Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2007., 23:41   #1
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Thumbs up Medieval II: Total War

Ajde ljudi napišite kakva vam se čini igra i dali mislite da je mnogo bolja nego Rome: Total War.: bonker2
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 10:06   #2
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Koliko sam čuo od frendova igra je ok,vrlo slična rome-u ,bolja grafika,oslabljena konjica(kao presnažna je bila?) onda u unitima više nisu svi isti uniti već se i malo razlikuju, još mi pričao frend imaš kao bolje scene borbe,tipa lik puže po podu pa odapne i sl.
Uglavnom ako ti se svidio rome trebalo bi ti se svidjeti i ovo..

Ali imam question meni ni demo nije radio,jel probao ko to na Bartonu pokrenut jel sam gledao readme i šiše cpu s SSE2 instrukcijama a barton ima SSE1
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2007., 13:17   #3
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Ja sam obozavatelj cijelog serijala, posebno Shoguna i igrao sam ih sve, i to je jedena od rijetkih igra koju igram doslovno od kad izade do sljedeceg nastavka. Medieval 2 je odlican. Trenutno rasturam Maure sa Spanjolcima.
No ja sam malo sitnicav i smetaju me par stvari. Grafika u novom nastavku je fantasticna i vidi se da se na tome najvise radilo. Koliko god je to dobro ima i losu stranu. Uzelo je ocito previse vremena Crative assemblyu i nisu ispravili nekoliko sitnica.

- Prva je umjetna inteligencija protivnika koja je prilicno losa:
Primjer: rasturili su mi prvu liniju obrane dvorca i meni je ostao samo general. Povukao sam ga u unutarnje zidine i 20 minuta su se oni grupirali unutar prvog zida i nisu me napadali pa im je isteklo vrijeme i dobio sam, odnosno nisu osvojili grad pa sam stigao kroz par turneva dovuci pojacanje. Drugi primjer bi bio njihovo slabo reagiranje na moje pokusaje napada s boka ili s leda koji mi stalno prolaze.

- Drugo je varanje racunala. Na tezim skillovima se brze razvijaju a na hardu najslabija jedinica (pesants) moze dobiti konjicu... Takoder na normal skillu njihov assasin sa 2 zvijezdice ubije mog generala sa 5 zvijezdica koji jos ima obranu od assasina i spijun mi je u gradu

- Treci su bugovi. Najuocljiviji i katastrofalni je taj da su mi tokom jedne kampanje 2 generala doslovce nestala, bez ikakve obavijesti, bez iceg samo ih vise nije bilo u gradu, dok mi je jedan umro od starosti u 21 godini!

- Cetvrti je imho losa diplomacija.

Sve ove stvari se daju progutat jer osim njih igra je stvarno briljantna strategija u kojoj se moze dugo uzivati. Postoji dosta razlicitih nacija koje mozete od pocetka vodit (Spanjolci, Englezi, Francuzi, Njemci, Venecija...) i svaka ima svoje neprijatelje i igranje sa svakom je posebno iskustvo i uzitak.
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 13:49   #4
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Zaigrao na 15min, medjutim pol toga mi je stekalo pa sam odustao. Budem instalirao opet kad mi bude dosadno.
Izgleda vrlo zanimljivo, samo nemam bas vremena za zaigrati kako treba :|
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 17:05   #5
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Ah, meni je onako ok, ali dojadilo mi to, nisam ja za fajtove, ja sam više ekonomist i diplomata, tako da fajt stavim na automatik, a onda ta igra i nema baš smisla....
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 19:55   #6
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Meni je u igri loše izvedena diplomacija sa papom, jer sto god radili nakon nekog vremena če vam rejting sa crkvom pasti.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 21:32   #7
Vragoder
Drone
Moj komp
 
Vragoder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 396

Zadnje izmijenjeno od: Vragoder. 19.02.2007. u 12:43.
Vragoder je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:04   #8
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Hvala na savjetima ali skoro sve sam ih vec znao. Po meni pravi igrac nebi trebao koristiti nikavu pomoć za prolazenje igre nego se osvrnuti samo na svoje mogučnosti.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:22   #9
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
pa ova igra je dosta kompleksna, ja sam recimo probao prije proći bez alliesa, ali ne uspjevam nikako... onda napraviš da ti jedna strana alliesi, a na drugu stranu gaziš
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:35   #10
iveumag
zippo61_junior
 
iveumag's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 1,296
Onda te alliesi zgaze kao kad san ja igrao sa Venecijom,sklopil savez sa Milanom i na kraju ja bil zakokupljen ratom protiv Bizanta i opa milan me napal,ja nisan stigal intervenirat i okupiral mi je veneciju i tako onda par turnova u minisu sa novcima
iveumag je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2007., 10:35   #11
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Nemora uvijek biti tako. A i cudno mi je da si igrajuci kao venecija prije napao bizant nego milan koji ti je susjed.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 12:06   #12
iveumag
zippo61_junior
 
iveumag's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 1,296
Napravio sam u Iraklionu dvorac,malo ga upgrejdao i počeo gomilat vojsku i na kraju napad na Konstantinopol i je netko stavio neki narod za vazala
iveumag je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 13:08   #13
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Ja sam obozavatelj cijelog serijala, posebno Shoguna i igrao sam ih sve, i to je jedena od rijetkih igra koju igram doslovno od kad izade do sljedeceg nastavka. Medieval 2 je odlican. Trenutno rasturam Maure sa Spanjolcima.
No ja sam malo sitnicav i smetaju me par stvari. Grafika u novom nastavku je fantasticna i vidi se da se na tome najvise radilo. Koliko god je to dobro ima i losu stranu. Uzelo je ocito previse vremena Crative assemblyu i nisu ispravili nekoliko sitnica.

- Prva je umjetna inteligencija protivnika koja je prilicno losa:
Primjer: rasturili su mi prvu liniju obrane dvorca i meni je ostao samo general. Povukao sam ga u unutarnje zidine i 20 minuta su se oni grupirali unutar prvog zida i nisu me napadali pa im je isteklo vrijeme i dobio sam, odnosno nisu osvojili grad pa sam stigao kroz par turneva dovuci pojacanje. Drugi primjer bi bio njihovo slabo reagiranje na moje pokusaje napada s boka ili s leda koji mi stalno prolaze.

- Drugo je varanje racunala. Na tezim skillovima se brze razvijaju a na hardu najslabija jedinica (pesants) moze dobiti konjicu... Takoder na normal skillu njihov assasin sa 2 zvijezdice ubije mog generala sa 5 zvijezdica koji jos ima obranu od assasina i spijun mi je u gradu

- Treci su bugovi. Najuocljiviji i katastrofalni je taj da su mi tokom jedne kampanje 2 generala doslovce nestala, bez ikakve obavijesti, bez iceg samo ih vise nije bilo u gradu, dok mi je jedan umro od starosti u 21 godini!

- Cetvrti je imho losa diplomacija.

Sve ove stvari se daju progutat jer osim njih igra je stvarno briljantna strategija u kojoj se moze dugo uzivati. Postoji dosta razlicitih nacija koje mozete od pocetka vodit (Spanjolci, Englezi, Francuzi, Njemci, Venecija...) i svaka ima svoje neprijatelje i igranje sa svakom je posebno iskustvo i uzitak.
potpuno se slazem sa ovime kada jednom skuzite kako zgaziti protivnika onda cete moci kao ja 1500 vs 500 (ja) dobio sam sa 150 ljudi mrtvih a oni su imalo oko 1350mrtvih.


uglavnom meni igra ima mali rok trajanja tj nema neke kompleksnosti.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 21:41   #14
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Igra je dugao ovisno o tome kako igrate i na kojoj tezini igrate, a i o tome koliko ste dobri igraci.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 22:49   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Codiac- Pregled postova
uglavnom meni igra ima mali rok trajanja tj nema neke kompleksnosti.
Probaj zadnji Europa universalis
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 22:17   #16
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
E dali netko zna dali ce realistic mod za Medieval 2 biti slican realistic modu za rome.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na