Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2011., 22:33   #511
Aletrned
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sejšeli
Postovi: 25
Čini se da wifi ne radi na novom cynogenu, radio je prvi put, kad sam ga ugasio i opet uključio ne reagira. Kaže da je uključen, ali nema ikonice u notificationima, i kao da se sam ugasi nakon 10ak sekundi.. Rješenje? Ima li itko? Probao restartati, ništa..

Zadnje izmijenjeno od: Aletrned. 14.12.2011. u 22:34. Razlog: ne znam pisat....
Aletrned je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 22:35   #512
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Goranov rom je po meni najbolji. Meni je rock stabilan, nemam zamrzavanja ni nista. radi na 780mhz ko puska. Baterija traje cak i dulje nego na stock romu imho. Slusalica i zvuk opcenito su normalni.
Upravo sam ga stavio, ostavit cu ga pa cu vidjeti kako ce se ponasati... zanimljivo je to sto mi je zadnji dio moba bio topliji na dodir na cyanogenu na 729mhz nego na 780mhz na goranovom romu
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 22:56   #513
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Upravo sam ga stavio, ostavit cu ga pa cu vidjeti kako ce se ponasati... zanimljivo je to sto mi je zadnji dio moba bio topliji na dodir na cyanogenu na 729mhz nego na 780mhz na goranovom romu
Taj cynogen je nedovrsen po svemu sto sam procitao.

Od mobitela koji je i ovako i onako na granici toga da se smatra mobitelom, napravi nesto sto je prakticki neupotrebljivo. Da se ti moras naprezati da cujes i da te cuju na mobitelu (osnovna funkcija) je neprihvatljivo.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 23:29   #514
Aletrned
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sejšeli
Postovi: 25
Slažem se, cyanogen je za sada barem neupotrebljiv. Baterija mi kuri na 32 -35 stupnjeva, na prošlom cyanu je do 32 išla samo pod najvećim opterećenjem. Problemi s wifi-om su čini se vezani za restoring wifi postavki i mreža od prije ( moja pretpostavka, jer prije restorea je radilo ok). Enivej, sutra se vraćam na Goranov rom. Lijep mi je ovaj cyanogen, ali uistinu je nedovršen..
Aletrned je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 10:50   #515
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Upravo sam ga stavio, ostavit cu ga pa cu vidjeti kako ce se ponasati... zanimljivo je to sto mi je zadnji dio moba bio topliji na dodir na cyanogenu na 729mhz nego na 780mhz na goranovom romu
Hmm, meni i tokom korištenja stock roma također se zagrijavao zadnji dio. Pratim temp baterije, nije mi prešla 35 niti tokom angry birds-a, a tokom surfanja preko edge bude jedva mlaki poklopac

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Taj cynogen je nedovrsen po svemu sto sam procitao.

Od mobitela koji je i ovako i onako na granici toga da se smatra mobitelom, napravi nesto sto je prakticki neupotrebljivo. Da se ti moras naprezati da cujes i da te cuju na mobitelu (osnovna funkcija) je neprihvatljivo.
Možeš mi dati izvor? Cyanogen je najpopularniji custom rom, i upravo zato što je najkompletniji i s najmanje bugova svi ga portaju na mobitele koji nisu podržani. Evo imam cyanogen na u8650, i radi apsolutno sve što mi treba. Nikad se nije restartao, mikrofon mi radi, sad i fm radio je dostupan, čuju me normalno, ja ih također čujem tako da ja nemam problema s tim. Evo imam live pozadinu koja ždere 30mb i mobitel radi bez problema.

Citiraj:
Autor Aletrned Pregled postova
Slažem se, cyanogen je za sada barem neupotrebljiv. Baterija mi kuri na 32 -35 stupnjeva, na prošlom cyanu je do 32 išla samo pod najvećim opterećenjem. Problemi s wifi-om su čini se vezani za restoring wifi postavki i mreža od prije ( moja pretpostavka, jer prije restorea je radilo ok). Enivej, sutra se vraćam na Goranov rom. Lijep mi je ovaj cyanogen, ali uistinu je nedovršen..
Jesi napravio format svega kao što je napisao benru? Evo meni wifi radi bez problema, čak sam i primjetio da hvatam na mjestima di se nalazim više mreža nego prije. I cyanogen je jedini bez carrieriq

Nisam ja nikakav zagovornik cyanogena, nego ga jednostavno koristim, istražio sam ga cijelog i paše mi skroz. Radi bez problema na mojem mobitelu i ne želim druge isprobavati dok ovaj ispunjava sve moje potrebe. I ne znam kakve su to stvari da mobitel neupotrebljiv pa s ovom verzijom sve su stock stvari dostupne.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 16:09   #516
Aletrned
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sejšeli
Postovi: 25
Sve sam napeavio po uputama, ali jednostavno nije šljakao kako treba, zamrzavao se, resetirao već pri 710 Mhz, lag je bio nepodnošljiv tu i tamo, pa sam se, eto, prebacio na Goranov. Možda,mooožda dam cyanu još jednu priliku kad vidim kako goran ide :-)
Aletrned je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 16:23   #517
a.war
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: in more
Postovi: 23
a.war je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 19:06   #518
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Hmm, meni i tokom korištenja stock roma također se zagrijavao zadnji dio. Pratim temp baterije, nije mi prešla 35 niti tokom angry birds-a, a tokom surfanja preko edge bude jedva mlaki poklopac


Možeš mi dati izvor? Cyanogen je najpopularniji custom rom, i upravo zato što je najkompletniji i s najmanje bugova svi ga portaju na mobitele koji nisu podržani. Evo imam cyanogen na u8650, i radi apsolutno sve što mi treba. Nikad se nije restartao, mikrofon mi radi, sad i fm radio je dostupan, čuju me normalno, ja ih također čujem tako da ja nemam problema s tim. Evo imam live pozadinu koja ždere 30mb i mobitel radi bez problema.


Jesi napravio format svega kao što je napisao benru? Evo meni wifi radi bez problema, čak sam i primjetio da hvatam na mjestima di se nalazim više mreža nego prije. I cyanogen je jedini bez carrieriq

Nisam ja nikakav zagovornik cyanogena, nego ga jednostavno koristim, istražio sam ga cijelog i paše mi skroz. Radi bez problema na mojem mobitelu i ne želim druge isprobavati dok ovaj ispunjava sve moje potrebe. I ne znam kakve su to stvari da mobitel neupotrebljiv pa s ovom verzijom sve su stock stvari dostupne.
Nemas problema sa glasnocom zvuka iz mikrofona tvog mobitela kada pricas s nekim?
Meni je to glavni problem na njemu...

Kod instalacije si osim wipe data/cache/dalvik radio i format sd kartice ili? Taj dio instrukcija mi nije bio najjasniji...

Druga stvar, da li ti je mob oc-an i da li ti radi stabilno mob kada je clockan?

Meni se na OC-u mob cesto rebootao, na stock frekvi je radio stabilno doduse, i igre su radile brze na njemu cini mi se...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 20:32   #519
tedo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
imam pitanje...instalira san cm7 na njega, i sad mi je zvuk preglasan... da li se to može ikako popravit ili je greška u romu?
tedo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 20:35   #520
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Kod instalacije si osim wipe data/cache/dalvik radio i format sd kartice ili? Taj dio instrukcija mi nije bio najjasniji...
Rekao je da je maknuo sve skripte, tako da se ne treba raditi više format kartice niti posebno nikakve particije, ako se ne varam.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 22:24   #521
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Nemas problema sa glasnocom zvuka iz mikrofona tvog mobitela kada pricas s nekim?
Meni je to glavni problem na njemu...

Kod instalacije si osim wipe data/cache/dalvik radio i format sd kartice ili? Taj dio instrukcija mi nije bio najjasniji...

Druga stvar, da li ti je mob oc-an i da li ti radi stabilno mob kada je clockan?

Meni se na OC-u mob cesto rebootao, na stock frekvi je radio stabilno doduse, i igre su radile brze na njemu cini mi se...
Napravio sam format cijelog mobitela osim sd kartice (format boot, system, cache, data) i instalirao bez problema. Istina malo je tiši zvučnik dok pričam, ali bez problema čujem drugu stranu. Zasad nitko se nije požalio da me ne čuje, naprotiv dvostruki mikrofon radi svoj posao čuju me vrlo jasno.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 22:26   #522
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Napravio sam format cijelog mobitela osim sd kartice (format boot, system, cache, data) i instalirao bez problema. Istina malo je tiši zvučnik dok pričam, ali bez problema čujem drugu stranu. Zasad nitko se nije požalio da me ne čuje, naprotiv dvostruki mikrofon radi svoj posao čuju me vrlo jasno.
Ja nisam imao problema sa zvukom u slusalici mobitela, nego su se drugi zalili meni kada pricaju sa mnom da me slabo cuju, a frend koji zna o cemu se radi uvijek pita jesi opet stavio cyanogen rom
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 10:53   #523
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ou jea, nabavio sam si svoj primjerak za 500 kn, dekodiran
Dolazi sljedeci tjedan
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 16.12.2011. u 10:59.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 13:12   #524
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Jel zna netko nacin da imam gore u notificationima one wifi/bt/gps/data/2g3g tipke na goranovom romu?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 17:18   #525
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
ja sam to imao kad sam ga instalirao, ne znam da li je nesto mjenjao...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 17:27   #526
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Jel zna netko nacin da imam gore u notificationima one wifi/bt/gps/data/2g3g tipke na goranovom romu?
To osim na originalu, nema niti jedan ROM. Ja sam si stavio jadnu zamjenu (ali funkcionira za wireless i GPS te zvuk) - Aplikacija Toggle notification mislim.

CyanogenMod ima svoje ikonice.

Stvar je do igre sa onim frameworkom ili kako se već zove. Znam da su na starom mobu to menjali na svakom ROM-u, ali kako se to radi - pojma nemam.

EDIT:
Može se i sa besplatnim appom - Widgetsoid. Puno bolje od Notification Toggle-a, dobije se nešto slično kako izgleda na CyanogenMOD-u.

edit2
ne dela ovo cudo od appa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 16.12.2011. u 23:29.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 18:15   #527
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
jel to sam meni nerade widgeti na novom benru cyanogen modu?
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 21:52   #528
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Ja sam stavio novog cyanogena od benru,i mogu reći da sm zadovoljan,radi mob kao metak,što se tiče slušalice malo je tiša,ali ništa strašno,još dok istestiram,napišem kako radi,i clockan je na 710,i nije mi se uopće srušio.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 21:53   #529
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
samo me zanima,zašto mora biti uključen bluetooth za slušanje radija,i da li se to može isključiti

pomoć?
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 13:35   #530
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Meni na benru cyanogenu 7.1 radi i wifi i internet,mob je 30% brži,imam više memorije rama,baterija je na 34stupnja u ubijanju moba,a 24,25 dok je normalno korištenje,nekad se digne na 30,ali mi je i sa stock romom bilo tako.Možda vam se ruke znoje ko meni,pa je iza se toplo.Probao sam zvati,idobro čijem i dobro me čuju.

Eto,i da ja sam sve isformatirao pri instalaiji roma.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 14:46   #531
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Hvala na informacijama, ali postoji tipka EDIT koju ubuduće pokušaj koristiti umjesto da 3 puta za redom postaš
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 15:49   #532
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
evo i ja sam ubacio benrua ali opet problem sa slušalicom, rom je ovako super ali je slušalica za razliku od stocka koma, jel ima kakvo rješenje za to pomoću programa ili neke skripte?

ima u romu DSPmanager na kojem se mogu podešavati neki efekti za zvuk, ja sam nešto pokušavao ali nisam uspio dobti bolji zvuk pa ako netko zna kako bi se moglo podesiti da bude veća glasnoća slušalice neka pomaže jer je rom super i htio bih ga imati..

Zadnje izmijenjeno od: tadeii. 17.12.2011. u 16:06.
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 16:33   #533
pnnk
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: na zemlji
Postovi: 14
Jedno glupavo pitanje(prvi android) nemogu nigdje naći da dodam shortcuts od nekih aplikacija na glavni tab tipa poruke, market ...(novi cyanogen od benru) ili kako se već zove evo slika, ali bez upotrebe nekih od launcher-a jer sam vidio da se sa njima to može napraviti

pnnk je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 16:48   #534
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
ne možeš, možeš samo mijenjati te tri...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 16:50   #535
androidfan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 45
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Upravo sam ga stavio, ostavit cu ga pa cu vidjeti kako ce se ponasati... zanimljivo je to sto mi je zadnji dio moba bio topliji na dodir na cyanogenu na 729mhz nego na 780mhz na goranovom romu
i kakvi su prvi utisci???

zanima me zato što sam trenutno na goranovom romu već neko vrijeme i ako je kineski bolji rado bi ga isprobao... ionako koristim aplikacije koje sam sâm instalirao...

bezveze mi je što se ne može staviti da radi na 600 MHz, nego sa 480 na 780, prevelika mi je tu rupa, tako da bi i bez OC-a meni bilo dobro... sve što mi radi na 780 MHz je radilo i na 600 MHz (a sigurno viši takt utječe i na bateriju)... a bez obzira na frekvenciju zna zaštekati kad ga se otključa i odmah krene koristiti...
androidfan je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 15:48   #536
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
do sad sam zaključio da nakon svih isprobanih romova original radi najbolje, a titaniumom pobrišem sve što mi ne treba iz mobitela...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 19:00   #537
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor androidfan Pregled postova
i kakvi su prvi utisci???

zanima me zato što sam trenutno na goranovom romu već neko vrijeme i ako je kineski bolji rado bi ga isprobao... ionako koristim aplikacije koje sam sâm instalirao...

bezveze mi je što se ne može staviti da radi na 600 MHz, nego sa 480 na 780, prevelika mi je tu rupa, tako da bi i bez OC-a meni bilo dobro... sve što mi radi na 780 MHz je radilo i na 600 MHz (a sigurno viši takt utječe i na bateriju)... a bez obzira na frekvenciju zna zaštekati kad ga se otključa i odmah krene koristiti...
Vratio sam se na kineza, goranov rom mi jednostavno i sa clockanim procom nije ništa brži od kineza, cyanogen definitivno radi najbrže sa malo zahtjevnijim igrama, pogotovo zadnja verzija, iako tu i tamo zna biti problema sa stabilnosti, no kada radi igre na njemu idu puuuno bolje nego na stock ili goranovom romu, npr angry birds mi na kinezu, goranovom ili stock romu, na nekim levelima štekaju toliko da su praktički neigrive, dok na cyanogenu ti leveli malo trzaju ali ništa strašno u usporedbi sa ostalim romovima, dok mi se čini da sam launcher i sistem na kinezu rade brže, npr nakon unlocka moba launcher je praktički odmah spreman i radi bez štekanja, dok na cyanu zna malo zaštekat u startu pa nakon par sec proradi kako treba...
Nažalost glavni i najveći problem (meni osobno) sa cyan romom je to da jednostavno svi s kojima pričam na mob se stalno žale da me slabo čuju, a ne mogu baš uvijek i u svakoj prilici pričati glasno na mob... kopao sam po netu i pokušavao naći aplikaciju ili način da se pojača gain mikrofona, no nisam ništa uspio pronaći nažalost
To što se nekad restarta bi i mogao pregrmiti, ali ovo sa mikrofonom je prevelik problem, jer opet je to uređaj kojem je primarna namjena da bude telefon.
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 20:13   #538
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova
do sad sam zaključio da nakon svih isprobanih romova original radi najbolje, a titaniumom pobrišem sve što mi ne treba iz mobitela...
Orginal huaweiev iz prvog posta ili orginal koji dobijes iz tele2?

P.S. jel ima ko tele2 orginal rom?

P.P.S. Danas ga kupio i curi i ostao sam paf kak je brz po defaultu sa launcher pro instaliranim...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 20:25   #539
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Orginal huaweiev iz prvog posta ili orginal koji dobijes iz tele2?

P.S. jel ima ko tele2 orginal rom?

P.P.S. Danas ga kupio i curi i ostao sam paf kak je brz po defaultu sa launcher pro instaliranim...
Teško da netko ima originalan tele2 rom, koliko mi je poznato nije moguće napraviti full backup roma ukoliko mob nema instaliran custom recovery... a mislim da opet custom recovery ne možeš instalirat ako mob nije rootan, a budući da se tele2 rom ne može rootat mislim da je jedini način za doći do tele2 roma neka štela u njihovom servisu
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 20:41   #540
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Orginal huaweiev iz prvog posta ili orginal koji dobijes iz tele2?

P.S. jel ima ko tele2 orginal rom?

P.P.S. Danas ga kupio i curi i ostao sam paf kak je brz po defaultu sa launcher pro instaliranim...
ovaj iz prvog posta..

sa goranovim sam se pogubio, prvi puta kad sam ga stavio nisam pravio svap i ext i siguran sam da sam imao one switchere u notficationsima ali se mob rušio pa sam ga danas išao ponovno probati i napravio ext/swap (ali nisam znao da će mi se formatirati kartica tako da sam popusio sve sa kartice) i onda mi se rušile postavke za melodiju zvona i poruke i mob nije mogao zvoniti tako da sam popi... i vratio se na stock koji super radi...
tadeii je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na