Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2024., 19:37   #71371
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja sam na Clio V itekako osjetio kako se trese, ne samo ja, nego svi koji su bili u autu. Poslije Clija II ovo je djelovalo kao kočija. Svi smo ostali u šoku. Nekako si mislim da je to možda samo taj prvi dojam, no puno ljepše mi se po gradu voziti s Clio II nego s tom peticom.
Izvana i unutra izgleda super.
Mislio sam kupiti bolji auto od Clija 2, činila se petica kao idealan izbor, no to nije to. Želim bolji auto koji se ne trese. Upozoravali su me da ne kupujem auto s motorom s tri cilindra i bili su u pravu. Pošto trgovac kaže da su novi svi sa tri cilindra onda odustajem od novog auta.
Ako uleti nešto s četri cilindra ću razmislit.
Moguće da je i veličina auta u igri jer je jogger dosta veći pa "upije" tu vibraciju. Ja gotovo da ni ne osjetim ništa u njemu i mogu reci da motorić radi dosta dobro. Vozio sam davne 2005. Polo 1.4 TDI 3 cly i za njega mogu reć da je motor jako tresao, do te mjere da me je i dosta smetalo iako je motor odradio svojih 12 godine bez i jedne mane.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 08:35   #71372
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Moguće da je i veličina auta u igri jer je jogger dosta veći pa "upije" tu vibraciju. Ja gotovo da ni ne osjetim ništa u njemu i mogu reci da motorić radi dosta dobro. Vozio sam davne 2005. Polo 1.4 TDI 3 cly i za njega mogu reć da je motor jako tresao, do te mjere da me je i dosta smetalo iako je motor odradio svojih 12 godine bez i jedne mane.
Moguće.
Tražim dalje auto do 10 000 eura, pošto novo ne dolazi u obzir zbog trocilindričnih motora. Možda nešto uleti, ako ne ostajem na starom, ne žurim nigdje.
Hvala svima na odgovorima.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 09:01   #71373
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Ljudi, treba mi jedan savjet

Imam cetiri komada Krisalp HP3 sa dotom 37. tjedan 2020. godina u dimenzijama 195/65/15

Prodao bih ih jer mi se ne da gnjaviti sa dva seta godisnje i stavio bi cjelogodisnje

Koliko bi love mogao traziti/dobiti za gore spomenute pneu?

Edit: zaboravio sam spomenuti da sam maloprije mjerio sublerom i ispada da imaju oko 6mm mesa, ako ne i vise - mjereno na sredini gume, tj. tamo di ima najvise mesa
ne očekuj da će neko ponudit više od 15-20€ po gumi ( i to ako se itko javi)

jedva prodao rabljene 2 michelinke 205/55-16 za 300kn porije 2 godine
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 09:35   #71374
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
U lidlu
Osram 23E
Lidl 13.6E
Uzeo Osrama starom juče, a ja imam lidaru od prije. Ctek je fakat preko mjere, 85€ pa na dalje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 10:07   #71375
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Tnx na odgovoru, ja sam mislio da mogu barem 100-120 eur dobiti za to

Racunao sam po principu polovica cijene od novih

Ovako mi se onda isplati preko haka montirati ih na auto i voziti jos ovu zimu, eventualno i sljedecu posto imaju mesa dosta na sebi...

Premda sam vidio da ljudi svakakve krseve od guma prodaju i za vecu cijenu, npr 2016 god nekakve zimske save i 100 eur komplet :/
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 10:43   #71376
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Prodaju ih, al pitanje hoce li ih prodat. Probaj stavit na marketplace pa ako se ko javi javi...
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:02   #71377
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Ma ne da mi se sada s time zezati, ici ce gore na auto... A ispada da je trziste polovnih guma bas nekako "nepopularno", zasto je tako? Pretpostavljam logicki da ljudi bas ne vole tako ozbiljne stvari kupovati polovne? Nikad ne znas kako ih je tko skladistio, koristio itd.? Ili? Na oglasnicima posvuda vidim uglavnom nove gume, a polovno sta se prodaje je skupi krs... Vidio sam da ljudi cak prodaju i 10 godina stare gume koje su malo koristene i kao nove"... To je samo za nesrecu na cesti, pretpostavljam?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:14   #71378
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Jedno malo random pitanje... posipaju li se ceste u Zagrebu ovih dana? Zadnji hladni val kad je naletio, po novom Zagrebu sam jedan dan (tj. noc) oko 2 ujutro naletio na solidnu poledicu a auto mi je pokazivao -4 C. Uz sve ove apokaliptice najave o debelim minusima i svemu sto nam slijedi, nisam vidio da se ista posipa ni u ovom naletu zime.
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:21   #71379
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Rekao bi da da. Danas sam na Sarajevskoj kod MORH-a vidio deblji bijeli sloj soli na onom nezgodnom zavoju.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:28   #71380
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Ma ne da mi se sada s time zezati, ici ce gore na auto... A ispada da je trziste polovnih guma bas nekako "nepopularno", zasto je tako? Pretpostavljam logicki da ljudi bas ne vole tako ozbiljne stvari kupovati polovne? Nikad ne znas kako ih je tko skladistio, koristio itd.? Ili? Na oglasnicima posvuda vidim uglavnom nove gume, a polovno sta se prodaje je skupi krs... Vidio sam da ljudi cak prodaju i 10 godina stare gume koje su malo koristene i kao nove"... To je samo za nesrecu na cesti, pretpostavljam?
Ukratno da.
A i ljudi koji kupuju gume kupuju dugoročno dok ne potrose i onda ih prodaju kad prodaju/proslijede auto.
Gume koje se nalaze po njuškalu su uglavnom teški scam, znam jer sam kupovo polovno i trebalo mi je par dana da uparim 4 komada istih/sličnoih DOT-ova id a sve štima, tj. da preživi više od 1 sezone.
Najčešće su te gume od šoderaša koji skidaju sve s auta kad uvezu pa rasprodaju naokolo, ili vulkanizeri ili ljudi koji imaju vezu sa vulkanizerom pa nađu te neke pristojne gume. Tako je npr najpopularnija sava eskimo s3, koja se ko za vraga uopće ne troši a nakon par godina ima svojstvo plastike a ne gume. Pa onda ih ljudi voze 5god, one otvrdnu i onda ih prodaju polovne kao slabo vožene (a ljudi koji se ne kuže u svojstva plastike i gume, njima je bitno samo da ima ripne). Tko god kupi skupe gume, te skupe gume i koristi i proda uz auto... ovo drugo je sve ciganjenje....

Ako posjedujes auto od 10-20k eura, vozis familiju unutra i štediš na gumama, savjetujem da poradiš na svojim prioritetima..

Ok je (ali ni to zapravo nije ok) kad se moj ćaća zaj... sa gumama i vozi koješta, ali ima 67 god, ne vozi brze od 80, prelazi 2tkm godišnje da ode od stana do mjesta za pecanje, a auto ima 60ks... ali ni to nije izlika, jer njegovim ciganjenjem može ugroziti druge ako njegove gume proklizu negdje.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:30   #71381
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Pula je bijela od soli, a bura je i nije neka ekstremna vlaga po noci. Ako nas nije iznenadio minus, onda ne znam...

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Ma ne da mi se sada s time zezati, ici ce gore na auto... A ispada da je trziste polovnih guma bas nekako "nepopularno", zasto je tako? Pretpostavljam logicki da ljudi bas ne vole tako ozbiljne stvari kupovati polovne? Nikad ne znas kako ih je tko skladistio, koristio itd.? Ili? Na oglasnicima posvuda vidim uglavnom nove gume, a polovno sta se prodaje je skupi krs... Vidio sam da ljudi cak prodaju i 10 godina stare gume koje su malo koristene i kao nove"... To je samo za nesrecu na cesti, pretpostavljam?
Dosta se traze rabljene gume za stalke suncobrana, vaze za cvijece, bokobrane za remorkere

Rabljenu gumu bi kupio ajde da je godinu dana stara/vozena i za sekundarni auto i da imam stelu za jeftinu/besplatnu montazu. U suprotnom mi je to bezveze drkanje s precestim mijenjanjem guma jer vec sa 3-4 godine na cesti ta je guma na dobrom putu da bude plasticnija od Hane Rodic. Pogotovo zimulja vozena u primorju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:40   #71382
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Ekipa kupujem auto pa me zanima da li tko od vas imam kakvo iskustvo s takvim modelima. Kupio bih neki auto star 3-4 godine, sa 7 sjedala. Poželjno automatic i neki diesel(iako vozim male relacije tako da niti benzinac nije isključen). Našao sam Renaul Espace, Renault Grand Scenic i Peugeot 5008.
Imate li iskustva s tim modelima, što gledati, na što paziti? Imate li neki drugi model sa 7 sjedala koji bi možda bio bolja opcija? Limit mi je nekih cca 20k iako bih volio što manje potrošiti, a svjestan sam da je na tržištu trenutno ludnica s ciframa
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:43   #71383
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ekipa kupujem auto pa me zanima da li tko od vas imam kakvo iskustvo s takvim modelima. Kupio bih neki auto star 3-4 godine, sa 7 sjedala. Poželjno automatic i neki diesel(iako vozim male relacije tako da niti benzinac nije isključen). Našao sam Renaul Espace, Renault Grand Scenic i Peugeot 5008.
Imate li iskustva s tim modelima, što gledati, na što paziti? Imate li neki drugi model sa 7 sjedala koji bi možda bio bolja opcija? Limit mi je nekih cca 20k iako bih volio što manje potrošiti, a svjestan sam da je na tržištu trenutno ludnica s ciframa
Dačo Jogger
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:49   #71384
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
VW Touran / Sharan, Ford S-Max / Galaxy?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 13:56   #71385
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644