Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2017., 11:22   #1801
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nexteen, čitam zadnji N postova ove teme, sa tolikom preciznošću, voljom i strašću sve opišeš ljudima, stvarno ti skidam kapu!
Toliko korisnih informacija i pogleda na potencijalne probleme te njihova riješenja...

Svaka ti čast!
I to jos for free
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 11:55   #1802
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pohvale i od moderatorstva svakako
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 12:36   #1803
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Hvala svima , tu smo da se pomazemo , pa i meni su drugi pomagali , ma i dan danas ako zatreba ..


Roby86

Slusaj vamo , slusaj dobro , kupi ti ovo i da te glava ne boli :

TOSHIBA RAS-13BKV-E 3533kn za 3500kn

Minimalna duzina instalacije za Toshibu je 2m i obavezno vakumiranje .. Za te pare ne mozes naci bolju klimu ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 13:57   #1804
TeaMato
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Smile

Molim pomoć, trebam preporuku za klimu za prostor cca 50m2, hladjenje, grijanje, do 5000kn.
Bila bi u sredini stana, ostale prostorije su "zrakasto" raspoređene, lijevo I desno po soba, ravno kuhinja. S otvorenim vratima je gotovo jedna prostorija. Hvala.
TeaMato je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 13:59   #1805
Golfer76
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Hvala svima , tu smo da se pomazemo , pa i meni su drugi pomagali , ma i dan danas ako zatreba ..


Roby86

Slusaj vamo , slusaj dobro , kupi ti ovo i da te glava ne boli :

TOSHIBA RAS-13BKV-E 3533kn za 3500kn

Minimalna duzina instalacije za Toshibu je 2m i obavezno vakumiranje .. Za te pare ne mozes naci bolju klimu ..
gdje to ima za 3500? jel ovdje: http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...1/Default.aspx
Golfer76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 14:10   #1806
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Moze tu , a moze i ovde

TeaMato

Daj ti skicu da mi vidimo kako to izgleda , m2 prostorija , kakvu izolaciiju imas , stolarija , stan ii kuca , greje li se ispod i iznad itd .. Malo opisi objekat nije tako jednostavno kako ti mislis
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 29.06.2017. u 14:45.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 17:47   #1807
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
A kakvo je stanje sa grijanjem zimi sa tom toshibom za 3500 kuna?
Samo za sobu od 30 kvadrata, bez termofasade...zagreb grad
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 18:35   #1808
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa nikakvo , ta klima daje ovo u rezimu grejanja , uz max izduv ;

Toshiba Mirai RAS-13BAVG-E/RAS-13BKVG-E

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,70
na -15c daje 1.80kw sa COP 2,20
na +7C daje 3.60kw sa COP 3,75
---------------------------------

Za hladjenje i dogrevanje bi bila OK , pa dokle dogura , ali za primarno grejanje 30m2 bez izolacije , nece moci , bar ja ne verujem da moze . Pa evo , recimo da imas gubitke preko 100w/h , znaci negde izmedju 0 i -10 bi posustala . Doduse ove podatke koje si dao su skroz povrsni , ti znas najbolje cime si se grejao i kolike gubitke bi mogao da imas .

Ajmo ovako za sve koji citaju ovu temu a pozele savet od bilo koga . Morate dati osnovne podatke o prostoru koji zelite grejati i hladiti , pogotovo grejati . A to su :

1. Zelite li klimu za primarno grejanje ili hladjenje sa dogrevanjem ?
2. Imate li kakvu izolaciju i koje debljine ?
3. Kakva je stolarija ?
4. Stan ili kuca ?
5. Greje li se ispod i iznad , i ako ne jel ima bar izolacija iznad ?
6. Skica stana sa upisanim kvadraturama prostorija ..

A u tvom slucaju , soba je sirok pojam, ako se okolne prostorije ne greju ona i tu imas gubitke ...
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 19:08   #1809
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Razumijem, onda nista od grijanja tom klimom.
Imam centralno plinsko grijanje, ali sve skupa 80 kvadrata, no razmisljam za iduce ljeto vec imati klimu za hladenje u tih 30 kvadrata dnevne sobe, mozda dohvati i jos neku sobu, pa sam pitao da vidim kako bi se ta dnevna soba mogla grijati.
Plinsko grijanje me dosta kosta, 12 sati grijanja dnevno na 20 stupnjeva ispadne 150 eura mjesecno, a prica se kako su klime ucinkovitije.
Ne bih davao vise od 4000 kuna za klimu, a ako u tom rangu nema klime koja moze bolje grijati od toshibe onda bih uzeo nju, jer koliko sam shvatio japanac je ipak japanac, a toshiba je najpovoljnija medu japancima, pa bi posluzila da malo dogrije koliko moze.
U ostalim sobama su naravno takoder radijatori, ali nema termostatskih ventila i sobe su unatoc grijanju hladne, em prizemlje, a podrum je hladan, em iznad prazan stan, em nema stiropora i slicnog, nove pvc prozore imam kompletno, ali to ne znaci nista kada sve ovo ostalo nije dobro.
U dnevnoj je kuhinja, pa kuhanje donekle pomogne, a i to mi je jedini dio stana ispod kojeg je suterenski stan, ostalo je podrum.
Meni je parket leden, a sva toplina radijatora bjezi van kroz zidove i strop u gornji prazan stan.
Mislio sam barem onda zagrijat tom klimom dnevnu sobu, ali ako ne ide, barem ce hladit ljeti.

A imam tako nazadne susjede da ne zele niti cuti za obnovu fasade iako grad pokriva 80%, naravno svi su penzioneri.
Razmisljao sam dic parkete i napravit kvalitetnu izolaciju, ali opet bi gubio kroz fasadu i strop, pa mi se ne isplati nista niti zapoceti.
Eto, lik iznad ima prazan stan vise od 10 godina, niti renta niti zivi gore, dode jednom tjedno oprat rublje i suknut pola kubika vode sa perilicom iz 70ih, a odjavljen je na racunu za vodu

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 29.06.2017. u 19:20.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 19:15   #1810
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nemoj ici na nesto vise od te Toshibe , nema klime koja ce ti izgurati ladnjaka celu zimu , bar ne za do 4000kn .. Tu gde je ona zavrni radijatore i ganjaj je koliko moze i dok ti prija , a onda se prebacis na plin , moraces malo da iskombinujes .. Ti bas imas jako velike gubitke :P

Ja da sam na tvom mestu gledao bih da nekako uradim unutrasnju izolaciju , pa cak i plafona .. Ovako ti radis samo za grejanje ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 19:33   #1811
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Imas pravo, mislim da nema goreg slucaja od ovog mog stana.
Zakinut sam sa svake strane.
Spavace sobe su na cca 12-14 stupnja zimi bez grijanja.
Kad se grije i nakon sto se ugasi termostat u dnevnoj, temp sa 20 stupnja u tim spavacim sobama padne na 14 stupnja kroz sat i pol, mjerio sam
Dnevna se uspije odrzati zbog kuhanja i suterenskog stana ispod koji valjda nesto zagrije, ali opet preko noci padne na 16 stupnja.

Hodnik je toliko leden da kad netko ulazi u dnevnu u kojoj je 5 stupnja razlike takav me ledeni vjetar udari da se protresem dok se ne zatvore vrata.

Inace pocnem sa grijanjem tek u 12. mjesecu, ne grijem nakon 31.3. uopce, pa se uspije izdrzati.
Ali steta love za prakticki smrzavanje.

I onda dode ljeto i covjek bi pomislio da je ugodno u takvom stanu, ali ne, to je sauna, evo sad mi je 29 stupnja ne znam kako.

No koliko cujem ovi sa razdjelnicima su u jos opakijem polozaju, ipak hvala centralnom sto postoji u stanu.

Izolirati necu nista iznutra, svaki centimetar sobe je hvale vrijedan.
Mogu jedino ganjat susjede da se prijavimo za fasadu, evo danas sam mail slao predstavniku, ali lik kategoricki odbija...jos mi kaze da je dobio C energetski certifikat sto je nemoguce bez obzira sto je na 3. katu.
Vjerovatno im je toplije gore, ali ne vjerujem da je za C razred.

Sanjam samo tu novu fasadu

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 29.06.2017. u 19:45.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 20:51   #1812
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
I ja sam u sličnom položaju, stariji ljudi neće fasadu, vele za njih dobro, a kome iza njih stan ostane nek si radi kak hoće-idiotizam.
Stan 61m2.
Renovirao sam do temelja, sve sam poknaufao sve zidove i strop spustio za 5 cm, svugdje vuna 5cm, jedino na sjeveru na 5cm vune+ 5cm stiropor. Stavio sam glazuru 5cm stripor, podno grijanje, kondfenzacijski bojler., pvc stolarija s 3slojnim staklima.

Je koštalo,ali je razlika OGROMNA, i u zvuku i u toplini. Bojler je radio nonstop, bez termostata, (hoću staviti malo bolji koji je skuplji) 270kn je bio plin mjesečno zimi, bilo je vruće čak ja nisam vjerovao, vrijedilo je svake uložene kune
Ova Mitsubishi klima od 3.5kw, ohladi sve bez problema

Samo da knauf pukneš sa vunom 5cm, što nije tak skupo, jako puno dobiš na uštedi
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 21:12   #1813
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Morao bi onda skidati sve radijatore, pa zvati i vodoinstalatere da naprave produzetke cijevi kako bi se mogli nanovo spojiti nakon 5 cm izolacije.
Mene jako zeza hodnik odnosno wc i kupaone koje su naslonjene na nista tj na supljinu zgrade, iza wca je lift, znaci crkavica, a iza kupaone vjerovatno isto nekakva ledana od zgrade.
Tu bi onda trebao porazbijat plocice da bi stavio vunu, pa onda opet nove plocice.
Ovako napamet to je ogromna lova.

Koliko te ispalo samo ugradnja vune i knaufanje?

Za podove sam razmisljao dic parkete, grede su ispod, pa to zapunit sa liapor kuglicama koje su toplinska izolacija, pa osb ploce pa parket/laminat nebitno.
Podno nebi radio, jer imam rijeseno centralno, pa mi je zao novaca, prije 4 godine sam novi bojler morao staviti, nije kondenzacijski, svejedno je ugradnja kostala 10.000 kn.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 21:43   #1814
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Da , da , izolacija je majka , em se jeftino grejes , em je sam osecaj mnogo prijatniji a kad ugasis grejanje temp slabo pada . E vidis , to sto si ti uradio to bi trebao i on , znam ja da je svaki cm zlata vredan ali ustavri tebi je svaka kuna zlata vredna . Ja bih ako treba radio sobu po sobu , od dnevne pa nadalje , i polako ali bih dosao do jeftinog grejanja . E tad brale mozes uzeti inverter i grejati se za male pare ..

Citam sta ises i ne verujem sta citam , kakvo ludilo od stana , ja bih ga prodao i uzeo drugi ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 22:13   #1815
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Puno si bojler platio, mene je komdezacijski došao 11 000kn sa postavom i cijevima za dimnjak.
Potrošio sam nekih 220m2 knaufa i morao bih vidjeti koliko vune i profila. Mislim da je taj dio nekih 15- 20 000kn, ovako napamet, s tim da sam sam sve slagao,, posao računaju još toliko 50kn/m2 postava, gletanje i završeno spremno za farbanje

Da, kod tebe je to zeznuto, ne isplati se to raditi.
Pa zar su ti cijevi na vanjskim zidovima koje bi morao izolirati?
Ja na vanjskim zidovima nema nikakvih instalacija, u biti ja sam u sredini, imam samo sjever i jug izvana
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 22:18   #1816
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Da se moze prodati za postene novce odmah bi to napravio i kupio stan na visem katu slicne cijene.
Taj susjed predstavnik stanara je 3 godine prodavao i na kraju odustao, trazio je realnu cijenu, ali ljudi bi badava stan.
Radi se o skoro centru Zagreba, imam niti 15 minuta laganog hoda do trga, mozda bi dobio 1100-1200 eura po kvadratu, ali za te novce nedam ni da je 8 stupnja u stanu.
I kuda da onda idem za 1100 eura, mogu jedino u neki periferijski stan sa cigicima za susjede.

Ovo je valjda jedini glavni grad u EU gdje centar ne vrijedi nista. Je da su zgrade stare, moja je iz 1955, ali boli me briga, nedam za sicu.

Par sto metara od mene se gradi u zadnje vrijeme dosta novih zgrada, btw sve su na istu sablonu, izgledaju socijalisticki samo sa novijim materijalima, cijena 3000 eura kvadrat...tako da niposto ne prodajem za bagatelu.

Moram si staviti izracun na papir za tu izolaciju ili nekako progurati obnovu fasade, ne samo zbog sebe vec i cijele zgrade da to na nesto lici i digne vrijednost stanova.
I onda se zatucani susjedi cude da ne mogu prodat, pa kak bi prodao kad je zgrada propuh.

Uff, mene bi ta vuna kostala i 25 somova i vise.
Cijevi su mi na vanjskim zidovima, nisu ustemane u zid nego su postavljene 2 centa od zida i tako idu po sobi do radijatora.
Bojler je kostao 5000 kuna, Bosch, ali jos je naplaceno 4500 kuna za ugradnju, plus spajanje cijevi za dovod zraka kroz fasadu, to je zakonski tako trebalo, plus spajanje odvoda na dimnjak.
Jos sam ja kasnije knaufom i vunom zatvorio tu cijev za zrak pa je sve skupa ispalo 10 somova.
Bojler je 24 kw.

Mislim da mene samo nova fasada spasava plus jos bi si trebao pod izolirati od podruma kako sam zamislio.

A inace obozavam ljeto i ovu vrucinu, jest da se tesko dise kad mi je u stanu 28+ stupnjeva, ali znam sto me ceka tamo krajem listopada, pa mi je cak i dobro sada na skoro 3 banke u sobi