Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.12.2007., 17:09   #31
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Kad već govorimo o pravopisu, slova (x, y, w, q) ne postoje u našem jeziku pa ih opet svi koriste ... tolko o tome iako kad se razmisli, glupo je pokušavati nači zamjenu za ta slova
Ali opet, ona ipak NE POSTOJE u našoj abecedi.

Inače me najviše smetaju tekstovi kad neko pokušava napisati sve u jednom dahu (rečenici) bez točke i zareza.

A koj se tiče "što, šta, kaj, koj, kej, ča" ... svi nek pišeju kak hoćeju, glavne da se razmeme

edit:
Zaboravil sam spomenuti pisanje cijelih tekstova s velikim slovima ... To treba izbjegavati zato jer je manje čitko u odnosu na mala slova tj kombinacije s velikim slovima.
Ali ja uopće nemam dojam da je to deranje kak to mnogi ovdje doživljavaju. Osim u slučaju da neko na takav tekst doda i hrpu uskličnika.
Quick22 je offline  
Staro 14.12.2007., 17:16   #32
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
radi se o čistoj nekoj općoj kulturi izražavanja koja bi trebala biti prisutna svuda ...i na forumima (bez obzira što je ovo neformalni oblik komunikacije)

kad kažem "opća kultura izražavanja" mislim da to da bi ljudi trebali malo pripaziti da ne pišu kilometarske postove bez interpunkcijskih znakova, zareza i odlomaka te da malo pripaze na č, ć, ije, je, odvajanje negacije od riječi i slično
To sve stoji ali kad netko ima papazjaniju u glavi (a.k.a. carstvo zbrkanih misli koje ne uspijeva srociti u smislen post) ne mogu mu pomoci ni svi Bratoljubi Klaici ni Anici ni Babici ovog svijeta, valjda zato sto se knjige ne citaju a novine su u vecini slucajeva necitljive.

Za kraj, citiram O.Wildea:Danas je veliki nedostatak biti dobro odgojen.
__________________



Ovca je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2007., 17:37   #33
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
mene osobno
Kako drugačije može biti nego osobno? Zanima me objašnjenje iako pretpostavljam da je ovo dozvoljena konstrukcija
Costa je offline  
Staro 14.12.2007., 22:54   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
'

Neku chuku vremena danas (oko 17h~kusur) bijah zarobljen u autu zbog nekog šašavog sudara koji se plasirao tocno na vezanju triju ulica nadomak Zvonimirove. Posegnuh u etui inkriminirajucih fotki koje zabunom ispadose jucer Bubbi dok je ispijao sok od šargarepe i kukao o nekom kucistu. Ni Bestijalnost vidjenog nije mogla ubiti dosadu pa se spojih da vidim sto je novo na PCE-u. Srocih finu kolicinu teksta vec tamo, sjedeci i gledajuci plave rotirke. Kako bih uopce mogao faliti inspiraciju, kad gorivo te ljutnje tocim vec duze vrijeme na spomen stranica seriozne Bug publikacije.

Analiziranje pravopisa kao preslika njegovih ocekivanja u primjeni Net-a je besmislica. Staticnost takve studije ne samo da je uspavana, nego se treba ili sabrati, ili zalupiti sanduche sa jos pokojim cavlom zaborava. Interakcija ovog vrlog novog svijeta je zivotna i njegova dinamika je jaka koliko slabost ili snaga svakog njenog sudionika! Ocekivanje ovakvih sterilnih naputaka u takvom svijetu, od ljudi koji se smatraju tehnoloskim Budama, u najmanju ruku je cudna?

Krug nekolicine prijatelja sposobni su stvoriti vlastite rijeci, interni lingo i svojstven izricaj komunikacije, a kamoli grupe forumasa u moru bezbrojnih foruma i tema. Jezik koji ne dobiva na zivotu je mrtav jezik. Prijatelji koji nemogu u 10 godina stvori tri nove... za mene su dosadna ekipa.

Znamo vec godinama da Bug (kojeg i dalje kupujem iz navike, te posjedujem sve) :




... odavno nema veze sa skromnoscu (u nedostatku biranijeg termina) kao i megalomanska ideja nekolicine o važnosti vlastitog lika i dijela. Ovo polagano prerasta u patologiju narcisoidnosti te lagano gusi, kako citatelje, tako i sam casopis. Dakle uvaženi Herr Drago, prvo ovu energiju ulozite u sredjivanju i uspostavljanju (ponovno) elementarnih pretpostavki kao temelj postivanja Vasih citatelja!

Ako su stari Grci smatrali da je svaka minuta dragocjena, te su temeljito ponavljali na polu čučavcu poeziju kao dodatno opustanje... isto tako, nije tajna da mnogi BUG i slicne tiskovine, upravo najrajše citaju na mjestu gdje i carevi idu pjeske. Kaj ne?

Upravo u tom prostoru, urlikom zgraznja dovodim limite akustike do krajnjih granica kad naidjem na nesto sto je neoprostivo. Mene kao redovitog citatelja i mulca koji ga i dalje nastavlja kupovati... puno vise smeta "gramatika prijeloma" koja ucestalo datira vec skoro pa dvije godine. To je po$ebna tehnika ekonom$kog DTP-a koji svoje citatelje smatra zadnjim kretenima. Izbrojao sam takvih zgoditaka iz broja u broj. Primjera radi da ne skeniram, evo jednog meni dragog broja koji mi stoji u hodniku sa jedno 30-tak Bugova. Broj 161 (04/2006) = 23 Ext. diska na testu. Spomenti broj, stranica 65, konkretno zavrsetak : Prestigio HDD Media Player. Spomenuh li ja neki zavrsetak? Ne, njega nema!

Uzmite svi koji imate taj Bug pa pogledajte o cemu pricam,pronadjite mi kraj? Zadnja recenica citat : "Rijec je o zanimljivom uređaju koji osim za"

STOP, g o t o v o, okrecem stranicu, trazim nastavlja se na stranici xy, ali nema te stranice, nema tog zavrsetka. Od slinih obligatornih reklama, rekose nasi junaci sebi u brk : Ma nece nitko to primjetiti!

Mozda, mozda kad bi to bio jedini primjer. Iz broja u broj ovakvi bezobrazluci se ponavljaju. Jednom mozda greska, dvaput aljkavost, sve ostalo = bezobrazluk ! Dao sam primjer koji mi je pri ruci, kojeg sad odmah mogu dokumentirati. Taj broj sam neki dan izvadio za neku provjeru, pa sam odma nasao ovaj biser. Jedna stranica, pa reklama, pa druga pa reklama, pa to je vec prevrsilo svaku mjeru, vise ne marite ni tekst zavrsiti do kraja. Krasno! Dignite cijenu na 50 talira ako treba, ali saberite se i pocnite drzati dignitet pristojnog obracanja svojim citateljima jer ovo nije vise casopis nego oglasna ploca!

Neki dan sa gustom pocnem citati Berenov osvrt na Cosmos 1000 kuciste i paf! Nemoze ni na dvije stranice stati, jer mora se uvaliti R.c.o na 80% druge stranice. Taman bi komotno legao blok slika za one koji recimo zele sve vidjeti u tom testu. Ali nemoze, treba ošamariti reklamu i na 3 centa stanice ako je moguce. Svinjarija! Ako cemu tako špilati, onda prebacite kompletno sve na DVD i gotovo. Pa da bar znam kad kupujem imenik firmi a kad normalan casopis.

Otkad nema Špigela, decki bi šteli biti kolumnisti od respekta. Respekt treba zaslužiti, ovako ostaju samo samodopadne iluzije. Ovakvim nastupom prepotentnog gusara sa Jamajke... moze li se ovo uopce ozbiljno razmatrati? Ovaj apel smatram jednako ucinkovitim kao i odgovor Husseina na ponudu Ciccioline za mir na Blistoku. Dakle molim vas, saberite se dok jos ima vremena. Jezik ostavite ljudima iz staticne struke i beskonacnih revizija jezikoslovnog HR labirinta.

Pisem ovo sa Cherry-eve tastature, dok provjeravam tekst na Dell-ovom monitoru. Tik do njega palim SGI-ev monitor na kojem imam jedan PDF. Ovako cu uvjek pisati jer je to moja forma. Forma koju koriste i drugi ljudi oko mene. Forma koja zivi upotrebom svaki dan/tjedan/godinu. Pre vise ili previse, za mene su dva razlicita znacenja. Prvim opisujem nativnost govorne forme a nikako gresku u pisanju. Bas kao sto linkom zelimo prosiriti misao objekta koji spominjemo. Jedno je kad pisem memorandum ili sluzbeni dopis, onda sam voljan i duzan opasati se inkubatorom stegnute forme. Ali od BBS-a do Net-a, svi koji traze nesto drugo, pregazeni su u startu. Slovarenje "č" ili ć? Jesam li ja kriv sto ih binarija ne saka? Nemogu svi imati savrsenstvo sanskrta.





Dok Pavlovic ne izravna sve dodatne nejasnoce oko novih revizija i Ministarstvo uvrtnutog hoda da svoju suglasnost... deder se vi drzite kvalitete casopisa. Mar nek i dalje pise nativnoscu svog podneblja kao i svaki drugi forumas blize ili dalje, na globusu ove male zemlje. To je normalno, iskreno i tako mora biti.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 24.01.2010. u 18:02. Razlog: ---> dizanje mrtvih tema korisno je barem za nadopunu nespostojecih linkova
Visage je offline  
Staro 14.12.2007., 23:55   #35
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Visage,

Tebe treba uvesti pod obaveznu lektiru

(vjerovatno bi tada i soyburger nasao svoje mjesto u skolskom meniju)
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 14.12.2007., 23:56   #36
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super sročeno Visage, pogođeno u sridu (pogotovo dio da se Bug čita tamo di i carevi idu pješke )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 15.12.2007., 02:42   #37
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
'
...
danij3l je offline  
Staro 15.12.2007., 10:20   #38
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944


Dobar si za celo telo

Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.12.2007. u 17:23.
tor je offline  
Staro 15.12.2007., 13:08   #39
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Analiziranje pravopisa kao preslika njegovih ocekivanja u primjeni Net-a je besmislica. Staticnost takve studije ne samo da je uspavana, nego se treba ili sabrati, ili zalupiti sanduche sa jos pokojim cavlom zaborava. Interakcija ovog vrlog novog svijeta je zivotna i njegova dinamika je jaka koliko slabost ili snaga svakog njenog sudionika! Ocekivanje ovakvih sterilnih naputaka u takvom svijetu, od ljudi koji se smatraju tehnoloskim Budama, u najmanju ruku je cudna?


I jest cudna.

Visage ti si vjerojatno i sam shvatio da je to pokusaj "vodeceg informatickog casopisa" da bude vodeci u svemu pa i kreiranju postulata komunikacije u okvirima barem lokalnog cyberspacea.

Izrazavanje (odnosilo se to na pravopis, gramatiku ili netiquete) svakako treba imati neke granice no ipak Tomislav Ladan ovdje nema sto raditi.

Pozdrav,

--

Josip
JosipMiller je offline  
Staro 15.12.2007., 13:23   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
velika slova? bljak
nikada ih nisam koristio na forumima, newsima i slicno. jedino kada je post stvarno podugacak jer je onda lakse citati. ali i tada cesce sve razlomim na odlomke nego da idem sad tamo pomicati malo prst s odmorista kako bi dobio shift
kome se ne svidja ne mora citati, ionako nikad nist pametno nisam napisao

da je rijec o necemu sluzbenom ajde, covjek se potrudi. ali ovako....nema koristi. no opca nepismenost na netu poprilicno lose utjece na mene. sam sebe sam uhvatio ponekad da sam totalno pogresno napisao odredjene rijeci, bude mi neugodno ali sta sad, ne vrijedi se zivcirati zbog toga.
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2007., 15:07   #41
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Nije uopće pitanje narječja, već da ljudi napokon počnu pisati onako kako govore, pa makar to bio ne znam kakav sleng.
Da bar .. morti mi ondi več nigdo nebi nabijal na nos da pem vučiti hrvatski i da me nikaj ne razme
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline  
Staro 15.12.2007., 15:10   #42
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
Da bar .. morti mi ondi več nigdo nebi nabijal na nos da pem vučiti hrvatski i da me nikaj ne razme
Je, Zagorce bumo koristili u primjeni ZERPa za kodiranje/dekodiranje poruka

Ko Američani nativne indijance na pacifiku


ps.

I ja sam "zelene" krvi i s pol promila po defaultu, da ne bi bilo da diskriminiram.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline  
Staro 15.12.2007., 22:08   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791