Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2011., 00:44   #181
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ja bi rađe išao na XFX, iako ni sapphire nije za bacit s tim hlađenjem...al dual fan riješenja su u većini slučajeva bolja..

Da citiram www.hardwareheaven.com review:

Noise levels are where the XFX fan design excels though, never rising above 44.6dBA which is near silent when closed away in a case.

Da ne govorim koji su postigli OC s tim čudom gore...1025/1195..to mora da je neki rekord sa stock hlađenjem
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 08:12   #182
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
XFX nikad nije imao tihe i efikasne hladnjake (sjeti se 'jaje' hladnjaka na 4xxx seriji). Moj glas za safirku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2011., 10:19   #183
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Imam Sapphire izvedbu već par mjeseci i svakako preporučujem.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 11:15   #184
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Isto uzeo Sapphire, svog konja također hvalim
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2011., 14:33   #185
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
XFX nikad nije imao tihe i efikasne hladnjake (sjeti se 'jaje' hladnjaka na 4xxx seriji). Moj glas za safirku.
To ne mora značiti da su im i sada takvi hladnjaci, posebno ti novi s dva venta. A iako se ne varam sličan "jaje" hladnjak je imao i Sapphire na nekim 48xx i 57xx modelima.

Inače, moja Sapphire 6870 ima hladnjak kakav je na ovoj 6850 i potvrđujem da taj hladnjak baš i nije tih, pogotovo pod opterečenjem.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2011., 17:41   #186
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
ColorFire Shows Off Xstorm HD 6850 X2 4 GB Graphics Card

Citiraj:
Asian graphics card manufacturer known for its intriguing designs, Colorful, after a brief gap of four months, unveiled its latest graphics card in the works, under its Radeon-centric ColorFire brand. Called the ColorFire Xstorm HD 6850 X2 4GB, its name pretty much spells out what it's about : a dual-GPU (CrossFire on-a-stick) graphics card with two Radeon HD 6850 GPUs, and 4 GB of total memory (2 GB per GPU system). It's not just the specifications that earned Colorful/ColorFire its popularity, it's their nerdtastic choice of components. This card is no exception.



With this card, the designers are trying out what they call "Silver-Plated Technology". All of the PCB's contacts (the metal-exposed parts onto which components are soldered), apart from the PCIe and CFBE interfaces, are plated with silver. Silver is one of the best conductors. ColorFire argues that the use of silver contacts reduces resistance, and also helps with cooling.



The next interesting feature is the use of DIP-switched based voltage control, which is an old-school yet direct and effective way of tuning voltages. Voltage measurement points are consolidated to a convenient location (next to the power connectors), and are angled for easy access. Lastly, a pair of jumpers near the display output connectors, allows you to switch between two sets of EEPROMs, each having a different clock and voltage profile.



Moving on to the GPU system itself, there are two 40 nm AMD Barts GPUs in the HD 6850 configuration (960 stream processors per GPU). One of the two sets of EEPROMs packs AMD reference speeds, but ColorFire didn't mention details of the overclocked profile. The card draws power from two 8-pin connectors, a 12-phase VRM handles voltage regulation. To cool it all, ColorFire used a custom design dual-fan cooler, which uses a large heatsink to which heat is conveyed by five heat-pipes.

ColorFire did not give out pricing information.
http://www.techpowerup.com/152306/Co...hics-Card.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 13:10   #187
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
jel netko ima ovaj model i šta misli i mislite o njemu MSI HD6850 OC Cyclone,
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 13:17   #188
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
O njoj mislim mnogo bolje nego o svojoj Safirki - duže jamstvo i veći taktovi (a hladnjak teško može bit gori od stocka ove moje).
Ako nije velika razlika u cijeni u odnosu na ostale HD6850 kupuj (npr. do 100kn veća cijena).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 13:29   #189
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
ma nešto kemijam mislim prodat svoju 5770 pa se raspitujem po ati temama
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 16:08   #190
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Imao sam je, jako dobra kartica. Nečujna u idle i malo se čuje u full load (u tihom kompu), temp ostaje ispod 65C u mom kompu. I to je najoverclockanija verzija ove kartice koju sam vidio, tako da su i performanse na razini!
Jackson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2011., 18:53   #191
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
imam XFX-ovu 6850 XXX verzija. GPU povišen tvornički na 800 mhz, dakle ništa posebno. E sad problem konkretno s ovom verzijom je to što je to valjda jedini model koji nema mogućnost otključavanja voltaže. Probano sa svim verzijama Afterburnera i Trixa a našao sam i na netu taj podatak da je to jedini model kojem se ne može otključat voltaža.

Pitanje je kolko bi bilo pametno/izvedivo flashat ju biosom na obični model kojem je core 775 mhz ili na bios Black editiona iste kartice gdje je core 820 mhz, te oba biosa imaju potvrđeno da im se da otključati voltage control.

Zadnje izmijenjeno od: blackened. 20.09.2011. u 18:59.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 00:30   #192
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 396
Mislim da to nije najpametnije riješenje. Riskirati ozbiljnije probleme za svega par frame-ova u igrama - neisplativo.

Koje MHz dostize trenutno, takva kakva je?
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 08:25   #193
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Nije baš nešto za hvaliti se - 840 mhz stabilno. Makar mi u OCCT sat vremena prođe bez ikakvih errora na 875 mhz ali se u igrama ruši već nakon 2-3 min na toj frekvi.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 22:13   #194
Kulezg
Registered User
Moj komp
 
Kulezg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
imam XFX-ovu 6850 XXX verzija. GPU povišen tvornički na 800 mhz, dakle ništa posebno. E sad problem konkretno s ovom verzijom je to što je to valjda jedini model koji nema mogućnost otključavanja voltaže. Probano sa svim verzijama Afterburnera i Trixa a našao sam i na netu taj podatak da je to jedini model kojem se ne može otključat voltaža.

Pitanje je kolko bi bilo pametno/izvedivo flashat ju biosom na obični model kojem je core 775 mhz ili na bios Black editiona iste kartice gdje je core 820 mhz, te oba biosa imaju potvrđeno da im se da otključati voltage control.

Ja imam Gigabyte HD6850 i ista stvar oko otkljucavanja voltaze.

Inace, drzim ju na 930/1160
Kulezg je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 00:06   #195
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ma ja sam mislio konkretno da je to jedini model XFX-a koji nema tu mogućnost reguliranja voltaže, nisam zalazio u druge brandove.

I lijep klok, posebice za memoriju, moja vjerojatno i da se da dizati voltaža ne bi potegla toliko
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 11:05   #196
Kulezg
Registered User
Moj komp
 
Kulezg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ma ja sam mislio konkretno da je to jedini model XFX-a koji nema tu mogućnost reguliranja voltaže, nisam zalazio u druge brandove.

I lijep klok, posebice za memoriju, moja vjerojatno i da se da dizati voltaža ne bi potegla toliko

Ma sigurno postoji nacin za dizanje voltaze doticnih grafa, jer sam vidio na rewievu od moje da je tip dizo voltazu i kloko ju na 1000/1200.
Ako netko zna nacin, osim da je to nije u Afterburneru ili TRIXX-u neka slobodno kaze.
Kulezg je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 12:58   #197
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Kulezg Pregled postova
Ja imam Gigabyte HD6850 i ista stvar oko otkljucavanja voltaze.

Inace, drzim ju na 930/1160
kolko je to u postocima ili fps-ima bolje od stocka.
kolki je porast u performansama s tim OC-om

edit:e da dali je netko probao skinut kartici sapphire 6850 onu plastićnu masku da ventilator bolje diše ili je bolje da ostane radi protoka zraka
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 13:10   #198
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
kolko je to u postocima ili fps-ima bolje od stocka.
kolki je porast u performansama s tim OC-om

edit:e da dali je netko probao skinut kartici sapphire 6850 onu plastićnu masku da ventilator bolje diše ili je bolje da ostane radi protoka zraka
Ja imam taj model i nemam nikakvih problema sa temperaturama, ili 'gušenjem', a nisam ništa dirao.
Sve default 'n' stock.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 13:10   #199
Kulezg
Registered User
Moj komp
 
Kulezg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
kolko je to u postocima ili fps-ima bolje od stocka.
kolki je porast u performansama s tim OC-om

edit:e da dali je netko probao skinut kartici sapphire 6850 onu plastićnu masku da ventilator bolje diše ili je bolje da ostane radi protoka zraka
U postocima neznam koliko je, ali znam da mi je 3dMark11 dao jedno 200-300 bodova vise u odnosu na stock frekve
Kulezg je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 13:51   #200
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor kasper_sky Pregled postova
edit:e da dali je netko probao skinut kartici sapphire 6850 onu plastićnu masku da ventilator bolje diše ili je bolje da ostane radi protoka zraka
Mislim da je bolje da ostane jer taj ventilator osim što upuhuje zrak puše i malo u stranu.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 14:02   #201
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Citiraj:
Autor Kulezg Pregled postova
Ma sigurno postoji nacin za dizanje voltaze doticnih grafa, jer sam vidio na rewievu od moje da je tip dizo voltazu i kloko ju na 1000/1200.
Ako netko zna nacin, osim da je to nije u Afterburneru ili TRIXX-u neka slobodno kaze.
Vjerojatno mijenjanjem bios-a. Ne vidim drugi način.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 19:43   #202
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
@ kasper_sky

također sam u posjedu dvije Sapphire-ice koje rade u crossu i potvrđujem da su temperature uredno normalne, znači kakvih 70-tak stupnjeva prilikom igranja (gornje grafe, nešto niže su na donjoj), tako da ne vidim preveliki smisao skidanja tog plastičnog pokrova..
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 14:08   #203
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
ok. thx na info
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2011., 14:42   #204
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
jer nekog možda interesira zamjena za 6850 za ove dvije komponente?
1:ATI VAPOR X 5770 - full bundle i garancija
2: SCYTHE KABUTO cpu hladnjak- full bundle
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 13:16   #205
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,532
Imam jedno pitanje Može li se u 2D namjestit "maximum clock". Znaci u 2D mi pise GPU clock 300mhz ( posto sam tek presao na Ati mislim da je ovo zbog ustede energije, neka me neko ispravi ako sam krivo rekao ) U 3D radi normalno na 820mhz. Želio bih da mi isto tako radi i u 2D. Može li se to napravit?

Hvala
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 14:51   #206
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Mislim da ti se to nemre napravit, a i kaj će ti to u 2d-u kad je 3d jači i uključuje se kod zahtijevnijih stvari tipa igrica i nekih grafičkih programa, konvertiranja videa itd. 2d je sam da ti grafa manje troši i ne zagrijava ti se kad to nije potrebno.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 11:25   #207
GeeBee157
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Pozdrav,

molio bih pomoć što i kako dalje. Jučer kupljena VTX3D 6850 X-Edition kao zamjena za dosadašnju (izuzetno tihu) Powercolor 4850 PCS+. Grafička radi, nema artefaka, ali temperatura i buka su nepodnošljivi. Prema dva rijetka review-a ovog modela isti bi trebao biti praktično bešuman ali daleko je od toga. Idle temperatura (gpu/mem na 100/150) je 50-51C s otvorenim kućište, vent je na 38% i čuje ga se ali nije strašno. Mogu ga spustiti sa Afterburnerom na 20% što zanimljivo nema utjecaja na temperaturu. Problem je full load (gpu/mem na 800/1050) pri kojem se temperatura stabilizira tek na 87C uz 100% brzine venta (3000+ rpm). Ventilator je na 50% jako bučan, a na preko 70% nepodnošljvo bučan. Ako ograničenim vent na 60% (i dalje jako bučno) uspijeva održati temp ispod 90C ali jedva.

Prema review-ima na netu grafička bi trebala biti oko 40C idle i max 70C u full loadu (uz cca 50% venta) i praktično bešumna tako da sve ovo ukazuje na ili bitni lošiji vent na ovom konkretnom primjerku ili na loš kontakt hladnjaka i GPU-a.

Pitanje je da li se gnjaviti sa reklamacijom koja bi lako mogla biti neuspješna (grafička općenito radi) ili nabaviti npr. Accelero S1 + vent i tako probati riješiti problem?

Thx
GeeBee157 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 12:01   #208
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Vrati je nazad. Mislim da ti važi onaj sistem da možeš vratiti komponentu unutar 7 dana od kupnje bez navođenja razloga vraćanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 21:38   #209
GeeBee157
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vrati je nazad. Mislim da ti važi onaj sistem da možeš vratiti komponentu unutar 7 dana od kupnje bez navođenja razloga vraćanja.
Morati će nazad. Danas je pod FurMarkom nakon 15 minuta temperatura prešla 91C uz 100% brzine ventilatora.
GeeBee157 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 21:52   #210
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
Obavezno napiši kako je prošlo i di si minja (ako nije tajna).
Ni moja se nije iskazala (pisa već u ovoj temi), ali sam ima Musashija od prošle grafe pa je izbor bija jasan (uz extra mirnu ruku da ne ostanu tragovi ).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na