Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2017., 14:12   #28801
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Treba zabranit ulazak starim dizlasima u siri centar Zagreba, kao kaj je sad moderno vani. Meni isto idu na zivce poprilicno kad se voze sa Golfovima II pa cak i nekim puno novijim dizlasima kaj smrde ko kuga..
Ma kod nas niti su približno takve gužve niti je takvo zagađenje.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
samo što kod nas prirodni odljev traje po 30 godina bez greške pod random retardiranih izlika.
Nema tu retardiranih izlika već jeftinih servisa plus neimaštine para za novija vozila.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:16   #28802
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ni ne treba bit velko zagadenje da se to uvede, ionak je onda prekasno.. Naletavam svako malo na nekog smrdljivca po Zagrebu.. Vozni park nam je groblje, ljudi nemaju love za popravljat aute i to ce bit samo veci problem u buducnosti..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:23   #28803
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema tu retardiranih izlika već jeftinih servisa plus neimaštine para za novija vozila.
kako nema?

nemate katalizator? morat ćete otići na drugu stanicu za tehnički pregled u ul. josipa lončara 15.

da kvotam rudanicu on hrvacki health system: ako nemaš para - krepaj.

ne znam zašto bi sa tim smrdljivim govnima bilo drugačije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:35   #28804
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Misliš na ovo?

31,223.90 kn

Posebni porez na motorna vozila

Eco komponenta 22,085.00 kn

Vrijednosna komponenta 69,750.00 kn

Ukupno 91,835.00 kn

Umanjenje za rabljeno vozilo -66 %

Konačno 31,223.90 kn

Gdje vidiš 10k?
Kako si dobio umanjenje od 66%? Na vozilo staro 23 mjeseca meni je -34%, ne -66% kako si naveo, tako da mi ispada 62,888.10 kn.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:50   #28805
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ni ne treba bit velko zagadenje da se to uvede, ionak je onda prekasno.. Naletavam svako malo na nekog smrdljivca po Zagrebu.. Vozni park nam je groblje, ljudi nemaju love za popravljat aute i to ce bit samo veci problem u buducnosti..
Realno je takvih malo. Daleko od problematičnih količina. A i za njih postoje norme (na stranu izbjegavanja istih).

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako nema?

nemate katalizator? morat ćete otići na drugu stanicu za tehnički pregled u ul. josipa lončara 15.

da kvotam rudanicu on hrvacki health system: ako nemaš para - krepaj.

ne znam zašto bi sa tim smrdljivim govnima bilo drugačije.
Katalizator se ni ne da jednostavno ugraditi niti možeš ljude na to obavezati.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Kako si dobio umanjenje od 66%? Na vozilo staro 23 mjeseca meni je -34%, ne -66% kako si naveo, tako da mi ispada 62,888.10 kn.
Sad i ja gledam pa mi malo čudno. No i tu je eko komponenta ionako sitno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:56   #28806
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Katalizator se ni ne da jednostavno ugraditi niti možeš ljude na to obavezati.
možeš, ali nećeš jer živiš tu di živiš.

baš me zanima kako bi prošao da probaš regat duju u nekoj nordijskoj zemlji, lupam na pamet, ali brijem da bi te u zatvor otpeljali dok stojiš u redu za tehnički.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 14:59   #28807
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
O čemu ti pričaš? Ima svjetlo u pretincu ispred suvozača. A i ovo da ne svira mp3ice je glupost totalna. Jesi se ti kad vozio uopce u nekom Mercedesu koji je napravljen u zadnjih desetak godina? Ne znam odakle vadiš ovakve bisere...
Vozim TO autO svaki dan zadnje 3 godine, nije merc, olimpijac je , nekih 110 000km sam osobno dosad s njim napravio, dođi da te provozam, može bilo kad pa ćeš vidjeti, NEMA ugrađeno svjetlo pretinca suvozača, NEMA mp3 radio

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sasvim logična stvar. Svi navedeni imaju nizak co2 i nisu velika davanja, a i nabavna cijena je dosta niska. BMW ima problema s lancem, prosječnom švabi nije ni na kraj pameti to popravljat pa ga daje ispod cijene. Golf 6 socijalne su dosta jeftine a našem narodu privlačne, jebiga teško je odolit plastičnom volanu i ručnoj klimi. Megane je francuz i to se za džabe prodaje, pogotovo ako je interijer uništen, a vrlo često je.

Svi ti auti imaju neki problem zbog kojeg im je cijena u njemačkoj dosta niža od one na našem tržištu. Pogledaj aute koji nemaju takvih problema i u njemačkoj ćeš ih nać za istu cijenu kao i ovdje, ako ne i skuplje radi opreme.
Slažem se. Jučer pričam s vlasnikom A6ice, friško kupljene, 7 godina star, na satu 255 000km, na dijagnostici 750 000km. I sad je u šoku

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Merc da me plaća? Da bar! Merc mi je od švapske trojke na zadnjem mjestu, iza audija i bembe.
Šteta, meni po novom bi Merc bio ispred
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:00   #28808
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možeš, ali nećeš jer živiš tu di živiš.
Ne možeš, nemaš osnova za to. Možeš probati ograničiti / otežati, ali zabraniti ne.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
baš me zanima kako bi prošao da probaš regat duju u nekoj nordijskoj zemlji, lupam na pamet, ali brijem da bi te u zatvor otpeljali dok stojiš u redu za tehnički.
Dvojki sam po zapadu viđao podosta, bez ikakvih problema (no zadnjih par godina nisam bio u skandinavskim zemljama). Što je najbolje nju uopće nije potrebno "skupo" održavati da bi bila u dobrom stanju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:09   #28809
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Vozim TO autO svaki dan zadnje 3 godine, nije merc, olimpijac je , nekih 110 000km sam osobno dosad s njim napravio, dođi da te provozam, može bilo kad pa ćeš vidjeti, NEMA ugrađeno svjetlo pretinca suvozača, NEMA mp3 radio
Nemam pojma šta je tebi olimpijac ali lupaš gluposti ako kažeš da bilo koji MB proizveden zadnjih desetak godina to nema. Najobičniji Audio 20 ima čitanje mp3ica...
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:16   #28810
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
@iggy... ma gle možemo mi tu sada se natezati oko vjersko/moralno/etičkih razloga do prekosutra, ali činjenica je da po ovoj patvorevini od države automobilo kojo iz sebe pušta smrad za koji već unaprijed znam i stišćem recirkulaciju zraka se smatra tehničkim 100% ispravnim te ravnopravnim sudionika prometa je apsurd.

samo to stiskanje gumba je dodatna akcija koju ne želim raditi dok se vozikam jer imam na umu da je taj govnar dao manje pare za tehnički nego ja i smrdi naokolo bezbrižno i legalno.

zašto bi se ja prilagođavao tim i takvima kada iza mene nitko ne mora stiskat dotični gumb?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:24   #28811
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Te socijalne fore nek prodaju drugom. Imam kredu za stan i dvoje djece i država mi je dala samo k u usta da mi pomogne pa zakaj bi ja plakao nad nekim ko ima 3 soma za auto pa eto jadan smije zagađivat nas ostale i nepovratno uništavat ozon. Ak nemre ko ja imat sve to na leđima nek se dodatno obrazuje ili nek se nekak potrudi da ima noviji auto. Ili nek ne vozi auto. Vrlo jednostavno.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:30   #28812
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
To se nebu nikad desilo jer i od njih ubiru harač za ceste, tunele, farbe.
ko da njih boli stvar za ekologiju, sam im je bitno da pare sjedaju na račun.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:38   #28813
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa boli ih kako ne... pogledaj co2 cjenik i brigu za okoliš.

evo mene briga jedno 5000kn za okoliš godišnje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:40   #28814
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Te socijalne fore nek prodaju drugom. Imam kredu za stan i dvoje djece i država mi je dala samo k u usta da mi pomogne pa zakaj bi ja plakao nad nekim ko ima 3 soma za auto pa eto jadan smije zagađivat nas ostale i nepovratno uništavat ozon. Ak nemre ko ja imat sve to na leđima nek se dodatno obrazuje ili nek se nekak potrudi da ima noviji auto. Ili nek ne vozi auto. Vrlo jednostavno.
Kaj tvoj auto izbacuje umjesto ispušnih plinova miris proljetnog cvijeća? Ne zagađuje uopće? Dapače, dobar je za ozon?
Po toj logici, ajmo donest zakon da samo električni auti smiju na cestu. Zakaj bi plakali nad nekim ko ima samo, bubam, 20 - 30 k ojrića a nema 100 k za Teslu.
I još pričaš da bi da imaš para vozio Mustanga, ono, auto je čistunac samo takav...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:43   #28815
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Sa desne strane sjedala se nalazi ko prekidač neki za namještanje lumbalnog dijela. Ja vozim W204 (znači predzadnja linija, ne zadnja!) pa ima to, stoga si trebao malo bolje pogledati oko sebe.
Na vozačevom sjedalu da, na suvozačevom ne


Kaj se tiče ekologije, treba samo udarit višestruko veće poreze na takve zastarjele aute, to se brzo prorijedi odmah.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:43   #28816
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
jep, samo kaj bi kod nas to bilo ''ajmo svi električne aute, ali ćete plaćat penale jer ne kupujete benzin/dizel''
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:45   #28817
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kaj se tiče ekologije, treba samo udarit višestruko veće poreze na takve zastarjele aute, to se brzo prorijedi odmah.
To sam bio predložio ovdje pa su me razapeli.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:54   #28818
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kaj tvoj auto izbacuje umjesto ispušnih plinova miris proljetnog cvijeća? Ne zagađuje uopće? Dapače, dobar je za ozon?
Valjda praviš razliku između benzinca starog 5g i krame stare 20 g koja cuga crni dim van....pogotovo prastari dizelaši. Ili ne?

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I još pričaš da bi da imaš para vozio Mustanga, ono, auto je čistunac samo takav...
Kakve veze ima ta tema s ovom? Ono je bilo mašatnja a ovo je realnost. A itaj mustang ne truje ni blizu ko spomenute krame..
Ti se baš voliš svađat, vidim.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 15:56   #28819
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Valjda praviš razliku između benzinca starog 5g i krame stare 20 g koja cuga crni dim van....pogotovo prastari dizelaši. Ili ne?


Kakve veze ima ta tema s ovom? Ono je bila maštarija a ovo je zbilja. A i taj mustang ne truje ni blizu ko spomenute krame..
Ti se baš voliš svađat, vidim.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:04   #28820
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja se uopće ne svađam, no kad naletim na način razmišljanja koji mi je čudan i stran, napišem koju. Da, znam razliku između benzinca starog 5 godina i krame od 20. No isto tako je licemjerno napadat druge dok tvoj auto isto tako zagađuje. Manje, ali ZAGAĐUJE. Pa zašto onda nebi donijeli po tvojoj logici zakon da se zabrane svi auti osim električnih? Nemaš para za teslu ili nešto slično? Tvoj problem, vozi bicikl. Što bi onda napravio, prosvjedovao? I sam veliš da ti je država dala što ti je dala, svjestan si stanja u zemlji, da ljudi nemaju love, preživljavaju, voze što mogu vozit, i sad si ti odjednom moralna vertikala. Završi još par fakulteta, zaradi žešče pare, vozi teslu pa onda pametuj.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:06   #28821
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Nemam pojma šta je tebi olimpijac ali lupaš gluposti ako kažeš da bilo koji MB proizveden zadnjih desetak godina to nema. Najobičniji Audio 20 ima čitanje mp3ica...
Olimpijac, olimpijski krugovi, 4 kruga koji se preklapaju hint Audi.
Eto, nisi upućen
Rekoh, dođi da vidiš

Čini mi se da se za naše tržište neki modeli određenih marki dodatno ogoljuju da bi se i totalne gluposti mogle skupo nadoplatiti.
I to ne samo poslovično kod švaba, već i kod ostalih
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:06   #28822
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja se uopće ne svađam, no kad naletim na način razmišljanja koji mi je čudan i stran, napišem koju. Da, znam razliku između benzinca starog 5 godina i krame od 20. No isto tako je licemjerno napadat druge dok tvoj auto isto tako zagađuje. Manje, ali ZAGAĐUJE. Pa zašto onda nebi donijeli po tvojoj logici zakon da se zabrane svi auti osim električnih? Nemaš para za teslu ili nešto slično? Tvoj problem, vozi bicikl. Što bi onda napravio, prosvjedovao? I sam veliš da ti je država dala što ti je dala, svjestan si stanja u zemlji, da ljudi nemaju love, preživljavaju, voze što mogu vozit, i sad si ti odjednom moralna vertikala. Završi još par fakulteta, zaradi žešče pare, vozi teslu pa onda pametuj.
Kakvo pametovanje. Pa 99% ljudi na ovoj temi piše isto što i ja. Samo si se mene primio već par stranica unazad. Valjda postoji neka granica. Naravno da auti na benzin i dizel zagađuju ali ove krame o kojima pričamo zagađuju svaka kao valjda 30 novijih auta. Pa jel to isto?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:23   #28823
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Čini mi se da se za naše tržište neki modeli određenih marki dodatno ogoljuju da bi se i totalne gluposti mogle skupo nadoplatiti.
I to ne samo poslovično kod švaba, već i kod ostalih
To je stara stvar, paketi opreme se razlikuju s obzirom na trziste. Takoder razlog zasto se treba paziti na "drzavu porijekla".
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:25   #28824
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:31   #28825
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
No isto tako je licemjerno napadat druge dok tvoj auto isto tako zagađuje. Manje, ali ZAGAĐUJE. Pa zašto onda nebi donijeli po tvojoj logici zakon da se zabrane svi auti osim električnih? Nemaš para za teslu ili nešto slično? Tvoj problem, vozi bicikl. Što bi onda napravio, prosvjedovao? I sam veliš da ti je država dala što ti je dala, svjestan si stanja u zemlji, da ljudi nemaju love, preživljavaju, voze što mogu vozit, i sad si ti odjednom moralna vertikala. Završi još par fakulteta, zaradi žešče pare, vozi teslu pa onda pametuj.
Potpis na ovo. Svala čast @fanATIk

p.s. ja sam inače za bicikl u užem dijelu grada za SVE, ako Magarac nema ništa protiv.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:31   #28826
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
HAHAHA... ovo sa ventilacijom mi nije doduše jasno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 16:35   #28827
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,469
baš me zanima kolko će naplatit, ja nebi to diro nizakakve pare
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 17:44   #28828
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Kakvo pametovanje. Pa 99% ljudi na ovoj temi piše isto što i ja. Samo si se mene primio već par stranica unazad. Valjda postoji neka granica. Naravno da auti na benzin i dizel zagađuju ali ove krame o kojima pričamo zagađuju svaka kao valjda 30 novijih auta. Pa jel to isto?
Pa ovo je forum, tu smo da raspravljamo. Kakve veze 99% ljudi ima? Kaj, ak sam u tih jedan posto moram bit kuš? Granica? Živimo u doba gdje možeš kupit električni auto, jel tak. Sa stanovišta nekog vlasnika Tesle, tvoj auto je uništavač ozona i hebeni zagađivač. Jel je? Je. Ali po tvom, tvoj auto nije nego mu cvijeće iz auspuha raste. Ak tebe smeta dizlo na cesti, tak i tog frajera smeta tvoj auto na cesti. I dolazimo do identične situacije; kak ti pametuješ drugima, tak bi netko i tebi mogao pametovat. Naravno, ja sam realan i znam da se narednih x godina neće izglasat zakon koji će dopuštat samo električne aute na cesti, barem kod nas. No svi ti auti koji ti smetaju su u trenutku izlaska zadovoljavali neke norme. I ne možeš samo tako zabranit nekom da se vozi u njemu. Možeš mu dat poticaj da se riješi zagađivača i kupi novi koji manje zagađuje, no živimo u Hrvatskoj, tak da zaboravi na to. Po istoj toj tvojoj logici, mogli bi sutra reć; zabranjujemo vožnju svim autima koji ne zadovoljavaju, bubam, euro7. I kaj bi ti onda? Ziher bi rekao super, idem mazdu otpeljat u cios, imam 30 - 40 k ojrića viška u džepu i idem si kupit novi koji manje zagađuje, živjela ekologija. Ono što ti pokušavam reć je da ljudi općenito nemaju novaca i voze to što voze. Svi bi mi rado uzeli novu teslu, al budimo realni.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 17:58   #28829
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
realnost je, nažalost, da je posjedovanje/održavanje vozila danas luksuz.

što nije nikako isprika da kokošari sa par tisuća kuna voze te odrone i da to prolazi kao legalno.

nemoj raditi razliku između 3k i 10k kn kao 3k i 10k€... pa kolega je kupio neki dan (gotovo) potpuno funkcionalnu alfu 156 karavan 2.4 dizlo za 8k kn, žena mi kupila savršeno funkcionalan clio 1.2 16v za 1700€, pa nemojte nas jebat sa tim starim golfovima.

opet kažem: ako si siromašan - krepaj.

kapitalizam stari moj.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2017., 18:13   #28830
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ta potpuno funkcionalna dizlo alfa x godina starosti zadovoljava mirisne standarde tvog nosa? Mošsimislit. Truje ko i ti tebi omraženi golfovi. A ovo, siromašan - krepaj, jebga, to više govori o tebi nego o drugima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na