Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2007., 19:49   #61
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ti sa ovim brusnim kamenovima sijeces lim ili plastiku?
Pogledaj 2. sliku. Sendvic konstrukcija od 2 sloja lima i 1 sloj plastike izmedju njih. Rezu prilicno efikasno i ne trose se, a skoro nemoguce ih je slomiti.
Nakon svih ovih izrezanih otvora s 1 kolutom, morao sam ga ipak malo izbrusiti po bridu, jer se zapunio alu-prasinom i nije bas dobro rezao.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2007., 20:28   #62
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
E onda ili sam ja nesposoban, ovaj moj dremel ne radi kako bi trebao, ili je ovaj ***enei lim previse izdrzljiv.

Probavao sam sa svim i svacim i jednostavno ne mogu da izrezem stranicu na svom kucistu. Samo skine boju i malo udje u lim (nekih 0.5 mm, ako i toliko) i ne moze dalje. Bez obzira koliko pritiskao nista se ne desava, cak sam pritiskao do te mjere da se dremel zaustavljao. Inace ovom dremelu koji ja imam max rpm je 22000.

Probao sam rezati sa vise reznih ploca, kamenja za brusenje,..... ali nista svaki put isti rezultat.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2007., 00:45   #63
no one
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Evo da se i ja ukljucim sto se tice case svaka cast puno truda ulozeno jedva cekam kraj pa da vidim kako ce to ispast sta vise reci nego
__________________

no one je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 09:36   #64
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
E onda ili sam ja nesposoban, ovaj moj dremel ne radi kako bi trebao, ili je ovaj ***enei lim previse izdrzljiv.

Probavao sam sa svim i svacim i jednostavno ne mogu da izrezem stranicu na svom kucistu. Samo skine boju i malo udje u lim (nekih 0.5 mm, ako i toliko) i ne moze dalje. Bez obzira koliko pritiskao nista se ne desava, cak sam pritiskao do te mjere da se dremel zaustavljao. Inace ovom dremelu koji ja imam max rpm je 22000.

Probao sam rezati sa vise reznih ploca, kamenja za brusenje,..... ali nista svaki put isti rezultat.
Je, ti vjerojatno imas zeljeznu stranicu, a ovo je alu i puno se lakse reze. A da probas fleksericom (kutnom brusilicom)?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 10:39   #65
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
@calidor - ajde, ajde, dobro ide posao, glavno da si našal sredstvo...

@milentije - ja se ne bi mučil sa dremelon. ako nemaš ubodnu pilu, onda rađe uzmi brusilicu malu i deri, poslije skineš turpijom/brusnim papirom/dremelom viška...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 12:25   #66
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Hehe, ja ipak tremelom sijecem.
Danas je drugi dan kako rezem ovu stranicu, juce sam sjekao 8 i po sati i za danas mi ostalo jos 3-4 sata i to je to (ipak je ovo Chieftec).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 12:33   #67
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
A i 22k RPM mi se čini nekako premalo, recimo da bi na 26k bilo onako, minimalni broj okretaja za rezati neki iole čvršći metal (željezo recimo).

EDIT: ako netko zna gdje ima trnova za brusne pločice kupiti (ili netko ima viška), neka me pinga na PM. Meni se šaraf zaglavio u trnu a glava je otpala.


EDIT 2: za ovaj mod samo šutim i buljim, bit će predobro kad dovršiš.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 17:12   #68
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Hehe, ja ipak tremelom sijecem.
Danas je drugi dan kako rezem ovu stranicu, juce sam sjekao 8 i po sati i za danas mi ostalo jos 3-4 sata i to je to (ipak je ovo Chieftec).
za boga miloga, uzmi malu fleksericu, kupi si reznu šajbu za inox debljine 1mm (9 kn) i izreži to za 1 minutu. s njom možeš zaista vrlo precizno izrezat, a nema ni špranja. onda se igraj s dremelom, malo pobrusi rubove itd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 16:19   #69
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Milentije, jucer sam probao izrezati jedan komad na sasiji Anteca, od 1mm debelog celika. Sa ovim brusnim plocama sa slike, te na brzini cca polovica izmedju 4 i 5 (od 6, imam Einhelov klon Dremela, pa ne znam koliko je to rpm), reze kao Ashova motorka kroz zombije.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 12:06   #70
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ma evo izrezo sam ja ovo svoje (za 12.5 sati rezanja ).
Doslo je do poteskoca u radu: prvo mi je fotoaparat ispao na pod pa se s***o (upravo ga odnesoh na servisa, pa ako ga poprave dobro i jest, ako ne idem na vjesala kad se vidim sa starcima), onda mi je plexiglass puko kada sam busio zadnju rupu (srecom stari je bio u Sarajevu pa mi je uzeo 2 ploce u OBI-ju), zamalo sam ostao bez malog prsta na desnoj ruci,......

Kada zavrsim posudicu neki fotoaparat da to slikam sve pa da nabacim ovde (u svoj thread).

Izvini sto sam upao u tvoj thread, i hvala svima na savjetima.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2007., 20:56   #71
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Dok cekam plocu, i da krenem konacno s ugradnjom komponenti u Monolith, nisam mogao sjediti prekrizenih ruku i nogu. Pa sam se malo pozabavio ventovima. Xilence imaju i molexe i 3 pinske male konektore, a to bi smetalo provlacenju kroz uske cijevi i prostore, pa sam napravio ovo:

Maknuo molex, izolirao konektore, te takodjer navukao Sharkoonove ublazivace vibracija na vanjski dio venta, onaj koji gleda prema prednjoj masci i nalijeze na zeljezo.

Takodjer, iskoristio sam male silikonske distancere kao podloske za vijke kojim je pricvrscen Sharkoon 140mm. Drugi ispusni 140mm vent ce biti pricvrscen ovime:

Silikonski pipci koji se provuku kroz rupu na kucistu, a ovaj zasiljeni kraj se gurne kroz vent i odreze visak. Dobio sam ih u kompletu sa SilenX-om 120.

Danas rekoh sebi, dok cekam plocu i grafu, da malo provjerim i obradim povrsine hladnjaka, ako bude potrebno. Ovakvo stanje sam zatekao - ovo je tvornicka Thermalrightova obrada (prvo Ultra 120 Xtreme, onda HR-03 Plus):


Daljnja obrada smirglom na staklu pokazala je jos gore stanje. Ovo je unutarnja strana (nju cu okrenuti ka GPU, a ne vanjsku):

Za ovo je trebalo oko 30 min smirglanja grubim papirom, gradacije 150 i 240. Bio sam pun metalne prasine i bilo mi je dosta za danas. Nevjerojatno kako mogu tako fulati i napraviti toliko konkavnu povrsinu.

U medjuvremenu sam zavrsio Ultru 120, koja ima puno ravniju povrsinu. Ovi tragovi obrade su zanemarivi, povrsina je glatka kao ogledalo. Cca 30 min. posla, koristeni 240, 600, 1200 i 1500 smirgl papiri, kao i polir pasta za metal.


BTW. slike pokazuju ono sto me bunilo u pocetku. Po deklaraciji, oba hladnjaka su od alu + bakra, no boja je sugerirala da se radi samo o aluminiju. Struganje povrsinskog sloja boje otkriva da su baze stvarno od bakra.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 13:34   #72
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
jako dobro, fino napravljeno, znaci skoro 1000kn samo na hladenje, ma znas ti koji su pravi hladnjaci danas...i odlican izbor kucista...good work
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 14:17   #73
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor veliko_pile Pregled postova
jako dobro, fino napravljeno, znaci skoro 1000kn samo na hladenje, ma znas ti koji su pravi hladnjaci danas...i odlican izbor kucista...good work
Hehe, nope. Nisam ih kupovao kod nas, pa sam prosao prilicno jeftinije. Da sam prisiljen na ove domace cijene, vjerojatno bih ubo nesto jeftinije, TT BT ili nesto slicno.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 17:31   #74
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
case je bogovski :O

serijski je zakon, a ovaj je tek :O
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 15:47   #75
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Samo da napomenem, mod je u hibernaciji, cekam da se skupi neka lova za novi MBO, pa idemo dalje.
Bit ce nesto ovih dana, nadam se...
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote