Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2010., 01:53   #1
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Gašenje ili preoblikovanje Tržnice?

Neki od članova su se dotakli ove teme na podforumu Nepoštenih trgovaca.

Moj prijedlog moderatorima: uvesti sistem pozivnica kao torrent siteovi.
Npr, pošaljem frendu pozivnicu, frend zavalja nekoga, obojica dobijemo ban ili svi članovi kojima sam poslao invite.

Izbjeglo bi se masovno reganje i otvaranje više accounta, smanjio broj prevaranata, ojačalo povjerenje među preostalim prodavačima.

Ovdje sam jako kratko u odnosu na neke članove, a u ovih par mjeseci sam više-manje skužio kome vjerovati, a kome ne.

Vjerujem kako je ovo samo jedan u nizu mora prijedloga za Tržnicu, ali ne bih volio da se ugasi. Ima ovdje poštenih ljudi koji ne zarađuju preprodajom hardvera, već trguju jedni s drugima zbog trenutne financijske situacije, isprobavanja i clockanja komponenti, skupljanja rariteta i sl.

__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:05   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Definitivno sam protiv gasenja trznice, jer iskreno svima nama ona dobro dodje, i kad se prodaje i kad s eensto kupuje. ALi da treba nesto poduzeti, treba. Razlog ovakvog stanja po meni se moze pronaci u cinjenici da ne postoje nikakve restrikcije, znači netko tko ima namjeru nekog a prevarit, dodje tu, rega se, i prevari.

Od mjera koje bi se mogle uvest, treba odabrat najbolju, ili vise njih, a tu smo svi da doprinesemo ovoj raspravi i konačno nekoj mjeri, jer do sad konkretna mjera nije uvedena da bi se spriječilo ovo sto se dogadja.

Moze se razgovarati o pozivnicama ili stazu na forumu ili nečem trećem, ali zato trebamo svi konstruktivnim prijedlozima pripomoć.
Jasno mi je da je ovima gore Trznice i problema s njom pun kurac, jer s njom ima najvise zajebancije i sranja, a koristi za njih gotovo nikakve.
__________________

srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 02:12   #3
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jasno mi je da je ovima gore Trznice i problema s njom pun kurac, jer s njom ima najvise zajebancije i sranja, a koristi za njih gotovo nikakve.
Palo mi nešto na pamet, da se neki minimalni postotak svake trgovine odvaja za PCE? Npr 2%... PCE teamu bi to bio dodatni izvor sredstava, a prodavačima, odnosno kupcima ne predstavlja velik problem (2kn na svakih 100kn).
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:15   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne, ovak masa ljudi misli da su moderatori i administratori plaćeni i da je ovaj forum neka vrsta firme, tak da bi to samo pogoršalo stvari.
Svaki put bi se pozivali na taj postotak i onda se moreš slikati. Samo svađe i sranja budu proizašla iz toga.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:22   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Palo mi nešto na pamet, da se neki minimalni postotak svake trgovine odvaja za PCE? Npr 2%... PCE teamu bi to bio dodatni izvor sredstava, a prodavačima, odnosno kupcima ne predstavlja velik problem (2kn na svakih 100kn).
Kao sto je McG napisao, to automatski pada u vodu, jer bi onda oni iz nekog razloga nezadovoljni trgovinom, trazili pravdu od PcE, jer su oni kao tu posrednici koji uzimaju pinku za prodaju.

Svatko bolje upoznat sa stanjem na forumu/portalu zna, da admini/modovi nisu plaćeni, ali da je PcE ustroje tako kao je ustrojen

Ajmo dalje sa konstruktivnim prijedlozima kojima bi mogli poboljsat kvalitetu trgovine na nasoj Trznici
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 02:27   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu. nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )

@McG
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"

OT:
nema boljeg od pljuge poslije sarme, odoh zapalit
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:29   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Evo vam samo mali primjer kak stvari brzo eskaliraju kad ljudi misle da je neko plaćen za moderiranje/administriranje, a nije ni svjestan da je prva stvar koju administrator veli moderatorima - da se sve ovo zasniva na dobroj volji i slobodnom vremenu pojedinca. Kamoli da se stvarno dobe neki novci. Ovom biseru je samo obrisan post u kojem nije rekel ništ pametno, već je vodil monolog na jednoj od tema na Konfiguracijama.
Rezultat obrisang posta vidite i sami, a sad zamislite kakva sranja bi bila da se dobiva određeni postotak od trgovine.
Citiraj:
Autor Ajgour
Toliko si glup i ograničen da ne možeš vidjeti kako se ja ne prijetim. Nemam se što tebi prijetiti. Samo iznosim činjenice.
Moj post je obrisan, ništa zato. Meni je samo bilo čudno zašto, jer čovjek je pitao kako uštedjeti, a ja sam to i napisao. I da, u ponovljenom postu sam napisao da je blesavo to brisanje. To nije osobna uvreda već komentar na radnju.
No, fala bogu da ovakvi balavci kao ti imaju jednu slabu točku. Ipak ti radiš za nekoga. A taj netko je firma. Očekuj dopis na tvoje ponašanje. Jer meni je svejedno jesam li na ovom forumu, a tebi nije. Već sam ti rekao, sretno.
Nije pristojno od mene da postam sadržaj svojeg PM-a i vrlo vjerojatno budem sanckioniran za to, ali na ovaj način budete bolje shvatili kakvih sve ima i kak gadna može postati situacija - čim su u pitanju novci.
Ja još uvijek čekam da ovaj pošalje dopis s kojim se prijetil, pa da dobim otkaz.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"
Da sam bar. To je samo jedan od PM-ova koje sam taj dan dobil od izvjesnog, a takvih primjera imam u inboxu kolko vas volja.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:38   #8
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu.

nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )
Dobra fora, no može ići i broj moba koji je uveden. meni je npr. mob na pretplati i u imeniku sam, te se gotovo isključivo služim njime.

@McG: Polaziš od pretpostavke da su na Tržnici i dalje svakojaki prevaranti i dječurlija. Ako njih riješiš, tko ti ostaje? Pošteni trgovci kojima to ne bi bio problem, uvjeren sam u to. (mrzim svjetleći US ili UK layout na G15)
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:40   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Meni je svejedno kaj bude s Tržnicom, ja samo velim da su se dosad isprobali svi mogući načini poboljšanja i da je po meni gašenje Tržnice jedini način da se kompletno riješe svi kreteni.
S vremenom se lako Tržnica vrati natrag, tak da normalni i pošteni ljudi mogu pri miru i bez straha od prijevare, trgovati do mile volje.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:42   #10
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
S vremenom se lako Tržnica vrati natrag, tak da normalni i pošteni ljudi mogu pri miru i bez straha od prijevare, trgovati do mile volje.
I ako se to sa gašenjem i vraćanjem dogodi, što će spriječiti prevarante da se vrate?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 02:43   #11
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma bilo koja opcija da gdje se može povezati ime, adresa i kontakt broj je dobra, naravno, da je javno objavljeno na nekoj trećoj stranici
ipak se forum ne vodi po načelima demokracije i to je mislim da tor već par puta napomenuo
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:44   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
I ako se to sa gašenjem i vraćanjem dogodi, što će spriječiti prevarante da se vrate?
Tri osnovna podforuma, pravila od koji se budu usrali bez da i pomisle na registraciju, automatsko zaključavanje tema nakon prvog posta i masa drugih prijedloga koji se non-stop vrte, ali dosad nisu implementirani.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 02:44   #13
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
u profil umetnuti ime, adresu i broj kućnog telefona koji bi bili vidljivi samo onim članovima koji također to imaju i to da je osnovni uvjet korištenja tržnice, odnosno, bez tih detalja nemožeš sudjelovati na cijelom tom podforumu. nakon unosa podataka, mod/admin verificira putem telefonskog imenika i ciao đaci. (ako je opet verifikacija nemoguća, ko te šljivi )

@McG
molim te reci mi da si to izmislil, jednostavno nemogu vjerovati da ima takvih "genija"

OT:
nema boljeg od pljuge poslije sarme, odoh zapalit
Mislim da to tako nebi islo, ali mozda nekako da se daju osobni podaci, i da su oni kod admina i ako postoji opravdan razlog da se ti podaci daju određenom članu. Znači netko me je zajebao, ja to nekako dokazem i onda mi Jelc da podatek od Fleksa i ja ga nadjem i to rijesim s njim

Samo ne znam jel to u skladu sa zakonom
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 02:48   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
mislil sam ovako

ako želiš uopće sudjelovati na tržnici, dat ćeš svoje osobne podatke samostalno
te podatke bi mogli vidjeti samo članovi koji također imaju svoje podatke objavljene i verificirane (zato je tel imenik najjednostavnije)
ali prije toga prilikom registracije na forum napraviš stavku kojom se admini odriču odgovornosti za osobne podatke u profilu korisnika
domis je offline  
Staro 12.03.2010., 02:50   #15
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Tri osnovna podforuma, pravila od koji se budu usrali bez da i pomisle na registraciju, automatsko zaključavanje tema nakon prvog posta i masa drugih prijedloga koji se non-stop vrte, ali dosad nisu implementirani.
Pa zašto ne poduzeti te korake prije mogućeg gašenja onda?

@srale7: ne znam je li po zakonu, ali definitivno mjera koja bi odvratila određen postotak lovaca u mutnom.
@domis: još kad bi se koji mod ili admin priključio da to prokomentira... možda ujutro
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.03.2010., 02:52   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne znam, to je na moderatorima Tržnice i administratorima. Ja sam po tom pitanju samo običan korisnik foruma i samo govorim ono kaj se meni čini dobrim rješenjem za ovu muljatorsku situaciju.
Mislim da je Tržnica zahvaljujući prevarantima već duboko zaglibila, pa da ju nekolicina radikalnih promjena samo tak može dovesti u ono prvotno stanje kad su svi bezbrižno trgovali.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 06:21   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nisam za gašenje,to je linija manjeg otpora,i značilo bi da su uspjeli u svojim namjerama.
thedream je offline  
Staro 12.03.2010., 06:37   #18
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Kao što reče prvi post-inviteovi pa ak ukenja doživotni ban svima po listi...jer kak se veli u narodu pametniji popušta...al ak bi pametniji uvijek popuštali budale bi zavladale svijetom (a već i jesu )...
tomek@vz je offline  
Staro 12.03.2010., 06:42   #19
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Istina je, totalna nesigurnost na tržnici je prisutna definitivno. Sami smo svjedoci nemilih dogadjaja. I ako ganjate kakvu peticiju za ocuvanje "tržnice" potpisujem objerucke

Mislim da bi uvodjenje odredenih uvijeta ili jos bolje, vise njih odjednom; definitivno rijesilo sve probleme koji nastaju sa folirantima, muljatorima i prevarantima.
Npr: uvesti uvjet staza od pola godine ili godinu s minimalno 100 korisnih postova i rijesili bi se kiseliš s godinom proizvodnje kraj 2009/2010 koja pristupa forumu iskljucivo i jedino radi trgovine i prevare putem iste.

Medjutim, smatram da bi i vodstvo trebalo biti odlucnije u rezovima kada se pojavi potreba za istima. Onda se nebi desavale stvari tipa opce poznate trakavice gdje nereagiranje i pasivnost dovedu u upit mnogo toga lijepoga na ovom forumu.


@McG ...
Samo da se nadovezem na onaj dio oko modova i admina.
Redom je to sve pozitiva do bola, ali dozivi se i od njih kojesta, vjeruj.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 12.03.2010., 07:13   #20
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Preljevanje iz šupljeg u prazno.

Stav administracije je odavno poznat. Kada Tor i Horza zaključe ( uvide ) da zatvaranje tržice vs restrikcije
u konačnici daju jednaki rezultat na sam rad ostatka foruma onda možemo govoriti da smo se po ovom problemu mrdnuli sa mrtve točke.

O oba slučaja, zatvaranje vs restrikcije.., gubi se određeni broj članova. Zatvaranjem tržnice će se sigurno smanjiti broj hoštaplera na forumu,
restrikcijama je to isto moguće napravit ali to onda trebaju biti prave restrikcije, ispod 2 godine članstva i 500 postova nema smisla ni postavljati ih.
stuc je offline  
Staro 12.03.2010., 07:41   #21
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Ja je nebi ugasio ali bi postavio neke limite za membere. Ovo je jos jedino mjesto gdje mozes kupiti neki komad hardvera ili cijelo racunalo a da znas da ce raditi... Jebiga samo treba kupovati od starijih clanova i malo im prije toga pregledati postove na tržnici. Ja sam tako vec par puta radio i sve sta sam kupio do danas radi savrseno....
junkieee je offline  
Staro 12.03.2010., 07:51   #22
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Najbolje rješenje bi bilo kada bi se stvar uredila na način da PCE može stajati iza svake trgovine i kupca/prodavača i na određen način štiti interese obje strane. Za tako nešto je potrebno vremena, resursa i novaca. Fali nam svega, a i da imamo dovoljno - ne bi išlo na uređenje tržnice, jer imamo i drugih problema. To je realnost.

U takvoj situaciji tržnica PCE foruma može funkcionirati na način kako i funkcionira - dođeš, ostaviš oglas, kupiš ili prodaš uz uključen mozak. Kao i u plavom oglasniku - ne šalješ lovu ili stvari unaprijed nikome koga ne znaš, raspitaš se prije svake trgovine o liku itd.
I milijun puta sam napisao - u svakoj situaciji kada neko nekoga prevari ili nešto slično reagirajte, javite meni ili moderatorima da banamo lika. Ono što vi ne znate je činjenica da imamo skoro 5000 korisnika koji su u banu, a velika većina od toga su dupli profili likova koji su pokušali i radili sranja uglavnom na tržnici. Mislim da je rekorder negdje s nekakvih 15 korisničkih profila, ne znam više na pamet.
tor je offline  
Staro 12.03.2010., 08:06   #23
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Preljevanje iz šupljeg u prazno.

restrikcijama je to isto moguće napravit ali to onda trebaju biti prave restrikcije, ispod 2 godine članstva i 500 postova nema smisla ni postavljati ih.
možda da je bar godinu dana + cca 200 postova!jer ipak 2 godine je punoo-
situacija sljedeča- par mojih frendova su se regali tokom prošle godine i bilo je već par dilova i prodaja i sve je prošlo ok!i znam da su pošteni i ne prodaju maglu!

po tom principu oni gube pravo na tržnicu!a da ne napomenem da ih recimo sam forum ne zanima toliko-više lurkaju nego što postaju!

nekako sam više pobornik pozivnica (ALI ODREĐEN BROJ POZIVNICA GODIŠNJE) i javno ime i prezime!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 12.03.2010. u 08:27.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 08:44   #24
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Malo sam si dao truda pa sam pogledao profile trgovaca prvih 30 trgovina na forumu. Napisat ću vam u zagradi koliko ljudi imaju postova (35, 44, 58, 95, 12, 4, 117, 68, 1, 0, 5, 3, 71, 4, 5, 42, 5, 19, 27). Ti ljudi imaju od 90% do 100% postova na tržnici, ostalih 10% odnosi se na riješavanje njihovih osobnih problema sa hardwareom te nisu ničim doprinjeli poboljšanju foruma. Ostatak trgovina odnosi se na članove sa preko 2 godine staža i više od 500 postova.
Po meni ja sam još uvijek za to da se napravi rez na 100 postova da bi se moglo prodavati na tržnici ili 2 godine staža i 50 postova. Jer po meni cilj PCEkspert foruma nije da bude tržnica poput plavog oglasnika već da se pomogne u riješavanju problema i dr.
Ako mislite da nije problem napraviti 100 pametnih postova varate se jer će takvi spameri brzo isplivati na površinu i biti sankcionirani od strane moderatora
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 12.03.2010., 08:56   #25
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Najbolje rješenje bi bilo kada bi se stvar uredila na način da PCE može stajati iza svake trgovine i kupca/prodavača i na određen način štiti interese obje strane. Za tako nešto je potrebno vremena, resursa i novaca. Fali nam svega, a i da imamo dovoljno - ne bi išlo na uređenje tržnice, jer imamo i drugih problema. To je realnost.
Ma to je "Too much" da PCe garantira/posreduje u deal-u. Mislim ako tako sta pokusavate sprovesti, svaka cast, ali nepotrebno si stavljate posla na grbacu.

Zasto nebi barem privremeno uveli gore spominjana 2 ogranicenja/uvjeta koja bi se ocitovala (u godinama staza i kolicini "korisnih" postova) u blazoj ili tezoj varijanti, nebitno. Pa ako stvar funkcionira. odlicno. Ako ne lako ju uklonite. O spamerima cemo voditi brigu mi sami i prijaviti ih, to je najmanji problem. Pa nismo mi s time izmislili toplu vodu! Drugi to koriste i svi znamo da su tako postavljeni kriteriji prilicno funkcionalni na drugim formima. Red je uveden, a problemi su stvarno sporadicni. Korist je visestruka jer ce si pojedinac dati truda, trebati ce mu vremena da napreduje i siguran sam da reputaciju koju je gradio određeno vrijeme nece sjebati uzalud. Stuc rece da ce se smanjiti broj clanova. Pa sta, nek se smanji. Koji ce ti k**** neko tko nije nista doprinjeo komuni, a jedini cilj boravka na forumu mu je trznica.
Kod ovakve intervencije lova nije niti potrebna, jedino malo dobre volje, kompromis i intervencija u kod. Pretpostavljam
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 12.03.2010., 09:01   #26
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
2 godine i 500 postova najmanje. Uz to obavezno ostavljanje podataka registracijom kod admina i pristanak ukoliko zavalja nekoga da se podaci mogu objaviti na forumu da svi znaju koja je to gnjida. Naravno da se prijevara mora dokazati i da se podaci ne objavljuju prije pokusaja nagodbe
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline  
Staro 12.03.2010., 09:10   #27
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Podržavam ideju o invite-ovima, reganje na forum po preporuci starijih članova ali onih koji su aktivni na Tržnici, dakle imaju bar 5 preporuka u Poštenim trgovcima, broj pozivnica koje stariji član dobije bio bi jednak broju godina staža na forumu.
To bi bio uvjet registracije uz zabranjen pristup Tržnici novom članu, nakon toga određen broj korisnih postova (procjena admina) novom članu omogućava kreiranje oglasa na Tržnici uz odgovornost i sankciju i starijem članu ako njegov ''štićenik'' napravi neku glupost.
Previše je varalica, preprodavača i muljatora općenito u zadnje vrijeme isplivalo tu, treba pribjeći rigoroznim mjerama. Takvi neka se vuku po oglasnicima a ne da se tu specijalac pojavljuje na Procjenama s ukradenom foto opremom, krivotvore se uplatnice od banke i slične gluposti koje samo ruše integritet ovog foruma
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 12.03.2010., 09:10   #28
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Stuc rece da ce se smanjiti broj clanova. Pa sta, nek se smanji. Koji ce ti k**** neko tko nije nista doprinjeo komuni, a jedini cilj boravka na forumu mu je trznica.
Tu se u potpunosti slažem s tobom, Stucom i BSA.
Članovi koji ničim ne pridonose radu foruma, a glavna su im preokupacija tržnica nem ne trebaju.
Time se može samo podići kvaliteta foruma.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 12.03.2010., 09:18   #29
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
2 godine i 500 postova najmanje. Uz to obavezno ostavljanje podataka registracijom kod admina i pristanak ukoliko zavalja nekoga da se podaci mogu objaviti na forumu da svi znaju koja je to gnjida. Naravno da se prijevara mora dokazati i da se podaci ne objavljuju prije pokusaja nagodbe

Pogledaj moj broj postova i koliko sam dugo na forumu. Ne pisu svi na ovom forumu, vjeruj mi ima ih vise koji citaju i tu i tamo nesto napisu ...
junkieee je offline  
Staro 12.03.2010., 09:32   #30
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
2 godine i 500 postova najmanje. Uz to obavezno ostavljanje podataka registracijom kod admina i pristanak ukoliko zavalja nekoga da se podaci mogu objaviti na forumu da svi znaju koja je to gnjida. Naravno da se prijevara mora dokazati i da se podaci ne objavljuju prije pokusaja nagodbe

Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Malo sam si dao truda pa sam pogledao profile trgovaca prvih 30 trgovina na forumu. Napisat ću vam u zagradi koliko ljudi imaju postova (35, 44, 58, 95, 12, 4, 117, 68, 1, 0, 5, 3, 71, 4, 5, 42, 5, 19, 27). Ti ljudi imaju od 90% do 100% postova na tržnici, ostalih 10% odnosi se na riješavanje njihovih osobnih problema sa hardwareom te nisu ničim doprinjeli poboljšanju foruma. Ostatak trgovina odnosi se na članove sa preko 2 godine staža i više od 500 postova.
Po meni ja sam još uvijek za to da se napravi rez na 100 postova da bi se moglo prodavati na tržnici ili 2 godine staža i 50 postova. Jer po meni cilj PCEkspert foruma nije da bude tržnica poput plavog oglasnika već da se pomogne u riješavanju problema i dr.
Ako mislite da nije problem napraviti 100 pametnih postova varate se jer će takvi spameri brzo isplivati na površinu i biti sankcionirani od strane moderatora


Ukratko staviti ili godinu dana da si clan ili 500 postova i naravno ime prezime adresa


Da pojasnim godinu dana je dobro za ljude koji vole čitati forum a nisu prevaranti.
500 postova zato sto se 100 komada lako naspama za 500 treba več volja a i sigurno če neko primjetiti da određeni lik spama. Isto tako ponovo uvesti komentiranje na trznicu.


I nema vise problema.

Jer iskreno ja neželim više kupovati od nikoga na pce koga neznam uživo ili bar nisam komunicirao preko nekog im sa njim, jer moguči problemi nevrijede 100-200-300 kn ...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na