Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2023., 14:47   #151
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Meni i susjedu danas od jutra ne radi net preko Fibernet-a... vidim da im ni stranica ne radi.

Jel netko ima neki info što im se desilo i kad bi mogli srediti situaciju?

Pretpostavljam da im je nevrjeme nešto potaracalo....
Objavili su RUNE i Fibernet na svom Facebooku:
https://web.facebook.com/runehrvatska
https://web.facebook.com/fibernet.hr

OBAVIJEST KORISNICIMA FIBERNET USLUGE Uslijed kvara na opremi korisnici Fibernet usluge jos ce neko vrijeme biti bez signala. Kako smo obavijesteni intenzivno se radi na otklanjanju smetnje i rjesavanje ocekujemo ubrzo. Molimo sve za strpljenje.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 16:22   #152
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mislim da im je bila prsla cijela infrastruktura.

Bili su kompletno out od cca 9:00- 16.00
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 08:56   #153
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Znači Fibernet je vrh, nema dalje. Nazoveš, koristio bi svoj ruter, može nema problema, pošaljemo podatke, kreirajte si vlan i pppoe i prespojite za sat vremena. Nemorate tehničara čekat. Zakon.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 09:57   #154
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Znači Fibernet je vrh, nema dalje. Nazoveš, koristio bi svoj ruter, može nema problema, pošaljemo podatke, kreirajte si vlan i pppoe i prespojite za sat vremena. Nemorate tehničara čekat. Zakon.
Naravno.
To daju i veliki ISP-ovi, bridge mode di možete sami staviti i podesiti svoj router.

A još bolje je što od nove godine starta novi zakon o elektroničkim komunikacijama koji sada uvjetuje sve ISP-ove da moraju dati bridge mode i takve podatke svakom tko zatraži.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2023., 10:34   #155
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Na fibernetu mozes komplet izbaciti njihov router ustekas svoj router direkt van.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2023., 09:21   #156
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Na fibernetu mozes komplet izbaciti njihov router ustekas svoj router direkt van.
Dosta često na optici. Ako treba samo Internet, neznam kako bi išlo za TV i telefon.
Ostane samo ONT ili GPON od providera.
Trenutno tako imam u jednom stanu Tcom, u drugom Fibernet, samo je GPON njihov ostao.
Nažalost, koliko sam ih hvalio, odmah problemi kod Fiberneta. Ajd, promptno odgovaraju na mailove.
Jel ima još netko da su ga makli sa CGNAT i da ima Mikrotika? Zanima me što im IP->cloud javi kad ga upale.
Pola interneta me vidi po javnom IP-u koji dobijem, pola po njihovoj GW adresi, pa se cijela stvar ponaša kao da sam i dalje iza CGNAT, i cloud usluge jednostavno ne rade. Konkretno, wifi upravljanje za Fujitsu klime mi treba, i Mikrotik cloud usluga ne radi.
Za skidanje s CGNAT, koliko sam našao, imaju /22 zakupljen. To su 1024 adrese, odnosno 1022 upotrebljive. Neznam kako će to ići...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 06:16   #157
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Jel ima još netko da su ga makli sa CGNAT i da ima Mikrotika? Zanima me što im IP->cloud javi kad ga upale.
Pola interneta me vidi po javnom IP-u koji dobijem, pola po njihovoj GW adresi, pa se cijela stvar ponaša kao da sam i dalje iza CGNAT, i cloud usluge jednostavno ne rade. Konkretno, wifi upravljanje za Fujitsu klime mi treba, i Mikrotik cloud usluga ne radi.
Ovo sam riješio, ako se još nekome desi, nek ugasi internet detect na svom Mikrotiku. Znači, Interface->Detect Internet i postaviti sve opcije na none.
EDIT: prerano sam se poveselio, to je riješilo problem s IP adresom, još moram vidit zašto klime odlaze offline preko Fiberneta i ne mogu ih kontrolirati putem cloud usluge.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 01.11.2023. u 06:26.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 22:58   #158
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Problem s klimama je riješen, možda nekome posluži.
Snimka prometa pokazuje promjenjene DNS response pakete u povratku s Interneta preko Fibernet veze. Kako klime vjerojatno očekuju da se paket vrati neizmjenjen, a nisu dovoljno inteligentne da shvate da ih odgovor svejedno upućuje na točnu IP adresu, rješenje je sa DNS prometom zaobić ISP. Prebacio sam komunikaciju na DNS over HTTPS i gle čuda, cloud upravljanje klimama radi.
Priča se odnosi na Fujitsu i Hisense klime, cloud rješenje im ima istu bazu...
Slika, lijevo je Fibernet DNS odgovor sa 8.8.8.8, desno je A1.
https://i.imgur.com/8xFnSM7.png
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 03.11.2023. u 06:01.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 17:39   #159
xerox
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 12
Je zna netko koju opremu spajaju na 2.5g paketu?
xerox je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 17:00   #160
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor xerox Pregled postova
Je zna netko koju opremu spajaju na 2.5g paketu?
Morat ćeš direktno pitati Fenice to jest Fibernet. Koliko ja znam ne mogu svi korisnici dobiti brzinu 2,5 , samo oni bliže centrali ali nisam siguran. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 09:34   #161
Hacked
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Pozdrav ljudi,

Rune me prikopčao na optiku pa sada moram odabrati operatera.
Trenutno sam na T-Comu, ali mogu izabrati još Fibernet ili Terrakom.
Uzeli bi telefon + internet + tv paket.
Koliko vidim ovdje uglavnom su pozitivna iskustva sa fibernetom? Kakav im je IPTV?
T-Com je možda najsigurnija opcija, ali i najskuplja pretpostavljam.
Hacked je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 14:34   #162
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ako nije tajna, koji dio Rijeke si i da li je u pitanju stambena ili privatna zgrada?

Što se tiče operatera, ja planiram vjerojatno ostati na T-Comu kad se realizira optika, jer kako i sam kažeš, najsigurnija i najkvalitetnija opcija. Plaćaš taj "premium" više, dobivaš manje, ali ako ti netko doslovno ne odreže kabel, stvar će raditi, što se za Fibernet ne može reći (pred par mjeseci im je pukao valjda jedini link prema ZG pa je cijela RI ostala bez neta na par dana).
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:55   #163
Hacked
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Na grobniku sam, na Čavlima, u pitanju je kuća.

Fibernet i Terrakom su dobili obavijest od rune-a, ali t-com još nije.
Pretpostavljam da to namjerno rade tako da pokušaju dobiti čim više korisnika.
Hacked je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 11:00   #164
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
naravno T Com ili a1...jbg lopovi i skupi...ali barem si siguran
s ovima ostalima ces imat natezanja i gubljenje zivaca
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 11:26   #165
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ako nije tajna, koji dio Rijeke si i da li je u pitanju stambena ili privatna zgrada?

Što se tiče operatera, ja planiram vjerojatno ostati na T-Comu kad se realizira optika, jer kako i sam kažeš, najsigurnija i najkvalitetnija opcija. Plaćaš taj "premium" više, dobivaš manje, ali ako ti netko doslovno ne odreže kabel, stvar će raditi, što se za Fibernet ne može reći (pred par mjeseci im je pukao valjda jedini link prema ZG pa je cijela RI ostala bez neta na par dana).
Bilo je bez neta par sati. A T-com koji je HT ako pukne kabel ide van Rune a ne HT, tako da možeš objestit mačku o rep ako ti je optika od Rune a operator Ht. Ja sam dvije godine na Fibernetu i mogu ih samo pohvaliti. Samo sam dva puta ostao bez interneta više od sata.
Još samo da dodam Fibernet ide prema ZG i prema sloveniji. A što se tiće HT šrota pa pred deset dana pola Hrvatske je imalo problema sa njihovim uslugama.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.11.2023. u 14:28. Razlog: Korekcija
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 18:55   #166
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Čisto za info, jutros sam mailom prijavio prekid interneta Fibernetu. 07:57 je mail otišao da budemo precizniji. U 8:25 dolazi mail da je smetnja otklonjena. Toliko o tome da mali ISP znači loš support...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 10:01   #167
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Prijavio sam u 6:33 odgovorili u 8:29.
Obzirom da se to zbivalo u nedelju vrlo dobra podrška.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2024., 11:28   #168
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 36
Neznam kakvi su problemi u pitanju , ali ja od kad sam zamjenio njihov ruter sa svojim nikakvih problema nemam , a to je već više od pola godine
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 13:05   #169
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Nije problem ako prekid interneta riješe brzo ali bi bilo lijepo da pošalju poruku koliko će trajati kvar. U dvije godine desilo se nekoliko puta.

Brzina je manja od reklamirane 600/300, naročito upload koji nije nikad prešao 200 Mbps. Vikendom je prilično zagušenje ali već sam se naviknuo. Da isporučuju stalnih 500/100 bio bi jako zadovoljan, ovako obzirom na korektnu cijenu ne radim dramu.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 13:38   #170
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
fibernet kao i ostali koriste rune-ove centrale, koje su znale imati problema... također rune trpa više korisnika na splitere, i barem kad usporedim sa ht-om lokalno, dizajn mreže im je potpuno drugačiji. ne čudi jer to rade ruralno, i ne bi imalo smisla da svaki korisnik dobije nit do centrale, ali sve u svemu da živim u nekoj vukojebini bio bi itekako sretan da imam ikakav oblik brzog interneta, a ne cjepidlačit dal je to 200 ili 300mbita.



point being - nije nužno mala brzina zbog fiberneta. ne mogu tvrdit, ali i rune ima svoje prste u preopterećenosti splittera i koliko god da se žalili šta je tu je - jer fizički imate komad kabela koji se prekida na prvom splitteru, neće vas rune ić splajsat na drugi splitter.



kad vas 64 dijeli bandwidth od 10/1.25gbita, preopterećenje uplinka će se osjetit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 07:25   #171
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Ne žalim se, komentiram. Vikendom ne mogu pogledati film bez štekanja ako je veći od 30-tak Gb. Nekako mi je to premalo za 600/300.
Najveći dobitak prelaska na optiku mi je to što više ne moram gasiti sve kada čujem grmljavinu. Nekoliko rutera je stradalo dok nisam shvatio da moram i sve LAN kabele odspojiti sa rutera inače strada.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:42   #172
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:02   #173
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor kamacnik1 Pregled postova
Neznam kakvi su problemi u pitanju , ali ja od kad sam zamjenio njihov ruter sa svojim nikakvih problema nemam , a to je već više od pola godine
Ako se smije znati koji router imaš i dali ti radi Netflix ako ga imaš. Ja sam imao Tplink acher ax50 i imao sam problema sa spajanjem na Netflix i problem sa LG servisom. Lp.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 13:45   #174
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Citiraj:
Autor kamacnik1 Pregled postova
Neznam kakvi su problemi u pitanju , ali ja od kad sam zamjenio njihov ruter sa svojim nikakvih problema nemam , a to je već više od pola godine
Koji ruter-koji model reutera imaš, ima u sebi ont ili posebno? Koju si brzinu uzeo, koji ISP?
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 14:08   #175
kamacnik1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2020
Lokacija: Ravna Gora
Postovi: 36
Ruter je Xiaomi AX3200
Netflix nemam tako da tu nemogu pomoć , isto tako imam LG Tv i nisam primjetio probleme sa spajanjem bilo kamo

Filc - ONT je posebno , Fibernet 600/300
kamacnik1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 16:24   #176
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor kamacnik1 Pregled postova
Ruter je Xiaomi AX3200
Netflix nemam tako da tu nemogu pomoć , isto tako imam LG Tv i nisam primjetio probleme sa spajanjem bilo kamo

Filc - ONT je posebno , Fibernet 600/300
Na LG nisam mogao instalirati aplikacije nije se htjelo spojiti na servere. Na kraju sam opet na njihovom routeru Optisis-E704 sve radi. Lp
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2024., 20:45   #177
jacbri
Registered User
Moj komp
 
jacbri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kršan
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Na LG nisam mogao instalirati aplikacije nije se htjelo spojiti na servere. Na kraju sam opet na njihovom routeru Optisis-E704 sve radi. Lp
nisi jedini koji ima problema
naime imam 3 komada tp link ax23
koja su spojena u mesh
i preko godine dana imam problema
sa spajanjem tv-a na internet(spoji se al ne
radi recimo samsung servis za preuzimanje
aplikacija i netflix) dok youtube radi

i problem spajanja playstationa 5 na ps network
dakle glavni servis za igranje online

dakle do routera je problem..jer zvao sam ih
100 puta čak je i tehničar bio kod mene doma
al nikad nismo sumnjali da bi do rutera moglo bit
riječ

sad neznam sal kupit novi ruter recimo ovaj xiaomi ax3200
ili kontaktirar fibernet da mi da drugo šta..pošto ove 3 postojeće laćam na mjesečnom računu..
jacbri je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2024., 07:42   #178
Risnjak
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Grobnik
Postovi: 81
Citiraj:
Autor jacbri Pregled postova
nisi jedini koji ima problema
naime imam 3 komada tp link ax23
koja su spojena u mesh
i preko godine dana imam problema
sa spajanjem tv-a na internet(spoji se al ne
radi recimo samsung servis za preuzimanje
aplikacija i netflix) dok youtube radi

i problem spajanja playstationa 5 na ps network
dakle glavni servis za igranje online

dakle do routera je problem..jer zvao sam ih
100 puta čak je i tehničar bio kod mene doma
al nikad nismo sumnjali da bi do rutera moglo bit
riječ

sad neznam sal kupit novi ruter recimo ovaj xiaomi ax3200
ili kontaktirar fibernet da mi da drugo šta..pošto ove 3 postojeće laćam na mjesečnom računu..
Probaj se igrati sa DNS i u tome zna biti problem. Ja sam neko vrijeme imao svoj router u bridge modu. Nek ti daju router na kojem radi Netflix i play 5 a onda svoje router u bridge.Prije nego što su mi dali router ja sam im naglasio što toćno što mi ne radi, znači netflix i Lg servisi i njihova podrška odmah mi rekla da na Optisis-E704 sve radi isprobano tako i bilo. Imam Eontv i nedavno je počeo sa zadrškom otvarati kanale i zvao sam podršku Telemacha i odmah su mi rekli da je do davaoca internet usluga, kontaktirao sam Fibernet i rečeno mi da bi moglo biti do DNS i da ćemo mjenjati DNS u 1.1.1.1 i vidjeti. I to je bilo to sada radi. Možeš u routeru sam mijenjati DNS pa vidjeti. Na webu ukucaš najbolji DNS izbaci ti desetak pa onda biraš i mjenjaš i vidiš dali ti koji odgovara.Ali ja mislim da nije samo do routera nego i do Fibernetovih protokola.

Zadnje izmijenjeno od: Risnjak. 11.03.2024. u 07:52.
Risnjak je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2024., 12:42   #179
yossariane
Registered User
 
yossariane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Grobinština
Postovi: 53
Spore stranice

U zadnje vrijeme u večernjim satima web stranice se sporo otvaraju. Zna proći i 15tak sekundi prije nego se stranica otvori. Ne govorim o nekim opskurnim stranicama već o npr. Bugu, Novom Listu, BBC its. Sa brzinama nemam problema, kad krene ide punom brzinom. Pokušavao sam mjenjati DNS server ali nema promjene. Promjena browsera ništa. Pojava nije stalna ali zna trajati 10ak minuta. Najčešće se dešava između 8 i 9 navečer ali zna se desiti i tokom dana.
Ima li još netko sličan problem??
yossariane je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2024., 12:32   #180
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Da, pogotovo vikendom.
Titištajn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na