Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.03.2005., 20:57   #1
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
LCD + konfa

Ako moze mala pomoc oko konfe. Uvijet je da bude kupljeno u ventexu u Rijeci.Konfa je za totalnog pocetnika...
Najveci problem mi je sta oce LCD monitor a nemam pojma o tome,pa me zanima ako mi tko moze pomoci prvenstvenoi oko toga monitora.Treba mu 17 incha,LCD,preporuka?
A konfu cu mu neki sloziti vec nekako,ali ako netko ima prijedlog moze napisati.
I da ako mi mozete preporuciti neki vent za proc(cca Sempron 2.4 GHz AMD) i kuciste sa dosta dobrim hladenjem da nema problema po ljeti.....
Naravno sve iz ventexa.....
HVALA!
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2005., 21:22   #2
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Šta se tiče cooler, boxani će bit i više nego dosta. semproni su dosta hladni...
što se tiče lcd-a, pošto se radi o početniku isto mu je svejedno u šta će gledat. teško da će primjetiti nekakav ghosting....

za konfe pogledaj malo tu na pce ili reci koliko para pa ćemo neš složit....
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2005., 23:26   #3
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Ventex nije neka sreca ni s internet stranicama a bome ni s ponudom (moram to reci iako znam neke ljude sto tamo rade), no bar imaju Samsung LCD-e. Mislim da je ovaj monitor Samsung 19'' SM913N Matisse - 2.899,00 kn sjajni omjer ulozeno/dobiveno iako je rijec o 19" monitoru. "Posteni" 17" monitor s DVI-om dojde preko 3000kn (173P Dali 3800kn), a jeftiniji Samsungi 17" su oko 2500kn. U Ventex-u jos imas Sony-eve modele koji su IMHO precijenjeni i Belineu koju treba izbjegavati. Dakle Samsung pa gledaj cijene.
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2005., 23:48   #4
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Znam i ja sam kupio u ventexu,ali jos davno.U principu sam zadovoljan ,ali danas ima puno veci izbor,ali covijek valjda ima neku ponudu za firmu ili tako nesto.
Kaze da cijena nije jako bitna,ali posto je pocetnik ja bi mu stavio neku normalnu plocu(clocking ne bitan,cca 500tinjak kuna),nekav proc oko 2.5GHz,512 Rama,i nekakvu grafu recimo 9550 ili nesto u tom rangu...
A mi mozete reci sto je bitna stvar kod LCD monitora ako je ima? Postoji li jos uvijek onaj problem kada gledas iz drugog kuta da ne vidis ni k.....?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2005., 17:34   #5
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Uzmi onda neku Sck A plocu za oko 400kn i kakvog Semprona 2400+BOX 475kn. 9550 je OK kartica samo uzmi 128bit/128Mb (490kn) Mislim da oni imaju Asusa.Steta sta nemaju Gigabyteovu ona je IMHO najbolja 9550. Stavi jos nekih 512Mb 400Mhz RAM-a (A-Data recimo).
Pa ovako:
Bitne stvari su:
-Vrijeme odziva u ms. Sve ispod 25 ms je ok no to je danas i standard.OPREZ: Pojedini proizvodaci drugacije obiljezavaju vrijeme odziva odnosno varaju na istom. Tako za gore navedeni 19" Samsung ono je blize 20 ms nego deklaliranih 12ms.
-Kut vidljivosti. On se krece od 160/180. Normalno idealno je sto blize 180. Dakle danas to nije neki problem ako sjedis na metar, metar i pol od monitora moci ce vas i 3 normalno gledat ako je kut kakvih 160 stupnjeva.
-DVI -digitalni ulaz. Daje bolji prikaz boje jer nema A/D pretvaranja.
-kontrast i osvjetljenje
Svi LCD monitori imaju problema s definicijom crne boje zbog prejakog pozadinskog osvjetljenja, no to je nesto sto moras prihvatit.
Evo ti linkovi u kojima mozes dosta procitati.:
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2005., 20:28   #6
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Sta se tice konfe tako sam nesto i mislio sloziti. A kod monitora sam mu mislio predloziti Sasmsung 710N cca 2800 kn,vrijeme odziva je mislim 12ms, moram vidjeti da li ima DVI...
sve u svemu hvala...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na