Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2007., 21:19   #1
sviby
Premium
 
sviby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Antimaterija
Postovi: 128
Dva kompa na Kasdu?

Stari komp je spojen na usb Kasdi (riknula mrežna).Kupujemo novi komp klincu.Kako ga najjednostavnije spojiti da ima vezu na dsl.WLAN nije opcija,kao ni odspajanje starog (posao).Znači žica-kako?Ima li ograničenje u dužini žice (oko 25 m)?

sviby je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 23:02   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kako si već zaključio preostaje ti žica. Mreža može biti do 100 M dužine. Na tom starom računalu promjeni mrežnu, cca 50Kn. Za spajanje više računala i istovremeni pristup Internetu imaš više opcija:
1. Prijateljica Kasda ostaje takva i kakva je. Oba računala spojena na Lan1 i Lan2 ali samo jedno ima vezu na Internet pokrečući PPPoE Dial-Up.
2. Kasdu treba prebaciti u router mode rada i podesiti. U ovom slučaju sva računala mogu istovremeno na Internet.
3. Kupovina polovnog / novog routera sa adsl modemom. Njega se podesi i također sva računala istovremeno mogu na Internet.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2007., 23:27   #3
sviby
Premium
 
sviby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Antimaterija
Postovi: 128
Re:

Probali smo uglaviti mrežnu karticu,nekaj su se i matična i memorija zblesirale.Rekao bih feler matičnoj.Sad radi preko usb-a.Može li tako ostati i da se priključi još jedan komp preko mrežne?

sviby je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 23:53   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Može i tako. Ostaje ona napomena da samo na jednom računalu možeš na internet u isto vrijeme.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 00:45   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ako je kasda u router modu onda moze ici i sa oba
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 10:33   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ako je kasda u router modu onda moze ici i sa oba
Za kompove spojene preko mreže da, ali ovdje je slučaj USB + Lan.
Ako je netko takvu kombinaciju probao pa neka kaže.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 13:28   #7
Willy@206
Car Audio Fanatic
Moj komp
 
Willy@206's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka - Zagreb
Postovi: 179
Meni je kasda radila preko usb-a i 2 ethernet porta ali nestabilno, pucala je veza svaki drugi dan. Doduse razlog nestabilnosti nije bio to sta su bila spojena 3 kompa nego sta je kasda radila u router mode-u, a nisam flashao firmware nego je ostao onaj t-comom. "Prica se" da stavaljnjem novog firmware-a bi se rijesio problem nestabilnosti ali nisam isprobao.
Willy@206 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 15:10   #8
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
ja sam imo dva compa na kasdi..al u rooting modu kasda radi nestabilno za polizdit...puko sam na zvce... jednostavno je znala zablokat...da nerdi net...onda sam ljepo uzeo cekic rastuko je u 10000 komada i kupio zyxela i sretan sam sad ko malo dite...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 15:25   #9
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
meni je Kasda radila najnormalnije sa 2 kompa prištekana u route modeu...
al to moze bit i do toga da nisam koristio nikakve "napredne" funkcije Kasde
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 17:27   #10
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Mene isto kasda ubija u pojam! Imam dva kompa USB+LAn i veza puca svaki dan! Pa me zanima dal bi jednostavno mogao zamijeniti kasdu nekim boljim routerom i odmah mi preporučite neki! Hvala!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2007., 18:22   #11
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
preporuka: D-Link ili Linksys
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 21:00   #12
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Hoće li ovo poslužiti za spojiti dva kompa, UTP kablom, i da radi u router modu bez ovakvih pucanja veze kao kod kasde ili mi preporućite nešto bolje za slične novce! http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.909.014
  Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 21:28   #13
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Nece ti tu pomoci nikakav drugi router, vec promjena paketa u paket sa statičkom ip adresom. Drugi router ce ti samo rijesiti problem reconecta nakon pucanja veze (sto kasda brljavi)...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 21:46   #14
sviby
Premium
 
sviby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Antimaterija
Postovi: 128
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
preporuka: D-Link ili Linksys
Hoče li sa tim routerima proči spajanje usb i žica?Koliko su "teški" u dučanu?

sviby je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 22:35   #15
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
Hoće li ovo poslužiti za spojiti dva kompa, UTP kablom, i da radi u router modu bez ovakvih pucanja veze kao kod kasde ili mi preporućite nešto bolje za slične novce! http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.909.014
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Nece ti tu pomoci nikakav drugi router, vec promjena paketa u paket sa statičkom ip adresom. Drugi router ce ti samo rijesiti problem reconecta nakon pucanja veze (sto kasda brljavi)...
vidiš, nisam se sjetio da bi na to mogao E4300 mislit

veza ti MORA puknut najkasnije nakon 24h jer onda dobivas novi IP od operatera... naravno, mi ovdje pricamo o pucanjima veze nakon manje od 24h i zato ljudi kupuju nove routere ili zbog problema sa reconnectanjem kako je napomenuo Paxton

Citiraj:
Autor sviby Pregled postova
Hoče li sa tim routerima proči spajanje usb i žica?Koliko su "teški" u dučanu?

ako uspijes nac model koji ima USB utor za računalo, nisam 100% siguran, al mislim da ga nećeš naći
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 22:55   #16
sviby
Premium
 
sviby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Antimaterija
Postovi: 128
Znači ostaje mi ugnjaviti "slavnu" Kasdu i nabaviti kutiju apaurina.Več se veselim,koliko sam lijekova popio za ptsp...

sviby je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 00:47   #17
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
probaj nabaviti neki polovni combo router koji je T-Com imao prije u ponudi, mislim da je bio onaj ZyXEL i Siemens ako se ne varam... malo prošvrljaj po forumu pa ces brzo nac koji su bili točno modeli, ja neznam točno...

al moguce je i da ce Kasda radit sasvim u redu...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 01:35   #18
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kako postavit Kasdu u router mod, tako da mi se spaja na net automatski, odnosno da je uvijek na netu...
spojena je na mrežnu, a i trebao bih spojit jedan lap na nju... da li će lap povuć konekciju na net preko nje.. ako ju i ne stavim u router mod..

tnx unaprijed
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 08:01   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kako postavit Kasdu u router mod, tako da mi se spaja na net automatski, odnosno da je uvijek na netu...
spojena je na mrežnu, a i trebao bih spojit jedan lap na nju... da li će lap povuć konekciju na net preko nje.. ako ju i ne stavim u router mod..
1. SVE O ADSL-u, Connection type: Allways On
2. Ne, napravi PPPoE Dial-Up kao na računalu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 12:52   #20
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sinoć probavao, spoji se na net, skype, icq rade, ali web pretraživači ne kuže da sam na netu??
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 13:10   #21
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
probaj unesti DNS servere u properties od LAN konenkcije, pa TCP/IP properties
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 15:13   #22
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
Hoće li ovo poslužiti za spojiti dva kompa, UTP kablom, i da radi u router modu bez ovakvih pucanja veze kao kod kasde ili mi preporućite nešto bolje za slične novce!
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.909.014
Mislim uzet ovaj ruter pa me zanima dal će mi poslužiti u gore navedenom zahtjevu i da mi veza ne puca svakih dva sata ko na kasdi?
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.909.019
  Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 16:10   #23
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor sviby Pregled postova
Znači ostaje mi ugnjaviti "slavnu" Kasdu i nabaviti kutiju apaurina.Več se veselim,koliko sam lijekova popio za ptsp...


samo da nesto razjasnimo stare kasde (koje odostraga nemaju zeleno i rozo oznacene portove) rade puno bolje od novih...

imao sam 3 nove i jednu staru...

stara u route modu radi po 5 6 dana bez ikakvog restarta...

nova je svakodnevno se trebala rucno restartati..
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 20:49   #24
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
Mislim uzet ovaj ruter pa me zanima dal će mi poslužiti u gore navedenom zahtjevu i da mi veza ne puca svakih dva sata ko na kasdi?
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.909.019
hoce*

* nemoj ovo shvatiti kao 100%-tnu garanciju, ali velika vjerojatnost je da ce raditi bez ikakvih pucanja i inih problema
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 13:12   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@E4300
Ovo sigurno hoće, i T-Com ga od nedavno ima u ponudi. Obrati pažnju prilikom kupovine da je Annex B verzije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na