Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2015., 01:09   #1561
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Bit će korisno,thnx
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2015., 20:02   #1562
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Bumpam ovo pitanje,pošto ima veze i sa optikom te bi koristilo mnogima. Pošto sam saznao da se VOIP konfiguracija razlikuje od ADSL,VDSL i Optičke veze pa da probam prvi na optici složit. Naime zapeo sam na linkanom pitanju na koje ne nalazim odgovor na kompletnom web-u.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2015., 20:13   #1563
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
mozda sifra pise u kodu stranice samo je zamaskirana zvjezdicama. cini mi se da sam tako bio saznao pppoe sifru na zte routeru. mozda isto vrijedi i za voip tj sip sifru
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2015., 20:17   #1564
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Probao je kolega i nejde ako misliš na onaj Firefox plugin,piše samo čitanje config.bin-a ili wireshark.

Našao sam i tu nešto al neznam koji je ovo OS i program,ktome postaje mutno na pol snimka...ovo su masonska posla matere mi

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 03.03.2015. u 20:24.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2015., 20:30   #1565
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
pa neki dan sam bez problema izvukao pppoe sifru iz tog bijelog zte routera jer mi je trebala za pristup na t-com mail (da ne zovem szk). logiras se u router (cini i se da sam se kao administrator logirao u web sucelje ali ne znam ako je bitno, otisao sam tamo gdje se namjestaju pppoe postavke, tamo je pppoe usernamvidljiv a sifra je pod zvjezdicama ili tockama i moze se izmjenit. tada desni klik na view page source ili deski klik na podrucje za upis pppoe sifre pa inspect element i tamo bi trebala pisat pppoe sifra. vjerojatno isto radi i za voip sifru
edit: nisam koristio nikakav plugin ni extractao username iz backup file-a (kasnije sam i to probao ali nigdje nisam nasao sifru na taj nacin)
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2015., 20:49   #1566
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
We're almost there Imaš pm!

Ovako,uđete obavezno preko admin passworda u router,potom odete na APPLICATION te SIP ACCOUNTS. Pisat ce vam username i auth. username,stisnete modify -> pojavi se polje za unos tih vrijednosti + password box ispunjen točkicama. Označite točkice,desni klik,inspect element(Google Chrome). D sesne strane obavite OVU RADNJU i pojaviti će vam se pass za VOIP. Zanimljivo je da mi je na dva ZTE routera isti password. Potvrdio sam to na Internet Exploreru i Asteriks key programu.


A sada na battlefield Fritzbox!

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 03.03.2015. u 21:31.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 14:47   #1567
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Pa vi ste samo promijenili css propery za vrstu polja,te on na text bude visible
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 15:50   #1568
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Al to ne dela,nažalost...ne daje točan pass
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 16:38   #1569
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Al to ne dela,nažalost...ne daje točan pass
To je dummy pass, ocito. U teoriji je dobro da ne pokazuje pravi pass jer je to sigurnosna rupa, koja je ocito zakrpana u novijim routerima.

Zadnje izmijenjeno od: Dr.Gonzo. 04.03.2015. u 16:44.
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 16:42   #1570
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Dr.Gonzo Pregled postova
? To je dummy pass, ocito. U teoriji je dobro da ne pokazuje pravi pass jer je to sigurnosna rupa, koja je ocito zakrpana u novijim routerima.
Al vidiš,kad ide na ppoe pass prikaže ga. Na SIP podacima ga štiti. Izgleda da smo wireshark radi ili isčitavanje configa....a o iščitavanju ima dva tutoriala koja niko nezna primjenit.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2015., 16:48   #1571
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Al vidiš,kad ide na ppoe pass prikaže ga. Na SIP podacima ga štiti. Izgleda da smo wireshark radi ili isčitavanje configa....a o iščitavanju ima dva tutoriala koja niko nezna primjenit.
Mozda bi bilo najlakse nabaviti stari sx763 i pokusati s citanjem active_configa, to se cini kao najjednostavniji nacin. Prednost je to sto ce bilo koji firmware koji je u sx763 bit star i pun poznatih sigurnosnih rupa pa neka od metoda koje su poznate sigurno funkcionira.
Dr.Gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 17:08   #1572
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Vidiš neloša ideja,da SX763 pokupi cconfig sa ONTa i iščitavanje. Ma može se i sa ZTE,ja ga imam izvađenog samo mi nije jasan python u svemu tome. Valjda bumo uspjeli saznat i tutorial neki napravit jednog dana
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 17:28   #1573
Dr.Gonzo
Premium
Moj komp
 
Dr.Gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 228