Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2005., 11:48   #1
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Moja hlađenje + problemi (Slike)

zalman mozda uz neku sitnu moja nadoplatu nek mi se javi na PM.
HDD blok nemrem dati ispod 100kn jer me samo uvodnice automatske kostaju 60ak kn. No i on moze u igru zamijene.
Moze npr. HDD+GPU blok za Zalmana uz vasu nadoplatu. ILi HDD blok za neki pasivni HDD hladnjak...ma mozete ponuditi razni hardver..zapravo vise neke spravice za hlađenje i slicne.
EH da, NAJVAZNIJE.
Mijenjao bi bilo kaj od ovoga za dobar Killer !!!!!! Ukoliko netko ima dobar killer također moze.

Pozdrav !
-->
Za pocetak evo ovo je moja kanta
http://img115.echo.cx/my.php?image=p50600041cm.jpg

Kablovi nisu bas uredni jer fakat imam HRPU stvari unutra, ma i vise nego hrpu Mogao bih to složiti puno bolje no morao bih piliti kuciste gadno, no mislim ga prodati jednom pa ...hmmm...
Najvise mi zbrke rade regulatori napona i prekidaci koji furaju žice po cijelom PCu. Ma glavno da izvana izgleda ko urica.
http://img115.echo.cx/my.php?image=kucisteprije7ou.jpg

Jucer sam to raskapao da izvadim HDD blok (my made). No da ne duljim evo slikica.
http://img115.echo.cx/my.php?image=hdd11tr.jpg
http://img115.echo.cx/my.php?image=hdd22cl.jpg
http://img115.echo.cx/my.php?image=hdd32rr.jpg

E sad pričica zasto sam to radio i vadio. Imao sam ideju napraviti SUPER TIH PC !! , sto sam prilicno uspio. Svi koji su dosli do mene su rekli da je to najtisi PC kaj su ikad (ne)čuli. HDD Blok sam radio jer sam mislio full izolirati HDD pošto mi je on de facto bio najglasnija komponenta kompa. No pošto nažalost nisam uspio to izolirati kako spada..užasno je skučen prostor i jebe** kompliciran posao je to bio tako da sam HDD i dalje bez beda čuo no moram reci da je buka samodijagnostike TOTALNO nestala.
Blok sam izvadio jer na taj nacim nisam imao nikakvu mobilnost HDD-a a i zelim poboljsati hlađenje (poslije o tome).

Dakle sada imam blok viška koji mi ne treba i htio bih ga se riješiti.

Slikica NB i CPU-a.
http://img115.echo.cx/my.php?image=nbicpu5xr.jpg

Vađenjem HDD bloka temp je pala za 1-1.5C posto je to 10W manje disipacije. Dakle sada je oko 46 pod prime95 i soba oko 24C!
Ako vas zanima zasto je to tako visoko evo vam slika koja ce vam sve objasniti:
http://img115.echo.cx/my.php?image=killer0ob.jpg

Kao što vidite killer je govno !!! Ne hladi dobro. Radi se o tome da ima pregusta rebra i zrak se samo odbija od njega. Na njemu su 2x120mm i to bi trebalo hladiti ko ludo no nista od toga. Imajute na umu da imam i R9700@360 gore + 2.3GHz A.XP +NB tako da mi voda nije hladna nego mlaka. Kad bi nekako ohladio tu vodu mislim da bi imao temp mozda 40-42C za CPU sto je zakon.

Ovako sam slozio hlađenje grafulje koja ima pasivnjake na sebi na mem.
http://img115.echo.cx/my.php?image=bok8kt.jpg

Usput mislim da mystijevo blokovi nisu bas nekaj super. Evo sad mi je CPU temp idle 33C ali na 166x10.5 -> 1.425V, cim mi dođe load prebacuje se na 220x10.5->1.65 i temp u ide bude oko 39 za cas a voda se ne stigne niti zgrijati. Znaci da blok ne radi bas jako dobro, gore je AS keramicka koja je puno bolja od AS5 za koji moram reci da je sranje.
MOSFETe hladim jedinim ventom koji puse po njima.

----------------------------
Eh sada.
Znam da ovo nije trznica no.
Onaj HDD Blok bi prodao ili mijenjao za nekaj,.
Također bi se htio rješiti GPU bloka. Umjesto GPU bloka bi htio staviti pasivnog zalmana i ovaj vent sastrane, radilo bi super.

Dakle ukoliko se netko želi mijenjati GPU blok-->zalman mozda uz neku sitnu moja nadoplatu nek mi se javi na PM.
HDD blok nemrem dati ispod 100kn jer me samo uvodnice automatske kostaju 60ak kn. No i on moze u igru zamijene.
Moze npr. HDD+GPU blok za Zalmana uz vasu nadoplatu. ILi HDD blok za neki pasivni HDD hladnjak...ma mozete ponuditi razni hardver..zapravo vise neke spravice za hlađenje i slicne.
EH da, NAJVAZNIJE.
Mijenjao bi bilo kaj od ovoga za dobar Killer !!!!!! Ukoliko netko ima dobar killer također moze.

Pozdrav !
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 12:37   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,432
Pošto sam ja, ipak ja. vikat ću ti radi kabela

Šta se tiče kompa, on uopće nije natrpan. Svi kabeli bi se jednostavno dali povezat u grupu, jer ti je ionako sve u gornjem dijelu kante...

Kad već imaš produžni za vent, mogo si te kablove po stranama provuć...

Inače vodeno hlađenje diska je po meni potpuno nepotrebno...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2005., 12:39   #3
renzo
Premium
 
renzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bella Fiume
Postovi: 75
Mislim da je dizajn bloka za disk totalno pogrešan. Stavio si blokove postranično, a gornja površina diska koja se i najviše grije je otvorena....
renzo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 12:49   #4
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by renzo
Mislim da je dizajn bloka za disk totalno pogrešan. Stavio si blokove postranično, a gornja površina diska koja se i najviše grije je otvorena....
HeHe pogrešno !!
Disk se uvijek hladi na boku. No koliko ti je na boku mozda je 1C vise gore tako da ti je isti k****.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 12:52   #5
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by Renesis
[Inače vodeno hlađenje diska je po meni potpuno nepotrebno... [/B]
Sto se tice samog hlađenja naravno da je nepotrebno.
No jedini nacin da dobis bescujan HDD je upravo vodeno. Mozes ga zamotati u kaj te volja, on ce uvijek biti hladan.

Što se tiče kablova...ajde ajde..budem slagao pa ces viditi. Prvi put dok cu nesto mijenjati dat cu si trudi i produzit pola zica takod a mogu ici iza ili negdje.

BTW: Inace 2D slika daje jako losu predođbu kako to izgleda, u 3D je manja zbrka.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 12:54   #6
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Ajde ljudi trebam sugestije kako skinuti jos 2-3C s ovog vodenog.

HDD Blok i GPU blok su u igri da prodaju/razmjenu !
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 12:57   #7
renzo
Premium
 
renzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bella Fiume
Postovi: 75
Citiraj:
Originally posted by Mad ID
HeHe pogrešno !!
Disk se uvijek hladi na boku. No koliko ti je na boku mozda je 1C vise gore tako da ti je isti k****.

Možda griješim ali ne vidim logiku u postraničnom postavljanju blokova. Gornja površina je puno veća i samim time dozvoljava bolje odvođenje topline i time efikasnije hlađenje .... to je samo moja logika

i slažem se da vodeno hlađenje diska nije potrebno...ja imam vent ispred diska koji fino pirka na 1500rpm, nečujno a efikasno ... 32C max.

renzo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 13:10   #8
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by renzo
Možda griješim ali ne vidim logiku u postraničnom postavljanju blokova. Gornja površina je puno veća i samim time dozvoljava bolje odvođenje topline i time efikasnije hlađenje .... to je samo moja logika
i slažem se da vodeno hlađenje diska nije potrebno...ja imam vent ispred diska koji fino pirka na 1500rpm, nečujno a efikasno ... 32C max.
Eh..to sto ti ne vidis logiku ne znaci da si upravo. Pogledaj si malo te HDD hladnjake, svi hlade bokove ! Npr. onaj zalman pasivni također.

Citaj kaj sam napisao. Ne postoji logika hlađenja HDDa vodom radi temperature..i nije ti necujeno jer bi morao biti gluh
HDD se cuje dok rosta i dok radi koji god to bio. Dobro mozda tebi ventilatori maskiraju sve...no da imas CPU, NB i GPU na par dB vjeruj mi cuo bi HDD.

Pozdrav i googlaj malo da vidis kako se hladi HDD.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 13:30   #9
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
slazem se da mystyjevi cpu blokovi nisu sad nekakva ludnica, ali nisu niti losi...u stvari, da ides sad kupovati neki "bolji" blok, mozda dobijes 2-3 stupnja nizu tempereaturu cpu-a, sto se po meni NE ISPLATI...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 13:38   #10
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by masni
slazem se da mystyjevi cpu blokovi nisu sad nekakva ludnica, ali nisu niti losi...u stvari, da ides sad kupovati neki "bolji" blok, mozda dobijes 2-3 stupnja nizu tempereaturu cpu-a, sto se po meni NE ISPLATI...
Slazem se. No ukoliko mi se potrefi neka prilika da dobim blok jeftino mozda zamjenim.

Nego kako da ohladim vodu ( Jel moram davati 400kn za pravi radijator s bakrenim cijevima itd..2x120mm ili postoji jeftinije rješenje kako da voda bude doslovno hladna kao soba, mozda 2-3C iznad sobe? Fala !
Mad ID je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2005., 14:55   #11
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Ej renzo sorry ako te gnjavim no nasao sam nekaj sto bi mogao procitati.

http://www.silentpcreview.com/article22-page1.html

Obrati pozornost na
--------------------
At this point, Phil began to wonder about the source of heat in the hard drive, and the path of the heat within the drive. His fingers told him that the sides of the drive were definitely hotter than the top or bottom surface of the drive.
-------------------

Slobodno ugasi propuh po HDDu i pusti ga par sati pa probaj prstima.

Eto nadam se da si shvatio kako dela...
Pozdrav again.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 15:22   #12
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Citiraj:
Originally posted by Mad ID
Slazem se. No ukoliko mi se potrefi neka prilika da dobim blok jeftino mozda zamjenim.

Nego kako da ohladim vodu ( Jel moram davati 400kn za pravi radijator s bakrenim cijevima itd..2x120mm ili postoji jeftinije rješenje kako da voda bude doslovno hladna kao soba, mozda 2-3C iznad sobe? Fala !
ne moras davati 400kn za radijator, to je previse...

probaj pronaci na auto otpadu radijator sa bakrenim cijevima, ima ih sigurno, a cijena je prava sitnica...

mystyjev kiler je dobar, ali je mali, odnosno stane samo 1 vent od 120mm na njega, a brijem da tebi to nece biti dosta...

imo, da ti voda bude kao i temp sobe, treba ti posuda od 10l i jedan veliki radijator sa 2x120mm ventovima...barem u tvom slucaju...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 15:28   #13
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by masni
ne moras davati 400kn za radijator, to je previse...
probaj pronaci na auto otpadu radijator sa bakrenim cijevima, ima ih sigurno, a cijena je prava sitnica...
mystyjev kiler je dobar, ali je mali, odnosno stane samo 1 vent od 120mm na njega, a brijem da tebi to nece biti dosta...
imo, da ti voda bude kao i temp sobe, treba ti posuda od 10l i jedan veliki radijator sa 2x120mm ventovima...barem u tvom slucaju...
Fala stari.
Nego daj mi reci di u ZG ima autootpad di bi moglo biti takvih stvari? Jel bi morao izdvojiti vise od 50ak kn? Od kojih auto su najbolji? Mislis na grijače kabine jelda?

Nego još sam nešto skuzio. Meni je u sobi uvijek jako jako vruce..Odurno. Prek 25C makar je otvoren prozor. Tako da ovaj 46C full load slobodno gledajte kao nekih 42C u sobi od 22C.
Imam klimu no glupo mi je palit ju kad je vani 21C. 7-kat zgrade i jebeno je vruce ( Jedva cekam da se preselim.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 15:43   #14
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Citiraj:
Originally posted by Mad ID
Fala stari.
Nego daj mi reci di u ZG ima autootpad di bi moglo biti takvih stvari? Jel bi morao izdvojiti vise od 50ak kn? Od kojih auto su najbolji? Mislis na grijače kabine jelda?

upravo tako...grijač kabine...

inace, tih auto-otpada ima negdje 10-tak u zg-u i okolici, imao sam i brojeve telefona, ali sad vise nemam...

imas na zagorskoj, jakusevac, negdje u vrapcu, nemrem se sad sjetit...ali ih ima...

sto se tice cijene, to ti je po dogovoru, ali mislim da ti je 50kn dosta...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2005., 16:15   #15
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,952
20 kuna dobis blok al ponekad vole strvinarit...
inace na staroj samoborskoj ti je kad ides prema pevecu itd
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2005., 18:50   #16
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Citiraj:
Originally posted by Mad ID
Fala stari.
Nego daj mi reci di u ZG ima autootpad di bi moglo biti takvih stvari? Jel bi morao izdvojiti vise od 50ak kn? Od kojih auto su najbolji? Mislis na grijače kabine jelda?

Nego još sam nešto skuzio. Meni je u sobi uvijek jako jako vruce..Odurno. Prek 25C makar je otvoren prozor. Tako da ovaj 46C full load slobodno gledajte kao nekih 42C u sobi od 22C.
Imam klimu no glupo mi je palit ju kad je vani 21C. 7-kat zgrade i jebeno je vruce ( Jedva cekam da se preselim.
Probaj kontaktirati Miljenka Devcica gdje je on nabavio ovaj bakreni killer.
kian je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2005., 20:11   #17
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by kian
Probaj kontaktirati Miljenka Devcica gdje je on nabavio ovaj bakreni killer.
Hvala na savijetu no...
Malo mi je bed covjeku samo tako uletiti.
Ajde molim te ako ga znas pitaj ga dali mu mogu malo smetati

Fala i pozdrav !
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2005., 22:47   #18
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Citiraj:
Originally posted by Mad ID
Hvala na savijetu no...
Malo mi je bed covjeku samo tako uletiti.
Ajde molim te ako ga znas pitaj ga dali mu mogu malo smetati

Fala i pozdrav !
Pogledao sam u Bugu...
Killer je nabavio u otkupnoj stanici, Krivajsaka 19.
kian je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2005., 19:08   #19
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
99%sam siguran da je to kiler iz neke stare ledenice. imao jedan takav izgleda ko ovaj na slici s bakrenim cijevima i al listicima koji su razmaknuti preko 1mm - super za 12cm vent malog pritiska ali dosta malih presjeka cijevi. bio dimenzija negdje 20x30cm.
jel zna tko kako im vratit sjaj i skinut koroziju?- probao miniwashom i posavijao dobar dio rebara?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2005., 21:40   #20
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Krivajska 19, to tije blizu murije u trnju pored autoputa. Tam sam ja nabavio svoj kiler. U dvorištu pored drže posebno kilere.



Kiler na podu bez protoka zraka???
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka




Zadnje izmijenjeno od: Tao2. 10.05.2005. u 22:02.
Tao2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2005., 22:06   #21
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Originally posted by Tao2

Kiler na podu bez protoka zraka???
Meni pises? Kako bi trebao biti? Ako se moze nekako popraviti reci no rebra su pregusta i nema tu pomoci.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2005., 22:37   #22
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Ovako, sve skupa dosta dobro to izgleda. Bit će dovoljno podići kiler od poda na neku konzolu. Ovak kako ti sad stoji nije ni čudo da imaš problema. Ako misliš da su ti pregusti listići na kileru okreni ventove da izvlače zrak. Neće bit dovoljno samo im promijenit struju zraka. Ako ćeš tako, moraš ih malo udaljiti od kilera desetak cm, i tunelirat prolaz. Tako nećeš gubit struju a rpm možeš tada i smanjit za 30 do 50 %. Dobiješ manje na buci a hladi provjereno bolje. Bez brige provjereno. Imao sam sličan problem.
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na