Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2007., 23:01   #541
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ovaj tjedan prebacujem telefon na optimu, pa cu se malo detaljnije raspitati kada bi do mene mogao doci OptiDSL. Sto prije to bolje
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 14:51   #542
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
NAPOKON
stigli mi papiri od optime , citxy expresom jos , lol.
odma se ja spojio , prvo sam se zbrejko na ona 2 "@" u usernameu al ajde.

sad u vezi torrenta..naravno sad je jos dan , skidam dva fajla od 5+ GB , ispocetka mi je islo ono ispod 1 kb/s , sad kad se "zagrijalo" ide ko na tcomu,dakle zna bit 15 al bude i na 90 .
sad cekam noc .
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2007., 14:57   #543
Killer Death
Murderer
Moj komp
 
Killer Death's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hell 23b
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
NAPOKON
stigli mi papiri od optime , citxy expresom jos , lol.
Dobro su ti i došli. Sreća da si u Zagrebu. Ja sam u Karlovcu i cijeli postupak je trajao oko 3 tjedna isto preko City expressa. Najbolje je faksirat.
Killer Death je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 00:51   #544
Killer Death
Murderer
Moj komp
 
Killer Death's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hell 23b
Postovi: 145
Ne znam koji je vrag večeras, al veza mi je iznimno spora. Torrent ide 5-10. Speedtest je pokazao oko 150/70 kbit/s, što i nije baš puno brže od modema.
Killer Death je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 01:00   #545
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
meni torenti oko 15 , sad skidam sa sluzbene mozilla stranice novu mozillu na nevjerovatnih 10 kb/s
moj stari rockwell bi to napro skoro

uzas
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 01:07   #546
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
meni je isto tako jucer i danas... ja se iskreno nadam da je to zbog radova na poboljšanju
+ kao da nije dosta što je nenormalno sporo, puca mi veza svako malo, tako da se svi downloadi prekinu i onda opet treba čekat red... katastrofa.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 08:10   #547
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
ljudi ajde ovako

da bi vi svi prestali kukati raskinite ugovor s optimom i odite kod t coma i za samo 79kn skidajte 5gb mjesečno uživajte

ne znam što vas muči ali meni su sinoč torrenti do ponoci radili down 80kb/s up 5kb/s a skidao sam ih 17!


a da lijepo pogledate kolko ste skinuli s optima prošli mjesec? mislim da više nebi tolko kukali..ja sam skinuo 25gb u pola mjeseca i mislim da je to čisto pristojno za cijenu od 30kn.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:25   #548
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
Hamm to sve stoji i razumijem, ali reci ti meni bi li ti bio zadovoljan da ti veza pukne otprilike svakih sat vremena tako da ti torrent manager mora ponovo tražit od koga će skidat i onda kad nađe skida 15kbps down 10 kbps up :|
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:36   #549
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
pa to što ti puca mislim da nije stvar od optime.
jesi im probao pisati?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:37   #550
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
neznam juve kaj je to tebi , meni veza uopce ne puca , ak govorimo na onaj klasican nacin da puca .. događa mi se da mi kaze da je nekakav generic win32 nasao gresku i da se mora zatvorit , i onda vise nemogu surfat ni nis jednostavno mi rikne internet ... al to cu opisat u drugom topicu.

anivejz , da rezimiram prvu noc - nisam zadovoljan . skdiao dvije top gear emisije od 700 MB (to se smije ) , jedna dosla na 20 jedna na 8 posto ..slabo slabo.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2007., 14:26   #551
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
errr .. cini mi se da je opcenito jucer bilo problema sa internetom od t-coma ... jer u više navrata su svi sa TeamSpeake-a odleteli .. i to svi oni koji su bili na t-comu .. ostali smo samo ja i jedan kaj je na iskonu .. nama se je jedino igra jako usporila i ping jako skocil ... tak da mi se cini da nije optima bila glavni krivac za to
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 22:29   #552
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
veceras:

http promet tak do nekih 50 kb/s, torenti i p2p ZAJEDNO 15 kb/s .

ovo ne lici na dobro ..


imam jedno pitanje ovak : jel se onih 5 gb dnevnog prometa racuna po fair usage-u , dakle kolko zapravo mogu potrosit da ne predem u sljedeci paket ? 5511 ?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 22:46   #553
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
veceras:

http promet tak do nekih 50 kb/s, torenti i p2p ZAJEDNO 15 kb/s .

ovo ne lici na dobro ..


imam jedno pitanje ovak : jel se onih 5 gb dnevnog prometa racuna po fair usage-u , dakle kolko zapravo mogu potrosit da ne predem u sljedeci paket ? 5511 ?
Meni je isto http promet uobičajeno spor, a potrošiti možeš 5632 mb-a prije naplate sljedećeg paketa.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 22:51   #554
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
otkud si iscupo bas tu brojku ?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 22:57   #555
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
otkud si iscupo bas tu brojku ?
LOL, pa 5GB= 5120mb + 512mb kolko je fair usage.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 23:02   #556
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
1024+1024+1024+1024+1024+512=5632
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:06   #557
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
da ja racuno 5000 + 512 .

nego dajte neki feedback , kak vam je danas promet?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:14   #558
Killer Death
Murderer
Moj komp
 
Killer Death's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hell 23b
Postovi: 145
A spor. Torrent ide oko 5-10. Emule ide oko 5 kB/s.
Killer Death je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:31   #559
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
killer vidim da koristimo iste programe
ali stvarno nesto nije normalno ovdje... i meni su iste te brzine. pa dobro shvacam da ce ogranicit brzinu ajd... ali 5kbps?! ja sam bio zadovoljan s 30-40 i nisam se bunio.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 09:53   #560
Killer Death
Murderer
Moj komp
 
Killer Death's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hell 23b
Postovi: 145
Da. Ja isto. 30 je Ok, pa i 20, al zadnja 2 dana dođe možda do 10. Tako sam mogo uzet Voljatel 256/128 flat isto za 149 kn i imao bi cijeli dan flat.
Killer Death je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 15:27   #561
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

Baš čudno. Meni se torrent spusti poslije 22 h na 30 kb/s i onda ga obično ugasim, pa koristim samo eMule, upravo zato jer mi nije usporen. eMule mi leti na 80/90 kb/s, s tim da sam upload postavio na 10 kb/s kako bih imao maksimalnu brzinu. Jesi podesio eMule? Mislim loadao filter.dat datoteku, loadao server list? Postavo favorit servere?Stavio broj konekcija najviše na 200, jer router ne može više progutati?Jesi napravio TCP/IP patch i stavio broj konekcija na 100? Jeste li samo stavili kvačice kod server options na use priority sistem i LowID check?Ja još koristim eMule Xtreme mod kako bi iz queue-na izbacio NNS i one kod kojih sam na Full Quene.

Ima puno toga za igrati se sa eMule-om
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 16:03   #562
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Baš čudno. Meni se torrent spusti poslije 22 h na 30 kb/s i onda ga obično ugasim, pa koristim samo eMule, upravo zato jer mi nije usporen. eMule mi leti na 80/90 kb/s, s tim da sam upload postavio na 10 kb/s kako bih imao maksimalnu brzinu. Jesi podesio eMule? Mislim loadao filter.dat datoteku, loadao server list? Postavo favorit servere?Stavio broj konekcija najviše na 200, jer router ne može više progutati?Jesi napravio TCP/IP patch i stavio broj konekcija na 100? Jeste li samo stavili kvačice kod server options na use priority sistem i LowID check?Ja još koristim eMule Xtreme mod kako bi iz queue-na izbacio NNS i one kod kojih sam na Full Quene.

Ima puno toga za igrati se sa eMule-om
Ja nisan praktički ništa od toga napravio... Stavio sam default postavku za vezu onu T DSL 1000 (1024/128) i upload radi stalno na maksimumu (10kbps) a download zadnjih dana isto 5-10.
Ne znam što je filter.dat ni gdje se loada, server list se ionako sama podiže svaki put. Stavio sam da je onaj najveći server (DonkeyServer No2) High priority ali evo sad sam provjerio i izgleda da se to resetiralo na Low. No ionako ga rucno prespojim ako vidim da se nije spojilo na njega.
Max connections sam sada postavio na 200, jel treba promijenit i broj sourceova po fajlu? Sada je na 400.
Te dvije kvačice su postavljene po defaultu..
Ne znam za taj patch, jel može malo detaljnije objašnjenje o svemu tome?
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 19:32   #563
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Smile

OK.Ajmo redom

1.Obriši sve servere iz onog prozora gdje su serveri.Desnom tipkom miša na jedan server i remove all.Zatim pod update server.met from URL uvali ovo: http://corpo.free.fr/server.met i updateaj ih. Donkey Server No1, No2, No3 i BigBang 9 stavi pod high priority.

2.Idemo na options. Pod connections stav max connections na 250, a hard file limit na 400.Pod server stavi samo kvačice kod Use Smart LowID check on connect i Use priority System.Kod security pod Update from URL stavi ovo: http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz, zatim stavi kvačicu pod Filter servers too i kod enable protocol obfuscation. Pod extended max. half open connections stavi na 40.

3.TCP/IP patch.Skini program XP-AntiSpy odavde: http://xp-antispy.virenschutz.info/x...up-english.exe, pa ga instaliraj. Malo ga pogledaj, ima zanimljive opcije za isključiti u Windowsima. Imaš gore tabove Profiles, Special i Mode?Idi na Special i na Connection Limit... Izletiti će ti upozorenje, nema veze. Vidjeti ćeš. Pisati će Patch to i u taj prozor stavi 50 i stisni patch. Bude ti iskočilo windows file protection upozorenje. Nema veze. Stisni cancel i potvrdi da windows zadrže unreckognized versions of files. Nakon toga pokreni eMule i traži izvore sa što više sourceova. Shema eMule je da budeš stalno online. Kada jednom krene onda je super. Kod eMule od svakog sourcea skidaš jedan chunk koji je 9,xx MB i onda kod njega ideš natrag u queue za idući chunk.

Nadam se da sam pomogao.Meni sa tim postavkama funkcionira.Onaj Xtreme mod koji sam spominjao nije obavezan.Ja samo isprobavam modove trenutno.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:07   #564
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Ja čist zadovoljan u zadnje vrijeme ne osjetim previše usporenje al od sljedećeg mjeseca idem na DCM, pa zbogom T com i Optima...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:28   #565
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Najbolje bi bilo da se svi mi koji smo na Optimi dogovorimo da ih u određeno vrijeme zatrpamo mailovima i tako svaki dan, dok im ne dopi*di
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 21:53   #566
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
OK.Ajmo redom

1.Obriši sve servere iz onog prozora gdje su serveri.Desnom tipkom miša na jedan server i remove all.Zatim pod update server.met from URL uvali ovo: http://corpo.free.fr/server.met i updateaj ih. Donkey Server No1, No2, No3 i BigBang 9 stavi pod high priority.

2.Idemo na options. Pod connections stav max connections na 250, a hard file limit na 400.Pod server stavi samo kvačice kod Use Smart LowID check on connect i Use priority System.Kod security pod Update from URL stavi ovo: http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz, zatim stavi kvačicu pod Filter servers too i kod enable protocol obfuscation. Pod extended max. half open connections stavi na 40.

3.TCP/IP patch.Skini program XP-AntiSpy odavde: http://xp-antispy.virenschutz.info/x...up-english.exe, pa ga instaliraj. Malo ga pogledaj, ima zanimljive opcije za isključiti u Windowsima. Imaš gore tabove Profiles, Special i Mode?Idi na Special i na Connection Limit... Izletiti će ti upozorenje, nema veze. Vidjeti ćeš. Pisati će Patch to i u taj prozor stavi 50 i stisni patch. Bude ti iskočilo windows file protection upozorenje. Nema veze. Stisni cancel i potvrdi da windows zadrže unreckognized versions of files. Nakon toga pokreni eMule i traži izvore sa što više sourceova. Shema eMule je da budeš stalno online. Kada jednom krene onda je super. Kod eMule od svakog sourcea skidaš jedan chunk koji je 9,xx MB i onda kod njega ideš natrag u queue za idući chunk.

Nadam se da sam pomogao.Meni sa tim postavkama funkcionira.Onaj Xtreme mod koji sam spominjao nije obavezan.Ja samo isprobavam modove trenutno.
a neki turtorijal za utorrent?
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 21:55   #567
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 698
Zahvaljujem mskvorc1 na savjetima
Znam da sa punu efektivnost mule treba biti dosta biti online, zato je palim oko 21:30 da se "zagrije" prije flata koji pocinje u 22h
Sve mi je išlo kako si rekao osim što se program malo poklao s ZoneAlarmom al sam to riješio diplomatski, i nije mi bilo nikakvog upozorenja nakon onog prvog o broju connectiona.
+rep
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2007., 00:08   #568
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
ja sam prije 3 dana isprintani i popunjeni zahtjev uz presliku osobne ,swe to faxiral, i nisam još nis dobil na mail ili postom,sad dal da ih nazovem i zatražim username i pass prek fona?

p.s trenutno sam na iskonu(nisam više pod ugovorom) sad kad mi optima dojde pass i username,da prvo prebacim na start paket kao t-adslovci ili mogu direkt istog dana prekinut prek fona?

tnx unprijed na odgovorima poozzz

Zadnje izmijenjeno od: Minox. 12.03.2007. u 13:28.
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2007., 00:26   #569
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Smile uTorrent

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
a neki turtorijal za utorrent?
Ovako, ako si iza routera, idi na Options, pa na Preferences, pa na BitTorrent. Pod Global maximum number of connections stavi 250, a pod Maximum number of connected peers per torrent stavi 250. To je u slučaju ako skidaš jedan torrent. Ako npr. skidaš dva prvu vrijednost stavi na 125, a isto tako i drugu, jer je to onda po 125 konekcija na svaki torrent. Ako i idete gledati peers list, vidjet ćete da efektivno nikad ne skidate od 125 ljudi, plus uz maksimalan broj konekcija podešen na 250 lakše ćete surfati po netu. Također Number of upload slots postavite na 10. To znači da može 10 ljudi istovremeno skidati od vas. Ja sam isprobavao sa raznim vrijednostima od 3 pa nadalje, ali sa 10 sam glede downloada dobivao najbolje rezultate. Pod Additional BitTorrent Features stavite sve kvačice. Ako i nekad dobivate da je tracker offline, a povezani ste sa peerovima, to znači da je tracker preopterećen.

Zatim napravite onaj TCP/IP patch koji sam opisao kod eMule-a.Onda na Advanced, pod Options, Preferences i pod net.max_halfopen stavite vrijednost na 40. Ako imate problema sa povezivanjem sa peerovima i seederima, provjerite da li je također pod Advanced pod peer.lazy_bitfield vrijednost True. Ako nije stavite je na True. Ako je stavljena na True, onda probajte pokrenuti torrent sa Force Startom, pa ga nakon nekog vremena (nakon 2-5 min) prebaciti na Start. To je uglavnom to. I naravno, uslučaju da na dnu uTorrenta nema zelene kvačice, znači da portovi nisu dobro otvoreni (u slučaju žute) ili nisu uopće otvoreni (u skučaju crvene). Ako netko ima još koji tip neka slobodno nadoda :-)
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2007., 11:21   #570
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
hehe , hvala ,al nisam iza routera , spajam se prek obicnog siemens vulgaris a100 dsl modema , nemam prituzbi na njega!

probat cu ovo kaj si opiso , fala..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na