Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2020., 23:57   #2281
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ovo pada u vodu i na mingu po meni, nije prva ruka i ne možeš znati da li je došla garancija sa kutijom ili nije .

Rekla-kazala situacija...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ajde prije komentiranja pročitaj moj post opet i postove na stranici prije. Ja da želim mogu reklamirati karticu (ako ikad bude neispravna) asbisu po serijskom broju/racunu. Koliko puta moram napisati da je na racunu napisano jedno a na jamstvenom listu (kojeg nemam ) piše drugo. No da ponovim, i vise neću do razrješenja ove sapunice, na racunu piše jedno, na ponudi i jamstvenom listu drugo. Neka i padne na Mingu, onda lijepo neka uvedu u zakon da je jamstvo bilo koje stvari neprenosivo u slučaju preprodaje/poklona i rješili su sve probleme. Završavam s forumom na neko vrijeme dok se ovo ne riješi. Sve ostalo tko šta treba, PM.

Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Slazem se.
Uvijek neki problemi s tim reklamacijama preprodanih stvari s njuskala koje glase na tudje ime i za koje ne znas povijest i sta je bivsi vlasnik radio.
I za tebe vrijedi gore navedeno, prije nego postas, procitaj sve. O cemu pricas, kakve vlasnike ti spominjes i kako ti znas od koga sam ja kupio karticu? Da quotam sam sebe :
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Imam komponentu kojoj je jamstvo 36 mj (po ponudi), na racunu je naravno kao i sa prethodnom raspravom gore napisano 24 mj. Sve bi to bilo ok da na kutiji nemam onaj mali jamstveni niti je bio. Kako dokazati da stvar ima 36mj a ne 24 mj jamstvo ?
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sifra artikla je : 1330652. Jamstvo je 36 mj kod Asbisa i to je provjereno. Bez toga da na vašem računu piše 36 mj jamstva ili jamstvenog lista na kojem to isto piše, tko meni garantira da će te preuzeti karticu na servis ako bude neispravna u zadnjoj godini jamstva ?Naravno da nitko, jer kako kažu bez računa se ne računa.Ako upisuju jamstvo koje je navedeno sa jamstvenog lista onda ste krivo upisali jer je jamstvo na jamstvenom 36 mj a na računu 24. Da nešto muljate ili Vam ne radi sustav, vidi se iz prvog posta na prethodnoj stranici gdje sve komponente koje imaju 24/36 mj jamstvo označavate na računu sa 24 mj, a one koje imaju manje to uredno i navodite. To što vi meni ili asbis Vama ne želi isporučiti račun/jamstveni list na kojem je navedeno stvarno trajanje jamstva nije moj problem, niti želim pamtiti koliko koja komponenta ima jamstvo. Uostalom ne radi se ni o jeftinoj komponenti da bih tek tako odustao od 3g jamstva. Do petka imate rok poslati prepravljeni racun ili jamstveni list kako sam i naveo u mailu. Komunikaciju s Vama cu nastaviti mailom. Krajnji ishod budem postao ovdje. LP
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 00:36   #2282
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Mi pričamo o jamstvenom listu koji fali, ne znaš da li je prvi vlasnik isti zagubio, ne pričamo o tome da su različite vrijednosti nego samo i jedino o tome da li je moguće da je prvi vlasnik bacio naljepnicu sa garancijom listom.

Nema potrebe da dižeš tenzije

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 07:49   #2283
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 08:47   #2284
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Nismo o tome ni pričali, problem sa garancijama je samo ako je R1 račun i to oko povrata novca . Čisto zakonski .

Kažem moguće je da je prvi vlasnik izgubio garanciju, bacio, nebitno što. Čime više ruku uključeno teže je provjeriti stvarno stanje i ne možeš tvrditi dedicirano nešto.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:11   #2285
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ali kad dođeš u trgovinu i kažeš ja bi to i to, na računu onda nigdje ne piše tvoje ime i prezime, tako da ne vidim problem oko toga što račun glasi na nekog tamo Štefa iz Špišić Bukovice, a to reklamira Ivan iz Zadubravlja.
Za ostvarivanje jamstva nije bitno tko je reklamirao uredaj, bitno je da se preda uredaj bez fizickog ostecenja, racun kao dokaz kupnje i jamstveni list. Kod nas u poslovnici se moze prijaviti i bez jamstvenog lista samo uz racun dok je za reklamaciju u ovlastenom servisu potrebno priloziti i jamstveni list
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:00   #2286
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Pa naravno da ne treba jamstveni. Dovoljan je samo i račun na kojem je 24 mjeseca jamstva iako je u ponudi i na webu drugačije
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:28   #2287
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
......., jamstveni list nije na kutiji. Cak i da je , sporan je račun na kojem pise 24 mj a ne 36. S vama sam bilo kakvu komunikaciju zavrsio do odluke inspektorata.
https://postimg.cc/ygbJVWfZ


evo i kod mene bio slučaj, nego protisovci daj javite kad ćete prepraviti taj tkz. "program" koji će ispisivati jamstvo na računu kao i koje piše na ponudi !???
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 12:51   #2288
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Bogami nisam ni znao da imaju poslovnicu eto sad i to znam.Nekad je bilo normalno da na racunu pise jamstvo u tocnim mjesecima kao sta je na web stranici oznaceno ocito vise nije .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 13:22   #2289
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Čitam i ne vjerujem...
Puna podrška xulos-u sa moje strane, čovjek je u pravu imo 110%, i samo tjeraj dalje stari, ne daj se smesti

A vi gospodo...da vam je imalo stalo do kupaca, ali i vlastitog renomea, izašli bi čovjeku u susret i riješili ovu trakavicu sa dobavljačem, bilo/ne bilo tog usranog papirića, ako jamstvo matematički još traje.
Sramota.
I da...nema boga da ja više išta kupim kod vas, sa tim možete računati.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 17:49   #2290
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Postovani,

nemamo nikakve trackere ni nesto slicno, cijene se mijenjaju svakih pola sata ovisno o stanju na trzistu. Sto se tice cijena u newsletteru navedene cijene vrijede do prodaje zaliha ili do navedenog datuma, uglavnom stavljamo 7 dana. Ako cijena nije ista kao u newsletteru razlog moze biti ili da se sve prodalo ili se vjerojatnije radi o nenamjernoj pogresci (do sada se to dogodilo samo dva puta prema nasim saznanjima)

ahhaaa , onda sam se ja toga dana vjerovatno nadrogiro , znači ja gledam jedno interesantno napajanje koje ima garanciju od "10 god." i gledam ga ja tako i tako i gledam dalje i uspoređujem cijene sa drugim dućanima, i gledam ga ja i dalje i odlučim da ga ubodem (kupim naravno) jebiga zg slang, i ja o vuku a ono rak bradvičar !??, opa-cupa cijena ni više ni manje nije 20 ni 30 ma ni 50-60 kn razlike veća , već kolko , 190 kn
ja mislim da je protisovci i kolege forumaši sve jasno ko dan
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:05   #2291
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
.....bilo/ne bilo tog usranog papirića, ....
nije to papirić, to je PREVARA i PREVARANTI od toga žive i prevarante treba spremit gdje im je mjesto, znamo iz priloženog iz medija daj je ovo jedan od slučaja u nizu u ovoj tkz. državi
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 19:07   #2292
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Vidim s protisom se ništa nije promijenilo zadnjih 10 g. Uvijek love u mutnom i gledaju gdje koga mogu zakinuti...

Evo da se posjetimo moje zgode prije 10 godina s njima...

Kupim napajanje sa 7 g jamstva na webu.... Dobijem račun s 7 g jamstva...
Dođe, napajanje je hx750 a na njemu jamstvni na vx 450 od 60 mj.

Javljam protisu da su poslali krivi jamstveni i da provjere da ne šalju krivo bezveze i bahato od njih na mail dobivam novi račun od 5g jamstva i da je stari greška. Kazu da mi stari fizički isprintani rn sa 7 g ne vazi i da je važeći novi..

Nakon Mingo prijave dobivam novi rn sa napomenom da je jamstvo 7g....


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1619521

Sve po starom, protise, sve po starom....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 20:19   #2293
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Znaci tracker dizajniran da tjera posjetitelje visokim cijenama. Zanimljivo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 20:42   #2294
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Valjda bude na računu kakva garancija jer ovako je kao da kupujes na buvljaku, uzmi ili ostavi.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Lika091 je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 21:39   #2295
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova

Sve po starom, protise, sve po starom....

iskreno rečeno ja ih u potpunosti shvaćam, jednostavno država te tera da kradeš i muljaš , ja isto zarađujem na crno pa ko sam ja sad da se uopće čudim, jednostavno danas moraš imat odvjetnika i biti dobro upućen u zakone, propise pravila da te netko ne zajebe ili budeš izigran
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 22:03   #2296
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
To se jednostavno riješava napomenom da je 24 mj. obavezno zakonsko jamstvo u Protisu i dodatno 12 kod dobavljača/proizvođača koga god. Ili još lakše isprintati dodatno jamstvo 12 mj. koje Protis riješava s dobavljačem. Saga se pretvorila u trilogiju bez veze
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 23:34   #2297
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To se jednostavno riješava napomenom da je 24 mj. obavezno zakonsko jamstvo u Protisu i dodatno 12 kod dobavljača/proizvođača koga god. Ili još lakše isprintati dodatno jamstvo 12 mj. koje Protis riješava s dobavljačem. Saga se pretvorila u trilogiju bez veze
ja kupim s manje jamstva kad mi je cijena 30+% jeftinija (amazon, ali expres). Ali za par promila i onda imati manje jamstvo i protis tretman kod problema - rađe kupim u boljeg dućana.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 23:35   #2298
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ma jasno,nego saga se mogla riješiti lakše.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 08:43   #2299
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To se jednostavno riješava napomenom da je 24 mj. obavezno zakonsko jamstvo u Protisu i dodatno 12 kod dobavljača/proizvođača koga god. Ili još lakše isprintati dodatno jamstvo 12 mj. koje Protis riješava s dobavljačem. Saga se pretvorila u trilogiju bez veze
Ajde pobogu ne komplicirajte.
To se najjednostavnije rješava tako da se na računu ispisuje onoliko jamstvo koliko stvarno i je.
To što njima odgovara da im software, koji je očito uklesan u stjenu a ne napisan u kodu, ispisuje krivo... to je druga stvar.

Zbog takvog stava neću tamo nikad kupiti ni usb stick
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 17:22   #2300
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Koji je benefit samoj trgovini ako sreže jamstvo na uređaju? Kaj trgovina gubi lovu kada nakon 4.5g uređaj zavrsi na servisu kao nepopravljiv a ima npr 5godina gar.?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Lika091 je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 20:06   #2301
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Koji je benefit samoj trgovini ako sreže jamstvo na uređaju? Kaj trgovina gubi lovu kada nakon 4.5g uređaj zavrsi na servisu kao nepopravljiv a ima npr 5godina gar.?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

pitaj protisovce vjerovatno oni imaju odgovor !
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 21:39   #2302
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Koji je benefit samoj trgovini ako sreže jamstvo na uređaju? Kaj trgovina gubi lovu kada nakon 4.5g uređaj zavrsi na servisu kao nepopravljiv a ima npr 5godina gar.?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Od troškova slanja do rizika..., a prava katastrofa za trgovinu je ako uvoznik propadne.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 10:52   #2303
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Koji je benefit samoj trgovini ako sreže jamstvo na uređaju? Kaj trgovina gubi lovu kada nakon 4.5g uređaj zavrsi na servisu kao nepopravljiv a ima npr 5godina gar.?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Sto se tice popravaka u jamstvu mi kao trgovina nemamo nikakvih troskova nego sve ide na teret proizvodaca tako da je nama svjedeno da li uredaj ima 1 mjesec ili 10 godina jamstvo. Jedino sto trebamo je prenseti uredaj iz poslovnice do servisa i vratiti nazad medutim to nam nije problem jer ionako idemo svaki dan
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 10:57   #2304
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Vidim s protisom se ništa nije promijenilo zadnjih 10 g. Uvijek love u mutnom i gledaju gdje koga mogu zakinuti...

Evo da se posjetimo moje zgode prije 10 godina s njima...

Kupim napajanje sa 7 g jamstva na webu.... Dobijem račun s 7 g jamstva...
Dođe, napajanje je hx750 a na njemu jamstvni na vx 450 od 60 mj.

Javljam protisu da su poslali krivi jamstveni i da provjere da ne šalju krivo bezveze i bahato od njih na mail dobivam novi račun od 5g jamstva i da je stari greška. Kazu da mi stari fizički isprintani rn sa 7 g ne vazi i da je važeći novi..

Nakon Mingo prijave dobivam novi rn sa napomenom da je jamstvo 7g....


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1619521

Sve po starom, protise, sve po starom....
Istina je da je greska napravljena sa nase strane i javno se ispricavamo na tome.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 23:29   #2305
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ime na racunu neznaci apsolutno nista osim ako se ne radi o r1 racunu kao sto je kolega i naveo,pa cak i to nije problem osim u slucaju povrata novca, koliko sam ja upucen ne radi se o r1 racunu. Kutiju nemorate pokupiti, nebi se ni ponudili da vam nije dosla inspekcija budimo realni, zao mi je samo sto maltretirate covjeka cije je ime na racunu iako vam je receno gdje da se obratite. Kompletan bundle kartice je kod mene,svi zastitni poklopci sa konektora kartice, originalni račun, originalna ponuda, jamstveni list nije na kutiji. Cak i da je , sporan je račun na kojem pise 24 mj a ne 36. S vama sam bilo kakvu komunikaciju zavrsio do odluke inspektorata.
Kupio danas u Protisu SSD ADATA SX8200 Pro 2TB i na računu piše jamstvo 24 mjeseca dok na deklaraciji/jamstvenom listu piše 60 mjeseci (uvoznik Protis).

S obzirom na Xulos-ovo iskustvo pitam ja danas gospodičnu na pultu zašto na računu piše 24. mjeseca jamstvo kada je 60 mjeseci kao što je navedeno na webu, ponudi i deklaraciji/jamstvenom listu.
Ona odgovori da tako uvijek piše na njihovim računima i da samo čuvam račun (sa krivim rokom garancije) ,a da deklaracija/jamstvo nije uopće bitno.
Ostanem zbunjen pa ponovima ali na računu je 24 mjeseca dok na deklaraciji/jamstvenom listu je 60 mjeseci naznačena garancija. Ona mi ponovi da je to tako kod njih na svakom računu i da mi deklaracija nije bitna za reklamaciju.

Eto dragi Protis ne znam tko tu koga, da sam imao gdje god kupiti navedeni disk sa današnjom dostavom sigurno ne bi kod vas kupio. Nakon kupovine odmah sam skinuo deklaraciju/jamstveni list i zaljepio na račun da ne bi bilo nakon 2.5 godine da je istekla garancija. Toliko o mojem povjerenju u vas.
Dobro ću paziti kada kupujem nešto što ima više od 24 mjeseca garancije jer izgleda da volite petljati sa time. Preporučio bi svima sa foruma da što manje kupuju kod njih pa da ih prisilimo da na račune počnu ispisivati točan iznos garancije.

@Xulos
Ne daj se u pravu si, treba ih prijaviti jer izdaju račune (koji pravno gledano imaju snagu ugovora) sa neispravnim podacima i onda se vade na nekakvu deklaraciju/jamstveni list.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 16.11.2020. u 23:47.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:21   #2306
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Kupio danas u Protisu SSD ADATA SX8200 Pro 2TB i na računu piše jamstvo 24 mjeseca dok na deklaraciji/jamstvenom listu piše 60 mjeseci (uvoznik Protis).

S obzirom na Xulos-ovo iskustvo pitam ja danas gospodičnu na pultu zašto na računu piše 24. mjeseca jamstvo kada je 60 mjeseci kao što je navedeno na webu, ponudi i deklaraciji/jamstvenom listu.
Ona odgovori da tako uvijek piše na njihovim računima i da samo čuvam račun (sa krivim rokom garancije) ,a da deklaracija/jamstvo nije uopće bitno.
Ostanem zbunjen pa ponovima ali na računu je 24 mjeseca dok na deklaraciji/jamstvenom listu je 60 mjeseci naznačena garancija. Ona mi ponovi da je to tako kod njih na svakom računu i da mi deklaracija nije bitna za reklamaciju.

Eto dragi Protis ne znam tko tu koga, da sam imao gdje god kupiti navedeni disk sa današnjom dostavom sigurno ne bi kod vas kupio. Nakon kupovine odmah sam skinuo deklaraciju/jamstveni list i zaljepio na račun da ne bi bilo nakon 2.5 godine da je istekla garancija. Toliko o mojem povjerenju u vas.
Dobro ću paziti kada kupujem nešto što ima više od 24 mjeseca garancije jer izgleda da volite petljati sa time. Preporučio bi svima sa foruma da što manje kupuju kod njih pa da ih prisilimo da na račune počnu ispisivati točan iznos garancije.

@Xulos
Ne daj se u pravu si, treba ih prijaviti jer izdaju račune (koji pravno gledano imaju snagu ugovora) sa neispravnim podacima i onda se vade na nekakvu deklaraciju/jamstveni list.
Postovani,
jamstvo vrijedi koliko je naznačeno na jamstvenom listu. Ukoliko smo mi uvoznik tada ovjereni jamstveni list mozete preuzeti i u digitalnom formatu skeniranjem QR koda a u planu je i za ostale jamstvene listove.

Provjerili smo sa djelatnicom te je rekla kako je na Vaš upit odgovorila "točna duljina jamstva je na jamstvenom listu i iznosi za vaš uređaj 60 mjeseci. Čuvajte račun i jamstvo"
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:27   #2307
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Sad ćemo ovdje morati pitati za svaki račun i jamstvo?

Za zašto ne uskladite te informacije?

Mislim, mene ste totalno odbili ovim stvarima...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:35   #2308
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Sada ja pogledao svoj račun za Adata SX6000PNP Pro 256GB kupljen u veljači, i naravno da piše 24 mjeseca garancije umjesto 60 mjeseci, zanimljivo je da stari SSD TS120GMTS420S je imao uredno 36 mjeseci garancije na računu. Znači može se, ali se ne želi.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 13:44   #2309
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ma love u mutnom. 90% ljudi će kad im se pokvari nesto vidit na računu da je bilo 2 godine gare i jbg, idemo kupit novu stvar, poželjno u Protisa. A 10% će znat da bi tribalo bit 3-5-10 godina.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 14:49   #2310
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ma love u mutnom. 90% ljudi će kad im se pokvari nesto vidit na računu da je bilo 2 godine gare i jbg, idemo kupit novu stvar, poželjno u Protisa. A 10% će znat da bi tribalo bit 3-5-10 godina.
Potpis na ovo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na