Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2024., 15:59   #71971
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Dečki, vi se zajebavate. Znači ja bi sad trebao promišljati o ovakvim eventualnim imaginarnim scenarijima kad kupujem auto? Mada nemam vremena ni volje sudjelovati u ovakvoj raspravi, što će točno spriječiti dalju proizvodnju motora na unutarnje izgaranje u slijedećih par života? Ako EV zavlada u toj mjeri, isto kako je Tesla našla nišu i iskoristila šizu oko globalnog zatopljenja da se obogati i naguzi regulatore da joj se poploči put - ako tvoj scenarij počne živjeti, hrpa Kineza (tada vjerojatnije Indijaca i tada već dovoljno osiromašenih Europljana) će skočiti proizvoditi alternativu u tren oka. Regulatori punih džepova će im drage volje popločiti put. Zamjenska baterija za moj auto btw momentalno košta oko 12.000,00 EUR sa rukama i ugradnjom, gotovo je za 3 sata od kad dovezem auto, dolazi sa 75.000,00 km ili 4 godine garancije, unutar promocija može biti i 8 godina.
Servis na DSG getribi na ženinom autu iz 2013. sam nedavno platio 2.500,00 EUR, bez garancije. Ne kažem da je EV bolji, dapače, stajališta sam da za većinu ljudi nije bolji i da baš Tesle općenito nisu ni dobri auti u kontektu kako ja zamišljam isti, ali da imaju svoje mjesto na tržištu, imaju - posebice za grad i ljude koji voze male relacije.
Meni je draže ujutro sjest momentalno u EV nego u čađavi CDI jer sad tek kužim koliko to čudo zapravo smrdi. Za centar grada i čepove bi uveo posebne nagrade za EV da nemoram toliko šaltati cirkulaciju.
I ne slažem se da je EV skup, model 3 i y su zapravo vrlo pristupačni auti ako se usporedi sa vozilima pogonjenima dinosaurima slične motorizacije i opreme. Nije Y "najprodavaniji" jer je hype, nego zato kaj ljudi dobe puno za svoje novce u usporedbi sa alternativom. Kaj se može bolje dobiti novo za 43.000,00 EUR od Y-ona, konkretno? A što je više tih pristupačnih trojki i Y-ona na cesti, rabljeni će biti jeftiniji, pa možda na kraju ta trojkica zamijeni i taj Clio II kolegi, za nevelike novce.

Trebao bi razmisljat kakav svijet zelis za svoju djecu - to je jedino sto se trebas pitati. Tad ces shvatiti nas stav.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 16:03   #71972
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Tvoje pitanje i komentar su zapravo savršen outro za mene i odjaviti se natrag u poziciju pasivnog promatrača - jer što bolje napisati i reći.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 16:26   #71973
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
You cant make this shit up
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 18:23   #71974
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Trebao bi razmisljat kakav svijet zelis za svoju djecu - to je jedino sto se trebas pitati. Tad ces shvatiti nas stav.

Teško je tako razmišljati ako se slobodno vrijeme provodi zaokupljenošću na nebitne stvari u životu. Još ako se nema djece…

Dijagnoza bi bila “nedostatak sposobnosti kritičkog razmišljanja”. Ili neki ekvivalentni latinski naziv napisan švrakopisom liječnika.

Ne moš’ tu ništa. Just don’t feed the trolls i neka briju svoje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 19:07   #71975
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Wow decki, pa vi ste vise nego zabrijali, ovo vise cak nije ni zabavno citati. Medo, ako vozim Teslu nisam sposoban kriticki razmisljati? Ti postavljas dijagnoze na bazi toga kaj netko vozi a ja sam tu trol? Naprosto nemam teksta. Vasih par zadnjih postova bas oslikavaju prožimanje, pa najblaže rečeno bezrazložnog lupetanja u ovoj temi. Da podvučemo, fosilna goriva nam zapravo čuvaju djecu i okoliš, ev ubija sive stanice. Svašta sam u životu pročitao, ali ovo su kandidati za sami vrhunac. Samo vi kopajte dalje dečki, kredibilitet vam raste svakim novim postom.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 19:37   #71976
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Danas smo frend i ja u ZTC-u naišli na izloženi Geely Atlas Pro. Auto ima samo jedan motor (3c/1,5l/177 KS) i jedan paket opreme (Flagship) - all-around kamera, elektrika svuda pa i u bunkeru, 18" gume, 48V hibrid, automatik 7 brzina, 4 zimske gume za 1 EUR,... Jedino nema navigacije - za nju treba spojiti mob na auto. Cijena? 34,5k. Za 4,54m auta sa svom tom opremom i 4g. gare - povoljno.
Kažu u salonu da ih ima dovoljno na lageru da ih se može probati voziti i odmah odvesti. U RI ga prodaju Lenac (Nissan).
I pogon na sve kotače. Za skeptike motor i getriba i hybrid sustav sve Volvo.
Bio na test vožnji za navedeni model,i mislim da tek sa cijenom cca 31-32t je zanimljiv
Router je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 20:01   #71977
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Wow decki, pa vi ste vise nego zabrijali, ovo vise cak nije ni zabavno citati. Medo, ako vozim Teslu nisam sposoban kriticki razmisljati? Ti postavljas dijagnoze na bazi toga kaj netko vozi a ja sam tu trol? Naprosto nemam teksta. Vasih par zadnjih postova bas oslikavaju prožimanje, pa najblaže rečeno bezrazložnog lupetanja u ovoj temi. Da podvučemo, fosilna goriva nam zapravo čuvaju djecu i okoliš, ev ubija sive stanice. Svašta sam u životu pročitao, ali ovo su kandidati za sami vrhunac. Samo vi kopajte dalje dečki, kredibilitet vam raste svakim novim postom.

A sad ga kenjas. Nitko nije nista od ovoga sto pises tvrdio. Ovdje se radi o bitnijim stvarima u zivotu i sto i jedna i druga strana predstavaljaju. Neznam te privatno pa necu tvrditi sto neznam ali osoba kojoj je opisana situacija normalna i prihvatljiva ne misli na buducnost obitelji nego samo svoju kratkorocnu dobrobit. O tome se radi. A to nije zato sto vozis Teslu. Zbog takvog razmisljanja se uzimaju auti na 2-3 godine i mijenjaju ko slape.


https://www.britishcouncil.ba/progra...ijek/kako/ctps


P.S. - uzmite u obzir kad su cijene ICE vozila pocele drasticno rasti i kad je pocela prodaja EV vozila pa vam budu neke stvari mozda jasnije....ili ne...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 20:40   #71978
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
I pogon na sve kotače. Za skeptike motor i getriba i hybrid sustav sve Volvo.
Bio na test vožnji za navedeni model,i mislim da tek sa cijenom cca 31-32t je zanimljiv
Geely je uz Volvo i vlasnik Lotusa, Lynk&Co. i suvlasnik Smarta.
Također su i vlasnici LEVC, tj. proizvode sve električne taksije za UK.

Imaju jako puno kilometara u kotačima da bi bili smatrani još samo jednim Kinezom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 20:53   #71979
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
A sad ga kenjas. Nitko nije nista od ovoga sto pises tvrdio. Ovdje se radi o bitnijim stvarima u zivotu i sto i jedna i druga strana predstavaljaju. Neznam te privatno pa necu tvrditi sto neznam ali osoba kojoj je opisana situacija normalna i prihvatljiva ne misli na buducnost obitelji nego samo svoju kratkorocnu dobrobit. O tome se radi. A to nije zato sto vozis Teslu. Zbog takvog razmisljanja se uzimaju auti na 2-3 godine i mijenjaju ko slape.


https://www.britishcouncil.ba/progra...ijek/kako/ctps


P.S. - uzmite u obzir kad su cijene ICE vozila pocele drasticno rasti i kad je pocela prodaja EV vozila pa vam budu neke stvari mozda jasnije....ili ne...
Kolega, opet pišeš o bitnijim stvarima u životu u temi o autima a ja sam taj koji kenjam. Daj si otvorite novu temu i tamo pišite o moralnim mukama kupovine novog ili rabljenog auta i utjecaju posljedičnih vaših odluka na buduća koljena i naraštaje. EV su auti, na tržištu su, ovo je tema o autima, dozvoljeno je valjda pisati i čitati i o EV autima bez da moram svaki hebeni dan čitati vaše proljeve o duhovnim vrijednostima na koje se pozivate kada vam ne preostane drugih argumenata. Vi ste novi zeleniji protiv zelenih i skačete te napadate svakog tko spomene EV. Daj pročitaj što pišeš, čovjek koji kupuje EV misli na svoju kratkoročnu dobit a kupovinom auta na fosilna goriva misli na budućnost svoje djece. Jel to normalan komentar? Ovaj komentar sa autima na 2-3 godine je fabriciran i ne vrijedi mog odgovora, bacate isprazne floskule. Moja Tesla je 7 godina stara. Sedam. Što se tiče utjecaja EV na cijene ICE vozila, EV nije pokrenuo downsizing, dakle ne dovodite ga u direktnu vezu sa izmjenama unutar industrije zbog CO2 zagađenja i globalnog zatopljenja, a isto tako EV nije utjecao na rast cijene cijene stanova, kruha, sirovine i drugog, pa tako nije ni na cijene ICE automobila.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 08.02.2024. u 21:00.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 20:53   #71980
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Kineska autoindustrija je sazrila dovoljno da mogu samostalno pokriti sve segmente trzista. To sto smo mi ko nojevi sa glavom u pijesku je druga stvar...

Europa ce imati ozbiljnih problema u nadolazecim godinama u pokusaju da ne zavrsi ko Detroit.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 21:25   #71981
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Geely je uz Volvo i vlasnik Lotusa, Lynk&Co. i suvlasnik Smarta.
Također su i vlasnici LEVC, tj. proizvode sve električne taksije za UK.
Nisam 100% ziher ali uz to Geely je prije godinu-dvije trebao preuzeti udio u Renault-Nissanu. Ne znam što je bilo s time.

Jaki su.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 21:37   #71982
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Geely je uz Volvo i vlasnik Lotusa, Lynk&Co. i suvlasnik Smarta.
Također su i vlasnici LEVC, tj. proizvode sve električne taksije za UK.

Imaju jako puno kilometara u kotačima da bi bili smatrani još samo jednim Kinezom.
I Protona. Respektabilni su u svakom pogledu.

Ali ovdje se radi o starijem modelu, malo ušminkanom samo i sa napucanom cijenom na našem tržištu.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 22:58   #71983
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Kolega, opet pišeš o bitnijim stvarima u životu u temi o autima a ja sam taj koji kenjam. Daj si otvorite novu temu i tamo pišite o moralnim mukama kupovine novog ili rabljenog auta i utjecaju posljedičnih vaših odluka na buduća koljena i naraštaje. EV su auti, na tržištu su, ovo je tema o autima, dozvoljeno je valjda pisati i čitati i o EV autima bez da moram svaki hebeni dan čitati vaše proljeve o duhovnim vrijednostima na koje se pozivate kada vam ne preostane drugih argumenata.
Potpuno krivo zaključuješ kao da uopće ne čitaš što se piše (bar ne s razumijevanjem) i stavljaš riječi ljudima u usta. Tvoja interpretacija ispada trolanje. Tvoji "argumenti" nisu argumenti. Stisneš Reply a pišeš nešto sasvim drugo u odnosu na ono što quotaš.

I puno pišeš za nekoga tko "doesn't give a fuck"
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 23:07   #71984
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ajde budi bolji čovjek pa eli5, jer ja ne vidim neki drugi smisao u tome što vi pišete. Konkretno, pojasni na što se odnosi tvoj post o bitnijim stvarima u životu. Post o zaokupljenosti nebitnim stvarima u životu? Djeci. Na kaj se to pobogu odnosi i kakve to hebene veze ima i što ima to uopće tražiti u ovoj temi? Ja ne razumijem. Meni su bitnije stvari u životu da dobijem max za svoj teško zasluženi novac i da sam zadovoljan time što sam kupio - u smislu teme sa autima i bitnije mi je da pročitam koncizno iskustva kolega, novosti i zanimljivosti (uključujući i one loše za EV da te preduhitrim), a ne kvazi filozofske prosere closet EV hatera. I tvoj zadnji post sadrži niz riječi a nula vrijednosti i značenja. Koji te argumenti zanimaju? Imam na parkingu sve kaj bi te moglo zanimati, od EV, hibrida, i skoro sve kombinacije cilindara koje si možeš zamisliti, benzinski straight five, boxer, v6 i dvije čađare. Pa pitaj ako trebaš ikakvih argumenata s moje strane.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 08.02.2024. u 23:17.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 23:14   #71985
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Kineska autoindustrija je sazrila dovoljno da mogu samostalno pokriti sve segmente trzista. To sto smo mi ko nojevi sa glavom u pijesku je druga stvar...

Europa ce imati ozbiljnih problema u nadolazecim godinama u pokusaju da ne zavrsi ko Detroit.
Ne bi se složio. Amerika se rastače sa najjačom vojskom na svijetu, s Kinezi stare brže nego se obogaćuju s drugom najjačom vojskom na svijetu.

Carine se vraćaju brže nego ikad, kad se u Europi dovrši još ovih par silicijskih fabova plus tvornica baterija, vjerojatno će se trgovinski rat dodatno zaoštriti. Kineski auti se uopće neće smijeti uvoziti u Europu.

Zapravo svijet još nikad od drugog svjetskog rata nije po stanju bio bliže novom globalnom ratu nego što je danas. Puno prije će tvornice koje danas proizvode dijelove za aute proizvoditi dijelove za tenkove nego što su šanse da se ugase.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 05:27   #71986
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ajde budi bolji čovjek pa eli5, jer ja ne vidim neki drugi smisao u tome što vi pišete. Konkretno, pojasni na što se odnosi tvoj post o bitnijim stvarima u životu. Post o zaokupljenosti nebitnim stvarima u životu? Djeci. Na kaj se to pobogu odnosi i kakve to hebene veze ima i što ima to uopće tražiti u ovoj temi? Ja ne razumijem. Meni su bitnije stvari u životu da dobijem max za svoj teško zasluženi novac i da sam zadovoljan time što sam kupio - u smislu teme sa autima i bitnije mi je da pročitam koncizno iskustva kolega, novosti i zanimljivosti (uključujući i one loše za EV da te preduhitrim), a ne kvazi filozofske prosere closet EV hatera. I tvoj zadnji post sadrži niz riječi a nula vrijednosti i značenja. Koji te argumenti zanimaju? Imam na parkingu sve kaj bi te moglo zanimati, od EV, hibrida, i skoro sve kombinacije cilindara koje si možeš zamisliti, benzinski straight five, boxer, v6 i dvije čađare. Pa pitaj ako trebaš ikakvih argumenata s moje strane.

Ako ti zadnjih par postova nije dosta da objasni neke stvari onda zbilja ili ne zelis razumijeti ili nisi sposoban razumijeti. U oba slucaja ti pomoci nema. Ili Trollas
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 07:11   #71987
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Kineska autoindustrija je sazrila dovoljno da mogu samostalno pokriti sve segmente trzista. To sto smo mi ko nojevi sa glavom u pijesku je druga stvar...

Europa ce imati ozbiljnih problema u nadolazecim godinama u pokusaju da ne zavrsi ko Detroit.
Jup. Možda napraviti krilaticu/slogan kupujmo europsko kao što imamo kupujmo rvacko.


Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Kineski auti se uopće neće smijeti uvoziti u Europu.


Pa BYD gradi ili će graditi tvornicu u Mađarskoj. Nametanja ograničenja Kini znači nametanje ograničenja/carina EU proizvođačima.

Ništa od te ideje
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 08:09   #71988
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764