Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2004., 19:36   #1
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
format slike na snimljenim dvd-ima->kod philips dvdr70 i rekorderima uopce-pomoc

Ovako.Kako dvd rekorderi snimaju sadrzaj?Ako ja snimam sa satelita
widescreen neki film ili nesto-snime li ga oni tako na disk(16:9)?A 4:3?Pitam zato jer kada u svom slucaju snimim nesto, i gledam ponovo, onda se shifta kako dolazi sadrzaj(iz 16:9 u 4:3 itd.).Ali,
kad zelim gledati snimljene diskove na kompu u npr PowerDVD-u,
ONDA->DOBIJEM UMJESTO 16:9 NEKI KOMPRIMIRANI 16:9 unutar 4:3.Nikakva postavka ne pomaze, i nista se ne mijenja.Kako bi PowerDvd trebao citati kako je snimljeno na disku, zar ne?dal je uopce on to snimio u 16:9 na disku?Moram rucno, nasumicno rastezati sliku.Prema testiranom, cini mi se da nije snimio u 16:9...Pomognite-molim vas.Ako znate sto, ili imate iskustva...
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 20:55   #2
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Zna li itko?
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2004., 08:52   #3
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Nemam nikakvog iskustva s time ali PowerDVD (kad je ukljuceno "Use aspect ratio" prikazuje sliku onakvom kakva je stavljena.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 20:55   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: format slike na snimljenim dvd-ima->kod philips dvdr70 i rekorderima uopce-pomoc

Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
Ovako.Kako dvd rekorderi snimaju sadrzaj?Ako ja snimam sa satelita
widescreen neki film ili nesto-snime li ga oni tako na disk(16:9)?A 4:3?Pitam zato jer kada u svom slucaju snimim nesto, i gledam ponovo, onda se shifta kako dolazi sadrzaj(iz 16:9 u 4:3 itd.).Ali,
kad zelim gledati snimljene diskove na kompu u npr PowerDVD-u,
ONDA->DOBIJEM UMJESTO 16:9 NEKI KOMPRIMIRANI 16:9 unutar 4:3.Nikakva postavka ne pomaze, i nista se ne mijenja.Kako bi PowerDvd trebao citati kako je snimljeno na disku, zar ne?dal je uopce on to snimio u 16:9 na disku?Moram rucno, nasumicno rastezati sliku.Prema testiranom, cini mi se da nije snimio u 16:9...Pomognite-molim vas.Ako znate sto, ili imate iskustva...
1. snima ga u formatu u kojem je original (osim ako ti ne odaberes u meniju dvd rekordera drugi format).prije snimanja provjeri u meniju dvd rekordera format slike.
2. provjeri da li ti TV podrzava standard slike 16:9 ? takodjer probaj dvd na kompjuteru reproducirati s nekim drugim plejerom.
3. odnesi snimljeni dvd kod frenda i provjeri kaj se zbiva sa slikom na TV-u ili PC-u.ako je kod njega sve u redu,onda kod tebe nije...logicno...
4. PRAVILO : svi,ali bas svi, reproduktori reproduciraju informaciju bilo koje vrste na nacin na koji je nanesena na odredjeni medij.
5. ja koristim power dvd (ali rijetko jer je meni to los plejer) i nemam nikakvih problema (makar vise volim Windows 9 ,iako vecina skvadre ima neopravdani animozitet prema njemu ,a koji je po mom misljenju jako dobar plejer samo ako je dobro konfiguriran. ).
6. ...eto tako...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 20:58   #5
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Re: format slike na snimljenim dvd-ima->kod philips dvdr70 i rekorderima uopce-pomoc

nije vrag da si zbog toga htio flashirati dvd rekorder !?!
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 20:59   #6
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Re: Re: format slike na snimljenim dvd-ima->kod philips dvdr70 i rekorderima uopce-pomoc

Citiraj:
Originally posted by tin.
nije vrag da si zbog toga htio flashirati dvd rekorder !?!
LAPSUS !! FLESHIRATI a ne FLASHIRATI !
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 22:10   #7
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Ne, nije zato.To je trebao biti "eksperiment".Ovako-TV je 16:9 od sonya(auto format picture), u meniju dvd recordera je stavljeno 16:9 kao format TV-a.
Inace, hvatam s digitalne satelitske-odn. sa PACE-ovog sky digiboxa(i tamo sam 16:9 stavio)->dakle, primam sky digital paket.Receiver je spojen scartom na dvd recorder, a on dalje scartom na TV.na digiboxu imam 2 izlaza VCR i klasicni-ja sam samo ovaj klasicni prespojio na rekorder, ali mislim da to nije bitno.i da, svugdje je ukljucen scart control.kada mi nesto krene wide, npr skyone, TV se automatski shifta, tako i natrag.Sada je mozda jasniji background koji imam.What do you make of it?
I da, zahvalan sam na svoj pomoci.
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na