Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 11:03   #301
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Haha evo i ovaj treci sam iskalibrirao, i primjetio dva dead pixela, i usput opet boje nisu uniformne. Znaci iskalibrirano, mjerim na tri razlicita mjesta na LCDu i dobijam tri poprilicno razlicita rezultata. Pa ovo je vec smjeh. Nista, vracam nazad, dat cu mu jos jednu sansu, te se iskreno nadam da ce četvrti napokon bit dobar, ako ne, trazim povrat novca i mozda se upustim u avanturu zvanu Dell U2410.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:17   #302
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Evo i dvije slike, cisto da se vidi kako to izgleda.





jucca je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 14:54   #303
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
s mojim je sve savršeno dobro od prvog dana...iz češke,izgleda da ovi proizvedeni u poljskoj imaju problema.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:27   #304
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Imas srece za razliku od mene
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 20:19   #305
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
moj isto ceska roba, sve kako treba
  Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 13:44   #306
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Jeeeeeee, evo napokon dobrog modela. Dakle četvrti po redu, poljski GiG077, bio je otvaran, mozda su ga testirali u Recro-u prije nego su ga poslali, čak je malo i ofrižan stalak i prašnjav je bio, ali me to ne smeta. Popodne ide kalibracija kad se malo ugrije.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 14:44   #307
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
hm ja sam danas kupio philipsa 240pw i sve je super s njim (osim sto boja kopa oci iz kutija ) osim sto kad sam probo u nekoj igrici ko da malo kaci slika. sad neznam dal je to normalno ili?!

nista strasno, ali slika ko da malo zapinje

dajte odg pliz da budem jos sretniji.

mada znam da je IPS i da moram malo kacit, al sam ja sebi to nekako drukcije zamisljo
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 14:45   #308
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
i npr kad vucem misa po desktopu tako da držim lijevi klik na misu ( pravim onaj pravokutnik za oznacavanje), pravokutnik ful kasni za pointerom misa. bo.

ima ko kakav prijedlog?
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 16:52   #309
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
čak je malo i ofrižan stalak i prašnjav je bio, ali me to ne smeta. Popodne ide kalibracija kad se malo ugrije.
Zato sto se svi ekrani skidaju od postolja kad se salju/otpisuju. Na isti nacin im stizu zamjenski iz HP-a. Postolja cekaju dok tvoj novi ekran ne stigne i nije neobicno da mozda i nisi dobio bas tvoje prijasnje postolje. To je praksa kod gotovo vecine.

Vazno da si zadovoljan sa dobivenim primjerkom. U jednoj ne tako davnoj epizodi iz vlastite serije, 4-ti primjerak je konacno bio sretan i kompletan. Sretno sa tvojom cetvorkom
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 14:25   #310
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Zato sto se svi ekrani skidaju od postolja kad se salju/otpisuju. Na isti nacin im stizu zamjenski iz HP-a. Postolja cekaju dok tvoj novi ekran ne stigne i nije neobicno da mozda i nisi dobio bas tvoje prijasnje postolje. To je praksa kod gotovo vecine.

Vazno da si zadovoljan sa dobivenim primjerkom. U jednoj ne tako davnoj epizodi iz vlastite serije, 4-ti primjerak je konacno bio sretan i kompletan. Sretno sa tvojom cetvorkom
Moguce, no prva tri sam dobio "tvornicki" zapakirana. Sve u svemu, zadovoljan sam.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 05:27   #311
Voorhees
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 167
eto i meni iz džepa iscurio dvomjesečni honorar
uvjeti su bili 16:10, 24", IPS, Full HD
mjesecima sam pratio i čitao što se piše o Philips 240PW9EB, Dell U2410, HP LP2475W i pred kraj čekao utiske za HP ZR24w
što sam više čitao to mi je bila veća muka općenito po pitanju LCD tehnologije, došlo mi da stjeram LCD ko LCD u vražju...
nikad prije ikakvog iskustva sa ikakvim LCD-om, ne računam kad ga negdje vidiš na par sekundi dok ga netko negdje koristi i kad se uopće na te stvari niti ne obraća pozornost.
i što da si onda mislim, morao se oslanjati na tuđe utiske, jednima je i drek dobar dok drugi ni sa savršenstvom nisu zadovoljni, gdje sam onda, nigdje, non stop na početku, to jest samo dalje uopće od ikakve kupovine a kamoli odluke za određeni model.
sjela lova, reko tko ga.... kad je bal nek je...
rekoh idem na skuplju i provjereniju varijantu unatoč svim onim silnim problemima što sam čitao da su snalazili njegovu klijentelu.
ne žalim ni lipe, ionaku bi razliku od 1k kn zdrobio u dva tjedna na cugu i onda bi vjerojatno tek žalio.
jasno mi je situacija usporedbe sa CRT monitorima, ali moja situacija što se tiče stare 17" krame je da sad kad ga upalim pokraj ovoga HP-a dođe mi muka i nije mi jasno kako sam brijao da je slika odlična i da će mi se bljuvat na LCD kad ga kupim (vjerojatno i jedan od razloga da idem na kvalitetnije da smanjim tu razliku po pitanju kvalitete slike).
kalibratora naravno nemam niti imam viziju koliko se njime da izbalansirati sve to ali meni je i s ovako odakativno podešenim parametrima slika prekrasna, boje prekrasne.
u normalnom radu, surfanje i office brightness držim na do maksimalnih 15, u mrklom mraku i na 0 mi bijela kopa oči, no to je bilo samo za test bilo promatrano, nemam potrebe koristiti u mraku
kod filmova i igara dignem da malo boje dobiju na živosti, barem to meni tako nekako izgleda.
s filmovima nikakvih problema, osim kad se vrte old school divxi na niskim rezolucijama koji onda izgledaju smješno.
s response time-om nisam imao problema, igrao Modern Warfare 2 i nikakvih primjetnih problema za sada, ne igram multiplayere pa neznam kakva bi tu situacija bila.
input lag isto ne primjećujem
crna mi je sasvim ok, jedino mi nije jasno kad stavim potpuno crnu preko cijelog ekrana, sad ću izvalit nekakav nepostojeći termin/glupost da mi se možete smijati, kao da imam dojam nekakve difuzne crne, kao da se presijava promjenom kuta gledanja, sad da li je to zbog nekakvog premaza ili čega nemam pojma no uopće se ne primjećuje u normalnom radu.
s druge strane kad blejim u čisto bijeli ekran tada imam osjećaj kao da je lijevi donji dio ekrana slabije osvjetljen, no u to se trebam dobro zablejati da bi primjetio.
postolje stabilno da valjda stabilnije nemože biti

Firmware: GIG 078
S-L0924
Panel: LGD LM240WU4
REV: GIG173
Manufactured: March 2010
Product of Poland

što se mene tiče, nakon 160 radnih sati, odlično skidanje junfa, nemogu se požaliti, kurva je valjda vrijedna svake lipe, nemogu biti objektivan jer nemam na temelju čega uspoređivati investiciju. morat ću frenda žicati da nabacimo neki change na par dana da vidim što sam propustio kod TN-ca, čisto za stjecanje iskustva

Zadnje izmijenjeno od: Voorhees. 10.05.2010. u 06:29.