Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2021., 00:05   #4141
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Mene ne interesira a niti imam vremena za slaganje neke retro konfe tako da bih ovo drage volje proslijedio nekome u dobre retro hardveraj ruke.
Mene ovo interesira kao promatraca pa si idem peci kokice i cekati rasplet situacije i slike projekta koji ce uslijediti iz ove situacije... Predlažem da donacija ide uz uvjet da tko udomi dokumentira restoraciju/build process tu na temi
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 00:53   #4142
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Mene ovo interesira kao promatraca pa si idem peci kokice i cekati rasplet situacije i slike projekta koji ce uslijediti iz ove situacije... Predlažem da donacija ide uz uvjet da tko udomi dokumentira restoraciju/build process tu na temi
Apsolutno! Tko god da ovo dobije bude morao pošteno dokumentirati ako mene pitaš

Kolega mi nije ništa odgovorio, pa pretpostavljam da je sretni dobitnik maXonja?

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.05.2021. u 01:02.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2021., 06:37   #4143
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Mene ne interesira a niti imam vremena za slaganje neke retro konfe tako da bih ovo drage volje proslijedio nekome u dobre retro hardveraj ruke.
Ako se dobro sjećam, na 3.3V i 5V je dopušteno odstupanje od 5% a na 12V 10%, a -5V je nešto arhaično što se više ne koristi

Uglavnom mene zanima grafička, Permedia2, ponuda 100 kn okruglo
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 12:18   #4144
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
uf uf, prije abitice sam imao ovo cudo upareno sa adaptecom 2100S, 2gb rama i FireGL X1-128
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 12:27   #4145
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Zvoni poštar sa kutijom, stigle neke bedastoce... Akvizicija od 2 kune i 28 kuna za HP Mislim da sve u svemu nije loše za tu cifru (i najveci bonus nisam morao dizat dupe iz fotelje i ic po to haha).



Kao što vidite stanje nije baš bajno, ali ne cini mi se da je kriminalno. Rekao bih da je komp bio negdje na vlazi, ali all things considered nije ni loše. Ove kondose budem pocupao i zamjenio, a imate li neki tip za hrđu ? Nije da planiram koristiti išta od tih utora (ako ploča kresne uopče iako nekak mislim da bude) ali kad vec se budem igral sa tim u nekom trenutku da probam dovesti u neko pristojnije stanje od ovog. Da i napajanje ide ravno na "last resort" hrpu na tavanu

Edit: Ploča je P4VT8+ s obzirom da se ne vidi, jer nisam do kraja koristio svoj fotografski talent u ovoj situaciji

A isto je stigao i ovaj ljepotan za fx-icu, da više ne razmisljam oce ili nece i kad ce onaj originalni vent/cooler krepat


Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 26.05.2021. u 12:34.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 13:01   #4146
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ok sry al ja budem se upišal od smjeha sad

https://www.aukcije.hr/prodaja/Racun...ma-sve/4683979
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 13:40   #4147
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Evo još jedna "blast from the past" tema > https://www.techpowerup.com/forums/t...porium.228932/
Uživajte
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 14:14   #4148
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ok sry al ja budem se upišal od smjeha sad

https://www.aukcije.hr/prodaja/Racun...ma-sve/4683979
Jel to Trekkie prodaje višak?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 14:49   #4149
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ok sry al ja budem se upišal od smjeha sad

https://www.aukcije.hr/prodaja/Racun...ma-sve/4683979
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Jel to Trekkie prodaje višak?
Ha-ha

Hvala @Alien, da - znam. Već sam obaviješten, ali kako sam zapeo u centru grada sve do malo prije, nisam mogao odgovarati na poruke.

Kako nisam registriran na Aukcijama, zamolio sam kolegu da ponudi u moje ime, ali ispod tražene cijene (50kn). To je maksimalna ponuda sa moje strane, pa ako prođe - super, a ako ne budem ga preskočio.
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 14:56   #4150
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma ja mislim da bi ti to moglo proc, sumnjam da ce bit navala za retro bež kučište To samo mi na forumu tu znamo kaj je i ciji je to fetiš radi sentimentalne vrijednosti

S obzirom kako si mi pričao za onog lika iz Španjolske ili di vec, kojeg si ganjao pred par godina da ti shippa case, sljedece očekujem uskoro da se pojavi oglas ili aukciju u stilu "pronađeno u Durbavi u garaži napušteno Adison skladište, pocinje bulk sale 100 neotvorenih kučišta u kutijama still sealed"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2021., 16:00   #4151
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,991
Dečki, može li mali savjet. Slažem si WIN98 retro konfu, oko sadržaja kučišta imam dobru ideju što i kako, ali nisam siguran za monitor.
Gledam neki 17/19" LCD, ali kad je to bilo aktualno ja sam i dalje furao CRT-a pa nemam pojma što tu gledati. Kakve su bile te matrice (TN i sl.), što je valjalo, što nije. Gledam po njuskalu za stotinjak kuna ima što hoćeš, pa može li kakva preporuka? 100-200-300 kuna nije uopće problem, ima nekakvih NEC modela za 300-injak kuna, valja li to čemu?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:20   #4152
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma ja mislim da bi ti to moglo proc, sumnjam da ce bit navala za retro bež kučište To samo mi na forumu tu znamo kaj je i ciji je to fetiš radi sentimentalne vrijednosti

S obzirom kako si mi pričao za onog lika iz Španjolske ili di vec, kojeg si ganjao pred par godina da ti shippa case, sljedece očekujem uskoro da se pojavi oglas ili aukciju u stilu "pronađeno u Durbavi u garaži napušteno Adison skladište, pocinje bulk sale 100 neotvorenih kučišta u kutijama still sealed"
Ništa od Adisona...

Tip ne odustaje od cijene, što je po mojem, osobnom mišljenju previše. Čini se nisam jedini kojem je Adison privukao pozornost, možda je netko drugi bidao prije kolege. A i pitanje u kakvom je stanju, stoga se povlačim.

Ali sad kad smo već kod kućišta, izgleda da mi bude bio potreban jedan ATX tower, pa ako ništa ne uspijem pronaći lokalno, možda budem potražio pomoć dežurne ekipe ovdje u temi
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:34   #4153
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:37   #4154
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Jel' to onaj Trotter koji iz žute trokolice prodaje ruske video kamere i kovčege bez kombinacija za otvaranje?
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:41   #4155
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Trekkie : A dobro, imaš ih dosta pa nije bed. A možda se predomisli lik vidim da je aukcija do 10.6 tak da ko ziv ko mrtav za 2 tjedna...

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Dečki, može li mali savjet.
Ja ne znam kak ostali, ali po mom mišljenju nema tog LCD-a koji ti bude dao sliku u razini CRT-a Ako hoces nekaj "bolje" osobno sam davnih dana imao Samsung 930BF, ako oces 17'' onda trazi model 730BF. I to po meni 200 kuna je neki plafon za te modele, za ove slabije generičke/uredske ne bih isao preko 100, ima ih ko šalate

A od recently LCD-a koje sam koristio tu su ti AOC LM-500 (15'') i trenutno imam "privremeni" Syncmaster 943N dok se ne preselim i nađem mjesta za mališana SyncMaster 959NF I inicijalno sam uzeo neki generički 17'' Philips CRT preko njuške kojeg su poklanjali, ja bih rekao totalni osrednji model. AOC i Zamzung su mi OK, ali VS CRT-ova nemaju šanse. Mislim ofc pričamo o DOS-u, pixelima i slicno, ako mislis rokat windows stvari oko 2000te onda nije tolika razlika, ali na malim rezama se osjeti.

Tako da ako vrebas LCD pogledaj si specke za 930/730BF pa pecaj nekaj slicno, happy hunting
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:46   #4156
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Kolega mi nije ništa odgovorio, pa pretpostavljam da je sretni dobitnik maXonja?
Nije mi još ništa odgovorio, valjda nije stigao još
Ja inače hoću to kupiti od njega pa čekam da mi javi koliko bi tražio, tako nešto nema smisla poklanjati
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:51   #4157
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie : A dobro, imaš ih dosta pa nije bed. A možda se predomisli lik vidim da je aukcija do 10.6 tak da ko ziv ko mrtav za 2 tjedna...
Sumnjam da se bude predomislio, zadnja cijena je 74kn ... što mi govori da je toliko već netko ponudio prije mene.

Kao što si i sam rekao, previše za "običan" retro beige tower iz 90-ih, pogotovo u ova "vremena". U svakom slučaju ako mi kolega odluči donirati onu Asus P2B bude mi trebao kakav-takav case da je mogu udomiti.

Ili budem morao razmontirao jedan od postojećih kompova, to još budem morao razmisliti.

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Nije mi još ništa odgovorio, valjda nije stigao još
Ja inače hoću to kupiti od njega pa čekam da mi javi koliko bi tražio, tako nešto nema smisla poklanjati
Huh... Kolega mi se javio u međuvremenu, ali ako nudiš lovu onda je stvar jednostavna. Ja mu mogu eventualno ponuditi zamjenu za neki hardver (to sam mu i rekao), u protivnom se moram povući.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 26.05.2021. u 16:57.
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 16:56   #4158
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Sumnjam da se bude predomislio, zadnja cijena je 74kn ... što mi govori da je toliko već netko ponudio prije mene.
Svašta, ne znam jel sam ja "rasipan" ili kaj, ali da sam ponudio 74 za taj case kupio bih ga odma za 80 bez razmišljanja... Onak za 6 kuna nemreš ni kavu više popit. Ppl are strange
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 17:01   #4159
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Svašta, ne znam jel sam ja "rasipan" ili kaj, ali da sam ponudio 74 za taj case kupio bih ga odma za 80 bez razmišljanja... Onak za 6 kuna nemreš ni kavu više popit. Ppl are strange
Ma ne, ja sam ponudio 50, ovaj inzistira na 74, a navedeno je 80...

Obzirom da nemam pojma u kakvom je stanju, a i moram platiti ili organizirati prijevoz stvari se samo kompliciraju, a ionako sam 3 i pol tisuće "u minusu" još od prijašnjih Adisona. Stoga ...
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 17:11   #4160
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Jedno je lova, drugo je riječ nekoga.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 17:21   #4161
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Sumnjam da se bude predomislio, zadnja cijena je 74kn ... što mi govori da je toliko već netko ponudio prije mene.

Kao što si i sam rekao, previše za "običan" retro beige tower iz 90-ih, pogotovo u ova "vremena". U svakom slučaju ako mi kolega odluči donirati onu Asus P2B bude mi trebao kakav-takav case da je mogu udomiti.

Ili budem morao razmontirao jedan od postojećih kompova, to još budem morao razmisliti.


Huh... Kolega mi se javio u međuvremenu, ali ako nudiš lovu onda je stvar jednostavna. Ja mu mogu eventualno ponuditi zamjenu za neki hardver (to sam mu i rekao), u protivnom se moram povući.
Meni još nije odgovorio, a stvarno mu hoću dati lovu jer tako nešto baš hoću, nemam niti jednu dvoprocesorsku stariju ploču u kolekciji
Nekad sam imao 5 dual cpu kompleta ploča + pripadajući isti procesori (3 socket A i 2 socket 370), ali sam ih posijao tako bezveze, i dan danas lupam glavom po zidu zbog toga
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 17:36   #4162
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Meni još nije odgovorio, a stvarno mu hoću dati lovu jer tako nešto baš hoću, nemam niti jednu dvoprocesorsku stariju ploču u kolekciji
Nekad sam imao 5 dual cpu kompleta ploča + pripadajući isti procesori (3 socket A i 2 socket 370), ali sam ih posijao tako bezveze, i dan danas lupam glavom po zidu zbog toga
Sve kužim, i u principu se slažem. Ja osobno nisam nikad imao standardnu ATX ploču sa dva procesora, uvijek sam ih tražio (besplatno ili u zamjenu za više "običnih" stvari) ali to je u pravilu bila nemoguća misija, jer su se prodavale po apsurdnim iznosima. Stoga, kako je kolega ponudio ovu svoju "besplatno" naravno da sam se odmah javio.

Ali ponavljam, nisam u poziciji nuditi lovu, osim eventualno za "kavu" ili "pivo". Pa neka kolega odluči, njegov hardver i njegova odluka.
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 20:54   #4163
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nego, prije par mjeseci obećao sam da budem uredio hlađenje na mojoj Asus V3800, TNT2 Pro i da joj budem osigurao propisno hlađenje, obzirom da sam je clockao...

E, pa taj dan je napokon stigao. Montirao sam ovo prije nekoliko dana, ali naprosto nisam imao vremena staviti fotke ovdje na forum:


Možda ne izgleda kao nešto posebno, ali dvostruko je deblji od originala, i bude odlično obavljao posao ... čak i uz klokanu jezgru
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:11   #4164
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Hladnjak paše, a ovi bijeli pushpinovi? Još i 2 srafa fale? Kaj vise nemas problema s OCD-om?
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:20   #4165
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Hladnjak paše, a ovi bijeli pushpinovi? Još i 2 srafa fale? Kaj vise nemas problema s OCD-om?
Bijeli pushpinovi i šarafi su originalni, došli uz cooler Pinove još mogu "probaviti" ali šarafi su me priznajem, zasmetali. Nažalost, nemam drugih koji bi odgovarali duljini i širini navoja, bez da uništim radijator. Pa sam odlučio ostaviti kako je, i zažmiriti na jedno oko.

Kad sam zadnji put krenuo opsesivno-kompulzivnim putem, uništio sam cijelu grafu ... što vjeruj mi, ne želiš čuti
  Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 22:11   #4166
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Meni još nije odgovorio, a stvarno mu hoću dati lovu jer tako nešto baš hoću, nemam niti jednu dvoprocesorsku stariju ploču u kolekciji
Isprike svima, jednostavno preko dana ne stignem odgovarati na poruke - kad svi odu spavati doma onda imam vremena za hobije.
Iznenadio me toliko zanimanje u toliko kratkom vremenu - doslovce minute - ko da je najbrži prst igra. Javio sam se sad svima koji su me kontaktirali.
Ono što sam trebao/zaboravio napomenuti u originalnom postu je da bi me primarno zanimala trampa za nešto Amiga hardveraja.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 08:33   #4167
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Taj frankeštajn je slagan / služio za "produkciju" cd -
Bingo, dobro si nanjušio, cuo sam se danas sa frendom koji mi ovo fura i definitivno se radilo o kompu za "video produkciju" koji je on kasnije dobio na poklon od tog "poduzetnika" nakon što je ovaj nabavio jaci
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 11:04   #4168
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Hehe, kao Rex iz tv serije
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 13:57   #4169
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Bingo, dobro si nanjušio, cuo sam se danas sa frendom koji mi ovo fura i definitivno se radilo o kompu za "video produkciju" koji je on kasnije dobio na poklon od tog "poduzetnika" nakon što je ovaj nabavio jaci
Prijatelj Mirko...?
  Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 14:08   #4170
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 478
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Isprike svima, jednostavno preko dana ne stignem odgovarati na poruke - kad svi odu spavati doma onda imam vremena za hobije.
Iznenadio me toliko zanimanje u toliko kratkom vremenu - doslovce minute - ko da je najbrži prst igra. Javio sam se sad svima koji su me kontaktirali.
Ono što sam trebao/zaboravio napomenuti u originalnom postu je da bi me primarno zanimala trampa za nešto Amiga hardveraja.
Javi mi se na PM kaj te zanima oko Amigi
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na