Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2023., 23:32   #8371
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Stari hardware za kojim se slinilo

Priča se otkako nema Bandića da se krade posvuda što je pod Holdingom. Rasulo. Fale alati, fale materijali….
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 23:39   #8372
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Priča se otkako nema Bandića da se krade posvuda što je pod Holdingom. Rasulo. Fale alati, fale materijali….
Ma ne ulazim u politiku, to ostavljam drugima da se dogovore što i kako. Ali jedno je sigurno, stvari nisu bitno bolje niti lošije od kad je došla nova administracija.

Znaš, podsjeća me na onu "Kralj je mrtav, živio kralj!". Sve se promijeni a opet sve ostane isto.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 00:04   #8373
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Teški OT ali o ZET-u bi se stvarno mogle napisati knjige i knjige.
Love ima puno, ali je alokacija u najmanju ruku sumnjiva
Ljudi koji su tamo dobro znaju kakvi rezervni dijelovi za tramove/busove se fakturiraju a kakvi se stvarno ugrađuju, kao i to gdje ide razlika u lovi
Interna mehaničarska služba ne služi svrsi već desetljećima jer je bivšem gradonačelniku osobno bilo lukrativnije unajmiti vanjsko održavanje, naravno. Direktori i rukovodeća mjesta su još uvijek popunjena ljudima koje je instalirala bivša vlast, a pitanje je da li nova ima volje i sposobnosti da išta promijeni. Za primjer, direktor glavnog servisa za buseve u Puljskoj je lik koji je došao po političkoj liniji i koji ima cca 25 godina i pojma nema o busevima . Buseve naravno servisira vanjska tvrtka.

Direktor sigurnosti ZET-a je bivši konobar, došao na to mjesto zbog veza sa prijašnjom direktoricom ZET-a, ženi koja je priča za sebe i ogromna sramota.
Končar za niskopodne tramvaje ima ogromnih problema sa rezervnim dijelovima jer kinezi dobar dio uopće više ne proizvode tako da se krpa kako se zna, dobar dio ih više uopće nije u voznom stanju.
ZET je jedna lešina od firme, treba ju pokopati i početi ispočetka.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 00:13   #8374
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Teški OT ali o ZET-u bi se stvarno mogle napisati knjige i knjige.
Love ima puno, ali je alokacija u najmanju ruku sumnjiva
Ljudi koji su tamo dobro znaju kakvi rezervni dijelovi za tramove/busove se fakturiraju a kakvi se stvarno ugrađuju, kao i to gdje ide razlika u lovi
Interna mehaničarska služba ne služi svrsi već desetljećima jer je bivšem gradonačelniku osobno bilo lukrativnije unajmiti vanjsko održavanje, naravno. Direktori i rukovodeća mjesta su još uvijek popunjena ljudima koje je instalirala bivša vlast, a pitanje je da li nova ima volje i sposobnosti da išta promijeni. Za primjer, direktor glavnog servisa za buseve u Puljskoj je lik koji je došao po političkoj liniji i koji ima cca 25 godina i pojma nema o busevima . Buseve naravno servisira vanjska tvrtka.

Direktor sigurnosti ZET-a je bivši konobar, došao na to mjesto zbog veza sa prijašnjom direktoricom ZET-a, ženi koja je priča za sebe i ogromna sramota.
Končar za niskopodne tramvaje ima ogromnih problema sa rezervnim dijelovima jer kinezi dobar dio uopće više ne proizvode tako da se krpa kako se zna, dobar dio ih više uopće nije u voznom stanju.
ZET je jedna lešina od firme, treba ju pokopati i početi ispočetka.
Sve napisano stoji, ali znaš i sam što se bude dogodilo ako ZET propadne ... slijedi prodaja, pa privatizacija. A znamo što se onda bude dogodilo.

U svakom slučaju isprike na Off-Topicu. Ja sam ovo pokrenuo pa snosim i odgovornost, iako u neku ruku vidim poveznicu između naše teme i rasprave o ZETovim tramvajima. Oboje imaju povijest i "vuku" nostalgiju, a i teško ih je danas pronaći
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 08:25   #8375
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Pa ima poveznice. Kako će sad mlada ekipa na LANove s ovakvih javnim prijevozom npr?

Sada bar možeš ubaciti gaming laptop u ruksak na kojem nešto možeš i pokrenuti za razliku od prije 20-25 godina kada si na laptopu od 2000€+ mogao pisati tekst i pročitati e-mail samo ako si imao modem na njemu. Tada je javni prijevoz funkcionirao ali je skalamerija bila preogromna za tramvaj Sad imaš sve osim pouzdanog javnog prijevoza.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 08:50   #8376
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
@trekkie4 Hmmmmm ...


Volio bih pogledati tu elektroniku iz te 2115-ce, dam se kladiti da bi se dalo nekaj iskoristiti u mojim projektima ...



A možda i složiti tramvaj za po doma :-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 12:37   #8377
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Pa ima poveznice. Kako će sad mlada ekipa na LANove s ovakvih javnim prijevozom npr?

Sada bar možeš ubaciti gaming laptop u ruksak na kojem nešto možeš i pokrenuti za razliku od prije 20-25 godina kada si na laptopu od 2000€+ mogao pisati tekst i pročitati e-mail samo ako si imao modem na njemu. Tada je javni prijevoz funkcionirao ali je skalamerija bila preogromna za tramvaj Sad imaš sve osim pouzdanog javnog prijevoza.
Hahaha!

Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
@trekkie4 Hmmmmm ...


Volio bih pogledati tu elektroniku iz te 2115-ce, dam se kladiti da bi se dalo nekaj iskoristiti u mojim projektima ...



A možda i složiti tramvaj za po doma :-)
Javi se ekipi na Zeljeznice.net, pa im slobodno ponudi pomoć Imamo tamo svakakvih članova, od vozača i strojara sve do inžinjera koji rade za Končar. Dosta njih radi za ZET direktno, pa upravo tako i nastaju fotografije kakve ste jučer vidjeli, "privatno razgledanje" otpisanih i zaboravljenih tramvaja.

Pratio sam anonimno forum u razdoblju između 2007 i 2019. godine, i kroz to razdoblje sačuvao gomilu fotografija. I drago mi je da jesam jer vele admini da im je pao hosting servis i pogubili su većinu fotografija iz tog razdolja, pa sam im poslao svoju kolekciju. Nije puno ali veseli!
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 07:07   #8378
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Uspio pokrenut nakon RTFM
https://imgur.com/a/ZBYtkuv

Baby ATX ploca sa socket 370 + slot 1 i integriranom grafom, modemom, lanom i usb portovima
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 08:02   #8379
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Uspio pokrenut nakon RTFM
https://imgur.com/a/ZBYtkuv

Baby ATX ploca sa socket 370 + slot 1 i integriranom grafom, modemom, lanom i usb portovima
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 08:28   #8380
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
Isprike nisam bio svjestan da je to ratni zločin
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 09:29   #8381
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Isprike nisam bio svjestan da je to ratni zločin
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 10:12   #8382
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Hm, a ja naišao na stash FIC 486/586 ploča (+ jedna zgodna Intel P1), je li to u rangu Pchipsa? 😇
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 10:24   #8383
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Treba vidjeti je li taj hardver na Bubbinoj white listi.

Za softver, OS konkretno, znam da je jedino TempleOS approved:

Zapamtite, "They glow in the dark, but you can hit them with your car. Just run them over."
Za očvrsje tek treba vidjeti.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 13:02   #8384
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ti si los covjek. Sigurno nemas prijatelje a obitelj te nikada nije voljela. Nadam se da ces dobiti permaban na razini ISP-a.

2023. godina je i idalje imamo drznike koji poticu gibanje elektrona u PcChips plocama. War… war never changes…
Ja ovih dana sakupljam isključivo Asus, Soyo i Chaintech matične ... znači li to da smo prijatelji?

Riješio sam se čak i Soltek, Abit i DFI ploča, svega što je radilo probleme...
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 13:40   #8385
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Hm, a ja naišao na stash FIC 486/586 ploča (+ jedna zgodna Intel P1), je li to u rangu Pchipsa? 😇
PCChips == Ability, Alton, Amptron, Aristo, Asia Gate, Asiatech, Assa, Atrend, Elpina, Eurone, Fugu, Fugutech, Hi Sing, Houston, Hsing Tech, H Tech, gdjegod Matsonic, Minstaple, PCWare, Pine, Protac, Warpspeed... ECS je takodjer znao u kooperaciji s njima izdati pokoji dra(n)gulj. Ostap Bender PC hardvera. I jos vjerojatno kojekakav brand koji je volio zapakirati PCChips odron od dizajna pod svoje okrilje. Jos je ovaj SiS 620 pod Xcel 2000 hladnjakom bio mila majka naspram ALijevih kurcina koje je PCChips volio vise nego samoupravljanje. Da ne pricam jos ranije kada su prodavali ploce s fake cacheom, nezalemljenim slotovima i jos kojekakvim cudima. PCChips M726 vjerojatno stoji na pijedestalu "najgori hardver u vidljivom svemiru". Bio je omiljen izbor tadasnjih vendora u 'aravata (hehe, Sokolgradska, hehehe...) a ako me pamcenje ne vara, zavrsio je i u cuvenim "Hocu internet" aparatima HT-a.



Preznojih se kad se sjetim toga svega.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Treba vidjeti je li taj hardver na Bubbinoj white listi.
Hehehehe...

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Riješio sam se čak i Soltek, Abit i DFI ploča, svega što je radilo probleme...
Jesi imao ono DFI Lanparty smece s nVidia chipsetom? To je bio mokri san ouverkloukera i ljubitelja Tea Valica, a ploce bile odron...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 14:02   #8386
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jesi imao ono DFI Lanparty smece s nVidia chipsetom? To je bio mokri san ouverkloukera i ljubitelja Tea Valica, a ploce bile odron...
Jok, ali sam imao više "običnih" DFI ploča, sa raznim socketima i chipsetima. Problem sa DFI je taj što su bile "čudljive", sjećam se jedne S462/A matične konkretno koja je bila posebno izbirljiva po pitanju kartica, zvuka ali i hardova. Te ovo nije radilo, te ono, pa sam morao flešati BIOS, pa probati sa drugim PCI slotom ... uvijek nešto.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 14:43   #8387
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ajd malo hardveraja. Trenutno nemam AT napajanje pa se moram strpiti još nekih pet dana dok mi ne stigne pa da mogu provjeriti stanje


FIC 486-VIP IO. Zašto je bila VIP ne znam, uglavnom lijep hladnjak na DX2 66 koji ću vjetojatno premjestiti na neki jači 486 proc




Near mint stanje FIC 4386-VC-V, opet DX2 66. Dallas vjerojatno mrtav, budemo vidjeli




FIC 486 PI02 sa AMD DX4 100




Ova DTK 486/25 je vjerojatno mrtva ali kako je bila na hrpi pokupio sam i nju



Lijepa Intel ploča P1/133 sa opcijama cache memorije i integriranom grafikom koja je na sreću u kompletu sa konektorom. Već sam jednu sličnu pokupo na Hreljani, neće škoditi



I još jedna FIC PA 2000 P1 133
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 22:03   #8388
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ajd malo hardveraja. Trenutno nemam AT napajanje pa se moram strpiti još nekih pet dana dok mi ne stigne pa da mogu provjeriti stanje

Lijepa Intel ploča P1/133 sa opcijama cache memorije i integriranom grafikom koja je na sreću u kompletu sa konektorom. Već sam jednu sličnu pokupo na Hreljani, neće škoditi
Neobično da ova ploča ima polimerske kondenzatore... Naravno, danas ih ima većina (sve?), ali onda u ono vrijeme to je ipak bila rijetkost... Čak su i PII, PIII ploče imale elektrolitičke.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 06:35   #8389
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Vjv built by Intel. One su obično imale, nije se šparalo.
@Roy, dal još uvijek imaš kod sebe 866 programator?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 07:50   #8390
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Vjv built by Intel. One su obično imale, nije se šparalo.
@Roy, dal još uvijek imaš kod sebe 866 programator?
Ne a trenutno nisam ni u Zgb, za cca mjesec dana
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 10:17   #8391
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Jel ima još negdje za kupiti taj 866-2, imam onaj T48, ali treba mi ovaj stari za neke pločice koje sam napravio, a ne rade sa T48 ...


Inače za programirati amiga romove ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 14:26   #8392
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Jel ima još negdje za kupiti taj 866-2, imam onaj T48, ali treba mi ovaj stari za neke pločice koje sam napravio, a ne rade sa T48 ...


Inače za programirati amiga romove ...
Mislim da nema više 866 II, ne proizvode ih afaik
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 14:35   #8393
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Ima 2 na švapskom njuškalu:
https://www.kleinanzeigen.de/s-tl866/k0

... jedino cijene nisu baš popularne.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 14:48   #8394
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ima 2 na švapskom njuškalu:
https://www.kleinanzeigen.de/s-tl866/k0

... jedino cijene nisu baš popularne.

To su CS verzije ne II ... tak da niš od toga ...


Ali da nema ih više ni na aliju, jer sam tamo naručio taj, pa stigao T48 ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 21:17   #8395
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Bio je i II Plus unutar zadnjih 6 mjeseci. Prednosti ovih bijelih (CS/A/II Plus) je što svi rade na open source softveru (minipro):
https://gitlab.com/DavidGriffith/minipro

Na T48 su nešto mijenjali (protokol, elktroniku ili oboje). Više o tome: https://gitlab.com/DavidGriffith/minipro/-/issues/270
Također, službeni Xgecu softver za Windows uredno trigerira AV s nekim trojanom .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 06.08.2023. u 21:22.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2023., 14:06   #8396
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Vidiš meni ga nije trigao da je trojan ...


Da nekaj su promjenili, i sad adapteri koji su home made za neke od tih eproma ne rade, ter su promjenili "protokole" pa sad za njih moraš kupiti adapter i štekati ga na one dodatne pinove sastrane na programatoru ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 20:15   #8397
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
20230810-195043
Zgodan diskić, i za divno čudo potpuno ispravan.
Gledam na ebay-u, ovakvi sa full naljepnicom koštaju ko sv.Petra kajgana, provjerio i pod "sold items", baš ovakvi su išli za 100+ USD
Zna li tko zašto? Obijesni kapitalisti, ili...?
...
Uglavnom, šljakam ove godine skoro čitavo ljeto (tako mi se zalomilo), retro poslići zamrznuti, stoje...čekaju bolje dane.
Ubo sam nedavno jednu ti4200 u bundle-u od 3 grafe za 5EUR...nije imala vanjska obilježja srećom pa je meni bila suđena (prljava, zapečena...takve naj volim ).
Biti će idealna za w98 build.
Uspješan lov želim!
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 21:01   #8398
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
ST32122A > IDE, 3.5", 2.1GB, 4500 rpm
Cijena je takva jer to treba specifičnoj kategoriji a više se ne proizvode.
Samo mali podsjetnik, goli ms-dos kuži taman tih 2.1 GB.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 21:11   #8399
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 252
Nema te flash memorijske kartice, SSDa ili slične novotarije koja bude zamijenila stare Seagate, Quantume i Western Digitale.

Da, rade ... i mogu poslužiti kao alternativa na neko vrijeme, ali kladim se da taj Seagate bude i dalje radio i vrtio godinama nakon što se sve memorijske kartice budu "raspale".
Trekkie4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 22:21   #8400
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ja sam nedavno pokupio jedno 7-8 takvih malih ali SCSI...
Ustvari bilo je više diskića ali uglavnom SCSI
Roy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na