Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2004., 10:56   #1
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Philips dvd-r 70 linijski rekorder-upgrade firmwarea

Koliko je to preporucljivo, tj isplati li se?Ovaj je star preko 1 g(firmware).Zanima me prije svega koliko je to rizicno, i sto bi se moglo dogoditi, unistava li mi garanciju?zahvaljujuci "detaljnom"
vodicu, gotovo sam stavio krivi firmware, sad imam pravi, s jednostavnim uputama-na cd-u.Da idem s tim?Ima li tko iskustva?
Ako se nesto zariba, mogu li uopce racunati na servis itd.?
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 12:41   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
kolko si platio taj recorder? kolko me sjecanje sluzi, uzasno su skupi, pa ako nisi posve siguran u postupak, drz se starog firmwarea il odi u servis da ti oni ubace novi
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2004., 13:13   #3
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: Philips dvd-r 70 linijski rekorder-upgrade firmwarea

Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
Koliko je to preporucljivo, tj isplati li se?Ovaj je star preko 1 g(firmware).Zanima me prije svega koliko je to rizicno, i sto bi se moglo dogoditi, unistava li mi garanciju?zahvaljujuci "detaljnom"
vodicu, gotovo sam stavio krivi firmware, sad imam pravi, s jednostavnim uputama-na cd-u.Da idem s tim?Ima li tko iskustva?
Ako se nesto zariba, mogu li uopce racunati na servis itd.?
na sva tvoja pitanja odgovor jeda .na zadnje odgovor je ne .
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 13:45   #4
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Dobro-je li to tko radio?Kako je proslo?nigdje nisat ne pise o tome sto cu dobiti s novim firmwareom.
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 14:20   #5
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
Dobro-je li to tko radio?Kako je proslo?nigdje nisat ne pise o tome sto cu dobiti s novim firmwareom.
ja sam radio na svom Sony-u.nebus dobio nista narocito.malo ti bude brze citao medije,neke promjene u meniju uredjaja (ali to je sve "navodno"). pise ti u firmwareu koji stavljas za sto sluzi i sto poboljsava.nema nekih bitnijih poboljsavanja,a rizik je veliki...u servisu odredjenom kombinacijom tipki na daljinskom mogu vidjeti da li si nesto dirao ili ne...u tom slucaju ak ti firmware ne uspije,oprosti se i od garancije i od uredjaja.
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 14:29   #6
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
zahvaljujem.To sam bas razmisljao...zanimljivo-u skinutom firmwareu nista, ali bas nista ne pise o poboljsanjima koje bi "mogao" dobiti.Cak ni u uputama ne pise nista kao-risky operation, updating voids your..., dangerous operation itd.
Nikakvo upozorenje, nista.A philips servis je sve samo ne dostupan.na netu uopce o njima nista nema.izgleda da su u losim odnosima s HR.Inace, ima taj firmware preko 40 MB.to je ustvari-
flashanje njegovog unutarnjeg EEPROMA, zar ne?Kako neodgovorno...ima cini mi se i vise od 3 verzije tog uredjaja, a ovo je neka 021.Na gl siteu nista ne pise.to sam slucajnio skuzio
kada sam kopao po nekom gotovo nevidljivom dijelu sitea.Znaci, sony ti zivi, a prakticki nista nisi dobio.
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 18:37   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
zahvaljujem.To sam bas razmisljao...zanimljivo-u skinutom firmwareu nista, ali bas nista ne pise o poboljsanjima koje bi "mogao" dobiti.Cak ni u uputama ne pise nista kao-risky operation, updating voids your..., dangerous operation itd.
Nikakvo upozorenje, nista.A philips servis je sve samo ne dostupan.na netu uopce o njima nista nema.izgleda da su u losim odnosima s HR.Inace, ima taj firmware preko 40 MB.to je ustvari-
flashanje njegovog unutarnjeg EEPROMA, zar ne?Kako neodgovorno...ima cini mi se i vise od 3 verzije tog uredjaja, a ovo je neka 021.Na gl siteu nista ne pise.to sam slucajnio skuzio
kada sam kopao po nekom gotovo nevidljivom dijelu sitea.Znaci, sony ti zivi, a prakticki nista nisi dobio.
...nemoj se onda igrati s tim da ne spusis DVD.osim ak nemas love za drugi.a zakaj bi stavljal firmware ? kaj ne radi dobro? bolje ga onda odnesi u servis pa nek oni vide kaj je,a na kraju krajeva,servis onda i daje garanciju
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 18:52   #8
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Imas pravo.ovo je otprilike dovoljno da odustanem.Radi odlicno,
ali me zanimala ta mogucnost, kada vec postoji.Mogli su staviti barem kakvo upozorenje...koji model od sonya imas?Ti si isto isao na to samo radi probe, ili si imao neki posebni razlog?
dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2004., 21:19   #9
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Originally posted by dr.fiksi
Imas pravo.ovo je otprilike dovoljno da odustanem.Radi odlicno,
ali me zanimala ta mogucnost, kada vec postoji.Mogli su staviti barem kakvo upozorenje...koji model od sonya imas?Ti si isto isao na to samo radi probe, ili si imao neki posebni razlog?
...eksperiment...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2004., 08:26   #10
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Stara narodna: If it ain't broke, don't fix it : nuts :
Costa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na