Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2014., 23:16   #541
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Naravno kolega pratim tvoje upute,nego nekada budem umoran od dana,predavanja i jos ispucam u teretani tako da ono 8 sati ne bude dosta,sa 10 sam normalan,mislim da cu doruckovati nakon 8 sati sna i opet u krevet
blava je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 23:19   #542
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Znas kolko ces misica spusit ak se ne probudis u sred noci i nesto pojedes? 0
A kolko ces dobit ako se probudis i pojedes? 0

Do prije spavanja pojedi zadane macrose za dan, nisi jbni Phill Heath da ti je bitno.
Ljudi se previse zamaraju glupostima, a zanemaruju bitno...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 23:29   #543
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Znas kolko ces misica spusit ak se ne probudis u sred noci i nesto pojedes? 0
A kolko ces dobit ako se probudis i pojedes? 0

Do prije spavanja pojedi zadane macrose za dan, nisi jbni Phill Heath da ti je bitno.
Ljudi se previse zamaraju glupostima, a zanemaruju bitno...

Gle i tjekom sna misici trebaju "gorivo". A i bitno je radi metabolizma.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 10:10   #544
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Da, to stoji, ali kod "amatera" rekreativca to se ne primjeti toliko, vise bi se odrazilo na one veće momke.. Ali ono pred spavanje posni i bademe i ujutro cim ustanes whey i nakon pol sata dorucak i miran si.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 11:13   #545
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
hmm slucajno naletih na ovu temu, nisam ni zal da postoji, al eto sad mi je malo jasnije kaj rade ovi novi ljudi u teretani.

pogledao onih par klipova kaj ste stavili gore, mogu rec da to tak i uzivo izgleda. prvo sam htio pomoc, ono kazes lijepo ljudski, nije ti to dobro, sjebat ces ledja, tko jos nezna ono "lift with your legs", al nema pomoci. Sad delam svoje i cekam kad ce netko ostat lezat pod nekom štangom s bolnim grčem u licu.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 12:20   #546
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Za papčića...ni whey s vodom nemoj bez veze cicat u bilo koje doba dana. Osim u pwm-u, nema baš smisla. Većina ode van na zadnja vrata. Bolje žlicu staviti u zobene u doručku. Inače, žali Bože para.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 19:59   #547
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
http://www.nutricia.co.uk/images/upl...%2BVanilla.png

Može li se ovo koristit umjesto proteina? baka dobila ali ona to nevoli a glupo mi da propadne
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:01   #548
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
mozes ti jest i nutellu umjesto proteina
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:07   #549
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Za papčića...ni whey s vodom nemoj bez veze cicat u bilo koje doba dana. Osim u pwm-u, nema baš smisla. Većina ode van na zadnja vrata. Bolje žlicu staviti u zobene u doručku. Inače, žali Bože para.
Da nebi bilo zabune, u PWM ide mjerica wheya ( cca 30g ) + mjerica glukoze ( cca 50g ). U PWM-u whey bez glukoze nema smisla.

A sto se tice wheya u dorucku sa zobenima imas pravo, to je odlicna kombinacija.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:38   #550
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
a svi zaboravili casein jel?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:45   #551
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Pa prije spavanja njega. Ako se nema praha najbolji izvor = posni.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:59   #552
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
a svi zaboravili casein jel?
Nismo ali po meni od dodataka prehrani je "samo" whey dovoljan. Zasto kupovati kazein ( spori protein ) posebno kad ga ima u posnom siru?


Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Pa prije spavanja njega. Ako se nema praha najbolji izvor = posni.

Tako je, posni + omega 3/6/9 prije spavanja obavezno.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:59   #553
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
uzmes posni i dodas žličicu lanenog ulja ( koji btw dodatno uspori razgradnju posnog sira, tako da imate proteina cijelu noć )

@quidzz - glukozu dodajes proporcionalno intenzitetu treninga, ponekad, ako je trening slabiji nema smisla trpat duplo vise glukoze. Sve ovisi koliko si se potrošio. Idealno, svaki trening se potrošiš maksimalno
Ali eto, mali hint da ne trpate bezveze jer ponekad ni previše glukoze nije dobro. Isto tako uzimat samo whey nakon treninga bez glukoze nema ama baš nikakvog smisla. Trebaju vam nakon treninga brzi ugljikohidrati, i tu nema govora.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 21:07   #554
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
uzmes posni i dodas žličicu lanenog ulja ( koji btw dodatno uspori razgradnju posnog sira, tako da imate proteina cijelu noć )
A sta je laneno ulje nego omega 3/6/9 kako sam rekao vec gore. Moze bilo koji dobri izvor masti sa posnim.

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
@quidzz - glukozu dodajes proporcionalno intenzitetu treninga, ponekad, ako je trening slabiji nema smisla trpat duplo vise glukoze. Sve ovisi koliko si se potrošio. Idealno, svaki trening se potrošiš maksimalno
Ali eto, mali hint da ne trpate bezveze jer ponekad ni previše glukoze nije dobro. Isto tako uzimat samo whey nakon treninga bez glukoze nema ama baš nikakvog smisla. Trebaju vam nakon treninga brzi ugljikohidrati, i tu nema govora.
Znam ja to ne brini. A tko ide u teretanu i radi slabiji treninga? Nema smisla.
Za ovo drugo se slazem.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 22:39   #555
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ja sam posni poceo stavljati 3 puta tjedno u rucak, npr jedem integralnu rizu s piletinom i onda ubacim posnog, ili u integralnu tjesteninu bolonjez, pa posni. Kakav je ucinak ako tad jedem posni i ako ga navecer jedem?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 22:50   #556
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Ja sam posni poceo stavljati 3 puta tjedno u rucak, npr jedem integralnu rizu s piletinom i onda ubacim posnog
Kog ce ti vraga tu posni? Tijelo u jednom obroku moze iskoristit oko 30g proteina. Sve vise od toga ide u salo ( ovisi jesi u deficitu ili suficitu ) . U 100g piletine ( sirovo vagano ) ti ima cca 30g proteina i to ti je dosta za jedan obrok. Posni sacuvaj za sljedeci obrok ili veceru. Riza je super, posebno integralna.

Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Kakav je ucinak ako tad jedem posni i ako ga navecer jedem?
Nikakav. Posni sir je kao sto smo rekli spori protein ( kazein ) i njega vecina jede navecer sa mastima jer mu treba puno da se razgradi. Navecer se jede da, dok spavas bude hrana misicima. Masti se s njim jedu da jos vise uspore razgradnju.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 13:59   #557
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Biologija ne pozna proces kojim se bjelančevine kod ljudskog bića pretvaraju u masnoće niti obrnuto. Odtuda je pogrešna pretkoncepcija novih vježbača da će po nekoj magiji salo pretvorit u mišiće. Tako da se od viška proteina ne može dobiti salo. Čak, kako sam čitao, ni od lanenog ulja se ne mogu dobiti masne naslage. Općenito , koliko se sijećam, od nezasićenih masti se nemoš zdebljat. Od zasićenih tu je dobro kokosovo ulje ili mast (ovisi koja je temperatura ) ali malo skuplji sport.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 21:33   #558
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Kog ce ti vraga tu posni? Tijelo u jednom obroku moze iskoristit oko 30g proteina. Sve vise od toga ide u salo ( ovisi jesi u deficitu ili suficitu ) . U 100g piletine ( sirovo vagano ) ti ima cca 30g proteina i to ti je dosta za jedan obrok. Posni sacuvaj za sljedeci obrok ili veceru. Riza je super, posebno integralna.
Nije baš istina da će ići u salo. Ali da, bolje čuvaj taj posni za večeru ili pred spavanje, ili ako baš nemaš mesa da se opskrbiš proteinima onda pojedi sira.

"Due to the aforementioned ability of the small intestines to 'hold' onto protein, they are considered a 'free amino acid pool' that the body can draw amino acids from on an as-needed basis.
Due to this high demand, the small intestines are able to absorb and hold onto a large amount of amino acids; waiting to release them until the body needs them, and can recycle some amino acids."

http://examine.com/faq/how-much-prot...e-sitting.html
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 22:27   #559
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
možeš se ti trpat proteinima koliko god želiš, ali ako ga ne iskoristis završit će većina u šolji. Narast od njega nećeš sigurno ako se postepeno ne opterećuješ svakim treningom sa većom kilažom.

Cilj svake kvalitetne prehrane, odmora, suplemenata i sl. stvari je jedan : Podizanje opterećenja.
Ako sve ove stavke odradiš kako treba, onda ćeš moći podizati opterećenje, ako ti fali ili sna, odmora, ili vitamina, ili proteina, ugljikohidrata, kvalitetnih masti - bananko banana. Sve se mora poklapati.

Jer jedino postepenim podizanjem opterećenja ti možeš objasniti mišiću da mu je jedini način da preživi tako da naraste. Problem je što to neki početnici neznaju, pa onda trpaju taj whey u svako doba dana (ili ti ga bacanje wheya uzalud). Možeš ti jesti kao profi, i trenirat 5 puta tjedno, ali ako ne dižeš opterećenje sve pada u vodu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 22:53   #560
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Poznato decki?

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 21:30   #561
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
E sad, situacija je ovakva. S obzirom da idem u vitu/core gym na grupe i to me kosta 340 kuna mjesecno+ pola sata do teretane i toliko nazad, a idem na ''total body workout'' treninge (sklekovi, izdrzaji, malo trcanja, zgibovi, ruska zvona, stapovi itd.) tri puta tjedno po sat vremena, a na kraju mi uz malo bazena ode tri sata dnevno na te treninge, sto mi je ipak previse, pogotovo jer i dosta placam.
Trebao bih skinut jos 10 kilograma (195/110 imam) i u solidnoj sam formi. Imam u blizini par teretana za cca 200 kuna mjesecno, ali nekako bih izbjegavao teretane jer se ne mogu sam natjerat do granica nakon par treninga, dok u core gymu dajem sve od sebe. Postoje li negdje ti treninzi (osim u SD Stjepan Radic) u makar slicnom obliku, a da je jeftinije? Trenutacno sam na Savici, pa sta blize, to bolje.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 22:16   #562
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ima. Uzmeš lopatu u ruke i izađeš van čistit snijeg. To ti je free workout.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 16:27   #563
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Evo dodjes do moje zgrade dam ti lopatu a ti samo tuci...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 16:39   #564
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Jos bolje sad kad se smrzne
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 20:23   #565
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Ma to se lako sredi. Polijemo malo vodom i dok popusimo pljugu eto leda...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 13:04   #566
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ajmo forumasi, vidim da vas ima koji vjezbate, koji su vam maxevi bp, sq, dl?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 13:10   #567
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Nakon 4mj treniranja bp - 60kg x 6 ponavljanja, sq - 80kg x 4 ponavljanja, dl - 100kg x 4 ponavljanja. Jedino mislim da ću si gurtne nabaviti za dl jer mi šipka zna kliznuti koji put, nemam dovoljno jak grip.. trenutna kilaža 79-80kg i penje se, valjda će biti do 4 mj kojih 88-90kg..
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 14:00   #568
Hironimo
Registered User
 
Hironimo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zg
Postovi: 4
pozdrav svima,

treniram gotovo dvije godine po sistemu a,b,c,d. bp 100 kg x 3, sq 120kg x 7, dl 120kg x 7.
inače, od suplementa uzimam omegu, dualtabs i glutamin. jedem svaka tri, četri sata. posni, piletinu, jogurte, zelenjavu i sl.
kardio svaki treći dan, brzo pješačenje ili lagano trčanje oko jezera na jarunu. eto to je to zasada.
u svezi proteina u prahu, pio sam ih u početku ali nisam osjetio neku razliku izuzev po džepu. pa sam prestao. mislim kako je pored redovitog vježbanja prehrana vrlo bitna, ali nikako se prisiliti napraviti nekakav tjedni plan.
Hironimo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 08:46   #569
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Pozz,
zna li netko koliko je clanarina u onoj teretani u sklopu Bille u Novom Zagrebu,mislim da se zove Gymnasium ili tako nesto?
Moze takodjer preporuka neke teretane u istocnom djelu Novog Zagreba da je jeftinija!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 10:56   #570
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
BP- 60kg tri serije po 10
SQ- 50kg šest serija po 10
DL- 70kg tri serije po 6

Zgibova u seriji sam prije mogao 40, sad sam dobio koju kilicu pa bi i sa 30 bio sretan. Ruskih mogu 11, što je odlično s obzirom da do prije 2 mjeseca nisam mogao ni jedan.

185cm i 68kg.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na