa molim vas da mi odg bar netko sta da isprobam.

Unaprijed hvala!

LP
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 19:01   #2
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2010., 20:00   #3
drifter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: pula
Postovi: 7
- opcija check disk
- update drivera
( bios uploudaš na vlastitu odgovornost, trebalo bi proč sve u redu )
- možda ti se memorija nakrca procesima pa izbaci os, što je mala vjerojatnost ali probaj:
odeš u registry pod:
HKEY_LOCAL_MACHINE - System -CurrentControlSet - Control - SessionManager - Memory Management.
klikneš na LargeSystemCache i postaviš na 1
ako si probao mem test, probaj check disk pa onda ovo iz registry i ako ne radi onda ti preostaje update drivera
drifter je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 23:19   #4
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Oke,hvala decki. Probat cu ovo pa javim rezultate sutra(mozda i danas).
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 12:56   #5
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ispricavam se na duplom postu,ali da bumpam temu.

Naime,jucer sam cijeli dan izgubio pronalazeci gresku,i NISAM je pronasao. Uopce ne znam sto je.

Kasnije vise nije htio ni Winse instalirati,srusio bi se. Tako da sam sada siguran da je hardware u pitanju,pa stv ne znam.

Probao sam SVE. Probao sam sa svakim keksicem memorije posebno,probao sam s drugom grafom,drugim napajanjem,drugim kablovima,drugim DVD RW-om,probao sam izvan kucista to napraviti,probao sam sa dva napajanja(jedno napajalo MBO,a drugo ostalo),probao sam s drugom maticnom...i uvijek isti problem. DOduse,na ovoj drugoj maticnoj(za koju nisam siguran da je 100% ispravna) se dogadja to da prilikom instalacije Winsa komp smrzne,i samo restart pomaze. I to svaki put na drugom dijelu instalacije(govorim o onom meniju nakon kopiranja podataka na HDD). Napravio sam check disk preko recovery konzole,nasao je nke greske i ispravio ih,al opet isto. Probao sam iskljuciti drugi HDD i przu,al opet isto.

LUUUUD sam vise. Sta da radim?!?! Jedino mi jos preostaje da promijenim MBO,da nadjem neku za koju sam 100% siguran da radi,jel za ovu nisam siguran(to sam nasao u jednoj kutiji)

Molim vas pomoc,danas navecer cu pokusati opet nesto poduzeti.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 13:40   #6
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Napajanje ?
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:02   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Napajanje ?
Ti ne citas?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:18   #8
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Probao sam SVE. Probao sam sa svakim keksicem memorije posebno,probao sam s drugom grafom,drugim napajanjem,drugim kablovima,drugim DVD RW-om,probao sam izvan kucista to napraviti,probao sam sa dva napajanja(jedno napajalo MBO,a drugo ostalo),probao sam s drugom maticnom...i uvijek isti problem. DOduse,na ovoj drugoj maticnoj(za koju nisam siguran da je 100% ispravna) se dogadja to da prilikom instalacije Winsa komp smrzne,i samo restart pomaze. I to svaki put na drugom dijelu instalacije(govorim o onom meniju nakon kopiranja podataka na HDD). Napravio sam check disk preko recovery konzole,nasao je nke greske i ispravio ih,al opet isto. Probao sam iskljuciti drugi HDD i przu,al opet isto.
Nisi pokušao s drugim diskom, zar ne?
I promijeni mu IDE kabel, you never know...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:40   #9
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Probao si sve a nisi ono što si prvo trebao. Skini "Debugging tools for windows" i s Windbg pogledaj u kojem modulu je nastao error.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 20:50   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Mijenjaj procesor, jedino ti je on još ostao, a i navedene greške upućuju na njega. To je socket 478? Ako je, mislim da imam jedan u rezervi...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2010., 23:23   #11
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Nisi pokušao s drugim diskom, zar ne?
I promijeni mu IDE kabel, you never know...
Probao sam i to...i bilo je isto.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mijenjaj procesor, jedino ti je on još ostao, a i navedene greške upućuju na njega. To je socket 478? Ako je, mislim da imam jedan u rezervi...
Izgleda da je na kraju to problem. Eno sad sam stavio neku staru ECS-icu socket A i digao winse sa Sempronom 2500+ (ocitava ga kao Athlona ,trebao bi joj BIOS flashat najnoviji) i sve je isprve uspjelo. To sam bio radio na stolu,da bzvz ne stavljam u kuciste. Eto i u kucistu sve radi,sad skidam drivere pa idem probati,nadam se da se nece rusiti.

Da li procesor stvarno moze takve probleme raditi? Ja sam mislio da kod njega samo postoji radi-ne radi a ne između ?!?

Hvala ekipa puno na pomoci. Kasnije javim kad sve instaliram da li je oke.

EDIT: Komp super radi,sve sam instalirao i sve sljaka. Samo treba kupiti mreznu jer je MBO nema pa sestra trenutno ide na net preko USB WLAN kartice,a signal nije bas nesto(cca 54%).

Ugl,sve sredjeno...ostaje misterij...je li proc nije valjao ili obje MBO?!?
__________________



Zadnje izmijenjeno od: mislav_os. 13.04.2010. u 02:32.
mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na