Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2024., 13:55   #31
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Firma je K&K europrojekt. Najjeftinija ponuda za sad i zadovoljan sam sa informacijama i razgovorom telefonski, Samo eto malo me brinu te lose recenzije, bas ono ljutith kupaca oko kasnjenja uglavnom. Bio i u marlexu i vec sam posalo upit ali nisu jos odgovorili i kazu mi 6 tjedana kod njih. Tako je i kod k&k. Koliko sam shvatio Marlex radi stolariju za cijlu hrpu tih manjih firma koje su u biti trgovci i ugraduju.. Vidjet cu kakva je ponuda direktno od marlexa pa odlucit. Pogledao i te neo profile, a ono iskreno imam doma pvc stolariju koja je stara preko 30 godina i profili su isti Ravne linije, bas ono kako je nekad bilo jedino i dostupno na trzistu. Meni je prevaga to sto su uski, jer mi treba prostora sto vise za prolaz a i za stiropor fasadu i ako je vjerovat tom da je ok bez tih celicnih ojacanja, opet bolje za mene jer ovdje sve zahrđa s vremenom pa cak i ako je tako zatvoreno..

Jos razmisljam dali da idem na troslojno staklo. Ipak je koef. upola. Da radim doma u zg isao bi na 4 stakla. Koef na 4slojonom je samo 0,3, a to je kao cigla 20cm i 10cm stiropora.. Ovdje je toplije ali ipak si mislim da nije bas losa investicija dodat 10% i imat 3slojna..

Mislim da marlex i ovi, a iz drugih ponuda vidim 5 godina na pvc. To mi je malo glupo da se tako kratka garancija daje na profile. Realno tko od nas uzme novu stolariju i onda mijenja za 5-10 godina?? Realno bi garancija na pvc profile trebala bit bar 20 godina, a i to je malo. Za krov se dobije po 50 godina, jer nitko normalan nece radit novi krov svakih 10-20 godina, a i sa stolarijom je tako i ne kuzim ceg se to oni boje da daju samo 5 godina a i da to nekako prolazi. Ljudi bi trebali zahtijevat min 10 godina garancije za pocetak pa bi se i oni malo pogurali da se bore tko ima duzu i gurnuli to na 15 recimo..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:08   #32
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Nažalost nije 5 godina. Uzeo sam kod Marlexa stolariju prije par mjeseci i ovo je copy paste iz ponude:

"Garancija na ugraðenu stolariju i njezinu funkcionalnost je 1 godina. Na kvake, poluolive, elektromaterijal, PVC bijele lamele i
ostale proizvode garancija je 1 godina, osim ako ugovorom nije drukèije dogovoreno. Na PVC lamelu u boji ne dajemo
garanciju, dok je garancija na postojanost boje kod ALU lamele 5 godina. Garancija na prozorske klupèice i staklo je 2 godine.
Eventualne nepravilnosti na površini pvc stolarije koje se s udaljenosti od 3 m (vani), odnosno 3 m (unutra), pri normalnoj
dnevnoj svijetlosti i gledano pod pravim kutem ne vide, ne smatraju se ošteæenjima i ne mogu biti predmet eventualne
reklamacije. Ukoliko kvar ili ošteæenje na stolariji nastane uslijed nestruènog rukovanja, nemara ili neodržavanja, poduzeæe
Marlex ne uvažava nikakve reklamacije. Ukoliko montaža stolarije nije izvršena od strane ovlaštenih osoba poduzeæa Marlex,
na funkcioniranje iste ne možemo dati garanciju. Reklamacije na stolariju primamo telefonskim ili pismenim putem s time da
æemo izvid odnosno popravak nastojati izvršiti u najkraæem moguæem roku. U sluèaju isteka garantnog roka, svi potrebni
popravci, repromaterijal i izlazak na teren naplatiti æe se po važeæim tarifama"
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:12   #33
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Hahah super su. Trebali su napisati, ako se iz aviona ne vidi, nepravilnosti se ne smatraju ostecenjima
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:48   #34
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
c/p
Jamstvo na ugrađenu stolariju i njezinu funkcionalnost je 5 godina. Na kvake, okov, poluolive, rukohvate, elektromaterijal, PVC
lamelu u bijeloj boji, unutarnje PVC klupčice, propusnost stakla i ostale proizvode daje se jamstvo od 1 godine, osim ako
Ugovorom nije drukčije dogovoreno. Svi inox dijelovi koji su ugrađeni na stolariju (aplikacije, kvake, rukohvati i sl.) zahtijevaju
redovito čišćenje i zaštitu u intervalima od maksimalno 3 mjeseca a po potrebi i češće, jer isključivo na taj način navedeni
proizvodi zadržavaju prvobitan izgled. Na postojanost boje kod ALU lamele i vanjskih aluminijskih klupčica vrijedi jamstvo od 5
godina dok na PVC lamelu u sivoj boji navedeno jamstvo ne vrijedi te se naručuje isključivo na vlastitu odgovornost. Eventualne
nepravilnosti na površini stolarije ili stakla koje na udaljenosti većoj od 3 metra, pri normalnoj dnevnoj svjetlosti, bez
pozadinskog osvjetljenja, gledano pod pravim kutom nisu vidljive, ne smatraju se oštećenjima te ne mogu biti predmet
eventualne reklamacije. Ukoliko kvar, oštećenje ili funkcioniranje na stolariji nastane uslijed nestručnog rukovanja, nemara,
neodržavanja ili ugradnje od strane neovlaštenih osoba, Marlex doo ne uvažava reklamacije. Primjedbe na kvalitetu ili ugradnju
stolarije primamo telefonskim ili pismenim putem uz napomenu da ćemo izvid, odnosno popravak, nastojati izvršiti u najkraćem
mogućem roku. U slučaju isteka garantnog roka, svi eventualni popravci, repromaterijal i izlazak na teren će se dodatno
naplatiti prema važećem cjeniku. Eventualne reklamacije na izgled, kvalitetu izrade ili ugradnju stolarije se ne uvažavaju nakon
pismenog preuzimanja stolarije.

ovo je bilo 2021 kada sam uzeo
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 15:05   #35
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Čini se da su revidirali brojke unazad dvije godine
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 15:18   #36
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Kod mene od ovih je 5 godina, ali od Marlexa jos cekam ponudu. 1 godina za stojariju je apsurdno. 5 isto, ali eto tako rade kod nas..

GARANCIJA:
Garancija na ugraðenu stolariju i njezinu funkcionalnost je 5 godina, na kvake, poluolive, elektromaterijal, PVC bijele lamele,
prozorske klupèice, staklo i ostale proizvode je 1 godina, osim ako ugovorom nije drukèije dogovoreno. Eventualne
nepravilnosti na površini pvc stolarije koje se s udaljenosti od 3 m (vani), odnosno 3 m (unutra), pri normalnoj dnevnoj svijetlosti
i gledano pod pravim kutem ne vide, ne smatraju se ošteæenjima i ne mogu biti predmet eventualne reklamacije.
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 16:14   #37
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Imam ja Marlex evo već četvrtu godinu. Nikakvih problema. Troslojna stakla, jedno staklo promijenjeno u garanciji na staklenoj stijeni jer je bilo zamrljano između dva stakla. I za garanciju se iskreno nisam ni sjetio pitat...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 19.01.2024. u 17:31.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 17:20   #38
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Marlex ima 4,6 od 92 recenzije na googlu pa bi nekako ocekivao da proizvode dobru stolariju i da rjesavaju sve kako bi trebalo. Nadam se da ce bit ok ponuda.. Malo gledao tehnicki list tj na nekoj poljskoj stranici di je sve sazeto. Izgleda da su i neo i 8000 modeli b klasa profila, ali mislim da to nije toliko bitno. Imam od rehau isto b klasu pa mislim da ce trajat 100 godina..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 20:16   #39
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Ja sam se taman narucivao stolariju za kucu.

u prilogu su garancijski rokovi raznih ponudaca na podrucju Zagreba.

za stakla je kod svih ta klauzula "sa tri metra okomito gledano"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-01-19 201512.png‎
Views:	119
Size:	8.9 kB
ID:	27032  
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 21:36   #40
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Di si uzeo il bar neke firme koje si gledao, ja bi isto trebao stolariju mjenjat na proljeće
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2024., 13:09   #41
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
A koje su to firme koje daju 10-15 godina?
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2024., 14:19   #42
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Ponude sam imao:
S&B Profil, Sunprotect, Macto Logistika, KMS Stolarija, SMS Plast, Marlex, Staklo dom, Rea, Proata, Troha-dil, Eurozona, Maris Interijeri, Skelin Mont.

Raspon cijena je bio 13200 - 19600 € (identicne specifikacije poslane svima).

Sve ispod 5 godine garancija i "jucer otvorene garaze" sam odmah krizao.

Po tim uvjetima, ostanu ti KMS Stolarija, Rea, Troha-dil.

Neovisno koga se izabere, bitno je i da ekipa koja montira stolariju zna sto radi, jer na kraju krajeva, tu se moze i vrhunska stolarija zeznut lako...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2024., 15:23   #43
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Istina, da. Hvala.

Meni su u ponudu stavili Schuring Inoxal kvake. Malo googlao i ne nalazim nesto posebno za taj inoxal. To bi trebao bit aluminij sa inox izgledom. Ovdje je aluminij dobar ako je posteno ofarban, ali i aluminij oksidira pa razmisljam da idem na inox kvake za ulazna. Jel ima tko iskustva sa tim inoxalom u dalmaciji?
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 12:42   #44
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Problem kod aluplast neo prifila je da ako se ide na roletu, stavljaju štok od 103mm, jer ne smiju busit štok od 73mm zbog tih plasticnih ojacanja u sebi. Opcija je da se ide na prosirenje kud ide gurtna od 35mm. To mi potpuno unistava koncept uskih profila. Koliko sam skuzio kod profila sa celicnim ojacanjima koja su recimo 78-80mm štok, nema problema ako se busi stok.. Pa na kraju ispadne da je bolje ic na profile sa celiclinm ojacanjima ako covjek ima uske otvore..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 14:15   #45
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Dobio odlicnu ponudu za gealan s9000. Sta bi vi izmedu s9000 i Aluplast neo? Bitna razlika je da gealan daje 15 godina garancije dok za neo samo 5 godina.. Cijenom tu negdje..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 15:08   #46
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
gelan , uzeosam i kod susjeda je, mrak prema svima drugima... ne znam što to rumunji rade , ali rade dobro
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 16:30   #47
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Hvala picek, tako ce i bit izgleda. Htio Linear profile ali iz nekog cudnog razloga firma ne nudi alu pragove za njih pa idem na 9000.. Kaze da vec 2 godine to govore upravi ali da nista. I eto sta cemo sad.. Mjerio debljinu stijenki i 3mm su sta je ipak a klasa profila za razliko od vecine tog sta se nudi od ajmo rec povoljnih profila.. Uz 15 godina garancije i 5 godina na vanjske rolete i jako konkurentnu cijenu, mislim da nemam sta razbijat glavu vise. Minus je da lazu kao i drugi da imaju epdm brtve. Nemaju. Obicne pvc brtve na neu i gealanu tako da tko narucuje stolariju, u salon i sami se uvjerite. Epdm se guraju u utor, dok ove pvc se samo zalijepe i vec vidim da to nece dugo, ali sta cu sad.. Inace epdm je 3€ po metru, a to se nabere, ajmo recim prozor 1x1m, da se samo dvije mijenjaju to je 8 metara duznih, znaci 24€ po prozoru samo za nove brtve. Silikonske su 5€ metar. Ja nebi ni razmatrao da sam znao da su pvc, a oboje su rekli u mailu da je epdm i tamo se prave kao glupi nisu znali, ameni gori pod nogama i moram u relizaciju..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2024., 18:24   #48
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Imam neke brtve na pvc prozorima u utorima, raspale se skroz nakon 15 godina. Neke se stvrdle da se mrve, neke ko žvakača razvlače.
Salamander su profili
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 16:17   #49
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Imam tri godine stare Salamandere i termalna kamera pokazuje da izolacija između stakla i okvira prozora uopće ne izolira toplinski. To je daleko najhladniji dio prozora i tu se često kondenzira.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 07:17   #50
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam tri godine stare Salamandere i termalna kamera pokazuje da izolacija između stakla i okvira prozora uopće ne izolira toplinski. To je daleko najhladniji dio prozora i tu se često kondenzira.
Bome, to bi trebalo bit klasu bolje od Aluplasta, i meni se to ne dešava.
Marlex/Aluplast/Maco na prozorima i Sigenia na stijeni, nikad kondezacije na prozoru nisam vidio.
Stolarija montirana 2020-e.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 12:29   #51
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam tri godine stare Salamandere i termalna kamera pokazuje da izolacija između stakla i okvira prozora uopće ne izolira toplinski. To je daleko najhladniji dio prozora i tu se često kondenzira.
Koji Salamander? BluEvolution 92?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 13:03   #52
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ne znam koji je. Imam i Wink Haus na drugoj strani stana pa se slično događa.

Doduše to se počelo događati nakon potresa jer je očito popucala termo žbuka na zgradi ali termalna kamera pokazuje hladnu plavu crtu na spoju okvira i stakla.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 21:31   #53
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Lowrider mozes kupit epdm brtve u njemackoj za oko 1€ po m1. Samo googlaj na njemackom. Ima tocno za svakog proizvodaca oznaka za brtvu i nades tako. Za gealan je s-1188 oznaka.. Ja sam narucio gealan ali i oni izgleda imaju lijepljene pvc brtve iako kazu da su epdm. Epdm bi se trebale gurat u utor. Nije problem ove odlijepit i samo ugurat nove. Tko hoce najbolje ima i silikonskih ali one su izgleda oko 2.5€ m1. To su cijene za recimo 50-100 metara..

Zadnje izmijenjeno od: George Baloony. 07.02.2024. u 21:37.
George Baloony je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na