Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2007., 17:54   #1
albert_zg
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Problem kod instalacije Siemens adsl modema

instalirani su novi windows xp, nakon cega se modem ne moze vise instalirati, (prije nove instalacije sve je navodno radilo kako treba), prilikom instalacije (sljedeci korake u instalaciji dobivene od t-coma) javi gresku kod instalacije drivera:
Can't get registry value: key=Sofware\Siemens\Adsl value=driverType

savjeti?
albert_zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 18:30   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
koji modem/router?
kako je spojen?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2007., 19:49   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prićekajmo da odgovori, vjerojatno A-100-I
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2007., 20:24   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Bez postanja na više foruma, a i detalji oko modema ne bi bili na odmet.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 18:59   #5
albert_zg
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
da, modem je taj a-100
spojen je na komp preko usb-a
albert_zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 20:09   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
probaj proći kroz uputstva iz ADSL biblije, odmah prvi modem je ovaj tvoj

nazalost, sa tim modemom ljudi imaju dosta problema tako da bi se mogao dosta namuciti dok ga osposobis...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 21:19   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Prvo provjeri dali imaš zadnju dostupnu verziju drajvera. Pretpostavljam da je problem nastao prilikom višestruke instalacije drajvera. Neznam dali na onom cd - u postoji rutina za deinstalaciju drajvera, ako postoji upotrebi je. Ako ne, onda probaj kroz Control Panel - System - Hardware - Device Manager. Istu stvar možeš napraviti sa Driver Cleaner programom.
Nakon šta si "očistio" sistem od prethodne instalacije i jednog reboota onda pokušaj instalaciju iz početka.
NEMOJ priključivati modem prije nego to od tebe zatraži instalacijska procedura.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 23:19   #8
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
ma registry je u banani, ima na onim starim cd-ovima od t-coma, regfix kojki to možda popravi kada pokreneš skriput. Moram to staviti u sticky. Dakle probaj iskopati onaj stari cd mislim da se zvao "internet do dske" i na njemu imaš regfix pa ga opali i probaj onda. Šanse su ti 50:50 da će raditi.

ako si i instalirao WinXP SP2 onda moraš vratiti nove Windoze sa SP1 jer a100 neradi sa SP2 kak treba.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 20:57   #9
albert_zg
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
da, instalirao sam sp2, vratit cu na sp1 (ako iskopam negdje tu verziju xp-a) ili vidjet da li se sp2 moze samo deinstalirati kao i neki drugi updateovi windowsa
skuzio sam da ne smijem prikljuciti modem prije nego instalacija zatrazi, ali malo prekasno, jer nigdje nema to napisano, osim na netu, na stranicama od t-coma, koliko se sjecam u uputama koje dodu sa cd-om nema niceg takvog
mislim da niti deinstalacija modema ne radi, da javi istu gresku
problem je sto je to komp od frenda pa ne mogu svako malo ici do njega i pokusavat razne stvari, zato i pisem ovdje da sakupim savjete i odjednom isprobam sve sljedeci put cu isprobati deinstalirati modem, ako nece ici - probati izbrisati iz registrya, ako nece ici - ponovo instalirati windowse samo sa sp1, nakon toga pokrenuti instalaciju bez ukljucivanja modema prije nego instalacija zatrazi, i to bi trebalo radit
albert_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na