Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2022., 18:34   #3601
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Danas dolazim na uzv bubrega. Internista mi veli da se okanim svega sto ima umjetna sladila u sebi. Znaci sokovi bez secera, whey, fit jogurti i sve ono sto se uglavnom reklamira kao fit jer sam nakupio previse pijeska u bubrezima i navodno su mi bubrezi poceli raditi na smanjenom kapacitetu po nalazima.
Eto, ljudi, ne znam jesam li opet naceo temu zdravo ili nezdravo, ali moj zivot dobiva jedan poprilican zaokret

Ne znam da li je lijecnik u pravu, ali znam da cu otici privat potvrditi to misljenje ali eto. Pijem mozda zadnju kavu u svom zivotu, jer eto, nema vise ni kofeina
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2022., 19:41   #3602
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Zašto si išao na ultrazvuk, imaš neke simptome?
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2022., 20:15   #3603
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,253
Kavu ne moras prestat, šalica kave nikog nije ubila, ako ih pijes više...

a ako si se pretjerano šika sa ovim umjetnim miksevima.... A ono logicno da nije zdravo, ni vode previse nije zdravo i moze ubit covika...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2022., 21:36   #3604
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Simptomi su bile glavobolje tj od njih je sve pocelo. Svako malo glavobolja, tablete ne pomazu pa sam otisao do dr, slikali kicmu vadili krv i nesto nije stimalo s bubrezima i eto me kod interniste.

Inace mjerica wheya ujutro uz zobene svaki dan, svaki drugi dve mjerice nakon treninga. Hebiga pio sam ponekad i te cole zero, jogurte jedem kad nadjem na akciji po jedan dnevno i to je to… kave dve tri dnevno i zezne se covjek. Nisam vise mlad, nije ni za ocekivati da ce sve raditi vrhunski kao sto je radilo prije dvadeset let.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 01:41   #3605
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
@Guls

Prveliki unos proteina pogotovo Whey zna dovesti do problema sa bubrezima.
Prirodni jogurti i kefir su ok ali miksevi kao Fit Protein ili vocni jogurti su losi.

Umjesto kave dobra alternativa je kakao, treba ga popiti kolicinski vise nego kave ali zato ima manje kofeina i dosta teobromina koji daje energiju na duze vrijeme za razliku od kofeina, uz to kakao je pun antioksidanata i hranjivih sastojaka.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 08:06   #3606
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pa evo, iskreno, ta kava mi ništa u životu ne znači. Nit me probudi nit mi da neku energiju. Mislim da je postala više onako ovisnost, kad se na poslu pije kava, onda pijem i ja.

Probao sam i bez te kave, ali onda krenu glavobolje. Kažu da treba izdržati dva tri dana i da prestane...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 09:40   #3607
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
@Guls

Da, kava nakon nekoliko godina postane navika i treba proc neko vrijeme kad se prestane piti jer je tijelo naviknuto na vece kolicine kofeina.

Dnevno 20-30g kakao napitka ili jutarnji mix sa pahuljicama isto daje određenu ali manju dozu kofeina ali zato ima teobromin koji daje određenu energiju koja traje duze tokom dana i nakon prestanka djelovanja se ne osjeti pad energije kao kod kofeina, uz to kakao ima odlicne sastojke za ocuvanje krvozilnog sustava.
Dobra alternativa za kavu je i zeleni caj koji ima 5 puta manju kolicinu kofeina.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 09:55   #3608
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Guls to ti je radi wheya i kreatina. Ista stvar je bila frendu i bratu, povišeni bubrežni parametri. Kava i obični jogurti su ti ok, ali ovo ti dosta opterećuje pogotovo ako uzimaš svaki dan kak veliš.

Stitrek kakav kakao? Onaj u prahu za kolače?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 10:03   #3609
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
@Matijac

Da, obicni kakao prah ali non-alkalised kao sto Kandit ima u ponudi.
Sirovi neobrađeni kakao je jos hranjiviji ali je teze nabavljiv i zna biti dosta gorci.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 10:13   #3610
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Dobra alternativa za kavu je i zeleni caj koji ima 5 puta manju kolicinu kofeina.
Isto sam imao sranja s bubrezima, tocnije hidronefroza, pa operacija, pa jos i kamenci koji mi srecom ne smetaju, ali su tu... Skidao sam se s kave (pritom mislim na splacine iz kafica i kafe aparata) koje sam pio jedno 3-5 puta dnevno i kroz godinu dana sveo to na jednu moku dnevno. Ta moka dnevno mi je svetinja i zato volim popiti dobru svjezu kavu i tu ne stedim. To mi dodje kao nagrada taj dan i vise ne mogu piti druge kave iz aparata i sl.

Ali ono sto volim vise od moke je dobar zeleni caj i derivati istoga.

Njega preferiram u hladnijoj sezoni umjesto kave. Ima isti ucinak na moje tijelo (nema glavobolje u toku dana s obzirom na manje kofeina), a ako uzmes kvalitetan zeleni caj, mozes komotno iz jedne doze napraviti dva caja. Takodjer, kao i kod kave, ne stedim na caju i gledam to kao dnevnu nagradu.

Kasnije kada se zasitis jutarnjih senchi, otkriti ces zelene cajeve s manjim udjelom kofeina i pogodne za vecernje gustanje (kukicha ili genmaicha). Tu je i nezaobilazna matcha (prah od zelenog caja) koji mi je genijalan, ali je malo skuplji ako ides na drinking prah s manje gorcine.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2022., 12:18   #3611
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
@xlr

Da, uz to zeleni caj je opcenito dobar za zdravlje a ima i veliku kolicinu L-theanina za opustanje iza treniranja ili rada.
Bitno ga je pripremati na oko 70-80°C tako da se bolje zadrze sastojci.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 12:30   #3612
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Od zelenog caja se bez problema napravi i vise od dvije ture
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 13:32   #3613
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Možeš kupovati whey bez okusa i sladila.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 13:34   #3614
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Ili jednostavno ga ne uzimati i jesti proteine u hrani.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 14:46   #3615
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
To za temp spremanja svakako stoji!

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Od zelenog caja se bez problema napravi i vise od dvije ture
Istina, moze se najcesce bi napravio po tri ture u jedan bokal i onda iz njega dalje servirao. Dobar je i hladan. Nemam bas dobra iskustva s jeftinijim cajevima npr iz tvornice. Najcesce sam uzimao Moya cajeve, a gledam da je japanski zeleni caj jer mi kineski (barem one sto sam probao) nisu bili tako dobri.

Odosmo daleko od teretane
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 16:38   #3616
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ili jednostavno ga ne uzimati i jesti proteine u hrani.
A whey se proizvodi od zraka?

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 18:28   #3617
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ili jednostavno ga ne uzimati i jesti proteine u hrani.
Tko ima dobru i raznovrsnu prehranu bogatu proteinima nema potrebe uzimati Whey, ali ako ga vec uzima onda treba koristiti manju kolicinu.

Fitness industrija je previse napuhala brojke oko suplementacije proteinima, slicna stvar je i sa mesnom prehranom i suplementacijom kreatina.

U danasnje vrijeme prehrambenih proizvoda, najkvalitetniji unos proteina je preko jaja, svjeze ribe i raznovrsnog povrca, jer industrijsko meso je dosta lose kvalitete.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 19:25   #3618
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
A realna situacija je da danas malo tko ima dobru i raznovrsnu prehranu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 20:43   #3619
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Ovo je klasični problem šećera+kofeina. Internist je dao loš savjet, treba izbacati sve ugljikohidrate/šećere i kofein, tj. sve štetno. Zobene i whey su se davno reklamirali. Teški promašaj, koji sam i sam nažalost koristio.

Koliki ti je unos masti s time? Jesi imao probleme s zubima nedavno? Ovo je uglavnom prvi znak da nešto krivo radiš, tijelo uskraćuje prvo sekundarne sustave.

Proteine je najbolje dobiti iz hrane, whey nije idealan jer nema masti, iako neće stvarati probleme ako znaš što radiš. Da bi iskoristio proteine trebaš zdrave masti i određene vitamine.
Žitarice/šećer su otrovi za naše tijelo. Potrebno je jako malo ugljikohidrata/šećera u prehrani, ako je dobro posložimo.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 21:33   #3620
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Mozes dati neke reference za svoje tvrdnje?

Bio bi kakav takav red s obzirom da dajes, ajmo reci, medicinske savjete sa prilicno tvrdim stavom.
Cisto da ne zavrsimo na Herbalife-u, MMSu i slicnim new age pizdarijama.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:14   #3621
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor kenti Pregled postova
Ovo je klasični problem šećera+kofeina. Internist je dao loš savjet, treba izbacati sve ugljikohidrate/šećere i kofein, tj. sve štetno. Zobene i whey su se davno reklamirali. Teški promašaj, koji sam i sam nažalost koristio.

Koliki ti je unos masti s time? Jesi imao probleme s zubima nedavno? Ovo je uglavnom prvi znak da nešto krivo radiš, tijelo uskraćuje prvo sekundarne sustave.

Proteine je najbolje dobiti iz hrane, whey nije idealan jer nema masti, iako neće stvarati probleme ako znaš što radiš. Da bi iskoristio proteine trebaš zdrave masti i određene vitamine.
Žitarice/šećer su otrovi za naše tijelo. Potrebno je jako malo ugljikohidrata/šećera u prehrani, ako je dobro posložimo.
vecu količinu besmislica nisam dugo procitao, zvučis ko sektaš. očito ti ketoza i manjak ugljikohidrata negativno djeluje na mozak...

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Danas dolazim na uzv bubrega. Internista mi veli da se okanim svega sto ima umjetna sladila u sebi. Znaci sokovi bez secera, whey, fit jogurti i sve ono sto se uglavnom reklamira kao fit jer sam nakupio previse pijeska u bubrezima i navodno su mi bubrezi poceli raditi na smanjenom kapacitetu po nalazima.
Eto, ljudi, ne znam jesam li opet naceo temu zdravo ili nezdravo, ali moj zivot dobiva jedan poprilican zaokret

Ne znam da li je lijecnik u pravu, ali znam da cu otici privat potvrditi to misljenje ali eto. Pijem mozda zadnju kavu u svom zivotu, jer eto, nema vise ni kofeina
ne vjerujem da će salica crne kave ili espresa na dan ikog ubiti, al poslusaj savjet doktora, izbaci na mjesec dana sve gazirane napitke i umjetna sladila pa odi na ponovnu kontrolu pa vidi kakva je situacija...

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 12.08.2022. u 22:22.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:22   #3622
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Medicina zanemariv dio školovanja posvećuje prehrani, a rezultat je kao što vidimo da imamo epidemiju raznih bolesti. Teško je sažeti stotine doktora, nutricionista i ostalih koje sam poslušao u zadnjih 20-ak god.

Što se tiče prehrambenih savjeta, za početnike je jako dobra knjiga od Anite Šupe, Istine i laži o hrani. Tu imaš referenci i >80% onoga što ti treba da budeš zdrav. Kasnije to nadogradiš sa znanjem drugih.
Nije new age, već švedski i ostali doktori.

@nick, a tek ti? Nisi stavio niti jedan savjet već vrijeđaš. Šta je, frka u kultu jer sam dirnuo u svete dogme i krave? Pročitaj malo knjiga pa će proći. Ja na sreću jesam, preko 100-injak o prehrani, uz mnoštvo drugih materijala. Koliko si ti? Niti jednu?
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 22:23   #3623
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
A whey se proizvodi od zraka?

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Moraš znati da čisti protein od sirutke i whey što mi pijemo nije isto.

Svaki kupljeni prašak koji mi pijemo je pun zaslađivača, umjetnih sladila i dodataka koje nikako dugorčno nisu dobri za tijelo. Guls je pravi primjer.

Zato, mesina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2022., 23:09   #3624
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
vecu količinu besmislica nisam dugo procitao, zvučis ko sektaš. očito ti ketoza i manjak ugljikohidrata negativno djeluje na mozak...
Nisam na keto prehrani, iako koristim mnoge njihove dobre stvari.
uglavnom razlika kad si na šećeru se vidi iz tvog primjera, a i znam kad sam bio na njemu koliko je to smeće za mozak i zdravlje.
Učinak bez šećera je samo pozitivan, što ćeš, priroda te demantira. Na tvoju žalost ne možeš protiv osnova prirode, zdravlja i medicine, sve to tamo piše samo se ne primjenjuje kako treba.

Znam šta pričam i mene su boljeli bubrezi dok sam jeo zobene i whey i slično smeće, i imao sam glavobolje i ostale probleme. Sada bez problema uzimam whey, izbacujem ga zadnji mjesec-dva, i više ga neću kupovati. Tako da nisu besmislice već vlastito iskustvo. A zdravlje mi je bolje sad u 30-ima "bez šećera" nego kad sam bio u 20-ima "na šećeru".

Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ne vjerujem da će salica crne kave ili espresa na dan ikog ubiti, al poslusaj savjet doktora, izbaci na mjesec dana sve gazirane napitke i umjetna sladila pa odi na ponovnu kontrolu pa vidi kakva je situacija...
Neće ga ubiti šalica kave, ali će mu praviti probleme, koji će se pogoršavati kao što je i osjetio. Ako znaš kako kofein utječe na tvoje tijelo onda je tu svaka rasprava završena, samo je tvoj problem što ne znaš. Kao i za šećer. Što je pretpostavka? I to kriva?
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 14:50   #3625
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Moze neki primjer obroka tj kako se hranis? Koji su nedostaci? Jesi gladan konstatno? Pitam jer znam jednu osobu koja je izbacila ugljkohidrate iz prehrane i izgledala je mladje barem pet godina ali i fizicki slabije. Glad je isto bila stalni problem. Ne znam kolko dugo je ta faza trajala niti neke dodatne detalje.


"Uvod" u knjigu:

https://imgur.com/a/mvRjnKj
Citiraj:
Sve grupe naroda koje su imale savršeno zdravlje živjele su izolirane, daleko od civilizacije, a ljudi su se hranili na tradicionalan način kako se to kod njih oduvijek radilo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Weston...ce#Controversy
Citiraj:
Stephen Barrett, writing on the Quackwatch website, dismissed holistic dentistry and much of Price's research, alleging that "Price made a whirlwind tour of primitive areas, examined the natives superficially, and jumped to simplistic conclusions. While extolling their health, he ignored their short life expectancy and high rates of infant mortality, endemic diseases, and malnutrition. While praising their diets for not producing cavities, he ignored the fact that malnourished people don't usually get many cavities." Barrett asserted that dental problems experienced by native peoples resulted from "abuse" of sweet, fatty, and salty food; exposure to new germs; inactivity; and alcoholism, and described Price's studies on bacterial leakage from root canals as "poorly designed".[29] The Foundation has written a rebuttal to Barrett's claims.[30] William T. Jarvis' article "The Myth of the Healthy Savage" states that his work on primitive diets is still widely sourced by dentists who emphasize nutrition, but argues that it had shortcomings that Price overlooked due to a steadfast ideologically motivated adherence to the notion that the modern diet led to physical degeneration.
Vjerujem da tu i ima nesto ali spika "otisao sam u primitivna plemena i tamo su svi bili super zdravi" ne zvuci bas uvjerljivo, ima vibru kulta, i odbija me od daljenjeg citanja, Mozda grijesim.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 13.08.2022. u 15:10.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 17:11   #3626
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 338
Povrce, voce i zitarice su uglavnom ugljikohidrati, nekakav balans medu njima je potreban za dobru prehranu, a ici u neke krajnosti izbjegavanja ugljikohidrata je besmisleno.

Istina je da ljudi u Amazoni ili Eskimi imaju skroz drukciju prehranu, ali kombinacija jednog i drugog bi bila idealna, zato i uvozimo banane i ostalo tropsko voce i povrce te razne zitarice da dobijemo raznovrsniju prehranu.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 17:27   #3627
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ne mozes izbjegavati ugljikohidrate kad su vlakna ugljikohidrati.

Tako da je to glupost. Vjerijatno se misli na secere, tjestenine, kruh, eventualno krumpir..

Ali izbacit SVE ugljikohidrate iz prehrane je idiotizam.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 19:58   #3628
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Kad si seljo onda ti je sve isto.
Da, mislio sam na zitarice u svom primjeru.

Ugl, mislim da je cijela ta transformacija iz mog primjera (nemama pojma jel bila zdrava ili ne, sto god "zdravo" znacilo) stvar izgladnjivanja. I koliko sam upoznat izgladnivanje pozitivno utjece na duljinu zivotnog vijeka. Na kvalitetu bas i ne. Ljen sam guglati, pa ako se kome da nek se nadoveze.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 23:02   #3629
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Nije pitanje vezano direktno za teretanu vec za borilačke sportove,kako smanjiti smrad iz rukavica posto se ne mogu prati,neki DIY pripravak ili sredstvo ?

Drugo,kakvi su vam stitnici za noge iz decathlona,za neki amateur level trening budu posluzili tipa ovi ?

https://www.decathlon.hr/p/327026-81...asle-crni.html

Ima li ekipe koja trenira tajlandski boks ?

Poslano sa mog M2101K9G koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2022., 23:33   #3630
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 42
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Moze neki primjer obroka tj kako se hranis? Koji su nedostaci? Jesi gladan konstatno? Pitam jer znam jednu osobu koja je izbacila ugljkohidrate iz prehrane i izgledala je mladje barem pet godina ali i fizicki slabije. Glad je isto bila stalni problem. Ne znam kolko dugo je ta faza trajala niti neke dodatne detalje.

Vjerujem da tu i ima nesto ali spika "otisao sam u primitivna plemena i tamo su svi bili super zdravi" ne zvuci bas uvjerljivo, ima vibru kulta, i odbija me od daljenjeg citanja, Mozda grijesim.
Hranim se kako su se prije ljudi hranili, npr. doručak, jaja, slanina, neko povrće. Ručak povrće i meso, večera neka kombinacija svega toga. Imaš detalje u Anitinoj knjizi. Ja izgledam skoro pa 10 godina mlađe. Nitko ne može pogoditi koliko godina imam.

Zapravo si sit stalno, jer te masti zasićuju, a šećer ogladni. Nije mi problem izdržati post bez ičega 20-24 sata, ne idem u ekstreme kao neki 48+ sati. Ovo je dovoljno da aktiviram autofagiju par puta mjesečno. Normalno da nije za dane kad radiš teške fizičke napore taj dan. Autofagiju, najbolji tenisač i mnogi olimpijski pobjednici prakticiraju, svi smo u istom kultu, hahaha.

Weston Price je otkrio mnoge stvari, ali nitko od njih ti nije 100% u pravu, ti sam trebaš skupljati informacije iz različitih izvora, shvatiti što je točno, što ne i donositi odluku za sebe. Npr. jedan doktor, koji je otišao najdalje u prehrani i svemu, sam vrh znanja, opet nema pojma o nekim drugim stvarima, koje sam naučio od nekog drugog doktora. I ta knjiga je dobra za početak, ali trebaš nadograditi to znanje iz drugih izvora.

Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Povrce, voce i zitarice su uglavnom ugljikohidrati, nekakav balans medu njima je potreban za dobru prehranu, a ici u neke krajnosti izbjegavanja ugljikohidrata je besmisleno.

Istina je da ljudi u Amazoni ili Eskimi imaju skroz drukciju prehranu, ali kombinacija jednog i drugog bi bila idealna, zato i uvozimo banane i ostalo tropsko voce i povrce te razne zitarice da dobijemo raznovrsniju prehranu.
Ovo je promašena teorija, koje su financirali proizvođači određenih prehrambenih proizvoda. Kad shvatiš kako ljudsko tijelo funkcionira bit će ti jasnije. Zašto se životinje tove sa žitaricama?

@Elven da, izbacuju se svi ugljikohidrati osim povrća, tj. cilj je ograničiti unos na nekih 50-ak grama dnevno. Samo jedeš povrće koje ima malo UH. Ja nisam išao tako drastično, planiram napraviti kombinaciju s 50 i s do 200g UH, pa vidjeti što je bolje. Ne odgovara sve jednako svima.

@blava soda bikarbona
kenti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na