Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2010., 03:50   #751
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
ASUS WL-138G V2. Najnoviji ASUS driveri, W7 x64 svi updatei instalirani.

Uglavnom igram COD4 počmu lagovi, pebacim se ALT tab na desk, normalizira se stanje. Uglavnom kao da se WLAN ugasi ili baci u neki power mode. Podesio sam i Power profili i postavke kartice i opet isto.

Ima li kakvo rješenje?!?!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 09:00   #752
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
pojavljuje mi se problem:
windows explorer has stop working...

...jel postoji lijek za to ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 12:48   #753
aircanada
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 335
Imam problem, a ne znam di tocno da ga svrstam.
Naime, nakon 2x instalacije razlicitih win 7 x64, komp nece da se skroz iskljuci. Imam dual boot, i pod XP se iskljuci normalno, ista instalacija win 7 x 64 na drugom kompu i iskljuci se normalno, ali na mom kao da ide u sleep mode, ali nista osim reset tipke na kucistu ne pomaze. Ostane ona led lampica gorit, i mislim neki vent. Stavljeno je da kad se pritisne shut down, da se zbilja i ugasi, nije sleep ili nesto drugo.
Jel tko zna u cemu bi moga bit problem?
Hvala
__________________



aircanada je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 13:47   #754
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
a i meni se poceli pojavljivat problemi doro nije big deal al ono zna me smetati, kad ga stavim u sleep mode apsolutno pogasim "sve" procese tipa uttorent ili nesto slicno sto se vrti stlano i posaljem ga u sleep nakon toga on se meni digne autmatski se sam od sebe podigne, ali prije sam ga slao u sleep bez jebemti a sad se poceo buditi jer mozda do power menagmenta ako netko zna

@tintin
eventualno da probas s repair cd-om (ubacis w7 dvd i pokrenes ga u boot-u i stisnes repair) a sad koliko ce ti to pomoci nebih znao...ili mozda ako znas zbog koje datoteke ti se to javlja pa da ti neko uploada istu taku mozda bi to pomoglo
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 19:05   #755
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor aircanada Pregled postova
Imam problem, a ne znam di tocno da ga svrstam.
Naime, nakon 2x instalacije razlicitih win 7 x64, komp nece da se skroz iskljuci. Imam dual boot, i pod XP se iskljuci normalno, ista instalacija win 7 x 64 na drugom kompu i iskljuci se normalno, ali na mom kao da ide u sleep mode, ali nista osim reset tipke na kucistu ne pomaze. Ostane ona led lampica gorit, i mislim neki vent. Stavljeno je da kad se pritisne shut down, da se zbilja i ugasi, nije sleep ili nesto drugo.
Jel tko zna u cemu bi moga bit problem?
Hvala
Imao sam sličan problem s gašenjem Win7, naime windowsi bi se klikom na ShutDown samo resetirali bez ikakve prijave greške. Nije pomoglo apsolutno ništa, čak niti ponovna čista instalacija. Problem je riješen jednim dužim clear CMOS-om nakon čega je sve počelo funkcionirat normalno. To sam bio i ranije napravio, ali očito ne dovoljno dugo. Naknadno sam promijenio proc i ploču, nanovo instalirao w7 i ovakav se problem više nikada nije pojavljivao.
Dok sam imao taj problem s gašenjem, jedini način na koji bi se winsi uredno zgasili bio je da se prvo odlogiram pa shutdown sa login screena, probaj tako, to bi trebalo šljakat.

Danas sam međutim imao prvo rušenje, uslijed downloada (radio je samo RapidShare Manager) winsi su se smrznuli, slika na desktopu ostala, mouse smrznut, preostao samo hardreset. Nikakav bluescreen, nikakve greške u Event Viewer-u, čudno.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 13:44   #756
trijas
IP Torrents
Moj komp
 
trijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 21
molim za pomoć neznam iz kojeg razloga na računalu mi se promjenio font slova jako su podebljana i sad bi želio to vratit u prvobitno stanje
__________________
trijas je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 14:52   #757
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
win key + f1 (ukucaj "Change Windows fonts") odma prvi pa si procitaj kak mozes promjeniti
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 14:59   #758
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ima li netko Kaspersky AV (KAV ili KIS svejedno) na sedmici? Dali radi?
Znam da na betama nije radio, dali u full verziji radi?
Otkud ti to??
Na lapu još uvijek guram betu jer mi se ne da reinstalirat sve, ima previše toga gore, tj 7229 (prije toga 7100) i na oba je radio/radi kis 2009, sada kis 2010 bez po muke, a na kompu je full 7ica i radi kis 2010 isto bez ikakvih problema.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 17:46   #759
aircanada
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 335
KIS koristim valjda od xpa i nikad nisam imao problema sa njime...a instaliran je bio na svim windowsima i 32 i 64 bitnim.
__________________



aircanada je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 00:42   #760
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Jel ima tko problema sa "dizanjem" pale konekcije? Ja sam primjetio da kad konekcija na routeru padne, komp kaze No internet access i to je OK, to je jasno, ali Miranda i Skype se probaju spojit što bi trebalo inicirat novu konekciju na routeru (kao što je bilo na XP-u), ali ovjde se ništa ne događa, pa čak ni kad browser pokrenem. Moram ručno otići do cp-a routera, tamo me dočeka neka error poruka (tipa pppoe auth failed, niš posebno), kliknem na connect i uredno se spoji i ajmo dalje...)

Jedino što ovako mogu je stavit da router odžava vezu stalno, to će valjda biti OK, ali sam bio zadovoljan s ovim, radilo je sve ove godine Jel ima neko rješenje, neka opcija u sedmici?

Router je Linksys WRT54GL fw 4.30.13
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 01:42   #761
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Probaj isključiti Windows Firewall i Windows Defender, ručno unijeti IP adrese, isključiti IPv6 protokol, ubiti servise tipa ##Id_String... Ukoliko koristiš nešto od Adobea, pogledaj imaš li kakav Bonjour Service pa i njega ukloni (ako ne znaš kako, javi). Nešto od toga mora pomoći...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote