Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2007., 16:00   #31
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Spoljarik Pregled postova
Evo ja kupio 223BW i stalno zuji....Boli me glava nakon 15 minuta a uši mi zvone lol
Isti slučaj je bio i sa Benq FP222W te sada Samsungom 223BW.

Meni ako će se to nastaviti odnosim na reklamaciju jer kada stavim Brightness na 65 onda je stvarno nepodnošljiv za rad iako mi je paralelno uključen i TV.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 14:16   #32
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Isti slučaj je bio i sa Benq FP222W te sada Samsungom 223BW.

Meni ako će se to nastaviti odnosim na reklamaciju jer kada stavim Brightness na 65 onda je stvarno nepodnošljiv za rad iako mi je paralelno uključen i TV.
U fazi sam kupovanja monitora... (22 wide) i jako mi je zapeo za oko bas taj 223bw po cijeni, karakteristikama, izgledu (a i nahvaljen je po forumu masu)... i sad mene zanima taj problem zujanja, da li si reklamirao taj monitor i da li su ti uvazili to te ukoliko si mijenjao monitor da li si uzeo isti?

poanta je ja bi si kupio taj monitor ali me strah tog zujanja.....

(isto pitanje vazi i za ostale clanove koji su imali problema sa gore navedenim monitorom)
Vasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2007., 19:42   #33
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Što mislite o Zamzungu 2232BW? Trebam starcima kupiti neki monitor, pa im tražim neki što veći ali da bude okej..
denied je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 13:56   #34
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Moj review: Monitor Samsung 2232BW

Evo nakon 2 mjeseca druzenja sa ovim monitorom odlucio sam podjeliti s vama iskustva o ovom monitoru.

Samsung 2232BW:



Tehnički podaci:
http://www.samsung.com/us/consumer/d...XAA&fullspec=F

Uvod:
Monitor je kupljen u Austriji, 22.09.2007. po cijeni od 315€(2300kn). Jos moram podignut Mw.St. i tada ce njegova placena cijena iznositi 1915kn.

Kutije sam se morao vec rijesiti u Austriji koja ionako nije bila nista posebno, obicna kartonska kutija.

Bundle:
Uz monitor naravno, tu jos dolaze stalak,naponski kabel, DVI kabel, VGA kabel, instalacijski CD, uputstva i krpa za prasinu.

Postavljanje:
Nakon manjih problema sa postavljanjem monitora na stalak, monitor je uspjesno postavljen na stol. Kao sto ocito i znate, ovaj monitor nije moguce podesavati po visini. Konstrukcija i stabilnost monitor stalku nije impresivna,ali zasigurno solidna. Design modela 226bw mi je bio ljepsi nego 2232bw, ali i ovaj mi se svidio nakon nekog vremena. 2232BW je dobio Design Award za 2007. Monitor sam spojio sa DVI kabelom.

Instalacija:
Nakon uspjesnog montiranja, vrijeme je za paljenje monitora. Razlika izmedu mog prijasnjeg 15'' AoC LCD monitora i ovog je neopisiva. Instalacija je prosla bez ikakvih problema i monitor je uredno prepoznat od strane Windowsa.

Podešavanje:
Tipke za podesavanja monitora su solidne, sluze svojoj svrsi. Menu samog monitora je zadovoljavajuci, iako neke opcije nisu dostupne(Color Tone, Color Control, Coarse, Fine, Sharpness), ne znam zasto, a nisam istrazivao jer mi nisu bile potrebne. Za podesavanje boja sam koristio nvidia control panel.

Rad:
Za rad, monitor je ugodan. Uz malo podesavanja, dobio sam sliku koja me zadovoljila. Boje su tople, a slova ostra. LED lampica je plave boje, i moze se izabrati 5 jacina brightnessa za lampicu. Kad se PC izgasi, lampica u standby-u blinka, sto je poprilicno iritantno, jer nocu kad idem spavat moram izgasiti monitor da mi to ne svijetli. Ako ostavim upaljeno, LED lampica mi reflektira svjetlost na zidove. Kontakt na monitoru za naponski kabel je isto nekvalitetno napravljen. Barem se meni tako cini,jer cim malo pomaknem monitor nastane problem sa naponskim kabelom i monitor se izgasi kao da je izgubio struju. Kao sto mozete vidjeti dolje na slikama, sa straznje strane monitora postoji nekakvo udubljenje gdje se nalaze ulazi za kabele.Bas to je uzrok zbog cega naponski kabel ne stoji u najboljoj poziciji, te ponekad ima smetnje sa strujom(uzmite ovo sa rezervom,jer je mozda problem u kabelu,iako cisto sumnjam jer je on dosao sa monitorom). Izuzevši te probleme, rad na ovoj rezoluciji je zaista uzitak, i nakon 1024x768 ovo je preporod. Pregled web stranica, slika, filmova, aplikacija i igri je fenomenalan!

Performanse:
Ghostinga nema, barem ga ja nisam primjetio. Probijanje pozadinskog osvijetljenja isto tako nema. Kada se monitor u gleda direktno, slika je dobra, no kut gledanja, pogotovo iznad monitora, je naprosto razocaravajuci. To je vjerojatno isto kod svih monitora sa TN matricama, ali ja sam imao 15'' AoC LCD koji je imao bolji kut gledanja, a monitor je tada bio kupljen u 2003 po cijeni od cca 2600kn. Bas zbog tog me kut gledanja na 2232bw razocarao. Nijansa crna boje je druga stvar koja me najvise zasmetala. Doduse, to se odnosi na krajnje tocke monitora, najvise dolje, a najmanje bocno. Mozda moj 2232bw ima neku greskicu, pa da je u tim krajnjim tockama monitora kontrast crne boje malo losiji. Ostale nedostatke, nisam primjetio.

Slike:


Zakljucak:
Ja sam zadovoljan sa ovim monitorom, pogotovo kad u obzir uzmemo cijenu od 1915kn. Ipak, cijena ovog monitora u Hrvatskoj je po mojem misljenju previsoka(oko 3000kn), te bi ja za te novce ili 200-300kn vise uzeo neki 20'' monitor sa S-IPS matricom(Dell 2007WFP npr.)

Nadam se da ce ovaj review barem malo pomoci onima koji zele kupiti monitor u ovom rangu. Hvala na paznji.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 23.11.2007. u 12:09.
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 15:12   #35
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Bravo. prošao si. Dobar review.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 16:41   #36
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
hvala petar, a mogo bi i netko drugi neki post napisat
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 16:50   #37
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Dobar review (iskreno i posteno) meni se ovaj monitor stvarno , kao sto kazes, cini preskup u RH mislim da bi moja odluka pala na PHILIPS 220WS8FB, 22" da kupujem novi monitor (2250kn) ali moram priznat ovaj samsung lijepse izgleda.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 21:18   #38
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Dobar review.

Monitor se čini jako dobrim iako ne opravdava svoju cijenu u Hrvatskoj.(onda bi rađe uzimao Samsung 223BW)
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 22:18   #39
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
223bw ima problema sa zujanjem...
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 12:55   #40
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
223bw ima problema sa zujanjem...
Više nema.

A i čitao sam po internetu da i ovaj tvoj ima problema sa zujanjem kod određenih korisnika.
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2007., 21:35   #41
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Oke, i nisam znao za 2232bw, ja nemam nikakvih problema u tom pogledu.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 22:31   #42
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Moj nema problema sa zujanjem al slažem se sa svime napisanim. Postolje mu je sranje, ona treptalica jako živcira (ili ga izgasim ili stavim neki predmet ispred), skup je i kut gledanja me baš nije fascinirao. Pretpostavljam da je to jedan od boljih 22" Wide monitora s TN matricom tako da sam znao za ovo sve prije vjerojatno ga ne bih ni kupio već bih išao na neki 20" s IPS-om. Dobio sam ga jeftinije nego je u dućanu tako da nije sve tako crno, a i priviknut ću se već nekako na njega

Ovako sam riješio problem nakupljanja prašine na postolje
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 22:33   #43
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo stavio sam to u sticky, i za ubuduće, ukoliko pišete neko mišljenje/recenziju bacite u sticky da ostali ljudi mogu vidjeti jer neće ići u "zastaru".
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 11:36   #44
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Costa Pregled postova
Ovako sam riješio problem nakupljanja prašine na postolje
Đizs Costa, vidim da imaš zimnicu desno od miša
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 13:04   #45
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Treba mi energije za preživjet zimu
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 20:48   #46
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Zna li neko gdje se može naći 226bw sa S panelom?