Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2014., 20:41   #1111
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
To sam isto i ja pomislio. Čemu teretana ako je u pitanju isključivo kardio? Brzo hodanje/trčanje, plivanje.. daleko bolja stvar ako se radi samo o kardiu. Jedino ako ostale dane ides na utege? Jer i definicija se radi sa utezima, najveća je razlika u prehrani, i više kardia naravno.
Najace mi kad likovi pitaju trening za masu i trening za definiciju

Ja bi najbolje tu "definiciju" odradio sa treningom sa utezima i laganim kardiom iza utega u trajanju 15-20 minuta,na dane odmora HIIT ako je zelja za brzim topljenjem masti ili brzo hodanje kako preferira,vise volim intenzivne treninge nego pasivno hodanje
blava je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 20:58   #1112
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Uvijek ista priča. Kao i onaj veliki mit o manjoj tezini utega na definiciji sa što više ponavljanja... Ista stvar je i sa kemijom tj. drogom od WHEY proteina, fuj to.

S time da moram napomenuti ako se radi isključivo o raw foodu, da to poštujem.
Razlika treninga mase i definicije je u prehrani. A opcionalno je i više kardia, to se podrazumijeva. Sve ostalo su već sitne nijanse i varijacije koje se razlikuju od osobe do osobe.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2014., 21:32   #1113
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Uvijek ista priča. Kao i onaj veliki mit o manjoj tezini utega na definiciji sa što više ponavljanja... Ista stvar je i sa kemijom tj. drogom od WHEY proteina, fuj to.

S time da moram napomenuti ako se radi isključivo o raw foodu, da to poštujem.
Razlika treninga mase i definicije je u prehrani. A opcionalno je i više kardia, to se podrazumijeva. Sve ostalo su već sitne nijanse i varijacije koje se razlikuju od osobe do osobe.
Trust me bro,creatine is steroid

Da,slažem,netko ima brz metabolizam neko sporiji neko teze gubi mast neko lakše.

Bas volim jednolične prehrane poznatih trenera iliti fitness coacha-eva di restriktiraju brutalno kalorije,kroz duze vremensko razdoblje osobi devastiraju metabolizam i lupaju po 2 sata kardia.

Ne znam valjda je to ukorijenjeno u društvu da bez kardia nema god like tijela,a deficit i trening utezima puno veći efekt imaju.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 19:09   #1114
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Radis li trening utezima jer glupost doći u teretanu radi bicikla ili tih cardio sprava radije slušalice u usi i 5-6 sprinteva sa odmorima/hladenjem/zagrijavanjem je efikasnije od bjesomucnog kardijanja po sat-dva i ima afterburn efekt kao i mogućnost da se tijelo ne adaptira u smislu manje potrošnje kalorija,iliti HIIT

Ne pravim se pametan,samo govorim iz iskustva
U teretani sam cca 1h,10-15 min bicikla,pa onda sprave...i kad završim natrag na bic lagano hlađenje pred odlazak...

Pijem whey,maltodextrin + dm trabuenzucker , i ubaci 5gr kreatina...samo mjenjam prehranu kad se previše "ugojim",te malo više kardia...sama prehrana je jedina bitna.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 19:11   #1115
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
sprave? Rokaj ti zgibove, bench, mrtvo dizanje.. a ne one spravice
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 19:31   #1116
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
sprave? Rokaj ti zgibove, bench, mrtvo dizanje.. a ne one spravice
I bench imam kući Ovaj :

http://www.sportolino.de/artikelbilder/83739_3_l.jpg
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 19:34   #1117
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
eto, još ako imaš i bučice, neam pojma što će ti teretana. Možda jedino da pobjegneš malo od žene ?
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 20:39   #1118
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
eto, još ako imaš i bučice, neam pojma što će ti teretana. Možda jedino da pobjegneš malo od žene ?
Pssst...

Imam i bučice

Ali teško se natjeram kući...zato odem u teretanu... A imam i ekipu tamo...par njih ajmo reć i frendovi već...pa druženje...tračevi itd...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:03   #1119
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Što volim ovaj jarun...dečki sam trčkaraju

JA sam napokon pocela vjezbat nakon svih problema oko selidbe..zna netko dobre dodatke prehrani?
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:10   #1120
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Što volim ovaj jarun...dečki sam trčkaraju

JA sam napokon pocela vjezbat nakon svih problema oko selidbe..zna netko dobre dodatke prehrani?
Tamo sam počeo "trkačku karijeru".
Od dodataka, ja poslije trčanja složim 1 l limunade sa domaćim medom 3 limuna.
Od prehrane meso,jaja,špek, vitamini, pripaziti na unos magnezija.
Nikakvi praškovi i ostalo.
  Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:21   #1121
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Ma i mislila sam samo prirodno.inace ja ne trcim..prosetam..istegnem se..al dodaxi da mi pomognu kod debljanja


Ma sam vi trckarajte..melem za moje oke ))
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:37   #1122
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ma i mislila sam samo prirodno.inace ja ne trcim..prosetam..istegnem se..al dodaxi da mi pomognu kod debljanja


Ma sam vi trckarajte..melem za moje oke ))
Gluposti majko mila ali ajde dobro.

Uzmi slobodno whey,ima puno benefita osim kao suplement prehrani nije to nikakva kemija,obicna filtrirana sirutka tj.ono sto se nalazi u siru i ogroman imuno booster.

Ako ces se debljati,debljaj se kvalitetno,dodaj prehrani vise ugljikohidrata tipa riza,zobene mogu i muesli ako imaju manje secera u sebi,krumpir,tjestenina itd.

A i ako cemo tom logikom,sumece tablete su smece zivo i vise stete nego koristi.
Uzmi si nekakve kvalitetnije multivitamine ako neces bas nista od dodataka,i sama prehrana je super.

Voce i povrce radi vitamina i minerala,trpaj meso i priloge u sebe i ici ce kile gore.
Ali bez treninga,nazalost ne vjerujem da ce to biti ono sta zelis.

blava je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:40   #1123
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
To je tvoje mišljenje i ja ga poštujem.
Ja whey ne bi uzeo nikad ni tad.
  Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 21:49   #1124
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Previse treninga nije dobro.. Jednostavno moram postepeno dugo nisam smjela ista vjezbat.. Budem polako s prehranom i vjezbanjem..ruke bi trebala ojacat..stomak je odavno fit kao i noge
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 22:00   #1125
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
To je tvoje mišljenje i ja ga poštujem.
Ja whey ne bi uzeo nikad ni tad.
Malo se informiraj,nema doktora opće medicine koji ne preporučuje whey kao dodatak prehrani - čitaj - ZDRAVO

Ako je čisti whey za tebe kemija i otrov,jesi li svjestan šta konzumiraš dok jedeš kruh,meso,jogurt,mlijeko,salamu,sir,salatu,voće,povrće... & u 99% hrane on earth? Hrpetinu kemije,steroida,antibiotika,ITD!
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 22:14   #1126
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Whey je prerađena hrana te kao takav nekim ljudima iritira probavu i od toga se nemre pobjeć.
E sad kao i sa svim drugim u životu ja bi rekao da ne treba pretjerivat, osobno ga ne uzimam nego više brijem na uravnoteženu prehranu ali ne kužim ni ekipu koja ih godinama roka 24/7...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 22:17   #1127
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Whey je prerađena hrana te kao takav nekim ljudima iritira probavu i od toga se nemre pobjeć.
E sad kao i sa svim drugim u životu ja bi rekao da ne treba pretjerivat, osobno ga ne uzimam nego više brijem na uravnoteženu prehranu ali ne kužim ni ekipu koja ih godinama roka 24/7...
Jbg...ni ja ne kužim zašto pušim već 15 godina,ali eto,upravo se vratio s čik pauze...šta ćeš
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 23:51   #1128
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Dajte nemojte o wheyu molim vas. Svi vi koji kupujete hranu po trgovačkim lancima nemojte govoriti o wheyu.
Ne zato što meni osobno to smeta, nego zato što bi netko takvu glupost mogao pročitati i povjerovati.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 07:44   #1129
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
u čemu je problem?
ne smije se napisat da se ne koristi whey u sportu,vježbanju?
  Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 08:17   #1130
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Moze, i ja smatram da je whey kemija.
Ali dokle god kupujes hranu (meso, voce, povrce) po supermarketima, hranu koja je krcata aditivima, antibioticima i ostalim sranjima, nemozes bas nista protiv whey-a rec... :/
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 08:26   #1131
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
To stoji. "Hrana" iz Lidla, K+, je post chernobilska nuspojava.
  Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 09:27   #1132
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Whey je prerađena hrana te kao takav nekim ljudima iritira probavu i od toga se nemre pobjeć.
E sad kao i sa svim drugim u životu ja bi rekao da ne treba pretjerivat, osobno ga ne uzimam nego više brijem na uravnoteženu prehranu ali ne kužim ni ekipu koja ih godinama roka 24/7...
Ne znam,meni osobno ne niti 90 % fitness/bodybuilding nacije.
Volim kad se govori da je whey prerađena hrana i da iritira izričito whey,a ne laktoza,mliječni šećer,većina novijih whey-eva je smanjene laktoze i cak ima lactose free tako da je glupo reći whey iritira..

Problem je plaćati hranu i dnevno pojesti 200 gr proteina ako zelis neke ciljeve,treba kao iz hrane unijeti 200 gr proteina ( ako racunas odrezak piletine ima cca 23 gr proteina,govedina 20,tuna 25 gr ) pa racunaj koliko su to troskovi,a whey ima po skali najvecu biolosku iskoristivost u ljudskom tijelu,najeftiniji izvor proteina i po mjerici nudi cca 20 gr proteina.

Sad jel lakse popiti 20gr proteina ili pojesti 5x piletina ili tako nesto.

Uglavnom ne promoviram whey,svatko zna svoje,ja cu biti jedan od tih koji roka preradenu hranu,samo je glupo cuti ljude koji su medijski informirani da je whey kemija kao i da je kreatin steroid ( cak se vodi kao obican suplement prehrani ).
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 09:40   #1133
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
krenio sam ovaj od utorka u teretanu, imam 88 kila i 185cm, otprilike je sve dobro raspoređeno, možda je guzica malo veća.. cilj mi je malo se izdefinirat, jer se iance ne bavim sportom pa sam sav "mlohav", a ne se napumpat ko neki body builder.. planiram ic 3 dana tjedno u teretanu, mozda i vise ako je potrebno, malo popravit prehranu.. sad mene zanima sta tocno da radim u tretani.. u utorak sam sa prijateljom radio bicepse i tricepse, eo danas tek osjetim da prolazi upala xD, u cetvrtak sam radio noge, prije svakog treninga za zagrijavanje trcanje na traci oko 1 km za zagrijavanje.. dali da idem tako svaki drugi dan drugi dio tijela, danas cu radit trbusne, i liđa ili sta ja znam.. dali da idem tako svaki dan drugi dio tijela ili da idem svaki dan sve dijelove? cito sam da je u roku pola sata nakon vjezbanja dobro unjet proteine u sebe, mada me nekak ne privlace ti proteinski napici.. i dali se piju ti proteinski napici samo ako zelim povecat masu ko bodi bilderi ili kada kao u mom slucaju zelim samo malo izdefinirat tijelo?
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 09:52   #1134
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Whey ili proteinski napitak se pije radi zadovoljenja unosa proteina za taj dan,radi brze apsorpcije post workout i jer je praktičan i jeftin te brz izvor proteina kao i sto pomaže kod oporavka i izgradnje mišića basically kao i proteini iz mesa itd.

Guglaj 5x5 program,compound vježbe kao deadlift,cucanj,benc,zgibovi,dipsevi itd.

Masne naslage su posljednja stanica kod muškaraca kao i donji dio stomaka ja mučim muku sa time već par mjeseci,uglavnom prehrana,kalorijski deficit i strpljenje....
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:09   #1135
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Teretana, utezi i sprave za vježbanje

zelio bi samo od vas tu par whey hatera cuti sto uzimate nakon treninga, tj. nakon teretane? Zivo me interesira.

@ivan77 - lidl je jos najbolji od svih trg. lanaca u hrv. i po cijeni i po kvaliteti ako znas sto kupujes.
Posni je odlican a puno jeftiniji, tuna u salamuri, pileca prsa baroni salama, graham integralna peciva, jaja.
Sve redom jeftinije a bolje. Gdje onda kupujes hranu, kada ti je jedan zdravi i korisni whey kemija?
Jer alternative nakon treninga nema. Nista ti se od hrane nece razgraditi dovoljnom brzinom nakon treninga, kao ni dekstroza.

Ako u tvom slucaju nije rijec o teretani i dizanju utega, to je druga stvar.


@brain - Ne kuzis ekipu koja roka whey. Zasto pises ista ako se ne razumijes u nista?
Meni se cini da pojedinci uopce neznaju sto je zapravo whey, od cega se sastoji i zasto se MORA uzimati
nakon teretane. Vi teretanom razbijate vlastite misicne stanice kojima nakon treninga obavezno treba
brzi protein. Ako pojedes kruti protein, prosla baba s kolacima, jer se razgraduje 6h.

Whey je brzo razgradivi protein kojeg uzimaju svi profesionalni sportasi, a oni sa svojim nutricionistima ocigledno
znaju manje nego vas par strucnjaka ovdje koji uzgajate samo 100% prirodno u vasem vrtu i samo to jedete.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 28.06.2014. u 10:32.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:14   #1136
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Znači...vjezbanje sto se tice skidanja kila mi ne treba

Evo ovdje dokaz

Ne biram hranu jedem sve i količinski puno...al nikak dobit bar jos malo na masi..i naravno moram ruke malo ojacat...
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:18   #1137
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Teretana, utezi i sprave za vježbanje

ako nemozes dobit na masi, jedi jos vise. Plus jace opterecenje. Ako opet neide, znaci da ti tijelo svejedno potrosi sve sto uneses, a rjesenje je - jos vise
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:20   #1138
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
ako nemozes dobit na masi, jedi jos vise. Plus jace opterecenje. Ako opet neide, znaci da ti tijelo svejedno potrosi sve sto uneses, a rjesenje je - jos vise
Isla sam i nutricionisti...i svi vele samo geni ...


Budem probala da...

Thanks
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:29   #1139
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Genetika utječe na metabolizam,tijelo u suficitu mora negdje pospremati visak,ne jedes dovoljno mnogi kad krenu računati kalorije vide da ni približno dovoljno ne jedu.

Možda zvuci bahat moj post ali namjera mi je pomoći.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:30   #1140
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
To sam i pretpostavio. Nemoj izbjegavat deserte, jedi svaka 2h (stavi si timer), jedi sve i ne biraj puno.

http://www.youtube.com/watch?v=S9dfU99VvuQ
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na