Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2022., 15:24   #43171
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Oni imaju cijeli groupset ali je 65 eur skuplji. Pitanje je uopce imaju li ga ili samo stoji oglas da puni profil.
https://www.njuskalo.hr/bicikl-mjenj...oglas-35468432
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 15:31   #43172
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Kad sam bio gledao pred par tjedana na bike24 je bilo in stock.. Jbg, danas je takva zanimljiva situacija s dijelovima.

Btw, nisam baš siguran da je long cage derailleur na 26" kotače baš najbolja ideja za offroad akciju. Također rekao bih da postoji neka granica starosti za smislenost upgradea.. recimo neki 5-6 godina stari 29er sa nekom 3x verzijom je taman za taj upgrade.

Zadnje izmijenjeno od: raliSHA. 19.07.2022. u 15:39.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 16:36   #43173
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Na 26" nema smisla ići na 51T jer je previše, idelan setup za 26" bi bilo naprijed 32T ili 34T odozada maks do 46T a za to je idealan i nešto jeftiniji 1x10, Deore M5120 mjenjač.

Koliko vidim po slici tvoja kona ima prednje lančanike na vijke pa bi mogao krenkove iskoristi za 1x konverziju, osim ako te svrbe novi moderniji krenkovi
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 13:14   #43174
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
kad ste isli gore ako ste isli po mraku?
Start je bio u 19h, tako da smo se još penjali po danu

Morali smo gore na pivi čekat noć

Penjanje po Leusteku sa 14,5kg Enduro bajkom, eh, bilo je 'vatanja zraka.

Razmazila me cesta u zadnje vrijeme, samo to vozim.

Imaš ti MTB kod sebe u ZG? Ima i tu bliže po zapadu dobrih staza
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 19:07   #43175
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja samo i imam MTB :P sve gledam subotu ranom zorom gore ^^
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 12:48   #43176
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ajmo složit nešto, planirao sam i ja gore subota ujutro
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:43   #43177
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
di se dogovarate za vožnje?
Taman mi je zarasla kost u ruci, planiram se opet vratiti u vožnje, iako, ako ćete voziti po brdima, valjalo bi promijeniti marathon plus u schwalbe/maxxis
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 14:40   #43178
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Jeste za neki đir na sljeme u subotu ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2022., 09:51   #43179
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja ću ipak morati prebaciti za Nedjelju ujutro, što možda nije loše, jer je subota vrhunac heatwave-a, 40+ *C. Ako ste za, joinajte se! Kolega i ja idemo gore na MTBu, vjerojatno penjanje Leustekom, dolje se dogovorimo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 13:57   #43180
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Svrbe me pedale tak da sam za vožnju sutra rano u jutro pa se možemo dogovoriti za termin.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 16:24   #43181
tuxbox
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Da li netko ima iskustva sa vožnjom bicikla poslije operacije bruha ? Doktor mi je rekao da pauziram 2 mjeseca. Vozim (vozio sam) 40-ak km 3-4 puta tjedno.
tuxbox je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 17:35   #43182
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor tuxbox Pregled postova
Da li netko ima iskustva sa vožnjom bicikla poslije operacije bruha ? Doktor mi je rekao da pauziram 2 mjeseca. Vozim (vozio sam) 40-ak km 3-4 puta tjedno.
a šta da ti mi kažemo.
operacija je operacija - rezanje kože,mesa i šivanje i čekanje sve zaraste. i da ne popucaju šavovi i da ne uđe prljavština i bakterije pa se zve "upali"..

jbg, probaj malo krug po gradu da vidiš jel možeš podnest naprezanje mišića u tom dijelu tijela..
sad znaš kak je nekima kad je vani kiša za vikend a planirao si gamprovest na otvorenom i još si zdrav ko bik...ne, kaže se zdrav ko dren
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 19:55   #43183
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor tuxbox Pregled postova
Da li netko ima iskustva sa vožnjom bicikla poslije operacije bruha ? Doktor mi je rekao da pauziram 2 mjeseca. Vozim (vozio sam) 40-ak km 3-4 puta tjedno.
Imao ja prije 3mj. I sada kad sjednem bogme dobro ga osijetim. Doduse nisam redovan na biciklu pa je mozda zato. Al moj savjetbsamo polako nek dobro zaraste. Ako je mrezica treba vremena da se oko nje napravi tkivo. Ako ponovo puken eto belaja tako da bolje kasnije krenut nego prije
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 20:51   #43184
tuxbox
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Citiraj:
Autor markotornic Pregled postova
Imao ja prije 3mj. I sada kad sjednem bogme dobro ga osijetim. Doduse nisam redovan na biciklu pa je mozda zato. Al moj savjetbsamo polako nek dobro zaraste. Ako je mrezica treba vremena da se oko nje napravi tkivo. Ako ponovo puken eto belaja tako da bolje kasnije krenut nego prije

Da, mrežica. A nakon kolko vremena si prvi put sjeo na bicikl?
tuxbox je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 21:52   #43185
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Nakon cca 2 mj ali mi je bilo neugodno tako da sam nakon 3 mj ponovo al nije to to. Moja doktorica mi je rekla da samo polako sa biciklom. Doduse citao sam da je ekipa vec uredno bila po teretanama nakon 3mj al meni nije zurba. Moj rez je cca 15cm tako da sam sam sebi reko polako nije frka.
Sada sjednem i polako bez nekog forsiranja tu po gradu
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 10:03   #43186
Kreseks
Premium
Moj komp
 
Kreseks's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 101
Ja sam 2 mjeseca nakon operacije (laparaskopski obje strane) samo šetao po par sati dnevno.
Nakon toga na biciklu i dobro je dok ne upreš malo, odma osjetiš lagano zatezanje.
Onda stalno pipaš i nakašljavaš se da vidiš jeli sve u redu.
Ali malo, po malo, navikneš. Trebalo mi je sigurno godinu dana da prestanem osjećat nekakvo zatezanje poviše muda. Sad, je li to samo bilo u glavi koja kaže pomalo ili...
Sad nakon par godina kad se pošteno satarem osjetim isto nešto. Ali ništa šta par izotoničnih piva ne može riješiti.
Kreseks je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 13:14   #43187
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Da, laparaskopski je nesto brzi oporavak. Nisam bio te srece😆. Uglavnom polako
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 16:10   #43188
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Treba mi nova stražnja naba, stara koje je dosla na biciklu odlazi u vječna lovišta nakon xyz kilometara.

Trenutno imam ovaj bicikl:

https://99spokes.com/en-EU/bikes/cube/2021/nuroad-pro

Znaci 12x142 thru axle 12mm Tiagra 10 brzina 6 bolt disk (eventualno preci na centerlock). Koje su mi opcije?

Ne vidim bas da se nudi puno naba cak i na bike24 (a i cijene ubrzo idu preko 100 eura). Na aliexpress ima neke, ali ne znam cemu je to:

https://www.aliexpress.com/item/4001072094723.html
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 18:50   #43189
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Do 100 eura i nemaš previše izbora. Novatec nabe koje si linkao su odlične za tu cijenu. Jedina jeftinija opcija su ti Shimano nabe.

Moja preporuka ti je ako ćeš još dugo voziti taj bike da se malo protegneš i ubodeš DT Swiss 350 nabu jer su odlične.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 12:59   #43190
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Primjetio sam delaminanaciju (izmađu valjda različitih compounda gume) na relativno novim Vittoria Rubino Pro Graphene 2.0. 28mm gumama na cestovnom bajku.

Malo me začudilo, relativno sam zadovoljan gumama, nisu baš Corsa speed, ali trebali bi biti neki dobar midrange, pa nisam očekivao ovakav fail.

Ali pretpostavljam da nije ništa opasno, mogu dalje to voziti?

IMG-2899
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 15:03   #43191
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Čini se u zadnje vrijeme dosta često na 28 mm rubino pro, dok 25 i 23 mm nemaju tih problema.

Očito su imali loš batch koji kruži našim prostorima.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 17:38   #43192
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ali to je okej za vozit dalje? Nekako će me sad to kopkat kad se spuštam 70km/h niz brdo

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 01.08.2022. u 23:14.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2022., 05:18   #43193
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja bih osobno zamijenio tu gumu, pogotovo jer ljudi znaju proklizati na ispravnim gumama na cesti a kamoli na ovakvim
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2022., 10:28   #43194
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Do 100 eura i nemaš previše izbora. Novatec nabe koje si linkao su odlične za tu cijenu. Jedina jeftinija opcija su ti Shimano nabe.

Moja preporuka ti je ako ćeš još dugo voziti taj bike da se malo protegneš i ubodeš DT Swiss 350 nabu jer su odlične.
Da budem precizniji, nija naba otišla, vec freeehub umire, ali šanse da mogu naći zamjenski freehub da ide na tu neku joytech nabu koja je dosla s biciklom seu prepostavljam nula

DT Swiss ovao pretpostavljam?

https://www.bike24.com/p2296378.html

Da li je freehub zamjenjim na tim nabama, ili kako bi bilo najjednostavnije produžiti životni vijek nabe?

Također koje Shimamo nabe na primjer bi bilo kompatibilne? Recimo ova?

https://r2-bike.com/SHIMANO-XT-Hub-r...b-Body-Shimano




Također brine me zvuk. Trenutna naba koju imam je gotovo bezvučna (kako i volim). Neke nabe su toliko glasne kad se zavrte i to absolutno ne podnosim, pogotovo sto se bavim putovanjima i ne želim da me to prati gdje god dođem.
Tean je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2022., 11:44   #43195
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
DT Swiss ima dijelova svugdje i možeš gotovo sve naručiti pojedinačno ako zatreba. DT Swiss koristi ratchet umjesto klasičnih perca i nešto je glasniji ali po mom mišljenju sa org masti pristojno tih. Taj ratchet ako redovno održavaš je neuništiv.

Shimano glavčina koju si linkao bi ti isto bila ok samo onda moraš diskove mjenjati zbog centerlock-a ali i dalje ima klasični freehub sa percima i konusne ležajeve koji zahtjevaju malo češće servisiranje ako želiš da ti traje, no nažalost nitko to ne servisira redovno i onda konusi odu a i ponekad je teško naći reparatuni kit za njih. Freehub za te jače verzije shimana se daju nabaviti ako zatreba po nekim shopovima.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2022., 12:49   #43196
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
DT Swiss 370 ti nema ratchet i tiši je a opet kvalitetan.
Imaš brdo rebrandiranih dt 370 nabi na tržištu i nađe ih se jeftino.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2022., 20:20   #43197
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Pila je jucer nakon GOa sklopljena, Jekyll No. III. Odmah test na Sljeme.
Slijedecih 5g sam miran.
Danas opet Sljeme, treba nadoknaditi propusteno





Nik je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 06:29   #43198
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Evo da se javim.

Uzeo sam Trek FX3 sa tim Deore 1x10 (clutch), i vozim već oko 7 dana. Zadovoljan sam. Udoban mi je položaj tijela. Gume 32-622 uz krutu vilicu su mi sasvim ok što se tiče upijanja vibracija, nije ni približno kruto koliko sam očekivao da će biti. Pogotovo zato jer prelazim sa 12 godina vožnje na prednjoj suspenziji trekkinga i 38-40C guma. Ručke super, sic relativno udoban ali širok i težak, pa ću isprobati i neke lakše, uže. Default pedale ću isto mijenjat, teške su 450g i ne baš lijepe plastičarke. Ako koga što zanima nek pita.

E da, kablovi su unutar cijevi stvarali buku prilikom trešnje, to sam lako riješio samo jednom vezicom kojom sam pritegao dva kabela skupa, na samom prednjem ulazu, u položaju koji više ne stvara buku. Na mojih 184-185cm L veličina mi je dobra. Nisam vagao, ali kad zamjenim sic, pedale i stavim lakše vanjske gume, skinuti cu ukupno 600 grama, nakon čega bi bicikl trebao težiti okruglo 11 kg.



Inače, zanimaju me dvije stvari u vezi Endurance, ili trkaćih bicikli sa drop barom. Ako želim malo uspravniju, udobniju vožnju koje su mi mogućnosti ? Par cm kraći stem, zatim okrenuti ga u + položaj (+ ili - 7°). To bi moglo proći, ali da stavljam neki stem koji podiže kut još višlje gore vjerovatno ne prolazi, jer su nategnuti, kratki kablovi...i to je to ?


Druga stvar, za jednu road biciklu kaže lik da ima jako teške kotače.
Znači on je izvagao kotače, sa vanjskim i unutarnjim gumama, uz kasetu, da je ukupno teško skoro 4 kg. Inače, kotači koji podržavaju rim kočnice su u pitanju....uglavnom predlaže upgrade na lakše kotače, i da se time može lako 1kg skinuti. Koliko bi koštala takva dva kotača i ima li tko prijedlog za koje kotače ? Razmatrao bih to nekad obaviti samo ako je cijena do 1200kn ukupno za dva takva kotača (700C), aluminijska naravno.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 03.08.2022. u 07:51.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 09:17   #43199
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Inače, zanimaju me dvije stvari u vezi Endurance, ili trkaćih bicikli sa drop barom. Ako želim malo uspravniju, udobniju vožnju koje su mi mogućnosti ? Par cm kraći stem, zatim okrenuti ga u + položaj (+ ili - 7°). To bi moglo proći, ali da stavljam neki stem koji podiže kut još višlje gore vjerovatno ne prolazi, jer su nategnuti, kratki kablovi...i to je to ?
Kablovi se uvijek mogu promijeniti no ako želiš uspravniju poziciju od endurance cestovnjaka, gledaj bicikle s flat barom. Čini se da je taj FX3 dobar odabir ako tražiš takvu poziciju.

Okretanje lulice ili ekscesivno kratke lule guraju geometriju van zamišljenih dimenzija i bicikl neće imat dobar handling, a raspodjela težine između prednjeg i zadnjeg kraja će biti kompromitirana. Tako nešto radit nema previše smisla jer najveći "neprijatelj" na cestovnjaku je otpor zraka i zato imaju takvu geometriju kako bi se smanjila frontalna površina biciklista. A drop bar kao takav ti tad ne bi nudio nikakvu prednost (ne bi bilo dropa ), a moguće da bi bio i neugodan na hoodsima pri takvoj poziciji.

Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Druga stvar, za jednu road biciklu kaže lik da ima jako teške kotače.
Znači on je izvagao kotače, sa vanjskim i unutarnjim gumama, uz kasetu, da je ukupno teško skoro 4 kg. Inače, kotači koji podržavaju rim kočnice su u pitanju....uglavnom predlaže upgrade na lakše kotače, i da se time može lako 1kg skinuti. Koliko bi koštala takva dva kotača i ima li tko prijedlog za koje kotače ? Razmatrao bih to nekad obaviti samo ako je cijena do 1200kn ukupno za dva takva kotača (700C), aluminijska naravno.
O kojem se biciklu rade i koji su kotači sada gore?

Općenito, gledao bih nešto tipa DT Swiss P1800 ili fulcrum racing 4/5, znaju se naći u dobrom stanju rabljeni. To su solidni, lagani kotači i često dođu stock na skupljim bajkovima pa ih ekipa zna odmah prodat jer imaju već bolje kotače od prije. No ako tek počinješ, ne bih se opterećivao s težinom, pogotovo ako ne voziš puno brda. Čak štoviše, odradit ćeš jači trening
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2022., 10:55   #43200
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
https://m.youtube.com/watch?v=fm_p6rPjqHA

Evo tu na videu od 3 minute počinje pričati o kotačima Strattosa S4 2021.
Dakle zanimaju me Polygon bicikle kao neki best buy. S4 ili S5. Htio bih isprobati neku road ili ugodniji, uspravniji endurance, ali zakrivljen volan nisam nikada vozio. Kolega ima S5, isprobao sam kratko sjesti, i na prvu mi se čini ok. Te polygon nisu baš ful uspravne endurance kao npr. Trek Domane, ali nisu ni agresivni road, već nešto između.

Lulicu ne bih drastično skraćivao, uzeo bih do 2cm kraću max.

Iskreno, glavni razlog zasto me privlači isprobavanje tih road bicikli je što su lagane.
Malo sam se ufurao na težinu, a do prije 15 dana sam više od decenije vozio bar 14 kg tešku Nakamuru, bez beda i na usponima....to je ono kad te težina razmazi (fx3), a i starenje možda počinje utjecati pa se podsvijesno počinje tražiti sve lakše i lakše, pa se na koncu zakucaš na fotelju pred tv....i da, ne bih polovno kupovao.

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 03.08.2022. u 11:27.
Ari je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na