Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.09.2006., 14:16   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Cool Moj review: Logitech Z-2300

odlucio sam se kupiti si za rodendan zvucnike, a ne kuciste, jer mi je jedan od mojeg 2.0 sistema krepo, a za kuciste imam vremena.
i tako bio je to 19.9. (jucer) i otiso sam pjeske do linksa (naravno, tramvajem i busom gdje sam mogo) jer mi stari nema auto, a fleks je radio na tavanu pa me nije mogo prebacit.
kupio sam navedene za nekih 1100kn i pri prvom susretu osto 'paf': kutija je bila veliiika, a kasnije sam skuzio da je i teska, sto mi je odma reklo da ovi zvucnici nisu 'luk i voda' i tako ja povuci-potegni dovuko se doma i otvorio kutiju, pa da zavrsim malu pricu ide ostatak dojma:

za one koji ne znaju (a takvih ima malo) to je 2.1 sistem nazivne snage 200W, te tzv. vrsne snage (peak power) 400W (bar tak pise na kutiji). sateliti su puno veci uzivo nego sto mozete vidjeti na webu i u slikama, i imaju uklonjivu mrezicu. ja sam ih ostavio (mrezice) jer izgleda elegantinje i uklapa se u sobu, ali svi oni koji vole moderan izgled slobodno neka ih skinu. solidne su tezine i relativno ih je tesko pomaknuti, naravno, za svoju velicinu i cinjenicu da su izradeni od kvalitetne plastike. slijedece sto sam izvadio iz kutije je zicani daljinski iz kojeg 'izlaze' dvije zice, jedna se kopca na 3.5mm jack na zvucnoj, a drugi zavrsava d-sub15 konektorom (kao na analognim prikljuccima za monitore). sam daljinski je prilicno lagan, ali meni dovoljno tezak da se ne pomakne pri kontroli glasnoce. na njemu je 3.5mm jack za slusalice, prekidac, plava LED-ica za signaliziranje jesu li zvucnici upaljeni, te dva analogna potenciometra, jedan manji za subwoofer (bass) i drugi za glasnocu opcenito. subwoofer je jaako tezak (jedva sam ga izvadio iz kutije i stiropora), drvenog kucista, basrefleksne cijevi s lijeve strane, te metalnom mrezicom ispred zvucnika. u njega se kopca prije spomenuti sateliti i daljinski.

dojam?!? BEMTI SUNCE! to je bio uzvik kad sam ih ukopco, pojacao na 1/4 glasnoce, pustio malo basa, i bio bi pao na dupe od iznenadenja da nisam vec sjedio
zvucnici su jednostavno FENOMENALNI, mislio sam da su puuuno slabiji ali sam se jako prevario. prije toga sam imao 2.0 sistem od 120W i mogu rec da su oni naspram Z-2300 nista...
onda sam poslo starce van iz stana, da isprobam zvucnike, i navukao gnjev susjeda, a nisam se usudio pojacati na vise od 3/4 glasnoce, a da ne pricam da je bass bio na pola...
nemogu nista drugo reci nego da se moraju poslusati da se dobije definitivna predodzba o njima (i mora ih se probat nosit).

ako bih ocjenjivo dobili bi max ocjenu, jer niti linija mog frenda od 240 stvarnih W nije ovome ni do koljena.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 20.09.2006., 14:32   #2
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
opako, znači to je ta zvjer o kojoj si govorio
aj dodjem do tebe po vijke za vent pa da to čujem
__________________
terminator je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2006., 14:57   #3
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320


Koju zvučnu imaš?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 20.09.2006., 15:00   #4
Dexxy
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
odlucio sam se kupiti si za rodendan zvucnike, a ne kuciste, jer mi je jedan od mojeg 2.0 sistema krepo, a za kuciste imam vremena.
i tako bio je to 19.9. (jucer) i otiso sam pjeske do linksa (naravno, tramvajem i busom gdje sam mogo) jer mi stari nema auto, a fleks je radio na tavanu pa me nije mogo prebacit.
kupio sam navedene za nekih 1100kn i pri prvom susretu osto 'paf': kutija je bila veliiika, a kasnije sam skuzio da je i teska, sto mi je odma reklo da ovi zvucnici nisu 'luk i voda' i tako ja povuci-potegni dovuko se doma i otvorio kutiju, pa da zavrsim malu pricu ide ostatak dojma:

za one koji ne znaju (a takvih ima malo) to je 2.1 sistem nazivne snage 200W, te tzv. vrsne snage (peak power) 400W (bar tak pise na kutiji). sateliti su puno veci uzivo nego sto mozete vidjeti na webu i u slikama, i imaju uklonjivu mrezicu. ja sam ih ostavio (mrezice) jer izgleda elegantinje i uklapa se u sobu, ali svi oni koji vole moderan izgled slobodno neka ih skinu. solidne su tezine i relativno ih je tesko pomaknuti, naravno, za svoju velicinu i cinjenicu da su izradeni od kvalitetne plastike. slijedece sto sam izvadio iz kutije je zicani daljinski iz kojeg 'izlaze' dvije zice, jedna se kopca na 3.5mm jack na zvucnoj, a drugi zavrsava d-sub15 konektorom (kao na analognim prikljuccima za monitore). sam daljinski je prilicno lagan, ali meni dovoljno tezak da se ne pomakne pri kontroli glasnoce. na njemu je 3.5mm jack za slusalice, prekidac, plava LED-ica za signaliziranje jesu li zvucnici upaljeni, te dva analogna potenciometra, jedan manji za subwoofer (bass) i drugi za glasnocu opcenito. subwoofer je jaako tezak (jedva sam ga izvadio iz kutije i stiropora), drvenog kucista, basrefleksne cijevi s lijeve strane, te metalnom mrezicom ispred zvucnika. u njega se kopca prije spomenuti sateliti i daljinski.

dojam?!? BEMTI SUNCE! to je bio uzvik kad sam ih ukopco, pojacao na 1/4 glasnoce, pustio malo basa, i bio bi pao na dupe od iznenadenja da nisam vec sjedio
zvucnici su jednostavno FENOMENALNI, mislio sam da su puuuno slabiji ali sam se jako prevario. prije toga sam imao 2.0 sistem od 120W i mogu rec da su oni naspram Z-2300 nista...
onda sam poslo starce van iz stana, da isprobam zvucnike, i navukao gnjev susjeda, a nisam se usudio pojacati na vise od 3/4 glasnoce, a da ne pricam da je bass bio na pola...
nemogu nista drugo reci nego da se moraju poslusati da se dobije definitivna predodzba o njima (i mora ih se probat nosit).

ako bih ocjenjivo dobili bi max ocjenu, jer niti linija mog frenda od 240 stvarnih W nije ovome ni do koljena.
ti zvucnici su dobri za te pare...ali svi ti pc zuvucnici su ****c,jer one male škatuljke nemogu napraavit nikakav zvuk(sateliti)...jedino bas valja na TIM SVIM zvucnicima za PC....
 
Staro 20.09.2006., 15:13   #5
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Dexxy Pregled postova
ti zvucnici su dobri za te pare...ali svi ti pc zuvucnici su ****c,jer one male škatuljke nemogu napraavit nikakav zvuk(sateliti)...jedino bas valja na TIM SVIM zvucnicima za PC....
a kakav zto zvuk može napraviti HI-FI sistem od 1000kn, naravno ni jedan...koliko samo pojačalo košta...
2.1 sistemi se dobro čuju i malo koštaju jer je jeftinije napraviti 3 zvučnika, odnosno 2 bez basa i jedan sam bas. Jaki jesu ali kvaliteta zvuka je loša, no za 1000kn reci šta je bolje?
__________________
Don je offline  
Staro 20.09.2006., 15:20   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Stari moj....

Da ti cujes jedno postene tannoyke ili nesto u tom rangu na nekom malo boljem pojacalu, fino bi radje kupio kuciste nego te 200w ( ) zvučnike.

Imam ti ja doma jedne od 50w. Os ih doc cut ?

To ti 200w vidlo NIJE. Zvucnik _nemoze_ bit dobar ako nije drven.... itd... Jos si mlad. Bus skuzil.
Fleks je offline  
Staro 20.09.2006., 15:52   #7
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Da ti cujes jedno postene tannoyke ili nesto u tom rangu na nekom malo boljem pojacalu
Nešto tako fino u entry level klasi dođe 5k, a za napucavati po igricama, pogledati koji DVD i poslušati koji mp3 je dovoljno. Imao sam priliku čuti stereo sistem od 40.000Kn, sve je to lijepo i krasno, ali treba netko i platiti taj čisti, kvalitetni, precizni, bez distorzije, i nadasve uhu ugodan zvuk : hello2 : Moram si naći sponzora koji će ispuniti sve moje audiofilske prohtjeve : roller :

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 20.09.2006. u 16:11.
Dr. Beast je offline  
Staro 20.09.2006., 16:32   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ha gle. Mene su tanojke kostale 1200kn u tehnomaxu prije kojih godinu dvije. Pojacalo sonyevo mi je staro oko 8. Istina to nije bas low end sony, ali muzes u oglasniku nac za 500kn starije pojacalo, a da relativno valja.

Kaj se tice tannoyki... One kao imaju 100w sinusa, al nekako mi je i to previse.

Imam doma jedne zvucnike koje je radil moj stari prije ohoho godina. Ja jos nisam bio ni rodjen. To su zvucnici. 4 sistemski komada 2. Jedan je velicine recimo 1m u vis i sirine oko 45-50cm. daje 50w. Spojen je na neki sroteks od panasonica. Hmmm... Kak da ti kazem... Ajd ovako. Kad odfrljim idu mi suze na oci i osjecam kak mi bubrezi vibriraju. Parket radi valove. I to sve sa 50w.

Cuo sam skoro pa valjda sve PC zvucnike koji su u prodaji. z2300, sorry sto ti ubijam veselje, su banana. Mogo si dodat jos koju stoticu i imat posteni stereo sistem. PC zvucnici su kako god ti okrenuo drek. Mogu oni tebi bit neznam kak mrak, ali realno kad probas nesto drugo, u TOM cijenovno rangu shvatis kolko su ustvari loši.

NHF, naravno.
Fleks je offline  
Staro 21.09.2006., 07:56   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
sig
Citiraj:
Autor Dexxy Pregled postova
ti zvucnici su dobri za te pare...ali svi ti pc zuvucnici su ****c,jer one male škatuljke nemogu napraavit nikakav zvuk(sateliti)...jedino bas valja na TIM SVIM zvucnicima za PC....
onda moras doc do nekoga i poslusat kakav k*u*r*c*j*i zvuk imaju... tak sam i ja mislio da to nece biti nista jace od mojeg starog sistema, pa sam osto ugodno iznenaden
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Stari moj....

Da ti cujes jedno postene tannoyke ili nesto u tom rangu na nekom malo boljem pojacalu, fino bi radje kupio kuciste nego te 200w ( ) zvučnike.

Imam ti ja doma jedne od 50w. Os ih doc cut ?

To ti 200w vidlo NIJE. Zvucnik _nemoze_ bit dobar ako nije drven.... itd... Jos si mlad. Bus skuzil.
vjeruj mi, to 200W vidlo JE. osim toga neko malo bolje pojacalo dode ko ovaj sistem, tak da ono...
ovi 50W tvoji mogu dati uhu ljepsu sliku zvuka ali to je sve samo subjektivan dozivljaj npr. na ovom sistemu koji mi je rikno sam prije imo nazovimo-to-tako home made pojacalo (ali bas napravljeno od dijelova, ne kupljeno). i kad sam preso na JVC-a preporodio sam se. ali sam se i trostruko vise preporodio kad sam cuo ove, bas zato jer nisam vjerovo da to moze biti toliko dobro...

mislim da nema niti smisla komentirat i usporedivat gotove sisteme za PC-e i ine sustave sa nekim hifi sustavom, jednostavno je to tako, bolji zvuk ces uvijek imat na posebnom pojacalu i zvucnicima od 2k kn, neg na ovim "pisljivim" od 1100kn. za te pare sistem koji je i vise nego dosta.
i da, taj dan kad sam ih probavo susjedi su dosli na vrata: suicide al sva sreca da je bio drito rodendan, pa sam se izvuko, jos im je bilo krivo, pa su mi donijeli litru
-->
Citiraj:
Autor terminator Pregled postova
opako, znači to je ta zvjer o kojoj si govorio
aj dodjem do tebe po vijke za vent pa da to čujem
a cuj, bumo se dogovorili
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova


Koju zvučnu imaš?
LOL, to bi trebo kupit novo, integriranu na maticnu-->sig
Citiraj:
Autor Dexxy Pregled postova
ti zvucnici su dobri za te pare...ali svi ti pc zuvucnici su ****c,jer one male škatuljke nemogu napraavit nikakav zvuk(sateliti)...jedino bas valja na TIM SVIM zvucnicima za PC....
onda moras doc do nekoga i poslusat kakav k*u*r*c*j*i zvuk imaju... tak sam i ja mislio da to nece biti nista jace od mojeg starog sistema, pa sam osto ugodno iznenaden
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Stari moj....

Da ti cujes jedno postene tannoyke ili nesto u tom rangu na nekom malo boljem pojacalu, fino bi radje kupio kuciste nego te 200w ( ) zvučnike.

Imam ti ja doma jedne od 50w. Os ih doc cut ?

To ti 200w vidlo NIJE. Zvucnik _nemoze_ bit dobar ako nije drven.... itd... Jos si mlad. Bus skuzil.
vjeruj mi, to 200W vidlo JE. osim toga neko malo bolje pojacalo dode ko ovaj sistem, tak da ono...
ovi 50W tvoji mogu dati uhu ljepsu sliku zvuka ali to je sve samo subjektivan dozivljaj npr. na ovom sistemu koji mi je rikno sam prije imo nazovimo-to-tako home made pojacalo (ali bas napravljeno od dijelova, ne kupljeno). i kad sam preso na JVC-a preporodio sam se. ali sam se i trostruko vise preporodio kad sam cuo ove, bas zato jer nisam vjerovo da to moze biti toliko dobro...

mislim da nema niti smisla komentirat i usporedivat gotove sisteme za PC-e i ine sustave sa nekim hifi sustavom, jednostavno je to tako, bolji zvuk ces uvijek imat na posebnom pojacalu i zvucnicima od 2k kn, neg na ovim "pisljivim" od 1100kn. za te pare sistem koji je i vise nego dosta.
i da, taj dan kad sam ih probavo susjedi su dosli na vrata: suicide al sva sreca da je bio drito rodendan, pa sam se izvuko, jos im je bilo krivo, pa su mi donijeli litru
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.09.2006., 08:56   #10
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
da i ja rečem koju. slušao sam Logitech Z-2300, Z-5500, X-230, X-530, Creative 250D, a sada evo za koji dan idu na testiranje i Bose Companion 3MM 8)

Eh sad, od ovih "skupljih", Z-5500 su bez premca najjači i najkvalitetniji, ali i koštaju. Spustimo se na 2.1, ovdje je 250D isto tako puno bolji od Z-2300, jednostavno daju čišći i lijepši zvuk, a i nešto glasniji. Ali isto tako imaju tendenciju prosviravanja suba, ja i frend smo u razmaku 2 tjedna ostali bez svojih, nakon niti godine dana korištenja. vidim da ih više nema nigdje ni za kupiti. valjda zato.

sada kada mi stignu ovi Bose u ruke ću vam reći još koju...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2006., 10:48   #11
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
kulika je cijena tih 250D?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.09.2006., 12:04   #12
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Issss... Destrojer.

Ovo nisam ocekivao od tebe.... ccccc....

Gle to _nema_ 200w da ga hebesh. Da to radi na 200w razletili bi se na sastavne molekule
Fleks je offline  
Staro 21.09.2006., 12:27   #13
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Cuj cinjenica je da postoje jaki neodimijski magneti malih gabarita, duple spule u basevima, pojacala D klase, ali sigurno se ne radi o 200W.

To bi se uvjerio na sami pogled na trafo u pojacalu, kondenzatore na filtriranju napajanja i slicno.

Kutija te vara, zvucnik se dobro osjeca u njoj, izdize mu rezonatnu frekvu i to je to.Sateliti ionake ne gutaju.

Baci pogled samo na jedno pojacalo koje STVARNO daje 200W, tj masu istog.Olako shvacate pojam W.Malo je extremna usporedba ali znas na sta mislim.
http://www.passlabs.com/amplifiers/xa200.htm
Daddy je offline  
Staro 21.09.2006., 15:12   #14
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Stari moj....

Da ti cujes jedno postene tannoyke ili nesto u tom rangu na nekom malo boljem pojacalu, fino bi radje kupio kuciste nego te 200w ( ) zvučnike.

Imam ti ja doma jedne od 50w. Os ih doc cut ?

To ti 200w vidlo NIJE. Zvucnik _nemoze_ bit dobar ako nije drven.... itd... Jos si mlad. Bus skuzil.
Jesi čuo plastične kutijice marke Bose? Iznenadio bi se, logi i bose nisu za usporedbu al ipak plastika je plastika.
bego2 je offline  
Staro 21.09.2006., 16:14   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Jesi čuo plastične kutijice marke Bose? Iznenadio bi se, logi i bose nisu za usporedbu al ipak plastika je plastika.
Nebi vjerovao jesam.

Jedini zvucnici za PC klase koji iole po meni valjaju su Fx6021 od alteca. Makar i to je kifla u odnosu na neke tanoy/kef/bose/cel zvucnike

Uglavnom, ovo kaj je daddy365 reko sve stoji.
Fleks je offline  
Staro 21.09.2006., 17:01   #16
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

onda moras doc do nekoga i poslusat kakav k*u*r*c*j*i zvuk imaju... tak sam i ja mislio da to nece biti nista jace od mojeg starog sistema, pa sam osto ugodno iznenaden
Ma genijalni su. Visoki kristalno jasni a basom pozivam komšiluk na kavu.
Ima samo jedna "sitnica". Srednjetonsko područje je nepoznanica za ove zvučnike. Valjda su gospoda iz Logitech-a zaboravili zalemiti tu komponentu. Al' ono, tko to uopće očekuje od 2.1 zvučnika?

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
vjeruj mi, to 200W vidlo JE.
Dobar vic ali već toliko puta ispričan na ovom forumu da više nije smiješan.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 21.09.2006. u 17:41.
newalss je offline  
Staro 21.09.2006., 18:29   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
kulika je cijena tih 250D?
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Cuj cinjenica je da postoje jaki neodimijski magneti malih gabarita, duple spule u basevima, pojacala D klase, ali sigurno se ne radi o 200W.

To bi se uvjerio na sami pogled na trafo u pojacalu, kondenzatore na filtriranju napajanja i slicno.

Kutija te vara, zvucnik se dobro osjeca u njoj, izdize mu rezonatnu frekvu i to je to.Sateliti ionake ne gutaju.

Baci pogled samo na jedno pojacalo koje STVARNO daje 200W, tj masu istog.Olako shvacate pojam W.Malo je extremna usporedba ali znas na sta mislim.
http://www.passlabs.com/amplifiers/xa200.htm
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ma genijalni su. Visoki kristalno jasni a basom pozivam komšiluk na kavu.
Ima samo jedna "sitnica". Srednjetonsko područje je nepoznanica za ove zvučnike. Valjda su gospoda iz Logitech-a zaboravili zalemiti tu komponentu. Al' ono, tko to uopće očekuje od 2.1 zvučnika?



Dobar vic ali već toliko puta ispričan na ovom forumu da više nije smiješan.
ok cini se da je to samo moja predodzba, ili one svoje nisam nafrljio do kraja...
al vjerujem da imate pravo, pa ne bi se tolki slozili. osim toga to sigurno nije STVARNIH 200W, jer ionako pise na zvucnicima RMS power. shvacam ja to, samo ne znam kako vi mislite: hitthewa stvarno mislim da se nema smisla sad prepirat. ja sam sam stavio review o mojim novim zvucnicima koje imaju jos mnogi, a vi odma puj_puj_puj pljujete po tome
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.09.2006., 18:32   #18
Dexxy
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
ok cini se da je to samo moja predodzba, ili one svoje nisam nafrljio do kraja...
al vjerujem da imate pravo, pa ne bi se tolki slozili. osim toga to sigurno nije STVARNIH 200W, jer ionako pise na zvucnicima RMS power. shvacam ja to, samo ne znam kako vi mislite: hitthewa stvarno mislim da se nema smisla sad prepirat. ja sam sam stavio review o mojim novim zvucnicima koje imaju jos mnogi, a vi odma puj_puj_puj pljujete po tome
e odma te ubediramo svi ..daleko od toga da su losi...pa ***o te ima milja zvucnika po 30kn ..kakav je to tek krs....za pc to je dovoljno,rade solidno,zauzimaju malo mjesta (osim suba
 
Staro 21.09.2006., 18:33   #19
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
ma zvučnici su za tu lovu mrak...
OK review ali nakon ovakvog threda ljudi će imati krivi dojam, da su smeće i nevaljaju, a to nije istina!
__________________
Don je offline  
Staro 21.09.2006., 18:34   #20
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor Dexxy Pregled postova
e odma te ubediramo svi ..daleko od toga da su losi...pa ***o te ima milja zvucnika po 30kn ..kakav je to tek krs....za pc to je dovoljno,rade solidno,zauzimaju malo mjesta (osim suba
e stvarno ga hebi ali meni su zvucnici za te pare predobri
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.09.2006., 18:42   #21
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
ali meni su zvucnici za te pare predobri
Za soma kn se bolji i jači nemogu dobit (osim megaworksa koji su mrvicu jači...)

Istina je da je pojačalo + zasebni zvučnici bolje al neki nemaju mjesta i nemaju love za to...

Ja bi rekao da je ovo neki viši best buy
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 21.09.2006., 19:16   #22
Jurko
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg, Kvatrić
Postovi: 148
Evo tu ste ga bas svi skupa zasrali, jer usporedjujete babe i zabe. Komp zvucnici su prica za sebe, dok su hi-fi zvucnici svoj svijet. Ovi logitech su ok zvucnici za komp, al samo za komp. Nema ih smisla usporedjivati sa hi-fi komponentama, pa makar i onim low-end (poput spomenutih tanoya) jer to je (naravno aludiram na tanoy-e) ipak ozbiljniji zvuk. Sto se tice snage, zvucnici nemaju snagu, jer taj dio odradjuje nesto sto se zove POJACALO. Tak da kad dodjete u neki hi-fi ducan i kupujete zvucnike nemojte pitati kolika im je snaga, jer se po tom vidi da nemate pojma. I pojacala od 3W mogu grmiti (citaj: svirati glasno), al naravno samo sa visoko osjetljivim zvucnicima (vise od 90db). A ovih 200W je nesto jaaaako glasno, stovise toliko da nema sanse da ovi zvucnici tome mogu odoljeti, a da prezive.

AL ti samo uzivaj sa svojim zvucnicima, dobra je to kupovina za novce. I nemoj gledati te gluposti koliko su snazni.
Jurko je offline  
Staro 21.09.2006., 20:15   #23
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Jurko Pregled postova
Evo tu ste ga bas svi skupa zasrali, jer usporedjujete babe i zabe.
Ni tebi ne ide loše u sranju....
Citiraj:
Autor Jurko Pregled postova
Komp zvucnici su prica za sebe, dok su hi-fi zvucnici svoj svijet. Ovi logitech su ok zvucnici za komp, al samo za komp. Nema ih smisla usporedjivati sa hi-fi komponentama, pa makar i onim low-end (poput spomenutih tanoya) jer to je (naravno aludiram na tanoy-e) ipak ozbiljniji zvuk.
Ovdje ne nisu tema zvučnici od 50 kn koji idu defaultno uz računala nego o zvučnicima od 1000 kn. Za te novce treba očekivati trunku bolji zvuk. Ne vidim šta te toliko čudi usporedba sa Tannoyima, Jamom ili nečim sličnim. I jedni i drugi služe istoj svrsi i sličnog su cjenovnog ranga. Na računalu slušam glazbu, gledam film. Gle čuda, isto to slušam i na HiFi-u.

Citiraj:
Autor Jurko Pregled postova
Sto se tice snage, zvucnici nemaju snagu, jer taj dio odradjuje nesto sto se zove POJACALO.
Pssst, Lisn kerfuli, aj vil sej dis onli vens. Ovi zvučnici imaju svoje pojačalo i o njegovih 200 Watta se diskutiralo.
Citiraj:
Autor Jurko Pregled postova
Tak da kad dodjete u neki hi-fi ducan i kupujete zvucnike nemojte pitati kolika im je snaga, jer se po tom vidi da nemate pojma.
Opa, ovdje se pokreće nova klasifikacija zvučnika. Kako trebam iskati zvučnike a da ispadnem pametan i načitan? Dajte mi one od 10 kila? Dajte mi one u toj i toj boji? Dajte mi one uske/široke? Daj napiši! Da ne hodam svijetom u neznanju..

Welcome to club. The shit club.: cheers2
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 21.09.2006. u 20:36.
newalss je offline  
Staro 21.09.2006., 20:32   #24
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
E sad da se i ja malo umješam.

Pošto na kompu imam svu mjuzu a filmove u pravilu gledam u dnevnoj, trebaju mi što manji a jači zvučnici, dakle pojačalo, neki veći zvučnici odma padaju u vodu jer ne bi imao mjesta, dakle nešto tipa BOSE commparion, MW 250TD, Z-2300 je bilo za izabrat, pošto su BOSE 2400kn a ova dva mališana 1000kn a ja sam imao 1200kn za zvučnike odabrao sam Logi..

Pošto mi nije bitno da imam neznam kakav zvuk pošto nemam prostor za neke "normalne" zvučnike uzeo sam one za komp zbog tog jer su mali, dosta jaki, i grme.

U dnevnoj imam pristojan Hi-Fi sustav koji ni ne pomišljam da uspoređujem sa ovime..

E sad jačina zvučnika: dakle jel se mogu uspoređivat aktivni i pasivni zvučnici? Nemogu, e isto tako se nemogu uspoređivat Hi-Fi pojačalo + zvučnici i zvučnici za PC sa integriranim pojačalom..

Kak pasivni zvučnici nemaju snagu nego ovise o pojačalu, treba znat kakvo pojačalo se može spojit na zvučnike od cca 100W..
E sad baš da će se ič spajat zvučnici od 100W na pojačalo od 300W ne bu išlo..
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 21.09.2006., 20:50   #25
Jurko
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg, Kvatrić
Postovi: 148
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Opa, ovdje se pokreće nova klasifikacija zvučnika. Kako trebam iskati zvučnike a da ispadnem pametan i načitan? Dajte mi one od 10 kila? Dajte mi one u toj i toj boji? Dajte mi one uske/široke? Daj napiši! Da ne hodam svijetom u neznanju..
Jos si mlad, naucit ces!
Jurko je offline  
Staro 21.09.2006., 21:04   #26
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
ajme, a naslov je review....
ajde, čuo sam sa ceste kak rokaju
dobro je
__________________
terminator je offline  
Staro 21.09.2006., 21:20   #27
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
ok cini se da je to samo moja predodzba, ili one svoje nisam nafrljio do kraja...
al vjerujem da imate pravo, pa ne bi se tolki slozili. osim toga to sigurno nije STVARNIH 200W, jer ionako pise na zvucnicima RMS power. shvacam ja to, samo ne znam kako vi mislite: hitthewa stvarno mislim da se nema smisla sad prepirat. ja sam sam stavio review o mojim novim zvucnicima koje imaju jos mnogi, a vi odma puj_puj_puj pljujete po tome

Ovo boldano ne kuzim!: nono :

Vjerojatno si mislio PMPO.To po meni ima malo vise smisla i vrlo je prizeman podatak.Da je RMS kak ti velis (a mozda i pise i proizvodac ti laze) onda bi zvucnik bio u stanju konstantno biti gonjen s tolikom snagom pri nativnoj impedanciji bez posljedica ili ne daj Boze izgaranja.

Ne pljuje nitko po tebi, niti po Logitech-u, kamoli njegovim proizvodima (barem ja ne), samo sam htio ukazati sta sve moras imati da bi dobio snagu kojom je proizvod deklariran, a deklariran je tako jer se krajnjem kupcu to vise svidja nego (stvarnih i realnih) 10-15W.

Vjeorvao i ne, a moze ti Wolverine dokazati svoje samogradnje (i to ih ja odokativnom metodom klasiram kao losom i slabom klasom zvucnika koji trpe max 60W svaki) gonim sa prastarim zvucnikom (DTK mislim) i 2*9W.Po tvojoj procijeni sto mislis koliki je to proizvedeni tlak.Watt je olako shvacena jedinica, prvenstveno mjerama proizvodjaca koji zvcnike opisuju PMPO podatkom i kupcima koji ne znaju sto isti znaci.Nazalost!

Inace znam jedino kako 530-ke zvuce i ne zvuce lose ali to nije moj cup of tea.Meni se vise svidja KEF, JMLabs, Revel i slicno.
Daddy je offline  
Staro 22.09.2006., 08:23   #28
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Ovo boldano ne kuzim!: nono :

Vjerojatno si mislio PMPO.To po meni ima malo vise smisla i vrlo je prizeman podatak.Da je RMS kak ti velis (a mozda i pise i proizvodac ti laze) onda bi zvucnik bio u stanju konstantno biti gonjen s tolikom snagom pri nativnoj impedanciji bez posljedica ili ne daj Boze izgaranja.

Ne pljuje nitko po tebi, niti po Logitech-u, kamoli njegovim proizvodima (barem ja ne), samo sam htio ukazati sta sve moras imati da bi dobio snagu kojom je proizvod deklariran, a deklariran je tako jer se krajnjem kupcu to vise svidja nego (stvarnih i realnih) 10-15W.

Vjeorvao i ne, a moze ti Wolverine dokazati svoje samogradnje (i to ih ja odokativnom metodom klasiram kao losom i slabom klasom zvucnika koji trpe max 60W svaki) gonim sa prastarim zvucnikom (DTK mislim) i 2*9W.Po tvojoj procijeni sto mislis koliki je to proizvedeni tlak.Watt je olako shvacena jedinica, prvenstveno mjerama proizvodjaca koji zvcnike opisuju PMPO podatkom i kupcima koji ne znaju sto isti znaci.Nazalost!

Inace znam jedino kako 530-ke zvuce i ne zvuce lose ali to nije moj cup of tea.Meni se vise svidja KEF, JMLabs, Revel i slicno.
boldano je RMS snaga zvucnika, a ne PMPO, po tvome bi me neki fortexxy zvucnici sa 400W PMPO za 70kn rasturili... ovak: kad kupujes zvucnike u npr. chipoteki onda ces na njima nac oznaku od npr 100W. to je njihova snaga kada ih se spoji u strujni krug, znaci ko trosilo, ne kao zvucnik. tada oni imaju 100W, tj. trose struju. kad ih se upogoni onime cemu su namjenjeni onda ta vataza "raste", ali ne raste jer se moze vise struje u njega stavit, nego je onda ta vataza zapravo taj RMS, tj. neka prividna snaga a definicija je: This is a watt of measuring the amount of continuous power that an amplifier produces. It is measured in watts and is the amount of power that is continuously fed into the speakers. The greater the RMS rating, the louder and clearer the sound will be. znaci, nema to veze sa snagom kao takvom u elektronici
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 22.09.2006., 12:39   #29
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Vjerojatno si mislio PMPO.To po meni ima malo vise smisla i vrlo je prizeman podatak.Da je RMS kak ti velis (a mozda i pise i proizvodac ti laze) onda bi zvucnik bio u stanju konstantno biti gonjen s tolikom snagom pri nativnoj impedanciji bez posljedica ili ne daj Boze izgaranja.
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
boldano je RMS snaga zvucnika, a ne PMPO, po tvome bi me neki fortexxy zvucnici sa 400W PMPO za 70kn rasturili... ovak: kad kupujes zvucnike u npr. chipoteki onda ces na njima nac oznaku od npr 100W. to je njihova snaga kada ih se spoji u strujni krug, znaci ko trosilo, ne kao zvucnik. tada oni imaju 100W, tj. trose struju. kad ih se upogoni onime cemu su namjenjeni onda ta vataza "raste", ali ne raste jer se moze vise struje u njega stavit, nego je onda ta vataza zapravo taj RMS, tj. neka prividna snaga a definicija je: This is a watt of measuring the amount of continuous power that an amplifier produces. It is measured in watts and is the amount of power that is continuously fed into the speakers. The greater the RMS rating, the louder and clearer the sound will be. znaci, nema to veze sa snagom kao takvom u elektronici

Dobro super di se razlikuje moj post prema tvojoj prepisanoj definiciji.

I dalje tvrdis da tvoj zvucnik ima 200W RMS nakon sto si definirao sta je koliko je i zakaj je tako.Mozda ne znas sta je PMPO ili kaj nije mi jasno, ali jedno je 200W RMS nije da hebe rak raka.Uostalom nije niti bitno, rasprava se vrti oko necega sto je ionako tabu tema.Watt, i gomila watta je jedno te isto.Ista stvar je i oko napajanja.Nije isto ali (kao sto se vec treci put ponavaljam) moze se usporediti.

BTW dobar review!
Daddy je offline  
Staro 22.09.2006., 13:58   #30
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,804
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Dobro super di se razlikuje moj post prema tvojoj prepisanoj definiciji.

I dalje tvrdis da tvoj zvucnik ima 200W RMS nakon sto si definirao sta je koliko je i zakaj je tako.Mozda ne znas sta je PMPO ili kaj nije mi jasno, ali jedno je 200W RMS nije da hebe rak raka.Uostalom nije niti bitno, rasprava se vrti oko necega sto je ionako tabu tema.Watt, i gomila watta je jedno te isto.Ista stvar je i oko napajanja.Nije isto ali (kao sto se vec treci put ponavaljam) moze se usporediti.
ok, nisam htio prepisivat, samo me molim te nemoj rec mami!

Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
BTW dobar review!
Hvala.

nadam se da je ovim zavrsena rasprava o rms i inim snagama zvucnika
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na