Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2009., 12:00   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Molim preporuku dobre trgovine

Poštovani forumaši,

Kupujem malo jači core i7 stroj (cca 13.000 Kn) i molim preporuke dobre trgovine koja bi najbolje obavila posao sastavljanja i testiranja: Da mogu biti miran da ću relativno brzo dobiti računalo koje je profesionalno sastavljeno sa vrhunskim komponentama.

U obzir NE dolaze HGspot, Vemil i naročito NE Hardveraj.

Prema raspoloživosti komponenata koje tražim najbolje mi odgovara Protis ali ne znam ništa o njima... Ima li tko šta za reći o Protisu?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 12:01   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Prema raspoloživosti komponenata koje tražim najbolje mi odgovara Protis ali ne znam ništa o njima... Ima li tko šta za reći o Protisu?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105651
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2009., 12:35   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a kontaktiraj clana Cele303 s konfom koju si zamislio i trazi da ti slozi ponudu. Barem on voli testirati te konfe koje prodaje ljudima (i postati ovdje rezultate svih bencheva ) pa si ziher da ce sve stvarno i biti provjereno i testirano. A i vjerovatno ces proci osjetno povoljnije nego u nekoj od ovih vecih trgovina.
A sto se tice pouzdanosti barem je hrpa nas ovdje trgovala s njime, nisam vidio nista osim pozitivnog komentara (osim mog jer mi je prodao x3 proc kojem se ne moze otkljucati 4. jezgra ali to su vec sitne provokacije )
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 12:46   #4
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Kak to funkcionira - ima on neki svoj shop ili ja kupim komponente i dofuram mu ih pa on naplati samo uslugu sastavljanja i testiranja?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 14:30   #5
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ti napšeš što želiš od hardwera i naravno za čega če ti služiti komp ili ti on preporuči šta bi bilo trenutno najbolje za lovu koju si namjenio za stroj on nabavi(sastavi i istestira) ti platiš i sve OK mislim da je tako(ima neku trgovinu)

Stvar dogovora.

Nisam trgovao ali sam se čuo sa čovjekom i čitao sam komentare i sve OK kao što je i već napisano sve pozitivno.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 14:46   #6
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Vidim da je on iz Rijeke... Ja sam iz Zagreba...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 16:03   #7
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Kupujes komp od 13000 kn... Pa mogo bi se zaletiti malo do rijeke... Vidit malo more... Hehe... Ma uvijek postoji posta i kurirske sluzbe... A mozda cele nekad odleti do zagreba,..
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 23:42   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Kak to funkcionira - ima on neki svoj shop ili ja kupim komponente i dofuram mu ih pa on naplati samo uslugu sastavljanja i testiranja?
ima neku trgovinu, uostalom kontaktiraj covjeka pa vidi sta i kako. Naravno, ne daj lovu 3 tjedna unaprijed za nist ko hardveraju, ne vjerujem da ce zajebat ali ako na greskama nist ne naucis za koji k si zivio
Bemti sad sam tek procitao onaj thread o tome....iako ne mogu reci da sam sokiran. Bilo je vec prije znakova da ne ide sve tako glatko tamo jedino sto su ovdje ljudi spremni dizati shopove u nebesa jer su im izasli u susret oko stvari vrijedne 20kn pa takvih 50 brzo ono jedno lose (ali zaista lose) iskustvo potisnu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 23:54   #9
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Malo tko ce ti u shopu sloziti komp kako spada. Ja da sam na tvom mjestu, kupio bi komponente recimo u ADM-u i platio pivu nekom forumasu da ti to sve lijepo slozi i namjesti.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 14:09   #10
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Molim preporuku dobre trgovine
Čini se da nema takve?
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2009., 14:18   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Čini se da nema takve?
Rekao bi da ih itekako ima, no mahom (i to sve cesce sve vise njih) bas ne zele raditi s fizickim osobama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 14:22   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Mislim da se prvo moraš sam sa sobom dogovoriti što ti je bitnije - da prođeš što jeftinije ili da imaš što bolju podršku i ostvarivanje jamstva od strane onog ko ju je prodao, to direkt ovisi o tome za što ti stroj treba i da da pročitao sam gore višlje kaj si napisao i ne s onim nisi rekao ništa jer takvih sličnih opisa smo se načitali ovdje nemali broj puta pa je poslje ispalo da nije to ono što je autor htio reć...

Uglavnom ako je 99% posao i 1% zahebancija onda ti je NEBITNO kolko to košta i da platiš DUPLO od onoga što bi te izašlo po najeftinijima iz nabave ako ćeš u slučaju kvara i reklamacije bit zbrinut odma jer ćeš sa 2-3 posla na tom kompu ZARADIT tu razliku a mirno ćeš spavat...

Ako je 99% zahebancija a 1% posao tj taj komp ti je samo da nemoraš čamit u firmi nego možeš doma odnjet posao i radit prek praznika ili vikenda onda si kupi po dućanima di ti je najpovoljnija pojedina stvar (ko većina nas) i ako se već ne usudiš sam sastavljat to (makar neznam što bi mogao uprskat) pozovi nekog od mahera s foruma da ti to dođe složit doma...
Nabaviš pol gajbe pive i velike čevape i pustiš ga da se poslej slaganja malo izživi sa benchevima na tvom stroju i kandidati buju čekali u redu da se poigraju s tvojim komponentama - ipak nema svak za Nehalema i Rampage II ploču al bi se itekako volio malo poigrat s njima...

Ako oćeš kompromis ovog dvoje krajnjosti - pogledaj si po nabavi u kojoj firmi je najveći broj komponenti koje tražiš relativno povoljan vs toga da imaju adekvatan servis i odi tamo kupit kaj ti treba i da ti se složi, ako nečeg baš nema kupi to drugdje i tamo donesi da se ugradi skup sa osalim što tamo kupiš i istestira...

A neke uber garantne stvari tipa 24/7 servis i sl zaboravi s tim iznosima o kojima pričamo i kao što reče Iggy - kao fizička osoba teško tako nešt možeš i dobit a da ne govorimo o isplativosti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 23:58   #13
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
frend je naručivao konfu iz adm.hr pa ga je isto zanimalo

citat iz mail-a

Citiraj:
Sastavljanje konfiguracije je besplatno.
Sklopit cemo racunalo te izvrsiti osnovna testiranja.
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 00:15   #14
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
OMFG.cijelu nauku si napravio si o kupovanju tog famozno stroja,23 topica i 200 postova o svim detaljima tvoje kupnje,traženja,prevare hardveraja bla bla bla
De uzmi pare,odi u Ve-mil.Links ili neku još trgovinu što imate u ZG,naruči,nek ti sastave i GOTOVO.
Još jednom OMFG.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 00:19   #15
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Preporuka za ADM, decki stvarno oke sloze konfu, ja sam tamo uzimao svoju i rekoh posto nisam imao vremena da slazem doma neka ju oni sloze.

Naravno kad je stiglo sve sam fino pregledao, kablovi uredno slozeni, ventovi postavljeni kako sam rekao.

Jos me decki pitali s kojim OS-om da testiraju konfu. Takodjer i cijene su im oke.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 00:41   #16
danny-xt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 57
Definitivno svima ( a pogotovo iz Rijeke) preporučam Cele-ta! Dvije kupnje sam obavio preko njega i prezadovoljan sam a da ne spominjem da mi je dosao doma instalirati dio koji sam kupio i istestirao ga pred mojim očima!
Za svaku pohvalu!

p.s. svaki put nakon što smo uredno zakljucili kupovinu napili bi se, tako ako imate slabiju jetru pripazite se malo
danny-xt je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 00:58   #17
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
OMFG.cijelu nauku si napravio si o kupovanju tog famozno stroja,23 topica i 200 postova o svim detaljima tvoje kupnje,traženja,prevare hardveraja bla bla bla
De uzmi pare,odi u Ve-mil.Links ili neku još trgovinu što imate u ZG,naruči,nek ti sastave i GOTOVO.
Još jednom OMFG.
Da, u pravu si... Ali ako malo bolje pogledas, ova tema je bila prva otvorena. Temu o hardveraju sam otvorio samo da upozorim ljude na trgovinu. A onda su tamo svi poceli offtopicarit o konfi i rekli nek otvorim temu o tome. E pa evo, ispricavam se svima, da sam znao kak ce ispast, ne bi niti jednu otvorio (osim one o hardveraju jer fakat sam bio bijesan kad sam to prozivljavao). Kao sto mozete i vidjet, uoci te nesretne kupovine u hardveraju nisam uopce pitao nikakve savjete trazio ovdje na forumu i nikakve teme nisam otvarao. Jos jednom se ispricavam svima, uopce nisam zeljan paznje, dapace, radije bi da nisam uopce se spominjao ni ja ni moja konfa. Pa eto, molim modove da obrisu ovu temu...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 01:24   #18
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
ma daj nemoj komplicirati ak vec imas 13 000kn onda bih tada na tvom mjestu najmanje razmisljao o tome gdje je jeftinije tj. prije bi me zanimalo gdje cu prije nabaviti u konfu odi u bilo koji neku jacu trgovinu Links, HGSPOT ve-mil nek ti sastave ak nemas muda ih sam sastaviti i bok, a ne se zajebavati kroz mjesec dana di, kud, sta...

vec ce ti se zato vrijeme promjeniti tri generacije proca, RAM, i graficke i onda ces otvoriti novu temu konfiguracija novog racunala i opet potraga za trgovinom i tak ces se vrtijeti u zacarani krug
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 09:42   #19
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
Preporuka za ADM, decki stvarno oke sloze konfu, ja sam tamo uzimao svoju i rekoh posto nisam imao vremena da slazem doma neka ju oni sloze.

Naravno kad je stiglo sve sam fino pregledao, kablovi uredno slozeni, ventovi postavljeni kako sam rekao.
i kod mene pozitivno iskustvo s ADM-om.

kupovao samo "kantu", napravio upit za dijelove, nisu imali samo kućišta, pa ajd uzeo neko drugo malo skuplje, koje mi i nije bilo toliko po volji ko ono kojeg sam izabrao...da bi me čovjek drugo jutro kontaktirao mailom da su dobili to kućište koje sam tražio...mogao je komotno ostaviti staro (skuplje) kućište, al nije...+ za ADM.

složili su mi i konfu tamo, i to prilično uredno...kablove maksimalno praktično izmanevrirali po kućištu. ni ja ne bi bolje...

garanciju mi dali na zasebne dijelove kakom sam htio, zajedno sa svim kutijama..

ugl. čine mi se jako korektni. kupovao više puta diskove i napajanje tamo i svaki put prošlo ok.
Rev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na