Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2023., 22:18   #69601
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Stvarno nisam obracao paznju na krov Minija, pa me bas cudi prica Murine, posebno danas, kad ima toliko naplata prodaje pod opciju, steta da nisi prije znao, ali opet, tko bi se toga sjetio

Sad sam se sjetio kad pricamo o krovovima, ne znam jel pohlepa, ili nesto drugo. Citao sam prije x godina, da su osiguravajuca drustva preko bare, smisljala stavku dodatnog osiguranja za vozila s panoramskim krovovima, kad budu preko 10 godina starosti. Nisu dovodili u pitanje panoramske zbog strukturne kvalitete vozila, naspram onih bez, vec konstatirali da je znatna razlika kvalitete kod pojedinih imena. Da laminiranje koje prevenira rasipanje kod nekih moze znatno izgubiti na kakvoci zbog sunca, UV-a i svega ostalog, te biti sklonje pucanju u mozebitnoj nesreci.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 22:23   #69602
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Vidio sam da se jedan na Nürburgringu okrenuo na svoj panoramski krov koji se sasuo samo tako. Da nije imao kacigu mozak bi mu strugao po asfaltu i po travi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 07:04   #69603
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pusti zelenu mafiju, mora i ona od necega zivjeti. Upisi radije u trazilicu :
Tesla drivers and headache
Ok ovo je logično i dobro je objašnjeno i vjerujem da je to to.




Recimo i ovo će biti zanimljive teme jednog dana kada shit hits the fan. Ali ok do tada...

https://www.electrifying.com/blog/ar...ity-thankfully


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4848457/


Znači vi kaj ste napravili klince prije EV sve ok...ali kaj sada s ljudima koji voze svoje potomstvo u EV/hibridima? Kastriranje klinaca?

I da vjerujem da su baterije shield-ane ali vjerujem 100% nikome.

https://www.auto123.com/en/news/do-e...ertility/8993/

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 28.09.2023. u 07:15.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 07:40   #69604
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Mjesto dampiranja električara, treba ih obući u bakrenu mrežicu iznutra, i vući za sobom onu trakicu za uzemljenje cccc....
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 08:23   #69605
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Znači vi kaj ste napravili klince prije EV sve ok...ali kaj sada s ljudima koji voze svoje potomstvo u EV/hibridima? Kastriranje klinaca?

I da vjerujem da su baterije shield-ane ali vjerujem 100% nikome.

https://www.auto123.com/en/news/do-e...ertility/8993/
Eee pazi se onda električnih tramvaja, vlakova i pokretnih stepenica

/*skida alu foliju iz gaca i glave*/
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 08:48   #69606
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ništa magnet ni štok

Našao sam gdje ima za kupiti
Iz Tomića su rekli da će nazvati sa odgovorom, da teba pitati odjel za karoserije, a popularni neovlašteni servis iz Solina je na telefon rekao da može bez problema, da su to već ugrađivali i da dođem po ponudu

Mini se voli kitit, svašta ima: https://content.bmw.at/mini.at/flipb...summer/hr/#p=1
Kao što rekoh, buši se krov.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 08:56   #69607
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Eee pazi se onda električnih tramvaja, vlakova i pokretnih stepenica

/*skida alu foliju iz gaca i glave*/
Ne boravim u njima 5-6h u komadu.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:00   #69608
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne boravim u njima 5-6h u komadu.
/*skida alu foliju sa mobitela koji je u džepu, skida alu foliju sa cijelog tijela (u zidovima oko kreveta su kabeli kroz koji ide struja!)*/

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:02   #69609
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne boravim u njima 5-6h u komadu.
Ali imaš zračeći mobitel v žepu.
Ak sjediš svaki dan 5-6 sati u autu, prije ce ti otpasti nesto drugo nego "sprava" .

U moje vrijeme su međugradski el. vlakovi i tramvaji nonstop bili puni. Nakupi se tu sati i kWh.

Ugl. promašena vještica od teme, vratimo se autima.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 28.09.2023. u 09:10.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:20   #69610
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Zašto na Minija moraju ići uzdužni nosači? Zar nema prihvate za poprečne?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:21   #69611
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Zašto na Minija moraju ići uzdužni nosači? Zar nema prihvate za poprečne?
Mislim da treba uzdužne da bi mogao poprečne.

Osim možda ona kombinacija da se prime za štok od vrata pa ih vrata pritvore, ali o tome ne znam ništa.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:34   #69612
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
O tim vješticama imam neko znanje i iskustvo a djelomično mi je i struka. Treba razlikovati dvije vrste EM zračenja: visokofrekventno i niskofrekventno.

Visokofrekventno EM zračenje je ono od mobilnih BTSova, TV odašiljača, TETRA od raznih civilnih službi i sl. To se može blokirati običnom tankom alu folijom ili bojama/gipsevima za zid s visokim udjelom ugljika kakve se koriste za gitare, server sale i sl.

Niskofrekventno EM zračenje je najčešće zračenje od gradske mreže, dalekovoda, podzemnih energetskih kabela, trafostanica i sl. Takva polja se vrlo teško i iznimno skupo blokiraju. Jeftinije je maknuti se.

U EVu postoje takva niskofrekventna polja ali postoje i istosmjerna EM polja. EM polje od (nekih) baterija se efektivno dampira vrlo skupim MuMetalom ali to je samo dio problema.

Mjerio sam po autima i iz svog skromnog iskustva ne mogu izvući korisne zaključke. Neki auti imaju akumulator ispod suvozačkog sica i osobno se ne bi vozio na tom mjestu. Ne šalim se. Svi auti pa tako i ICE imaju povećana EM polja jer su žice plus a šasija minus pa je efekt samoindukcije povećan a time su povećana i EM polja. Nije malo ali nije ni jako puno. Dosta ovisi o položaju vozača i putnika u odnosu na ožićenje auta jer ta polja naglo padaju s udaljenošću. Treba mjeriti.


BTW: tramvaji emitiraju vrlo velika niskofrekventna polja pogotovo oni niskopodni kad se sjedneš iznad njegovih kotača gdje je motor. Nikad ne sjednem tamo pogotovo s djetetom.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 09:36   #69613
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
/*skida alu foliju sa mobitela koji je u džepu, skida alu foliju sa cijelog tijela (u zidovima oko kreveta su kabeli kroz koji ide struja!)*/

Ha gle mnoge stvari koje su prikazivane kao "bezopasne" su se na kraju pokazale opasnima. Povijest se voli ponavljati. Recimo dizel kao alternativa benzinu NOx upsy....

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ali imaš zračeći mobitel v žepu.
Ak sjediš svaki dan 5-6 sati u autu, prije ce ti otpasti nesto drugo nego "sprava" .

U moje vrijeme su međugradski el. vlakovi i tramvaji nonstop bili puni. Nakupi se tu sati i kWh.

Ugl. promašena vještica od teme, vratimo se autima.

Nitko ne veli da su tramovi/vlakovi zdravi ali pošto je agenda zero emision..nitko o tome neće pričati.

Možda su javna prometala bolje oklopljena? Ne moraju paziti na težinu i domet kao što moraju automobili.

Trust no one. Mene samo zanima nije da tvrdim da je to tako ali me ne bi čudilo da je.

p.s Mobitel držim u džepu samo kad moram.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:06   #69614
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ok ovo je logično i dobro je objašnjeno i vjerujem da je to to.

Recimo i ovo će biti zanimljive teme jednog dana kada shit hits the fan. Ali ok do tada...

https://www.electrifying.com/blog/ar...ity-thankfully


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4848457/

Too mi reci, vazektomija je skupa. Ok, ne ko EV ali ako moram, radje biram EV od rezuckanja

Probao sam mobitelom kojeg 20 godina drzim u djepu, ne radi, samo da znate
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:12   #69615
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Tebi su baterije iza u klitaču? Moraš kupiti proper EV koji ima cijelu podnicu od baterija.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:32   #69616
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Tebi su baterije iza u klitaču? Moraš kupiti proper EV koji ima cijelu podnicu od baterija.
Bi ja odmah ali hrvacka placa neda
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:36   #69617
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Cekam da se "kamper s Grobnika" Renesis javi. On dela bas EMC u automotivu. Nije me upozorio na nikakve probleme s plivačima kad sam ga zadnji put provozao.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:50   #69618
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ha gle mnoge stvari koje su prikazivane kao "bezopasne" su se na kraju pokazale opasnima. Povijest se voli ponavljati. Recimo dizel kao alternativa benzinu NOx upsy....
Ma sve to stoji, samo kažem da smo okruženi sa tolko različitih tipova uređaja i zračenja da ne možeš pobjeći od toga ako živiš u gradu i živiš "modernim" načinom života.

Jedina opcija je preselit se u neko remote selo, ne imati mobitel, živjeti off the grid, proizvodit svoju hranu...
Ništa loše u takvoj odluci, ali ipak za većinu nas (iz različitih razloga) nerealno

Tako da se ne opterećujem s takvim stvarima i živim
Samo izbjegavam ekstreme, poput kupovine stana u zgradi koja je na 10-20 metara zračne linije od dalekovoda ili kampiranja kraj trafostanice
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 10:56   #69619
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa zašto izbjegavaš dalekovode? Ako država i zakonodavac dozvoljavaju gradnju pored istih vjerojatno nije opasno baš kao što ni EV nisu opasni. Sve je stvar interesa u danom trenutku i opće politike.

Ne tvrdim da sjedanje u EV svaki dan po sat vremena pobije sve plivače i nekako mislim da se problem može pokazati sa ekipom koja ovak i onak ima niski broj plivača pa ih ovo evenutalno dokrajči.

No to su teorije, filozofije, još ne postoje čvrsti dokazi itd...a i da postoje siguran sam da bi se "ugušili". Kak bi prodao auto nekome i objasio mu da mu ubija spermiće ili jajašca kod žena? Teško jelda? Bolje rak nego da sam neplodan.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 11:25   #69620
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima i po ebayu
https://www.ebay.co.uk/itm/334979215...oaAl24EALw_wcB

The roof rails can be retrofitted. The retro fit kit comes with a templet. It's not for the faint at heart since the headliner has to be dropped down and holes drilled.

Navodno je skupo, ovdje kod mene vele Ł1000+ za instalaciju.
Našao mi je jedan naš švabo za kupiti original set 650€ tako da su polovni definitivno privlačnija opcija. Računam ruke 500-700€, vidit ćemo. Ne šalju u Croatiu pa ćeš mi ih ti prošvercat u avionu

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Stvarno nisam obracao paznju na krov Minija, pa me bas cudi prica Murine, posebno danas, kad ima toliko naplata prodaje pod opciju, steta da nisi prije znao, ali opet, tko bi se toga sjetio

Sad sam se sjetio kad pricamo o krovovima, ne znam jel pohlepa, ili nesto drugo. Citao sam prije x godina, da su osiguravajuca drustva preko bare, smisljala stavku dodatnog osiguranja za vozila s panoramskim krovovima, kad budu preko 10 godina starosti. Nisu dovodili u pitanje panoramske zbog strukturne kvalitete vozila, naspram onih bez, vec konstatirali da je znatna razlika kvalitete kod pojedinih imena. Da laminiranje koje prevenira rasipanje kod nekih moze znatno izgubiti na kakvoci zbog sunca, UV-a i svega ostalog, te biti sklonje pucanju u mozebitnoj nesreci.
Ne znam kako smo previdili da ih nema ali zato ima panoramu

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kao što rekoh, buši se krov.


Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Zašto na Minija moraju ići uzdužni nosači? Zar nema prihvate za poprečne?
Zakomplicirali život retrofiterima
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 11:33   #69621
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne boravim u njima 5-6h u komadu.
Namjerno ili slucajno, dodirnuo si ono sto je MIT govorio prije manje od desetak godina - Vrijeme Izlaganja!

In electric vehicles, passengers sit very close to an electric system of significant power, usually for a considerable amount of time. The relatively high currents achieved in these systems and the short distances between the power devices and the passengers mean that the latter could be exposed to relevant magnetic fields. This implies that it becomes necessary to evaluate the electromagnetic environment in the interior of these vehicles before releasing them in the market. Moreover, the hazards of magnetic field exposure must be taken into account when designing electric vehicles and their components.

Considering the chronic nature of exposure to EMF in EVs (in particular with respect to potential exposure to drivers when various EMF sources are located near their cabins), and the potential specific risks from exposure to EMF of complex composition in time and frequency domains, there is a need to collect research data on the complex characteristics of EMF exposure related to the use of EVs in public transportation and the associated health outcome in chronically exposed workers, as well as decreasing the level of their exposure by applying relevant preventive measures (e.g., locating indoor Wi-Fi routers, and other such electrical equipment, away from the driver’s cabin)

Vrag je u detaljima:

Complex Electromagnetic Issues Associated with the Use of Electric Vehicles in Urban Transportation (2022)

Passenger Exposure to Magnetic Fields in Electric Vehicles (2016)


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 11:43   #69622
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Vrag je u detalju da moraju prvo skupiti podatke i napraviti znanstvenu studiju. Što je ok. Možda otkriju i neke ljekovite učinke.

Beneficial effects of electromagnetic fields

Vožnja kao terapija

Sad zaozbać - Zadatak znanosti je postavljanje hipoteza i dokazivanje/odbacivanje istih. Bez dokaza su i pros i cons jednako (ne)vrijedni. Ubuduce potrazi i jedne o druge da usrednjis svoj bias.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 28.09.2023. u 12:11.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:24   #69623
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Treba pazljivo rasclaniti elek. instalacije po vozilima.

"12V" (uglavnom) koristi zicu za plus i sasiju za minus. Tu se ovisno o konfiguraciji cable harnessa u autu mogu stvoriti velike petlje i samim time "velika" polja.
Od potrosaca koji su relevantni na 12V, a da imaju neke struje koje proizvode mjerljiva EM polja, to su uglavnom alternator / anlaser, ostalo je vise manje zanemarivo. Do sada je u vozilima bilo vise problema zbog anlasera nego standardnih HV sistema.


Kod "HV" aplikacija (400V+) sasija vozila je izolirana u odnosu na oba potencijala (plus i minus), te se oba HV potencijala vode dediciranim zicama. Tu se gotovo iskljucivo (osim na limitiranim prostorima i iznimnim slucajevima) plus i minus vode paralelno, cime se nemoze napraviti veliki loop i samim time su i EM polja prema van minimirana.


Vozila koja se homologiraju moraju proci i ICNIRP testiranje, koje sluzi za mjerenje niskofrekventnih polja, kako bi se pokazalo da vozilo zadovoljava normama. ICE i EV moraju proci isti requirement.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:25   #69624
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Našao mi je jedan naš švabo za kupiti original set 650€ tako da su polovni definitivno privlačnija opcija. Računam ruke 500-700€, vidit ćemo. Ne šalju u Croatiu pa ćeš mi ih ti prošvercat u avionu



Ne znam kako smo previdili da ih nema ali zato ima panoramu







Zakomplicirali život retrofiterima
Imaš brdo firmi koje voze svakakve pizdarije gore i dolje. Javi ako ti treba preporuka. Selio sam se s jednim od njih. Frajer vozi kroz sve gradove na Balkanu do vrha UK i nosi kaj god treba

Nego, jesi provjerio jel uopće ide retrofitanje na panoramski krov? Ono, da je BMW/Mini rekao može
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:41   #69625
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Riješilo me jedne muke, a nastavilo drugu: dok smo piškili i kakili, auto se naravno prodao
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:44   #69626
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Baka nam je živjela u kući kraj onog dalekovoda s transformatorom kako se to već zove.
Krevet niti 10m od toga.
Dugo je poživjela.

Tak da kako koga potrefi, ima pušača koji su doživjeli stoti
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:45   #69627
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
@murina

Tako to obično biva. Čisti Marfi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 13:03   #69628
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Baka nam je živjela u kući kraj onog dalekovoda s transformatorom kako se to već zove.
Krevet niti 10m od toga.
Dugo je poživjela.

Tak da kako koga potrefi, ima pušača koji su doživjeli stoti
Baš

Previše se počelo filozofirat oko stvari koje su dio stalnog života.
Kak su došle ove društvene mreže i hrpa "načitanog puka" , počelo se zabranjivat najobičnije stvari, pisat na čaše za kavu da su vruće, na ledu da je smrznut i kojekakva hrpa budalaština.

Živite život, svi smo došli do ovih stadija života i idemo dalje. Nažalost neke zadesi rak, neke iznenadna smrt...pa ima nas hebenih 8 milijardi, naravno da automatski više ljudi umire.

Živimo sjedećim životnim stilom, većina nas ima viška kilograma, ne krećemo se kao prije...i onda je krivo elektromagnetsko zračenje iz ev-auta za smrt trećeg susjeda u susjednom kvartu.

Gledam malo malo što rade oči idioti iz Stop oil nešto, to je očito plaćena bagra koja namjerno pravi probleme po gradovima, i uništava povijesne znamenitosti s izlikom da žele doprijeti do naroda.
Da nemaju primanja k* bi sjedili i sramotili se na ulicama. Jedva čekam da naiđem na neke pa da se malo poigram s njma
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 13:07   #69629
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Vrag je u detalju da moraju prvo skupiti podatke i napraviti znanstvenu studiju. Što je ok. Možda otkriju i neke ljekovite učinke.
Beneficial effects of electromagnetic fields
Vožnja kao terapija
Sad zaozbać - Zadatak znanosti je postavljanje hipoteza i dokazivanje/odbacivanje istih. Bez dokaza su i pros i cons jednako (ne)vrijedni. Ubuduce potrazi i jedne o druge da usrednjis svoj bias.
Javi do veceras, koliko jos imas editiranja upisa, ovo je vidim, treca revizija. Konsolidiraj sve factcheckere i faq-ove, da znam na sto trebam odgovoriti

Svatko moze vrlo jasno citati sto pise u onome sto sam postavio. Zasto neke toliko uznemiruje, da se moraju logirati 7/24 i braniti sve sto nije u konzumerizmu statusnog odredjenja, ne znam. Za to je doista potrebna jedna opsezna studija
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 14:04   #69630
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Namjerno ili slucajno, dodirnuo si ono sto je MIT govorio prije manje od desetak godina - Vrijeme Izlaganja!

In electric vehicles, passengers sit very close to an electric system of significant power, usually for a considerable amount of time. The relatively high currents achieved in these systems and the short distances between the power devices and the passengers mean that the latter could be exposed to relevant magnetic fields. This implies that it becomes necessary to evaluate the electromagnetic environment in the interior of these vehicles before releasing them in the market. Moreover, the hazards of magnetic field exposure must be taken into account when designing electric vehicles and their components.

Considering the chronic nature of exposure to EMF in EVs (in particular with respect to potential exposure to drivers when various EMF sources are located near their cabins), and the potential specific risks from exposure to EMF of complex composition in time and frequency domains, there is a need to collect research data on the complex characteristics of EMF exposure related to the use of EVs in public transportation and the associated health outcome in chronically exposed workers, as well as decreasing the level of their exposure by applying relevant preventive measures (e.g., locating indoor Wi-Fi routers, and other such electrical equipment, away from the driver’s cabin)
Sad si mi dao razmisljat... Ima nesto u tome o cemu pricas, naime pala mi magnetohidrodinamika na pamet...

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetohydrodynamics

U principu, snazna magnetska polja djeluju na fluide koji se sastoje od nabijenih cestica - ioni, elektroliti, plazma, tekuci metali...

Recimo, ljudsko tijelo se sastoji 60% od vode... No u toj vodi ima otopljene soli (NaCl) i elektrolita u velikim kolicinama... I reci da istosmjerno snazno magnetsko polje kakva su prisutna u EV automobilima ne djeluje na covjeka je pomalo blesavo jer sigurno djeluje, pitanje je samo na koji nacin i kojim intenzitetom...


Wifi i ostale visokofrekventne stvari nisu tolki problem jer su to smijesno male snage reda velicine nekoliko W, ali kada imas bateriju ispod guzice iz koje se vuce parsto ampera struje (negdje sam naletio da Tesla P100D vuce do 1425A u full loadu), jbg, elektromagnetsko polje nije bas macji kasalj u tom slucaju...



E za one znatizeljne... U filmu Crveni Oktobar, ruska podmornica koristi MHD pogon... Inace, Japanci su napravili MHD bazirani brod - https://en.wikipedia.org/wiki/Yamato_1

Evo jos nesto malo zanimljivih materijala na koje sam naletio... https://www.kjmagnetics.com/blog.asp?p=red-october
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na