Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2012., 18:31   #2431
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Ni sam ne vjerujem da sam imao toliko prometa....
evo ti pa slušaj

http://www.bnet.hr/content/search?Se...ton=TRA%C5%BDI
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 18:35   #2432
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
To se traži, hvala!
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 21:30   #2433
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Prošlo je tjedan i pol ništa nisu popravili sa brzinom u prošli ponedjeljak mi je bio tehničar i reko je da ima šumova zvao je tipa u centralu koji je to i potvrdio i kao je poslao mejl ovima šta idu po kutijama i sređuju to, reko je da će se ovaj tjedan to riješit (prošlog ponedjeljka) eto nakon tjedan i pol i dalje ništa sutra ću ih opet zvat očito su ovo vrlo neozbiljno shvatili.

Trenutno mi se brzina vrti oko 10Mbps i upload je oko 0.40 imam 20/1.25Mbps paket

EDIT:
Zvao sam ih i znaju za tu moju prijavu, al kaže da oni tu ništa ne mogu da čekaju da ovi šta idu od kutija do kutija srede i nemaju uvid kad će to bit, ne znam šta da radim više (sad mi je oko 14Mbps brzina) osim čekat pošto vidim da nitko neće ništa poduzet, a ja uredno plaćam 50kn to pojačanje ne 40 ni 35, nikako na zelenu granu sa tim b.netom, od 1.7 kad stupi onaj zakon 30% ako bude sličnih problema morat ću poduzet malo strože mjere, jer očito ovako normalno to kod njih ne ide.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2012. u 12:15.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 21:48   #2434
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Je li netko zna gdje piše o ograničenjima brzine nakon određene količine prometa?
Meni su već od sredine mjeseca ograničili brzinu od 18 do 24h na 2Mbit, kada bi moglo
prestati vrijediti to ograničenje?
S 01.03 ti se ukida ograničenje, ako opet u 03 mjesecu naraviš isto do kraja mjeseca ista stvar!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 22:01   #2435
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Evo samo jedna zamolba.

Znaci u 11. mjesecu prosle godine sam produzio ugovor i digli su mi brzinu na 16mb (Sprinternet akcija).

Problem je kod uploada, zato sto neznam koliki bi trebao biti. Meni stalno pleše izmedju 0.70 i 0.90 mb/sec. Zar ne bi trebao biti 1.25 jer imam 3D paket.

Zato molim nekog ko je isto na Sprinternet akciji da mi kaze kolika mu je brzina uploada i ako moze uploadati speedtest screenshot. Hvala
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 12:43   #2436
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Evo samo jedna zamolba.

Znaci u 11. mjesecu prosle godine sam produzio ugovor i digli su mi brzinu na 16mb (Sprinternet akcija).

Problem je kod uploada, zato sto neznam koliki bi trebao biti. Meni stalno pleše izmedju 0.70 i 0.90 mb/sec. Zar ne bi trebao biti 1.25 jer imam 3D paket.

Zato molim nekog ko je isto na Sprinternet akciji da mi kaze kolika mu je brzina uploada i ako moze uploadati speedtest screenshot. Hvala
pa naravo da ti "plese" izmedju vrijednosti x i y. nigdje ti ne pise da ces ti dobivati 1.25MBit/s upload.
dobiti ces onoliko koliko dobijes na tom kabelu (i ovisno o kvaliteti i opterecenju istog, dakle broju drugih korisnika).
Nekad ti upload stvarno moze biti blizu 1.2, al ti nekad isto tako moze biti i 0.4 - 0.5

ista stvar ti vrijedi i za download. ja recimo imam maximalno 15.8MBit (sto je super), al nekad navecer kad je "guzva" to ode i do 8-9 i to je full lose jer su brutalno "oversell"-ali mrezu a nemaju kapaciteta.

dobrodosao u svijet KABELSKOG INTERNETA. Tu je rijec o dijeljenoj arhitekturi (vise korisnika na jedan kabel) a ne kao kod npr. xDSLa gdje svatko ima svoju paricu do centrale.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 13:31   #2437
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Eto sad sam kod brata na Bnetu, nesto sto me odusevljava sto svakih 20 minuta pucaju SSH sessioni, da mi je ovako stalno propucao bi se da moram raditi reconnect 10 sessiona svako malo.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 10:34   #2438
Ninaa
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
problem s bnet-ovim routerom

Dakle, koristim korisničko i lozinku preko škole i nakon što su mi promjenili lozinku više se nemogu spajat na router, samo direktno na komp. Zvala sam Bnet i rekli su mi da mi je router zapamtio staru lozinku i da to moram promjenit u postavkama routera, pokušavala sam promjenit preko routerove stranice ali neuspješno. Jedan router se spaja preko drugog, jedan je Linksys. A oba routera sam dobila od Bnet-a. Zna li itko kako mogu rješit taj problem? Hvalaa
Ninaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 11:10   #2439
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
A gdje je točno zapelo? Jel linksys prihvati novu lozinku ili ne?

Nadam se da si probao restartati oba uređaja (iskljucit iz struje, pa ponovno ukljuciti, sa tim da prvog gasisi modem, pa onda linksys).

Nazovi također 0800 227 638 da ti u Carnetu provjere username i password. Također username ti mora biti u obliku imeprezime@domena.hr.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 11:17   #2440
Ninaa
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
pa ja upišem novu lozinku al jednostavno neće valjda prihvatiti ju... jesam, probala sam restartirati al ne ide. valja mi korisničko i lozinka, jer kad modem spojim direktno na komp onda mogu na internet, a kad preko routera idem neće...
Ninaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2012., 20:05   #2441
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
koji je linksysov router u pitanju? Predpostavljam onaj njihvo stariji. Uglavnom dole imas onu nogicu/capicu, e zaratoriaj ju i imas jedn reset gumbic koji drzi 10 sekundi sa olovkom i onda nanovo ukucaj sve postavke.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 15:16   #2442
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel vam je dobar sad Youtube, nisam vec par dana imao problema.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 19:27   #2443
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
http://www.bnet.hr/paketi

B.net poskupio par kuna (u mom slucaju net + tv ispada po novome 192kn umjesto 189 )
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 01:50   #2444
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Vjerojatno zato sto je PDV skocio na 25%
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 10:17   #2445
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Da ne otvaram novu temu, pitao bih ovdje,
Od prije tri dana, ujutro, kad upalim pc ili lap isti se neće spojiti na router TL-WR350G, odnosno spoje se na router, ali se ovaj ne spoji s kabelskim modemom i jedino što pomaže je iskapčanje routera iz struje i ponovno paljenje nakon čega sve radi ok,…
Zvao sam SZK i kažu da su mi prije tri dana nadogradili software na kabelskom modemu Atlanta 2203 pa je li moguće da je tu sad nekaj sje*** ili nije do njih i da je router u banani?
-->
Da ne otvaram novu temu, pitao bih ovdje,
Od prije tri dana, ujutro, kad upalim pc ili lap isti se neće spojiti na router TL-WR350G, odnosno spoje se na router, ali se ovaj ne spoji s kabelskim modemom i jedino što pomaže je iskapčanje routera iz struje i ponovno paljenje nakon čega sve radi ok,…
Zvao sam SZK i kažu da su mi prije tri dana nadogradili software na kabelskom modemu Atlanta 2203 pa je li moguće da je tu sad nekaj sje*** ili nije do njih i da je router u banani?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 13:19   #2446
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Imam pitanje oko najma wlan rutera. Zar nije bilo da je modom u vlasništvu korisnika nakon 24mjeseca, a wlan ruter se dodatno plaćao 30kn i nakon 24 ili 36 mjeseci je u vlasništvu korisnika. Danas starci imaju B-net 3 godine i mislili si skinut 30kn s grbace kad :
"Svi korisnici koji neprekidno koriste usluge interneta (samostalno ili u paketu s drugim
uslugama) više od 36 mjeseci oslobađaju se plaćanja troška najma osnovne vrste modema.
Obaveza plaćanja razlike u cijeni od osnovnog modema do bilo koje druge vrste modema u
ponudi B.neta i dalje vrijedi."
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 14:59   #2447
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Boopsy Pregled postova
Imam pitanje oko najma wlan rutera. Zar nije bilo da je modom u vlasništvu korisnika nakon 24mjeseca, a wlan ruter se dodatno plaćao 30kn i nakon 24 ili 36 mjeseci je u vlasništvu korisnika. Danas starci imaju B-net 3 godine i mislili si skinut 30kn s grbace kad :
"Svi korisnici koji neprekidno koriste usluge interneta (samostalno ili u paketu s drugim
uslugama) više od 36 mjeseci oslobađaju se plaćanja troška najma osnovne vrste modema.
Obaveza plaćanja razlike u cijeni od osnovnog modema do bilo koje druge vrste modema u
ponudi B.neta i dalje vrijedi."
wlan plaćaš vječno! Znač prve 3 godine 30 kn nakon 3 godine 15 kn. Bolje si uzmi žičani i kupi si neki tp-link ruter za 200 kn i to ti je to.
Ima neka fora ako sada uzmeš žičani da ga ne trebaš više plaćat nego samo platiš zamjenu od 60 kn, budući da si već 3 godine otplatio wlan ruter!
Ništa nije u tvom vlasništu, sve moraš vratit ukoliko prekineš uslugu!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 15:04   #2448
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ninaa Pregled postova
pa ja upišem novu lozinku al jednostavno neće valjda prihvatiti ju... jesam, probala sam restartirati al ne ide. valja mi korisničko i lozinka, jer kad modem spojim direktno na komp onda mogu na internet, a kad preko routera idem neće...
a jel se na kompu spajaš preko konekcije ili samo uštekaš modem?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 15:16   #2449
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Da ne otvaram novu temu, pitao bih ovdje,
Od prije tri dana, ujutro, kad upalim pc ili lap isti se neće spojiti na router TL-WR350G, odnosno spoje se na router, ali se ovaj ne spoji s kabelskim modemom i jedino što pomaže je iskapčanje routera iz struje i ponovno paljenje nakon čega sve radi ok,…
Zvao sam SZK i kažu da su mi prije tri dana nadogradili software na kabelskom modemu Atlanta 2203 pa je li moguće da je tu sad nekaj sje*** ili nije do njih i da je router u banani?
pa to možeš sam vidjet ukopčaš modem direktno u komp, iako mislim da nije do rutera čim su ti oni nešto mrdali po modemu.
-->
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, pitao bih ovdje,
Od prije tri dana, ujutro, kad upalim pc ili lap isti se neće spojiti na router TL-WR350G, odnosno spoje se na router, ali se ovaj ne spoji s kabelskim modemom i jedino što pomaže je iskapčanje routera iz struje i ponovno paljenje nakon čega sve radi ok,…
Zvao sam SZK i kažu da su mi prije tri dana nadogradili software na kabelskom modemu Atlanta 2203 pa je li moguće da je tu sad nekaj sje*** ili nije do njih i da je router u banani?
pa to možeš sam vidjet ukopčaš modem direktno u komp, iako mislim da nije do rutera čim su ti oni nešto mrdali po modemu.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 15:18   #2450
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor WindEmperor Pregled postova
Evo samo jedna zamolba.

Znaci u 11. mjesecu prosle godine sam produzio ugovor i digli su mi brzinu na 16mb (Sprinternet akcija).

Problem je kod uploada, zato sto neznam koliki bi trebao biti. Meni stalno pleše izmedju 0.70 i 0.90 mb/sec. Zar ne bi trebao biti 1.25 jer imam 3D paket.

Zato molim nekog ko je isto na Sprinternet akciji da mi kaze kolika mu je brzina uploada i ako moze uploadati speedtest screenshot. Hvala
Evo koliko ti meni mjeri preko wirelessa!

Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 20:03   #2451
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Nešto jesu radili na modemu jer sam nakon dva dana uzeo drugi router (samo žičani) kako bi otklonio mogućnost da je moj bežični u banani no narednog dana se opet ponovilo isto, odnosno router se nije htio povezati s kabelskim modemom,… uglavnom novi mail SZK pa se opet naredni dan javio neki lik iz SZK i pokušao mi objasniti da nije do njih već kako imam svoj bežični router vjerojatno je problem u njemu (a već sam bio na zamjenskom koji je žičani) ili još bolje objašnjenje da imam oko sebe puno korisnika na sličnim frekvencijama pa da zato moji kompovi nemreju naći moj routeri,… još je malo pokušavao objasniti da je greška kod mene, a ne kod njih,… uglavnom zahvalio sam se na pozivu i rekao da i dalje mislim da je greška kod njih i njihovog novog softwarea te da kako svaku noć mijenjaju IP adresu prema modemu dolazi do gubitka konekcije,… uglavnom, slijedeći dan nakon tog drugog razgovora je sve radilo ok, a radi i nakon toga,… e sad, da li su ipak nekaj radili na modemu nakon dva prigovora ili je sjelo samo od sebe, vrag će ga znati,…
-->
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
pa to možeš sam vidjet ukopčaš modem direktno u komp, iako mislim da nije do rutera čim su ti oni nešto mrdali po modemu.
Nešto jesu radili na modemu jer sam nakon dva dana uzeo drugi router (samo žičani) kako bi otklonio mogućnost da je moj bežični u banani no narednog dana se opet ponovilo isto, odnosno router se nije htio povezati s kabelskim modemom,… uglavnom novi mail SZK pa se opet naredni dan javio neki lik iz SZK i pokušao mi objasniti da nije do njih već kako imam svoj bežični router vjerojatno je problem u njemu (a već sam bio na zamjenskom koji je žičani) ili još bolje objašnjenje da imam oko sebe puno korisnika na sličnim frekvencijama pa da zato moji kompovi nemreju naći moj routeri,… još je malo pokušavao objasniti da je greška kod mene, a ne kod njih,… uglavnom zahvalio sam se na pozivu i rekao da i dalje mislim da je greška kod njih i njihovog novog softwarea te da kako svaku noć mijenjaju IP adresu prema modemu dolazi do gubitka konekcije,… uglavnom, slijedeći dan nakon tog drugog razgovora je sve radilo ok, a radi i nakon toga,… e sad, da li su ipak nekaj radili na modemu nakon dva prigovora ili je sjelo samo od sebe, vrag će ga znati,…
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 20:47   #2452
dani9
Premium
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zg
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
wlan plaćaš vječno! Znač prve 3 godine 30 kn nakon 3 godine 15 kn. Bolje si uzmi žičani i kupi si neki tp-link ruter za 200 kn i to ti je to.
Ima neka fora ako sada uzmeš žičani da ga ne trebaš više plaćat nego samo platiš zamjenu od 60 kn, budući da si već 3 godine otplatio wlan ruter!
Ništa nije u tvom vlasništu, sve moraš vratit ukoliko prekineš uslugu!
Ja se mislim prebacit na bnet (3d paket) trenutno na t-comu, znaci najbolje bi bilo uzet njihov zicani modem jednokratno i neki wlan router?
dani9 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 21:50   #2453
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ako nećeš spajati više kompova, dovoljan ti je samo njihov kabelski modem, ako hoćeš onda da, njihov modem + tvoj router,...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 20:35   #2454
leo4
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rim
Postovi: 40
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ako nećeš spajati više kompova, dovoljan ti je samo njihov kabelski modem, ako hoćeš onda da, njihov modem + tvoj router,...
Uzmi TP-LINK za 200 kn. Kod mene (B.net) radi bez greške! Preporuka!
leo4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 10:03   #2455
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Samo si pobogu nikada nemoj uzimati Carnet s tim uvijek i brdo problema, većinom, a većinom je greška kod računala i to takva sitnica s kojom se zezate nekoliko sati... Običan 3D paket ne biti škrt dati 30-ak kn više a imati bolji net
Maxim je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 17:29   #2456
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Formula1@B.net

NESLUŽBENE INFORMACIJE:

Dva nova programa, F1 (prošireni paket) i F1 HD (HD paket) prenositi će isključivo i samo sadržaj Formule 1 (utrke, treninzi, analize natjecanja, najave događaja...).

Broj 68 u proširenom paketu, preskenirajte si programe.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 22:39   #2457
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo ja mogu potvrditi, na broju 68 imam F1 program (prošireni paket)
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 20:19   #2458
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ako sumnjate u speedtest.net, možete pogledat brzinu i na http://icytexx.com/speed/ server na 1gbit u Amsterdamu...

Imate i 100 mb test na http://icytexx.com/speed/100mb.test
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 20:28   #2459
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
11,80/1,08
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2012., 23:57   #2460
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Veceras je bnet u osijeku katastrofa, jedno 10 pucanja u pol sata.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na