Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2004., 14:22   #1
ostdamus
Premium
 
ostdamus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 26
TVtuner- kvaliteta slike

pozdrav!
zanima me kakva je kvaliteta filmova-slike ako je sa TV-a pomoću TV kartice skinem na hard u DivX ili DVD format pomoću recimo Leadtek Expert kartice.
zanima me odnos te kvalitete u odnosu na onu koju dobijemo kod ripanja DVD filmova u DivX ili same kvalitete originalnih DVD filmova.
thx
ostdamus je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2004., 19:56   #2
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
gle, i sa najsavrsenijom karticom i antenskim sustavom razlika ce biti ocigledna. kodiranje DVD-a u DivX je obrada digitalno masteriranog materijala koji ne sadrzi nikakve gubitke ili smetnje. s druge strane, slika do tv kartice prolazi kroz silu kablova, konvertera, miljon kilometrih zraka kroz koji lete ptice, puse vjetar, pada kisa i izbija se neka vrsta elektricnog naboja. dakle, nekakav sum u signalu uvijek postoji, pa ces (po mom skromnom misljenju) uz najhebenije uvjete dobiti cca 15% losiju sliku nego kod origigi DVD-a. pa cak i od DivX-a. i da ne spominjem onaj sugavi logo TV postaje ciji program snimas pomocu TV kartice.

tehnoloski odnosno teoretski potkovaniji clanovi foruma slobodno me isprave i popljuju u svem kaj sam tu napisao ak znaju drukcije.

perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2004., 20:54   #3
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Nisam potkovanij clan foruma,ali ne mogu odoliti a da ne kazem da ptice ne smetaju signalu.... SORI morao sam
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2004., 21:42   #4
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
he cuj, uz silno zagadjenje i GMO u otpacima kojima se tice hrane, mozda i mogu.... ako ti proleti vrana sa 2-3 promila olova ili ostalih teskih metala u sebi.... ili Polija (a je dobra salama majku im slovesku))))

perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2004., 11:38   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ma gle. Kvalitetu jednog DVD nemreš postiči skoro pa nikako. Divx/Xvid je jako blizu, negdje stvarno JAKO, ovisi o vrsti filma. Capture se može dotjeravati, upotrebljavati razne filtre i sl. ali to je sve nužno zlo. BTW, logo od TV kuče se da skinuti jako lagano. Možeš staviti i svoj ak hočeš
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2004., 12:52   #6
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Originally posted by tor
Ma gle. Kvalitetu jednog DVD nemreš postiči skoro pa nikako. Divx/Xvid je jako blizu, negdje stvarno JAKO, ovisi o vrsti filma. Capture se može dotjeravati, upotrebljavati razne filtre i sl. ali to je sve nužno zlo. BTW, logo od TV kuče se da skinuti jako lagano. Možeš staviti i svoj ak hočeš
Macora?
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2004., 15:49   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ko ja? Nisam niš rekao
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2004., 16:46   #8
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by tor
BTW, logo od TV kuče se da skinuti jako lagano.
Ajd pojasni malo...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2004., 18:46   #9
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Originally posted by tihomir
Ajd pojasni malo...
on jamacno misli na onaj filter za VDub kaj prekriva logo s nekim sivilom ili vlastitim logom. ili pak neki slican softwareic. no nazalost, nema sanse da iscarapis logo iz filma da izgleda ko da ga nije ni bilo (mozda bi se moglo kad bi postojao software koji bi u svojoj bazi imao kompletne podatke o 3D pokretima i izgledima apsolutno svih predmeta i bica na ovom planetu ukljucujuci i racunalno generirane pa da moze predvidjati koji bi pixel u tom frameu trebao doci na to mjesto da bi se upotpunila praznina na slici di je bio logo. naravno, software bi vjerojatno dolazio na nekih 200-tinjak DVD-ova i zahtjevao par teraherca CPU da bi mogao to obraditi za vrijeme koje je potrebno da se film od 1,5h obradi, odnosno kodira)....

U jesam ga zabrijao
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na