Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2024., 12:31   #72511
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nosace motorw isto nisam spomenuo i to nekoliko setova.

Stangice stabilizatora isto par komada.

Ma super je clio 2.

Al to je tako kad kupis smece od auta onda trosis na servise. Jeftino u startu, a kasnije sve to platis.

Divno je imati auto u RH

Tehnički 173,52 jevreja

AO i kasko 712,73 jevreja



Predivno.


Koliko ono plaćaju teži EV? Koliko caltaju biciklisti za korištenje prometnica?
Službeni auto rješava sve Jedan sam od onih koji se privikava na tu robiju službenog auta, prodao oba svoja u kratkom roku početkom ove godine i samo kad uzmem u obzir ove harače napuhane uštedio sam više nego ok.

Poslali su mi ponudu za osiguranje i kasko za jedan od autiju koje sam prodao,i u odnosu na prošlu godinu poskupljenje je onako 30%+ bilo, obavezno i kasno prošle godine oko 690 eura a ove cca 900, potpuno iste police po pokrićima i svemu.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2024., 12:35   #72512
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Sluzbeni auto cesto znaci da moram na posao sto ne dolazi u obzir.

P.s pecaju u stpu

Inace kad stavis na DA onda te pita za razloge modfikacija.

IMG-5368 IMG-5367 IMG-5369 IMG-5370 IMG-5371 IMG-5372
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2024., 12:43   #72513
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Sluzbeni auto cesto znaci da moram na posao sto ne dolazi u obzir.

P.s pecaju u stpu

Inace kad stavis na DA onda te pita za razloge modfikacija.

IMG-5368 IMG-5367 IMG-5369 IMG-5370 IMG-5371 IMG-5372
1 dan tjedno se istrpi za otići a ostala 4 dana home office prolazi

Jao, ovdje baš pecaju, bilo bi zanimljivo vidjeti ankete iz regija sa tablicama poput KR i KC ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2024., 13:33   #72514
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ja sam popunio da imam modifikacije ali da sam prošao tehnički. Čisto da uđem u statistiku/broj ovih kaj muljave pa da možda nekako počnu i to kontrolirati.

Jednom tjedno to je 4x mjesečno to je cirka 48 puta godišnje i to je cca 96h samo na put. Ako je samo jednom tjedno i ako caltaju gorivo...dalo bi se
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2024., 21:40   #72515
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ti miša: ST Lambo

...
Hehe, bude parkiran u Puli na jednoj benzinskoj dosta često
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 10:34   #72516
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Napokon zamjenio štopove s onim retardiranim narančastim žmigavcima.
Našao originalne Hella s bijelim pa uzeo i nabacio gore.

20240315-164320 20240315-165448



Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zupčasti, klinasti, sve četiri opruge, sva četiri amortizera, čep ulja od getribe jer je slinio, brizgaljke prednje i stražnje, amortizeri gepeka....pol auta sam promijenio. Clio II. 2007. 1.5 dci 150k km
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nosace motorw isto nisam spomenuo i to nekoliko setova.

Stangice stabilizatora isto par komada.

Ma super je clio 2.

Jeboga ti, pa sve kaj si nabrojao su potrošni dijelovi.
Dobro da nisi i žarulje navodio

Vezano za nosače motora, em je roktavac malog obujma em ima godine i km.

Ne znam, Clio IV benzinac evo sad okreće 60k i do sada niš osim ulja i filtera.
Sad planiram ubacit nove svječice i naprijed diskove i pločice.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 13:06   #72517
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ja sam na kraju prihvatio da je Hamm samo bio sarkastican, jer auto ga sluzi sasvim normalno i sukladno godinama, jel Daj boze da svaki tako! Pa sam i ja bio malo sarkastican sa usporedbom s EV-om istog godista.

To su one godine i kilometri kada se auti inace prodaju drugim vlasnicima (10+ godina i 130+ t km), ono kad krecu zamjene gumenarije, dijelova ovjesa, pucanje i pucketanje svega plasticnog i tome slicno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 14:03   #72518
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Ekipa, imam problem sa kočnicama na Peugeot 308 SW, 2009 god.

Nekad krajem 2022. stavljeni naprijed diskovi i pločice u kompletu novi, Brembo. To je meho izabrao, kao u rangu cijena sa ostalima, znam da je low end Brembo ništa posebno, volio bi radije da je ATE ili TRW, ali kasno je sad...
Poslije nekih pola godine počinje se čuti ono cviljenje pri kočenju, s vremenom sve gore, ali osim zvuka auto dobro koči i ne trese ništa.
Priznaju ovi garanciju iz autodijelova, nedavno stavio nove ATE pločice, sada je nešto bolje, ali kada se laganije koči opet se čuje, dok čim se malo više stisne kočnica ništa se ne čuje.
Zvuk definitivno dolazi sa prednje osovine, to smo naizmjenično probali na parkingu, više pari ušiju.

Čak pri jačem stiskanju kada se ne čuje, čim se malo digne noga sa papučice kao opet zvuk cviljenja, onaj neugodni visokofrekventni.

Primjetio sam kad vozim sporije, spustim prozore kao da čujem onaj prigušeni zvuk iz točka, znam da se tako ležaj zna čuti, pošto sam prije mijenjao, ali opet ne bi to trebalo imati veze sa kočenjem? Ponekad kao da čujem negdje lupkanje lima, znam da imaju neki lim oko pločica, ali mehaničar kaže da to ne može proizvoditi cviljenje pri kočenju.

U utorak ide opet kod mehaničara, imate li ideju šta bi moglo biti, posumnjao bi na diskove, možda da su se iskrivili, ali vjerovatno bi to pokazalo na većoj brzini pri kočenju tj. na volanu, ali toga nema...
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 14:25   #72519
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
htttps://a.aliexpress.com/_ms3Boty

Evo link samog startera
Danas san prvi put koristia jer je sestri na autu krepala baterija. Instant paljenje, impresivna igracka. Vrijedi svaki od ovih smijesnih 30 eur.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 16:17   #72520
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Ekipa, imam problem sa kočnicama na Peugeot 308 SW, 2009 god.

Nekad krajem 2022. stavljeni naprijed diskovi i pločice u kompletu novi, Brembo. To je meho izabrao, kao u rangu cijena sa ostalima, znam da je low end Brembo ništa posebno, volio bi radije da je ATE ili TRW, ali kasno je sad...
Poslije nekih pola godine počinje se čuti ono cviljenje pri kočenju, s vremenom sve gore, ali osim zvuka auto dobro koči i ne trese ništa.
Priznaju ovi garanciju iz autodijelova, nedavno stavio nove ATE pločice, sada je nešto bolje, ali kada se laganije koči opet se čuje, dok čim se malo više stisne kočnica ništa se ne čuje.
Zvuk definitivno dolazi sa prednje osovine, to smo naizmjenično probali na parkingu, više pari ušiju.

Čak pri jačem stiskanju kada se ne čuje, čim se malo digne noga sa papučice kao opet zvuk cviljenja, onaj neugodni visokofrekventni.

Primjetio sam kad vozim sporije, spustim prozore kao da čujem onaj prigušeni zvuk iz točka, znam da se tako ležaj zna čuti, pošto sam prije mijenjao, ali opet ne bi to trebalo imati veze sa kočenjem? Ponekad kao da čujem negdje lupkanje lima, znam da imaju neki lim oko pločica, ali mehaničar kaže da to ne može proizvoditi cviljenje pri kočenju.

U utorak ide opet kod mehaničara, imate li ideju šta bi moglo biti, posumnjao bi na diskove, možda da su se iskrivili, ali vjerovatno bi to pokazalo na većoj brzini pri kočenju tj. na volanu, ali toga nema...


Zvuci kao da se cilindar ne vrati ili zacvikaju klizaci celjusti
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 19:01   #72521
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zupčasti, klinasti, sve četiri opruge, sva četiri amortizera, čep ulja od getribe jer je slinio, brizgaljke prednje i stražnje, amortizeri gepeka....pol auta sam promijenio. Clio II. 2007. 1.5 dci 150k km

Sada vjerojatno treba i dizne djorati...

Tak da....toliko i vrancuzima.

Ženi 2009 c3 truli pragovi skroz. Nula udesa...hvala.
A što bi ti? Auto bez održavanja? Nema ti toga

Na mojem Cliu II je četvrti zupčasti. To se inače mijenja svake 4god ili 60.000km što prije dođe. Kanalni je dva puta mijenjan, njegov natezač jednom. Također potrošna roba koja ima svoj interval.

Čep ulja se ne mijenja - on slini jer je netko pretegnuo bakrenu brtvu od pola ojra ili ju uopće nije stavio. Na autu su tvornički amortizeri koji još uvijek imaju 60-70% učinkovitosti. Zadnje opruge su promijenjene. Amortizeri gepeka su tvornički. Brizgaljke također. Nosače motora sam i ja promijenio na 160.000km - toliko i traju, to im je interval. Stavio original i sve super.

Punoljetni Clio II koji je kod mene 16 godina. Trenutno na cca 213.500km.

Mijenjaj mehaničara.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 21:32   #72522
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 06:32   #72523
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Jeboga ti, pa sve kaj si nabrojao su potrošni dijelovi.
Dobro da nisi i žarulje navodio

Vezano za nosače motora, em je roktavac malog obujma em ima godine i km.

Ne znam, Clio IV benzinac evo sad okreće 60k i do sada niš osim ulja i filtera.
Sad planiram ubacit nove svječice i naprijed diskove i pločice.
Stari moj svake dvije godine nosači motora to nije baš normalno. Svake godine krepa makar jedno kratko bez obzira djoram li ih u paru ili ne. Auto doslovce služi sada samo za po Samoboru.

Vjerojatno je issue to kaj je dizlo tj. težak roktavi motor. Nisam naveo set kvačila na 120k .

Jasno da je sve to potrošno kaj sam rekao ali neke stvari stvarno krepavaju prije vremena.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
A što bi ti? Auto bez održavanja? Nema ti toga

Na mojem Cliu II je četvrti zupčasti. To se inače mijenja svake 4god ili 60.000km što prije dođe. Kanalni je dva puta mijenjan, njegov natezač jednom. Također potrošna roba koja ima svoj interval.

Čep ulja se ne mijenja - on slini jer je netko pretegnuo bakrenu brtvu od pola ojra ili ju uopće nije stavio. Na autu su tvornički amortizeri koji još uvijek imaju 60-70% učinkovitosti. Zadnje opruge su promijenjene. Amortizeri gepeka su tvornički. Brizgaljke također. Nosače motora sam i ja promijenio na 160.000km - toliko i traju, to im je interval. Stavio original i sve super.

Punoljetni Clio II koji je kod mene 16 godina. Trenutno na cca 213.500km.

Mijenjaj mehaničara.

Sve ok ali 60k km je malo smiješno mali interval za zamjenu zupčastog. Nije li? Inače nitko nije dirao čep ulja getribe nego sam eto na prilazu vidio masne flekove pa eto..tako sam skužio da slini.







https://www.tyrereviews.com/Article/...Tyres-2024.htm
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 11:30   #72524
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ekipa, kakva su vam iskustva sa renault megane 2021 godište automatik 1.5 dci motor?
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 16:10   #72525
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Samo 120kkm je izdržao kuplung? Smeće

Krive nosače motora ti je meho montirao. Zamjenski obično od prvog dana nisu dobri.

Interval izmjene zupčastog je 120.000km. Izmjena se radi na pola te kilometraže ako je auto pretežno vožen po gradu. Svi dijelovi su 200€ + ruke bar na mojem benzincu.

Ako ti čep slini to je ili zato jer netko nije stavio novu brtvu nakon odvijanja čepa ili je nešto o3.14zdilo po tom čepu pa brtva više ne dihta.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 21:41   #72526
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Ekipa, kakva su vam iskustva sa renault megane 2021 godište automatik 1.5 dci motor?
Ne znam jel što bitno mijenjano kroz godine, ali sam vozio 1.5 dci 90 model oko 2 godine, otkako je izašao, pa dok nismo dobili novi auto na korištenje u firmi.

Tvrđi od Golfa i Astre, pa vidi jel ti to paše.

Unutra nisam mogao kao vozač normalno nasloniti ruku na vrata. Kao da je rađen za ekipu od 2 metra i 120 kila. Sjedni, probaj se provozati i vidi.
Nisam imao nikakva negativna iskustva s autom, jedino sam očekivao da će biti udobniji.

Ono što mi je smetalo je užasno debeli stražnji branik, što znači da ćeš si potrgati leđa da nešto teško i veliko staviš u ili izvadiš iz gepeka.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 06:16   #72527
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Samo 120kkm je izdržao kuplung? Smeće

Krive nosače motora ti je meho montirao. Zamjenski obično od prvog dana nisu dobri.

Interval izmjene zupčastog je 120.000km. Izmjena se radi na pola te kilometraže ako je auto pretežno vožen po gradu. Svi dijelovi su 200€ + ruke bar na mojem benzincu.

Ako ti čep slini to je ili zato jer netko nije stavio novu brtvu nakon odvijanja čepa ili je nešto o3.14zdilo po tom čepu pa brtva više ne dihta.
Krive nosače. Ha dobro FEBI BILSTEIN Problem nomralan za junk kao clio 2 dizlo verzija. Koje god da staviš vrlo brzo odlaze u krasni. Frend je istio imao clio 2 dizlo i gradska vožnja s obzirom da mu je firma tada radila i dostave pa je bio dosta po ZG cestama. Jednostavno svake godine novi originalni nosači. I da on je kupio novi novi novi clio gdje je dobio tada pokolon karticu od njih od INE za gorivo. Dizne su domah otišle u k i kao prljavo gorivo kao di ste točili. Tamo gdje ste mi dali darovnu karticu mater vam jebem. Dosta natezanja s njima i na kraju su ajde o svom trošku isprali tank, sistem, nove dizne itd...vozimo se do grada idemo tada u dobar zvuk sparkmao sve ok. Vraćamo se..šnjof šnjof..nafta. Curi iz tanka. hahahaha TOP!

Mene su čini mi se dinze dočekale isto. Sada se auto zna "zgasiti" sam od sebe tipa voziš se po otvorenoj cesti šaltaš iz treće u četvrtu i samo se zgasi. Na to gledam kao zaštitu od krađe. Samo ja sada vozim taj auto pošto ne bi htio da netko drugi pogine u njemu ipak mi je prirastao srcu.

Budem ga sada za mjesec dva odfurao kod ovlaštenog mehe i rekao da baci oko ako nije preskupo to kaj jebe nek popravi, a ako je veća cifra ode francusko smeće na drobilicu.

Na 120k km je bio treći set kvačila (ili eventualno drugi) ali ipak mislim da je bio treći.

Inače 120k km kvačilo pa i nije nekaj za hvaliti se. Ima tu automobila koji nisu u startu kupljeni kao junk pa imaju originalne setove koji traju pod 200-250 i više tisuća kilometara.


Dvoje od petero vrata se ne zaključavaju. Brava (manualna) na vozačkim vratima radi tj. zaključavnaje i otključavanje radi samo ako je "cimaš"

Auto je TOP!

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 18.03.2024. u 06:27.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 06:39   #72528
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Zvuci kao da se cilindar ne vrati ili zacvikaju klizaci celjusti
Vidim na čeljustima se mijenjaju neke gumice, kao repariraju se il se mijenja komplet čeljust?

Kočioni cilindar isto pretpostavljam da se mijenja...


Sad razmišljam da li se ovi problemi mogu viditi na dizalici, u svakom slučaju sutra ću mehaničaru prenijeti ovo, valjda je nešto od toga dvoje.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 06:52   #72529
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
sve se to vidi, samo treba imati volje i znanja
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 07:38   #72530
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Sad sam isao pogledati sto je tocno taj Clio II (znam ih samo po godistima). Ispada da mi punica vozi jednog benzinca, Clio Storia, prvi vlasnik, ali ona to nis posebno ne odrzava niti je previse hebe. Auto radi.
Kolega ima neki jaci model, nije RS, takodjer prvi vlasnik i benzinac. Auto je ko raketa, ali tvrd u p.m. Do Rijeke autoputem mi otpadnu ledja. Napravio je s njim gazilion kilometara. Radili smo 5-6 godina skupa, taj se namijenjao guma i pakni, to pamtim.
Drugi frendovi isto benzinjara entry level, dobili ga od nona, vozili ga 3-4 godine dok nisu dobili dijete i prodali dalje u ekspresnom roku.

Ne znam nikog sa dizelasem. Za ove provjereno znam da zadnjih 7-9 godina nisu imali veci problem oko motora i pogona, nikakva kvacila, nosaci i sl.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 08:13   #72531
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da, dizlo u dvojici je smece. Ali ok odradio je kaj je trebao. Godinama me vozio Samobor-Zagreb-Samobor i to s jednim tankom 1000 km.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 08:19   #72532
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Krive nosače.

Na 120k km je bio treći set kvačila (ili eventualno drugi) ali ipak mislim da je bio treći.

Inače 120k km kvačilo pa i nije nekaj za hvaliti se. Ima tu automobila koji nisu u startu kupljeni kao junk pa imaju originalne setove koji traju pod 200-250 i više tisuća kilometara.
Bez da disam tvog frenda (?), evidentno je da se ovdje radi o nesposobnosti vozača, 2 pa čak 3 kuplunga i sijaset setova nosača motora na 150k km, tu ne može štimati samo vozač ma da se isključivo vozilo stop&go.
To je jedan od onih jazavaca koji stoje na semaforu u brzini pa se mic po mic miču prema naprijed na kuplungu;
I čovjek sigurno ne zna pustit kuplung kod kretanja pa okretni moment dizla ubije lamelu.
I sigurno šalta na preniskom broju okretaja.

Pa se ljudi čude ko pura dreku i prepričavaju priče na kavama. Tipični scenarij.

Ima takvih koliko hoćeš, zato ima mehaničara na svakom koraku.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 09:16   #72533
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
My bad. Nije drugi ili treći set kvačila nego drugi ili treći zupčasti. Set kvačila je djoran jer je prosvirao druk lager. Bilo je rano i nisam popio kavu do kraja.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 09:27   #72534
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
I ja sam nedavno mijenjao set kvačila zbog potisnog ležaja. Izdržao je preko 140.000km u 13 godina pretežno gradske vožnje. Valeo. Tada davne 2009. me koštao 610kn + 400kn ruke.

Ali zato tvornički nije izdržao ni pola te kilometraže također Valeo. Prvih 36.000km ga je vozila susjeda, prva vlasnica.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 10:00   #72535
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nosace motorw isto nisam spomenuo i to nekoliko setova.

Stangice stabilizatora isto par komada.

Ma super je clio 2.

Al to je tako kad kupis smece od auta onda trosis na servise. Jeftino u startu, a kasnije sve to platis.

Divno je imati auto u RH

Tehnički 173,52 jevreja

AO i kasko 712,73 jevreja



Predivno.


Koliko ono plaćaju teži EV? Koliko caltaju biciklisti za korištenje prometnica?
Hahaha, potrosni materijal...jos samo fali: I napravio sam generalku na motoru, i zamijenio cijelu karoseriju ali je inace ko nov, utegnut.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 06:43   #72536
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo i vaše najdraže novinare. #meki_benston

Moram priznati da mi nova astra izgleda vrhunski. Malo mio je njuška mustang like.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 07:15   #72537
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
45k? Astra? Jel' to neki bad joke?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 07:34   #72538
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Jebate kolike sam dane i noći provodio s ovom lokomotivom od žene...

Ali fakat, žena je uistinu duša od čovjeka, no dosadna do zla boga, ne gasi se kao ni trofazni števec
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 08:29   #72539
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Evo i vaše najdraže novinare. #meki_benston

Moram priznati da mi nova astra izgleda vrhunski. Malo mio je njuška mustang like.


Izvana - lijep auto. Iznutra meni osobno barem - ruzan jeftikaner.

Kaj se novinarke tice....iskreno - vise preferiram ovakav format prezentacije nego moderno majmuniranje tipa Matt Wattson i Jura.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 08:50   #72540
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
45k? Astra? Jel' to neki bad joke?
Gledaj dalje, 27t eura je cifra za entry benzinjero.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na