Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2009., 00:49   #1
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Magicool Pro III & Kandalf LCS

Zanima me je li moguće dotični radijator ugraditi u vrata od Kandalfa LCS na mjesto starog radijatora? Po dimenzijama bi svakako trebal (to je kao neki standard) ali me zanima jel ga moguće pričvrstiti na isti način kao i originalni radijator?

Ako tko ima iskustva, a vjerujem da ima, volio bih da ga podijeli sa mnom.
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 12:15   #2
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Taj radijator ti paše na vidu, ali ona tanja verzija za ugraditi deblju di trebao malo modificirati ali ništa šta bi estetski narušilo kučište i mislim da bi stao.
Ako ti treba nešto mjeriti ili uslikati samo pitaj.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2009., 12:40   #3
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
Taj radijator ti paše na vidu, ali ona tanja verzija za ugraditi deblju di trebao malo modificirati ali ništa šta bi estetski narušilo kučište i mislim da bi stao.
Ako ti treba nešto mjeriti ili uslikati samo pitaj.
Pa ovome, koji ja mislim kupiti, je debljina 46mm i sad baš gledam ovaj originalni, on je manje od toga. Mislim, stane on bez ventilatora, ali to ne pomaže. Ak slučajno imaš negde sliku gdje je baš taj radijator u kandlafu bio bih zahvalan. Kako si odgovorio na pitanje pretpostavljam da imaš vlastitog iskustva s tim kućištem ili tak nekaj pa može koja slikica toga.

EDIT: Sad baš gledam na hardveraju, ova Uv plava verzija je debela 30mm, toliko je i ovaj moj na kandalfu, ako se ne varam, nemam čime izmjeriti. Zakaj nema i obična verzija, bez UV-a, tak tanja? Moram poslati mail i pitati.
__________________
Scio me nihil scire!

Zadnje izmijenjeno od: h-tomek. 23.02.2009. u 13:23.
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 14:18   #4
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
ja ti imam kandalfa sa tom verzijom od 300mm. Mislim da bi stala i verzija od 46 mm ali trebalo bi malo kemijati i modificirati
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 14:29   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Problem je u tome što postoje dvije verzije Magicool Pro III radijatora: 360 ST i 360 D.
"ST" je 46mm debel, a "D" 30mm, što znači da ti očito treba "D" verzija.
To možeš vidjeti na službenoj stranici: http://www.magicool.biz/Magicool/RadiatorsST.html

Ovaj u hardveraja je "ST" verzija, pa pripazi. Koliko vidim na ekwaterblocks.com je "D" verzija, iako to ne piše, već samo dimenzije.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 17:08   #6
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Problem je u tome što postoje dvije verzije Magicool Pro III radijatora: 360 ST i 360 D.
"ST" je 46mm debel, a "D" 30mm, što znači da ti očito treba "D" verzija.
To možeš vidjeti na službenoj stranici: http://www.magicool.biz/Magicool/RadiatorsST.html

Ovaj u hardveraja je "ST" verzija, pa pripazi. Koliko vidim na ekwaterblocks.com je "D" verzija, iako to ne piše, već samo dimenzije.
Da, ova obična je ST, dakle deblja, a ova s UV je očito D verzija jer piše da joj je debljina 30mm. Budem još poslal mail i pital točno, da se ne zeznem bez veze. Nekak nisam pri volji za preveliko modificiranje. Baš i nema mjesta za 1.5cm deblji hladnjak.

Hvala na informaciji i savjetu.
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 11:30   #7
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Ja ti imam Kandalfa i Magicool 3 30mm radijator. Zajedno sa ventilatorom ima jos 7 mm mjesta do mrezice koje mozes iskoristit (odnosno ne mozes). Znaci ovaj od 46mm ne moze stat bez dodatnih modifikacija.
pozdrav
hullabaloo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2009., 13:52   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Jel itko zna kako uopće nabaviti "D" verziju od 30mm u RH ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2009., 10:03   #9
SabahudinP
Tt owner and hater
Moj komp
 
SabahudinP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: In da kuća (Samobor)
Postovi: 19
pa koliko ja znam svaka stvar u ekwaterblocks je nabavljiva u hardveraju, samo se trebate dogovoriti, al ćeš morat i pričekat onda. Ja sam si kupio Magicool pro II za mog Armora i dobih definitivno D verziju, tj. 30mm je debel, upravo izmjerio, tak da... Nazovi pa pitaj nek ti izmjere!
__________________
"Sve je sranje osim pišanja, a i pišanje je sranje kada pišaš u vjetar" M-Z-T
SabahudinP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na