Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2007., 23:00   #1
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
logitech z5500 i pioneer dv-696 review

nakon dugo godina skupljanja, maženja i paženja toliko voljenih hifi komponenata, uvidio sam da to ne vodi nigdje osim eventualno ka novom zahtjevu za kreditnom karticom. dosta je bilo ezoteričnih kabela, noćnih samogradnji, dnevnog posla i ogromnih podočnjaka.

naravno nije tako dramatično, ali ovako zvuči kao da je

nakon početne tuge gledanja praznog prostota na a/v polici, pomnije razmišljanje je rezultiralo kombinacijom logitecha z5500 i pioneera dv-696.

pošto sam po prirodi lijen ko crna zemlja, za ovaj review neću postati ni jednu sliku (da, dobro ste pročitali - niti jednu), pošto je net pun slika što live, što logitecovih, što rastavljenih zvučnika, a više možete pronaći ovdje

kutijetina

teška like hell (preko 30kg ako se ne varam), makar ove priče po recenzijama da se nemre podić od poda ne stoje pošto sam ih ja sa nešto muke solo utrpao u paktreger i isto tako ih ufurao doma, te kako se stvar naknadno razvijala - i upogonio.

znači nutra se dobiju manuali (jedan gro i jedan mini... gro je neki kvik setup koji nisam previše gledao, mini je kompletan manual na par jezika), media center, daljinac sa 2 baterije, 4 satelita, centar, sub, kabel za napajanje, kabel 3 x 3.5mm banane, 3 x 4.5m smećarskog aluminijskog kabela za centar/prednje i 2 x 7.5m istog takvog sa surround. ne moram napominjati da je aluminij kao vodič za bilo kakav audio signal totalni dreq.

sateliti

ugodne težine i vanjštine, ali sa druge strane odvratnih clip hvataljki za prihvat kabela (mogli su staviti screw-type na sve konekcije, pa makar to diglo cijenu za 200-300kn... ziher bi bilo ekipe koja bi pokupovala sistem samo na temelju toga). driveri korišteni u satelitima i centru su tangband w3-871s, vjerovatno modificirani za potrebe logitecha, a sam driver košta vani oko 15-20$ (op. a. zamjenski driver za bose acoustimass koštaju oko 8-10$, a kompletan bose 5.1 sistem košta kao 3-4 seta logitecha). naravno sateliti mogu na zid ili na stol, ovisno o željama.

sub

đubre preko 20kg ima, sadrži u sebi ampove, 10" (25cm) bas (ne znam koji driver, ali vizualno vjerujem da je isto tangband) i huuuge bassreflex port koji već izvlačenjem iz kutije vuče na boomy bas. pojačala napaja toroidni trafo (gledajući naokolo to je vjerovatno oko 300va) potpomognut sa 2 x 10000uf kondićima, a sama pojačala su neka chip-based tdaxxxx. napomena jedna usputna: starije verzije sistema su imale bojom označene rca konektore za sve spajanje svih zvučnika, ali je logitech (dobro) uvidio da je ljudima lakše kupiti 200m gole žice pa spojiti rear satelite kod susjeda, nego lemiti taj isti kabel na rca konektore. sad se tu nalaze iste one odvratne hvataljke kao i na satelitima.

media center (ili kako se već zove, ja bum ga taq zvao)

odličnog dizajna, ugodne težine, prorezane "stražnjice" za ventilaciju i super-super potenciometra koji je jako jako dobar na dodir, pošto ima neki soft-klik-klik feeling pri okretanju... zapravo taj potenciometar je jedina audiofilska točka ovog sistema.

s prednje strane se nalaze 5 gumbića koji su po meni totalno nebitni pošto se sve to (a i više) nalazi na daljincu, a media center je izrazito touch-unfriendly pošto se na njemu jako vide otisci masnih prstiju uzrokovani prekomjerenom konzumacijom špeka, ćevapa i odojaka... znači pravi žderonja koristi only daljinac. daljinac bi svejedno preporučio češće koristiti pošto eventualni budući popravak ovih "beskonačnih" potenciometara nikada nije bio jeftin (kao ni sami potenciometri takve vrste).

stražnjica donosi jedan digitalni rca ulaz, jedan digitalni optički ulaz i 3 x 3.5mm banana ulaze za slučajeve kada želimo iskoristiti vanjski dekoder nekog uređaja i mali switch koji mijenja rada banana-ulaza iz 5.1 u 3 x stereo ulaze (znači možete spojiti stereo ulaz telke i 2 ipoda u sli).

daljinac

malen, lagan i jadan.

svejedno on je teh remote pošto se sve može preko njega obaviti, a to bi bilo:

power - power
mute - mute
volume - volumen
optical - odabir optičkog digitalnogulaza
coax - odabir rca digitalnog ulaza
test - 2 sekunde pink noisea na svim izlazima (uglavnom da se provjeri da li je dobro sve spojeno)
direct - odabir direct 3.5mm ulaza (višestrukim stiskanjem se bira jedan od 3 stereo ulaza ili 5.1, ovisno kako je postavljeno na media centeru)
sub, center i surround - podešavanje razine glasnoće navedenih izlaza (ovo je global setting, što znači da je uvijek tako na svim ulazima i efektima)
effect - podešavanje efekta (stereo x2, dolby prologic2 movie i dolby prologic2 music... ovisno o trenutno aktivnom ulazu i/ili dekoderu)
settings - pod-podešavanje efekta (surround delay, panorama, wide center, night mode... ovisno o trenutno aktivnom ulazu i/ili dekoderu)

setup

kod mene je idealno sjelo: cenar ispod telke u razini stakla ekrana, tilt prema gore (prema faci slušaoca), prednji na zidu malo iznad razine ušiju pošto imaju fixni tilt prema dolje tako da isto gledaju u mene, stražnje sam prišarafio na zid (koji mi je odmah iza glave) u polažaju koji je namijenjen stavljanju na stol, tako da mi driveri gledaju drito u glavu. sub je na podu pokraj telke i tamo mu je baš dobro.

pokuda logitechu: svi sateliti se vrte u istom smjeru (što je neophodno da bi se prebacili iz stol-moda u zid-mod, tako da je bolje ne pogriješiti prilikom postavljanja jer su, ajmo reć, fixni. bad logitech + jedan negativni rep-point za njih!

sve skupa sam ušarafljivao i spajao jedno 3 sata na zid sa vaservagom i pevecovom bušilicom (tiple su bile osmice ak nekog zanima, makar može i desetka), tako da je cijeli setup u centimetar točan... naravno da nije u milimetar pošto nitko nije savršen.

spajanje mbo sa 1 cinchem (hama vulgaris), dvda sa optičkim (2m bandridge) i telkom (3.5mm na cinch hama vulgaris), pa je krenulo...

stereo

visoki sasvim ugodni, grizu na agresivnijim snimkama (metallica s&m), fini sa sporijom muzikom (ray charles, norah jones, diana krall). srednji korektno odsvirani, vokali nisu toliko topli i fluidni kao sa prijašnjim sistemom, ali za ove pare sasvim korektno (mike oldfield i ova prijenavedena ekipa). bas ukratko - boomy, makar se toga lako riješiti sa pametnim smještajem i spuštanjem razine glasnoće suba... nakon toga izrazito ugodan, sa odličnim kickom, a opet mekan i topao - ukratko, da se ukrotiti i onda zvuči stvarno korektno.

generalno zvuk nije toliko loš koliko sam očekivao od ovako integriranog sistema za ovako integriranu cifru... popušio sam dimenziju u visinu koje ipak ima obično više ispod nego iznad prednjih satelita, ali ne u mjeri pravog hifi sistema. dubinu se eventualno može nazirati u manjim ansamblima rocka, jazza i sl. gdje je pjevač ipak ispred ostatka benda... no to je to od dubine. širina dosta ovisi o snimci... puno ćešće je limitirana samom širinom postavljenih satelita, a opet nekad znaju stvariti takav 3d efekt da mislim kako su uključeni surroundi (moć preciznog postavljanja i poštivanja trukuta između satelita i slušatelja tu ima veliki utjecaj koliko mi se čini).

pretvaranje stereo ulaza (izlaz drito iz telke) u prologic2 materijal odrađen sasvim uredno (teh eraser, neki dan bio na telki... glup da boli želudac). naravno ne zvuči kao punokrvni surround, ali je efekt definitivno postignut i za ovu našu analogniju sa sljemena je oke.

stereo muzika u surround... ništa, ne slušam tako

napomena: sistem automatski prepoznaje koji ulaz mu se baci, pa se prema tome sam prilagođava (stereo, dolby, dts, dts 96/24). meni generalno idealne postavke sistema su: sub 2.5 (max. 3, ovisno o potrebama), center 4, surround 3.

surround

pošto sam ja totalni anti-surround, meni sve zvuči odlično (dobro quadro i ms industrial su šuge). centar odlično prenosi dijalog i prati događaje na ekranu, surroundi daju totalno dobar efekt, woofer bez greške tjera strah u gaće (slušaoca i susjeda).

prvo kaj sam gledao sa ženom je bio neki horror oko 11 navečer pa do pol 1 i doslovno smo se izbezumili od straha... naravno girckalice i pivo je obavezan accessories za takav pothvat, a poslije se pale sva svjetla u kuću poradi odlaska na wc (naravno to je bolja polovica napravila, ja sam glumio kul na trosjedu, makar me bilo strah pomaknut se uopće).

idući dan mission nemoguća 3 - super, super, super... syss je sretan. explozije, meci, sve leti oko moje glave i luduje nemogućim glasnoćama.

kad smo kod glasnoća... sistem ima specifičnost da ima volume skalu do kraja, a ako se i dalje frlji onda ide boost od 1 do 11. sve skupa nisam slušao digitalne ulaze preko jedno 3/4 volume, pošto se tu već radi o stvarno velikim glasnoćama (recimo susjed ima kuću preko puta moje, a čuo je ovaj horror kako smo gledali dok su obje kuće bile totalno zatvorene).

još jedna waaaaay kul stvar je da digitalni izlaz na ovoj hartavoj mbo radi neovisno o analognim izlazima, tako da glasnoću uvijek spojenih slušalica (odlične pioneerke za 200kn) kontroliram preko hotkey-eva tastature, a sistem i dalje rastura neovisno o njima.

prednosti

- prihvatljiv zvuk velikoj većini populacije
- obilje glasnoće i basa
- vizualno jako atraktivni (sa ili bez mrežice), a opet tlocrtom maleni i nenametljivi
- media center izrazito visokog waf

mane

- stvarno nemam zamjerki uzevši u obzir potrošenu krznariju
- oke ima... debilno okretanje satelita u jednu stranu
- boomy sub (kojem na sreću ima lijeka)

Zadnje izmijenjeno od: syss. 25.01.2007. u 22:35.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2007., 23:12   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
upgrade

vrlo vjerovatno bum zamijenio kabele na frontovima i centru za par krutih žica iz utp kabela (bogati što je popularan taj upt kod nas), pa malo u pletenicu i fiju. naponski kabel zamijeniti 2 x 1.5mm2 krutim za kućne instalacije (od viška glava ne boli) i diy platforma za sub na šiljcima.

zaključak

kao teški ljubitelj stereo zvuka mogu reći da sam prilično zadovoljan sa sistemom, naravno da nije ni blizu realnosti reprodukcije bivšeg sistema, ali da je za ove pare best buy - je.

pioneer dv-696

recenzija dostupna na upit

ukratko najbolji player koji sam posjedovao (ovo mi je 5. ako se ne varam) - brz u radu, guta sve moguće (divx ultra certifikat sa cd/dvd, sacd, dvd-a, pržene dl dvd... sve, sve), slika definitivno bolja od bivšeg philipsa (doduše samo testirano preko rgb scarta), postojanje hdmi-ja... i sve to za ravno kilu kuna. totalno zadovoljstvo sa ovim playerom je postignuto!

p.s. hrvacka rula i teško je bilo pisat ovaj review paralelno s tekmom
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2007., 01:50   #3
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja baš sutra bacam test Z-2300 vs Z-5500, vidim da su z-5500 popularni u zadnje vrijeme

Inače lijepo napisano
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 02:46   #4
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
hahahaha...nemres bilivit!
eto, dragi gospodine(hm, a mozda si i mladi od mene, tko zna...) SYSS i ja posjedujem isti takav komplet, z5500 + pioneer dvd 696.

moram napomenuti da sistem za te pare zvuci pre-dobro. nisam zadovoljan malo stereo izvedbom pa sad trazim neke jeftinije zvucnike za prednja 2 kanala, samo da povecam opseg membrane da mi se zvuk ne mulja kad treba odvrnuti malo jace..., ali inace sam pre-zadovoljan.

zeznuo sam se kupnjom Quadro dvd plajera, toliko hvaljenog modela 933...toliko sam bio izbezumljen cinjenicom da je to radilo shrotno...da sam krivio z5500...toliko para a JAKO MALO muzike. no hvala Bogu, smirio sam se i isao experimentirati. isprobao sam z5500 na audigy2z i zvucalo je kao da se sistem preporodio. uzeo sam burazov dvd player i isprobao kako radi...zvuk preporoden. i tako opet na quadro 933...koma. prodao sam taj player, nikad vise ispod 1000kn. makar je citao sve, ali zvuk...analogno smece...digitalno nesto bolje...ali ipak smece koje su ljudi pohvalili a ne vrijedi pisljivog boba.

malo sam trazio po netu i nasao da je pioneer dvd 585 bio the best, koju godinu prije, te da je 696 nasljednik. upikao 696, spojio ga i sistem radi savrseno...za te novce...ma bolest! spojen mi je preko dig. koaksijalnog izlaza. zapravo cujem razdvajanje kanala, bass mi drma kucu, stereo je ugodan, mp3-ice zvuce bolje nego na audigy-u...itd...srecom da zvucnike ovdje nije nitko htio i da ih nisam prodao. takoder mi je tv spojen na njega kao i PS2. radi odlicno. takoder dajem mali minus bassu, boomy je, ali nikad ga ne pojacavam te kad je pre-jak smanjim ga i sve je ok, kao i kod tebe. dakle, uopce nezamjetno.

trenutno trazim neke jeftine floorstandere(kao pioneer 240, sony 405 ili jamo s 406) kao prednje...razmisljam o nekom boljem kablu za prednje i centar...kao i o nekom malo vecem srednjom zvucniku. to sve bi me kostalo oko 1200kn. dakle, suma bi bila oko 4800kn za sistem kojemu nista ne fali te se moze mjeriti sa sistemima koji kostaju dosta vise. uostalom, samo subwoofer vrijedi 2000kn...kolicina basa koju moze dati je stvarno impresivna. srecom da zivim u kuci na kraju ulice, nemam susjeda bar 100m blizu.
hehehe...party time!: cheers2

pozdrav!
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 08:20   #5
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
lijepo napisano, a poogotovo mi je drago što je to napisao netko, tko ipak ima malo više iskustva oko muzike
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 09:27   #6
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Naravno, syss je stari lisac
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 09:39   #7
amd freak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 543
Svaka čast i zvučnicima.....ali ja sam se svojih več zasitio....za doma su best buy.....
amd freak je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 09:42   #8
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Samo syss, valja ti sad kupit bar kakvu live-icu, nebus valjda vozio Z-5500 na integrirki?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 10:49   #9
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Samo syss, valja ti sad kupit bar kakvu live-icu, nebus valjda vozio Z-5500 na integrirki?
Kako ne?? Spojiš ih digitalno i deri...

Inače syss svaka čast, jako lijepo napisano!
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 10:55   #10
Dretar
Premium
 
Dretar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
sviđa mi se reviev stoga evo jedan klik na reputaciju
Dretar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2007., 12:44   #11
BASSFREEK
Banned
Moj komp
 
BASSFREEK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 98
syss ti logi su fantastični pc zvučnici super su meni ima ih moji frend bolje rastura nego moji hifi zvučnici.
BASSFREEK je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 12:49   #12
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor BASSFREEK Pregled postova
syss ti logi su fantastični pc zvučnici super su meni ima ih moji frend bolje rastura nego moji hifi zvučnici.
O čem ti pričaš?? Svaka ti je na forumu koliko možeš odrvnut zvučnike....pa nije hi-fi za odvrtanje...glavno da se rastura sve...odi u disko čovječe...: suicide
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 13:09   #13
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
O čem ti pričaš?? Svaka ti je na forumu koliko možeš odrvnut zvučnike....pa nije hi-fi za odvrtanje...glavno da se rastura sve...odi u disko čovječe...: suicide
: lol2 : pogotovo tko ima osjetljivije usi...
Hifa je da se slusa na umjerenim glasnocama, a za to je dovoljno i 30W, naravno i to ovisi o velicini sobe.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 13:27   #14
BASSFREEK
Banned
Moj komp
 
BASSFREEK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 98
hifi zvučnici imaju manje naporan zvuk od pc zvučnika.
BASSFREEK je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 15:08   #15
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Dobar review, rep up.
Ajd nek netko tko se razumije nabaci tutorial kako složiti kablove, zamotati, koji valjaju, skuplji/jeftiniji/najisplativiji itd...
I mene interesira kako složiti neke kvalitetnije kablove za z-5500 ako će to doista pomoći kvaliteti zvuka.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 16:20   #16
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nakon dugo godina skupljanja, maženja i paženja toliko voljenih hifi komponenata, uvidio sam da to ne vodi nigdje osim eventualno ka novom zahtjevu za kreditnom karticom. dosta je bilo ezoteričnih kabela, noćnih samogradnji, dnevnog posla i ogromnih podočnjaka.
Citiraj:
vrlo vjerovatno bum zamijenio kabele na frontovima i centru za par krutih žica iz utp kabela (bogati što je popularan taj upt kod nas), pa malo u pletenicu i fiju. naponski kabel zamijeniti 2 x 1.5mm2 krutim za kućne instalacije (od viška glava ne boli) i diy platforma za sub na šiljcima.
jednom audiofil uvijek audiofil : roller :

svaka čast na recenziji : cheers2
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 16:25   #17
joga bonito
Premium
Moj komp
 
joga bonito's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Vukovar
Postovi: 436
Meni Z-5500 predobro izgledaju skroz mocno izgledaju a bass vjerujem da drmka crijepove na krovu!!!

Samo je nedostatak sto je cijena visoka da je bar 2.000kn onda bi to bilo vec puno bolje!!

Nisam ih nikad cuo uzivo ali bi jako volio da cujem sta mogu ponudit ti zvucnici za tu cijenu vjerujem da bi se usro u gace hehe: roller : : cheers2
joga bonito je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 19:50   #18
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
hahahaha...nemres bilivit!
eto, dragi gospodine(hm, a mozda si i mladi od mene, tko zna...) SYSS i ja posjedujem isti takav komplet, z5500 + pioneer dvd 696.

zeznuo sam se kupnjom Quadro dvd plajera, toliko hvaljenog modela 933...toliko sam bio izbezumljen cinjenicom da je to radilo shrotno...da sam krivio z5500...toliko para a JAKO MALO muzike. no hvala Bogu, smirio sam se i isao experimentirati. isprobao sam z5500 na audigy2z i zvucalo je kao da se sistem preporodio. uzeo sam burazov dvd player i isprobao kako radi...zvuk preporoden. i tako opet na quadro 933...koma. prodao sam taj player, nikad vise ispod 1000kn. makar je citao sve, ali zvuk...analogno smece...digitalno nesto bolje...ali ipak smece koje su ljudi pohvalili a ne vrijedi pisljivog boba.

malo sam trazio po netu i nasao da je pioneer dvd 585 bio the best, koju godinu prije, te da je 696 nasljednik. upikao 696, spojio ga i sistem radi savrseno...za te novce...ma bolest!

pozdrav!
Zanima me da li osjetis razliku u kvaliteti zvuka preko dig koax kabla izmedu quadro 933 i 696pioneer? BTW gdje si kupio pioneer i koliko para?
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2007., 22:26   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@srv... ma komp mi je debelo sekundarni izvor zvuka, tako da se ne opterećujem previše s tim.

@mikeyy... neam pojma hoće li unaprijediti kvalitetu zvuka, treba prvo malo sjesti u uho out-of-the-box, pa onda vidjeti da li ima kakvog napretka.

@crni... nisam slušao ni gledao quadro model, pa ne znam... 1050kn u vemilu.

@bass... da, naporni su ovi pc zvučnici, pogotovo kad vidiš da od istih drivera ljudi rade prave i ne-naporne kutije kao recimo:

http://www.vikash.info/audio/W3-871S/
http://www.plastichead.net/audiowork...nd/w3s-871.htm
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 00:36   #20
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
Zanima me da li osjetis razliku u kvaliteti zvuka preko dig koax kabla izmedu quadro 933 i 696pioneer? BTW gdje si kupio pioneer i koliko para?
osjetis...nisam bas neki audiofil, al probat cu...

quadro: jako zamuljan zvuk, tmuran, nedefinirani visoki tonovi, srednjih kao da ni nema, bass nije toliko izrazen. zvuci kao da si kupio mini hi-fi za 1000kn pa se preseravas rulji kak to more "jako" zvucati, jer na liniji pise 5000W (PMPO!!!). mp3-e zelis ni cuti na ovome.
kaj se tice filmova, isprobao sam na FF7:Advent Children i na Auti. ne osjetis neko razdvajanje signala, dakle nema bas surround-a osim kad je efekt dovoljno jak, primjer pucanj iza tebe dok svi ostali zvucnici nemaju nista za reproducirati, onda cujes, kad ima zvuka na ostalim cujes pucanj ali ne bas definiran. uzmi u obzir da je to cisti dts ili dolby digital pusten iz quadra prema zvucnicima koji to odkodiraju. dakle, quadro nema veze sa signalom, samo ga daje na izlaz.

pioneer: cujes visoke zapravo, srednji su definiraniji(tj. nemas muljanja kad se cuje vise glasova), stereo slika je daleko poboljsana. mp3-ice zvuce kao na audigy2zs-u! bass...eh, tek ga sad ima...razvaljujem kucu...drma - trese...bolest. ima jaci udarac te ide dublje, za razliku od quadra.
filmovi...nevjerojatno...ali cujes sve kak trebas cuti. razdvajanje kanala je nevjerojatno! cujes sve! amen.

pioneer...masarykova 18, mene je kostao 1080kn za cash. 25mj gare, pa preporucam tam kupovati ili kod drugih ovlastenih ducana.

ps; a moja repka? (zakaj je 0 uopce!?kaj sam ja kome skrivio...)

Zadnje izmijenjeno od: gamer. 26.01.2007. u 00:47.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 00:54   #21
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova

trenutno trazim neke jeftine floorstandere(kao pioneer 240, sony 405 ili jamo s 406) kao prednje...razmisljam o nekom boljem kablu za prednje i centar...kao i o nekom malo vecem srednjom zvucniku. to sve bi me kostalo oko 1200kn. dakle, suma bi bila oko 4800kn za sistem kojemu nista ne fali te se moze mjeriti sa sistemima koji kostaju dosta vise. uostalom, samo subwoofer vrijedi 2000kn...kolicina basa koju moze dati je stvarno impresivna. srecom da zivim u kuci na kraju ulice, nemam susjeda bar 100m blizu.
hehehe...party time!: cheers2
pozdrav!
koji je onda smisao kupovati Logitech 5500, ako misliš mijenjati i prednje i centralni zvučnik?

onda si isto tako odmah kupiti zaebni sub za 2 iljade kuna i još 2 iljade za zvučnike, i imaš "sistem" koji svira sigurno bolje i "jače" nego ovaj komplet logitech...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 20:03   #22
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
koji je onda smisao kupovati Logitech 5500, ako misliš mijenjati i prednje i centralni zvučnik?

onda si isto tako odmah kupiti zaebni sub za 2 iljade kuna i još 2 iljade za zvučnike, i imaš "sistem" koji svira sigurno bolje i "jače" nego ovaj komplet logitech...
mislim kupiti prvenstveno zato jer namjeravam kupiti i reciever, a z5500 baciti na komp. :-) al prvo zvucnike, pa njih isprobat malo umjesto ovih malih na ljogitechu, pa ubost reciever za koji mjesec.

zasebni sub + zvucnici = 4000kn , a nemas nit reciever a nit dvd player. kuis? treba malo po malo...pa na kraju imas sve. ovak imas za 3500 sve to i jos mozes nadodati bolja dva zvucnika za cca 700kn u svrhu poboljsanja stereo reprodukcije. na kraju to sve samo preselis na reciever a ljogitech na PC. i sve 5. : cheers2
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 20:07   #23
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Review bez slika je ko selo bez vatrogasnog doma. Slučajno sam ti dao pozitivan rep, šteta što ne mogu povratit učinjeno!!!

^^
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 22:05   #24
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
@syss: pohvala za test. i da, slažem se sa zuletom, mogao si koju fotkicu ubaciti. onekve kakve se ne nalaze na guglu.

i da, kakve su to pak fore sa utp kabelom u hifiju?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 22:24   #25
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
mislim kupiti prvenstveno zato jer namjeravam kupiti i reciever, a z5500 baciti na komp. :-) al prvo zvucnike, pa njih isprobat malo umjesto ovih malih na ljogitechu, pa ubost reciever za koji mjesec.

zasebni sub + zvucnici = 4000kn , a nemas nit reciever a nit dvd player. kuis? treba malo po malo...pa na kraju imas sve. ovak imas za 3500 sve to i jos mozes nadodati bolja dva zvucnika za cca 700kn u svrhu poboljsanja stereo reprodukcije. na kraju to sve samo preselis na reciever a ljogitech na PC. i sve 5. : cheers2
i ja ću opet, što ti vrijedi mijenjati i stavljati veće jače zvučnike, kad pojačalo u tim logitechima nije baš namijenjeno pogonjanju zahtjevnijih zvučnika, velike osjetljivosti, puno "wati" ...

to što ti pričaš sam i ja imao spojeno, i što se događa... gubiš ravnotežu u zvučnicima, jedni su glasniji, drugi slabiji... sve je to bezveze, zato sam ih i prodao, a i ako budem kupovao nešto sa subom, onda će to bit samo sub.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 22:29   #26
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Prvo, imas balans. Lako nastimas kako da rade.
Drugo, svakako neces spajat floorstandere od 200W na Z-5500.

Velim da tko ima kakve bookshelfe sa strane uvijek moze isprobat, pa ako je bolje, bolje.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 22:36   #27
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to stoji, ako imaš viška nekakve slabije bookshelfe svakako se može probati...
recimo, ja da svoje bookshelfe spojim na logitech, ne znam kako bi se to ponašalo.. (88db osjtljivost)...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 22:59   #28
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
to stoji, ako imaš viška nekakve slabije bookshelfe svakako se može probati...
recimo, ja da svoje bookshelfe spojim na logitech, ne znam kako bi se to ponašalo.. (88db osjtljivost)...
Probaj, nista te ne kosta
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 00:01   #29
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja imam tak za zvuk nakompu spojeno vec gro dugo.

T3000 frankenbuild. Subo od njih i gore spojene matshushita zvuncici. Isto preporod. Za TV karticu i oblivion dosta previse
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 00:47   #30
g-25
Guest
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 19
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@srv... ma komp mi je debelo sekundarni izvor zvuka, tako da se ne opterećujem previše s tim.

@mikeyy... neam pojma hoće li unaprijediti kvalitetu zvuka, treba prvo malo sjesti u uho out-of-the-box, pa onda vidjeti da li ima kakvog napretka.

@crni... nisam slušao ni gledao quadro model, pa ne znam... 1050kn u vemilu.

@bass... da, naporni su ovi pc zvučnici, pogotovo kad vidiš da od istih drivera ljudi rade prave i ne-naporne kutije kao recimo:

http://www.vikash.info/audio/W3-871S/
http://www.plastichead.net/audiowork...nd/w3s-871.htm


bilo bi zanimljivo usporedit z5400 vs z5500...na drugim forumima su razmisljanja podjeljena....
g-25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na