Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2023., 13:40   #1501
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Imam klizna vrata za pješake za ulaz u dvorište za koja bi trebao kupiti elektro bravu. Ideja bi mi bila da ta brava ima neku mogućnost upravljanja/otključavanja preko app na mobitelu ili možda preko NFC na mobu, uglavnom bi htio da s tom bravom mogu upravljati preko mobitela na neki način.

U Zagrebu nitko od trgovina bravama nema nešto slično za klizna vrata, našao sam samo jedan primjer i to je cijena brave preko 400EUR, a to mi je malo previše novaca samo za bravu. Znate li postoji li nešto takvo za klizna vrata i da se takva brava može koristiti u vanjskim uvjetima (potrebna određena razina zaštite od vlage)?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:51   #1502
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Prvi put cujem da ima klizna vrata za pjesake, no mozda je isti princip ko moja dvorisna za auto. Imam neki Beninca motor koji dodje s ona 2 klasicna daljinska na bateriju, no nije mi se dalo nosit daljinski stalno u autu, i da mi onda fali kad sam u kuci a trebam otvorit... provuko UTP do motora, uso od ispod u kutiju, spojio na prekidac (open, stop, close), te drugi kraj u sonoff 4 channel kontroler (https://sonoff.tech/product/diy-smar...chr3-4chpror3/) koji podrzava RF433 MHz, te metnuo inching na 0.5 sec.

To je rijesilo problem da mogu s mobitela otvarat (samo koristim sonoff app ili alexu ili whatever vec imas spojeno na kucnu mrezu a da moze kontrolirat prekidace i kontrolere). A dodatno sam kupio i RF433 buttone (2 kom) koja sam zaljepio na 2 mjesta s kojih najcesce otvaras i zatvaras sliding gate door. A i naucio alexu kak da togla stop,open,close i amen.
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 18.12.2023. u 09:13.
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 11:50   #1503
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Postoji li neki dimmer za LED traku, a da nije preskup i da pamti prethodno stanje? Iza zavjese imam LED traku (cca 6W/m * 4m) spojenu preko meanwell ispravljača na običnu sklopku. Razmišljam ubaciti neki dimmer pa da povremeno mogu dobiti dekorativno osvijetljnje, odnosno da mogu smanjiti intenzitet?

Vidim da ima shelly dimmer 2, ali ne daje mi se 250kn za to...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 12:25   #1504
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
za led traku uzmi esp32 i stavi na njega wled firmware pa mozes raditi sto god pozelis
naravno, ako znas lemiti

EDIT: Sorry, ako je tip ledica 5050 onda WLED nece bas pomoci out of the box. Daj javi koje su tocno ledice pa ti napisem kaj mozes uzeti umjesto Shelly dimmera.


https://kno.wled.ge/basics/compatible-led-strips/
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 16:57   #1505
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Neke 2835 s aliexpressa, postavljene pored vodilice od zavjese, gledam kako što jeftinije poboljšat atmosferu
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2023., 23:10   #1506
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
RGB ili samo bijela?
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 06:55   #1507
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Bijela
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 18:29   #1508
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
pogledaj si ovo
RGBW bi ti trebao odgovarati

https://vi.aliexpress.com/item/10050...d=2sdm3FgzDfEi


a možeš i ovo uzeti, pa odabereš samo single color model
https://vi.aliexpress.com/item/10050...d=rkeNhiAioLLA
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 19:48   #1509
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
da, to je to
Kod mene je trofazni prikljucak na kuci koji se grana na tri razvodne kutije, za svaki stan zasebna kutija.
Konkretno sam stavio mjerenje prije glavnih osiguraca u svojoj razvodnoj kutiji, za svaku fazu jedan mjerac(clamp).
Nakon tih osiguraca mi ide na fidovku i ostale osigurace po stanu razvod. Dakle stavljas na glavni dovod struje u razvodnu kutiju. Preporucam da ti to obavezno napravi elektricar jer lako moze doc do pizdarije.

Sto se jacine, 120A po fazi moze max ici, to mislim da ti nece nista povuc, bar kod mene nema sanse jer su mi osiguraci na dolasku u kucu 3x30A.
Pise da mu treba barem 500W loada da bi ispravno pokazivao izmedu 3 kanala? i ako je ispod 30VA onda ne zbraja energiju (ali zbraja za 30-500?)

Ja trazim najefikasniju soluciju za monitoring potrosnje dizalice topline (3F) i dvije klime (po jedna na katu).

Ovisno kakav sustav dode s solarima za krov, potencijalno ce ici jos jedan 3F za solare mjeriti.

Jel onda Pro3EM / ProEM i dalje way-to-go ili je dovoljno / bolje EM / 3EM?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 16:01   #1510
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ma kaki, imam 3em i prikaziva je odlicno i 100w tocno prikaze, sad ima godinu dana cekam elektricara da mi spoji fidovku i ostale faze
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 23:47   #1511
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Pise da mu treba barem 500W loada da bi ispravno pokazivao izmedu 3 kanala? i ako je ispod 30VA onda ne zbraja energiju (ali zbraja za 30-500?)

Ja trazim najefikasniju soluciju za monitoring potrosnje dizalice topline (3F) i dvije klime (po jedna na katu).

Ovisno kakav sustav dode s solarima za krov, potencijalno ce ici jos jedan 3F za solare mjeriti.

Jel onda Pro3EM / ProEM i dalje way-to-go ili je dovoljno / bolje EM / 3EM?

EM ti je dovoljan za klime
https://shelly.hr/proizvod/shelly-em-50a-stezaljka/


a za dizalicu topline mislim da ti je jeftinije i bolje ici sa pro3em
https://shelly.hr/proizvod/shelly-pro-3em/

btw, prodaje se dva komada na njuskalu pro3em za manje love pa baci oko ako ti garancija nije toliko bitna
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 20:16   #1512
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Htio bi složiti neki alarm ili sustav nadzora za kuću. Imam u prizemlju četiri prozora i ulazna vrata koja bi na neki način htio kontrolirati. Najvažnija stvar mi je da u nekom periodu kada nitko nije kod kuće ili preko noći mogu dobiti na mobitel notifikaciju ako se vrata ili prozor otvore.
Zasad su mi opcije da stavim na svaki otvor po jedan WiFi senzor i složim scenu koja bi slala notifikaciju na mobitel. Koliko sam vidio Shelly nema senzor s WiFi koji mogu spojiti na kućni internet pa samo gledao SONOFF DW2, on mi se čini ok. Ima li možda netko iskustva s tim senzorom ili ima li možda netko neki bolji prijedlog kako bi mogao složiti ovako nešto?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 22:17   #1513
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Wifi senzori nisu divni po pitanju baterije.
Pogkedaj si opciju od aqare, uzmes njihov hub i zigbee senzore
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2023., 22:20   #1514
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Smart home/Home security - Pametni prekidaci, senzori i hub: Sonoff, Shelly, Aqara...

Hikvision ax pro setovi su se pokazali odlicni. Imas sve opcije koje ti trebaju. Baterije u senzorima im traju po dvije godine bez problema.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 07:23   #1515
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Ajax sustavi su sa uređajima na baterije. Isto traje preko 2 godine.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 12:40   #1516
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ima li netko reolink doorbell ili neki pametni doorbell? Zanima me kako imate spojeno na neki tablet ili HUB gdje se prikaže video kada netko pozvoni? Znam da se dobije na mob notifikacija, ali htio bi neki video uređaj na zidu koji automatski prikaže sliku kada netko pozvoni.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 13:46   #1517
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
na ring zvonu mi skoci notifikacija na mobu i kad otvorim aplikaciju, pogledam live video tko je pred vratima.

nemam tablet niti vidim svrhu u njemu jer dok sam doma, ionak vidim da netko dolazi i prije nego pozvoni, a kad me nema doma, mob app je ftw.

osim notifikacije na mobu, echo dot (alexa) se oglasi da je netko pred vratima. kupio sam taj ring wired doorbell, napajanje i eco dot za 60e prije godinu dana s amazona, a ako bas hoces "tablet", imas kombo s echo show samo provjeri kakva ti instalacija bolje odgovara: na baterije, na struju (wired s napajanjem) ili vec imas provucenu instalaciju za zvono (wired bez napajanja):

https://www.amazon.de/Ring-Doorbell-.../dp/B0C6R5T574
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 14:06   #1518
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Gledao sam i taj combo. Bolje mi je neki ekran da odma vidim tko je jer nemam uvijek mob u kući kod sebe, pa da ga ne tražim. Ring ti snima i kontinuirano? Ne moraš plaćati subscription? Zato i gledam reolink jer se ne plaća ništa, a snima 24/7, i njega bi uzeo s kamerama i NVRom. Ring ako uzimam opet imam drugu aplikaciju za to, htio bi objedititi u jednu app sve.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 15:38   #1519
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
40e godišnje za 1 uređaj. ne snima 24/7, nego radi printskrin svakih x minuta, a snima i u cloud sprema sve što kamera ulovi da se miče i svaki put kad ručno odeš otvoriti kameru (zvono).
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 17:01   #1520
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
To mi je malo zeznuto, znači moram plaćati godišnju pretplatu, a teoretski ti može netko pozvoniti i pobjeci pa nemaš snimljeno..
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 21:06   #1521
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
to se ne može dogoditi jer kamera detektira pokret, a osoba tek onda stisne zvono.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 07:33   #1522
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
E super, onda je to to, tenks.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 08:43   #1523
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ima ti dahua sa zidnom instalacijom. Mislim da i hikvision ima.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 09:16   #1524
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ima, ali košta 2 do 3x više od reolinka i ringa i tada bi imao 2 video ekrana na zidu, jedan samo od portafona i jedan centralni hub. Cilj mi je na amazon echo hubu na ekranu sloziti homr assistant i na to spojiti video portafon. Uglavnom našao sam kako se može, stvori se rutina na alexi čim netko pozvoni da dobijem obavijest i odma se uključi live view kamere na hubu, a na mobu isključim notifikaciju za zvono, ali ostavim motion senzor. Tako kada sam kod kuće da ne dolazi na mobitel kada netko pozvoni, ali kada sam izvan kuće da dođe notifikacija ako se netko približi vratima. Jer se ne može složiti na više uređaja odjednom automatic live view, a sada da imam jedan dahua ili hik dumb portafon i jedan pametni nema smisla. Ajde da na njihovima mogu imati HA, ali to su unutarnje video jedinice obične.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 09:50   #1525
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ima situacija kad notifikacija na mobu dobro dođe, a doma si. tipa u dvorištu iza kuće nešto radiš, đabe ti svi ekrani i ostala zidna skalamerija, nećeš vidjeti da je netko pred vratima i da zvoni...
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2024., 12:54   #1526
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ima ti dahua sa zidnom instalacijom. Mislim da i hikvision ima.

Ima i HIKVISION, vanjska konzola + unutrašjni touch ekran, ccca 3000 kn bilo prije 2 godine.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 00:05   #1527
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Google Play mi uopće ne pokazuje taj app, kao nije dostupan meni za moju verziju Androida (S21, Android 13).

Koju verziju imaš instaliranu? Vidim da je na Google play zadnja 1.7.14 iz prosinca 2021., dok je na Apk Pure dostupna 1.7.18 iz ove godine.

Probam kasnije danas naći na nekom pouzadnijem izvozu pa skinuti i probati.



Kao što sam gore napisao, BLE app mi je jedini dostupan za moj S21 Android 13 mobitel, niti jedan drugi app nije vidljiv na Google Play. Što se tiče ledice, meni svijetli 4 puta lagano i onda pauza 1-2 sekunde. Držanje reset tipke bilo koje vrijeme ugasi ledicu za nekoliko sekundi, i onda se vrati na 5x lagano + pauza jednom i onda 4x + pauza stalno.

Gdje god sam pogledao, to je opisano na AP pairing mode, dok je brzo blinkanje SMART pairing mode. Jedine upute za AP pairing su na youtube i to preko aplikacije njihove, ali đabe kada aplikacija ne prepoznaje. Vjerojatno ta BLE aplikacija nije za taj uređaj, tako da probat ćemo neku od spomenutih starijih.



Sve je upaljeno, Bluetooth, lokacija, brojanja krvnih zrnaca...

EDIT: Očito da je Broadlink zaje*** nešto. Sada vidim komentar na BLE app gdje pita netko za RM3 mini pa ga usmjeravaju na drugi app. Na app koji nije vidljiv vjerojatno zbog Androida 13. Nešto ćemo iskemijati.

EDIT 2: Obrisao link.
Nasao sam par svojih Broadlink IR daljinaca i bas isao isprobati na IOS-u ih konfigurirati. Nece i nece, pa jedan od uputa s neta kaze probaj sherati wifi na mobitelu s istim SSID-om i passwordom od rutera. Nisam isao u tom smjeru vec ga spojio na drugi AP i odmah ga je prepoznao.
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 14:02   #1528
surfač
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2023
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 46
Koje uređaje podržaje Xiaomi Smart Home Hub 2?


https://www.mi.com/uk/product/xiaomi-smart-home-hub-2/


Po ovoj gore stranici podržava samo 6 uređaja šta mi se čini premalo.
surfač je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 09:01   #1529
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor surfač Pregled postova
Koje uređaje podržaje Xiaomi Smart Home Hub 2?


https://www.mi.com/uk/product/xiaomi-smart-home-hub-2/


Po ovoj gore stranici podržava samo 6 uređaja šta mi se čini premalo.
Podrzava ti sve wifi, Bluetooth i ZigBee uređaje, znači tisuce uređaja
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2024., 10:15   #1530
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Kako funkcioniraju ovi "Shelly BLU Door/Window" senzori (https://www.shelly.si/en/sensors-and...rwindow.html)? Jel treba imati neki poseban dongle? Ili je bolje uzeti ove koji se spajaju direktno na wifi https://shelly.hr/proizvod/shelly-door-window2/
creatin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na