Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2024., 18:43   #1801
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ha, vec dugo velim, da ne mozes preci prag ZABA-e, a da te automatski nece kostati koju lipu, kunu ili jureka. Samo, oni su mu morali navesti da ce "troskovi" izvoda kostati toliko i toliko.

Meni je bankarica listala deset minuta i printala papire, jer mi je Holding ispostavio racun, za koji sam imao dokaz da je placen. Vele u Holdingu, vidimo da imate dokaz (!) ali morate u banku, da banka dokaze da je proslo kroz njih. Toliko glupo zvuci, da mi se cini da ni referent nije bio siguran, ima li smisla sto je rekao.

Meni ovo izgleda “muko moja prijeđi na drugoga”. Ako si platio i imaš dokaz o tome onda oni nemaju šta tebe tražiti izvod od banke. Šta si oni umišljaju!?

Meni se čini da je netko nešto zeznuo u računovodstvu Holdinga pa su tražili tebe da im dostaviš podatke da raspetljaju za*eb. Ja bi ih otkantao.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 19:21   #1802
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Na spomenutoj glupost su ispostavili razglednicu ovrhe, a tad nemas koristi inatiti se, koliko god i sam konstatirah da je sugestija maloumna, ali covjek klima s ramenima i veli "tako je tko kod nas" i sto bi profitirao? Samo bi sebi jos vecu stetu napravio.

Za drugi prodani poslovni prostor u Centru, automatizmom jos kod biljeznika, sve upisano, vodim vlasnika u Holding, za koji dan, da vidimo jel vide novog vlasnika. Znas koliko im je trebalo da ga upisu? Preko 5 mjeseci! Pitam kako je to moguce, vele, nazalost, ceka se po 2-3 mjeseca.

A za taj prostor dostavili su mi isto ovrhu i to za 3 eura! Ponovo Holding, pitam ljudi pa kako, oni gledaju sami ne znaju. Idem u Savsku, tamo vlasnika uopce nisu upisali u GSKG-u, a ovi bez njih ne mogu nista. Tamo popunjavam, te cekam preko mjesec dana. Vele da moze racun doci samo jedan mjesec nakon ispisa, a meni dolazi i za to vec skoro tri mjeseca.

Programirani kaos, u kojem se ni oni sami ne snalaze iz prve. Stalno je nekad instanca iznad, novi posrednik. Neki bi rekli, izmisljanje radnih mjesta gdje troje ljudi radi istu stvar, pa na kraju ne naprave nista. Ili zaposljavanje bez ikakvih kompetencija, svako nek izabere sto mu se cini smislenije.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 19:26   #1803
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Meni su to u PBZ radili, trebao izvod i neke potvrde za kredit. 200hrk.

Prebacia san se u HPB, vadia isto jednom, 0 hrk.
A da ne pricam o dobivanju kredita. PBZ 0 bodova, HPB nudi i 200k eura na 30 godina.
I ja trenutno gledam za neki manji kredit i čini mi se da ću isto otić u HPB iz PBZ-a di sam već 20 godina. Nisam imao neka loša iskustva sa PBZ-om ali zašto da im ostavljam nepotrebno novac.

Sent from my REA-NX9 using Tapatalk
conan je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 23:03   #1804
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Na spomenutoj glupost su ispostavili razglednicu ovrhe, a tad nemas koristi inatiti se, koliko god i sam konstatirah da je sugestija maloumna, ali covjek klima s ramenima i veli "tako je tko kod nas" i sto bi profitirao? Samo bi sebi jos vecu stetu napravio.
I meni su se prijetili ovrhom zbog fiktivnog računa izdanog od strane Gradske plinare. Rekao sam im da ću ih tužiti za iznudu i apsolutno sve elemente koje odvjetnik nađe i za nadoknadu štete zbog ovrhe.

Nisu se više javljali


Ali da smo banana država, jesmo. To možemo zahvaliti (ako se dobro sjećam) Vesni Škare-Ožbolt koja je još prije 20ak godina kao ministrica pravosuđa omogućila da ti bilo tko može lupiti ovrhu za bilo što jer su "sudovi prenatrpani pa da se njih ne čeka..."
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2024., 14:48   #1805
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Malo dobrih vijesti, posebno ako sto vise korisnika potpise sporazum koristenja fizickog tokena, pa se datum i produzi.



Briga njih za prilagodbu, vec su glavom u pjesku, ipak culi koliko su poruka i poziva nezadovoljstva primala svakodnevno.

Zato Medo i ostali najte biti pasivci, vec potpisite u sto vecem broju. To ce ujedno biti i poruka, koliko je odluka utemeljenja i pozeljna daljnjem revidiranju.

Mene jedino i zanima za placanje racuna, te opcenito uplate, tako da mi online ogranicenje ne znaci puno.

Zagrebačka banka produljila mogućnost upotrebe fizičkog tokena u suženom opsegu

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 14:10   #1806
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
PBZ aplikacija traži suglasnost za podatke o instaliranim aplikacijama na mobilnom uređaju, kao i analitiku u obliku zadržavanja na pojedinim poljima za unos podataka, kretanje između polja unosa korištenjem miša, tipkovnice ili dodira.

Piše da ak sam suglasan da će mi se na mobitel instalirati aplikacija ("specijalizirani sigurnosni programski alat"). Nisam još dal suglasnost tak da ne znam kaj se točno bude dogodilo, ali SZK veli da je to "informativne prirode" i da "banka neće snimati ništa", ali da "ipak provjerim mailom na pbz365@pbz.hr".

Eto čist FYI ak je nekom to bitno
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 14:16   #1807
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
I ja sam zvao, vele da je to da mogu nadzirati neovlašteno snimanje aplikacije odnosno instaliranje nepouzdanih aplikacija.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 14:31   #1808
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Traži suglasnost za instalaciju programa za snimanje i praćenje, ali vjerujte nam nećemo pratiti niti snimati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 14:38   #1809
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Radi li app bez te suglasnosti? Ako radi, onda ja ne bih davao nikakvu suglasnost.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 16:57   #1810
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ne dela, zato je ovo glupo
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 17:31   #1811
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
eto i meni neće ako ne instaliram.
i šta sad?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 17:47   #1812
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Promijenit' banku?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 17:59   #1813
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Promijenit' banku?
to mi je prekomplicirano i predugo traje u hr a nikakve pogodnosti ne dobijem.

mogli su napravit izjavu suglasnosti digitalno potpisanu i ko neće a skinu mu pare sa računa sam si je kriv.

iako bi banka trebala snosit svu odgovornost za takve scam radnje.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 18:51   #1814
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
to mi je prekomplicirano i predugo traje u hr

.
?
otvorio račun u hpb , na poslu dao iban, zatvorio račun u pbz, riješeno
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 18:55   #1815
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Promijenit' banku?
Ovo
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 19:08   #1816
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
?
otvorio račun u hpb , na poslu dao iban, zatvorio račun u pbz, riješeno



a šta sa iznosima koji su u otplati - nebi se čudio da bi svi došli odjednom na naplatu kao što mi je došlo kad sam odjavljivao Visa Premuim (ono šta Modrić reklamira)...


na kraju prihvatio izazov i pristao na tu klauzulu u appu i sad radi. jbg, malo smo tržište mogu sa nama kako oće
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 19:46   #1817
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Kakve veze imaju iznosi na otplati s korištenjem banke?
Plati s HPB računa ratu. Ili ostavi samo IBAN bez ikakvih dodatnih funkcija i prebaci pare na njega ako se automatski uzima. Ako se planiraš maknuti, naći ćeš način.

Ne kažem ti da se moraš maknuti, radi što misliš da ti je bolje. Ali kada na kraju napišeš "jbg, malo smo tržište mogu sa nama kako oće"... Mogu zato što ne želiš poduzeti niti minimalni napor. Dok god je to tako, mogu kako hoće. Malo smo tržište, ali imaš izbor.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 20:12   #1818
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Traži suglasnost za instalaciju programa za snimanje i praćenje, ali vjerujte nam nećemo pratiti niti snimati.
.....

a sta rec.....ne mogu ni uc u app prije nego se 'usuglasim'

najmanji problem je promjenit banku (kod ovih pbz klosara san vec duze vrime), ali kakvo je jamstvo da to erste, zaba, younameit....nece isto napravit iduci tjedan?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 20:41   #1819
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Pretpostavljam da je to slučaj na Androidu samo za PBZ?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 21:13   #1820
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
.....

a sta rec.....ne mogu ni uc u app prije nego se 'usuglasim'

najmanji problem je promjenit banku (kod ovih pbz klosara san vec duze vrime), ali kakvo je jamstvo da to erste, zaba, younameit....nece isto napravit iduci tjedan?
A gle mozda hoce al' ako takav potez napravi masivni odljev pbz korisnika, dva puta ce razmisliti hoce li i oni napraviti isto
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 08:16   #1821
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Pišite AZOP-u jer je to zadiranja u osobne podatke i ne daju vam izbor tj. moraš pristati ako misliš koristiti app. Isto tako bi nazvao njihov SZK i rekao da ću uputiti prijavu AZOP-u ako pod hitno ne izdaju patch koji će ti riješiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:40   #1822
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Preporuka Banke

Prema GDPRu oni ne smiju uvjetovati uslugu odavanjem osobnih podataka osim ako to zakonski nije regulirano.

Zakonska regulativa također mora biti u skladu s GDPRom.

Ne znam da li to spada pod GDPR ovisno o tome koje informacije idu dalje ali mi osobno ne zvuči lijepo. Baš me zanima kako će im to proći na Appleu
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 10:47   #1823
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kakve veze imaju iznosi na otplati s korištenjem banke?
Plati s HPB računa ratu. Ili ostavi samo IBAN bez ikakvih dodatnih funkcija i prebaci pare na njega ako se automatski uzima. Ako se planiraš maknuti, naći ćeš način.

Ne kažem ti da se moraš maknuti, radi što misliš da ti je bolje. Ali kada na kraju napišeš "jbg, malo smo tržište mogu sa nama kako oće"... Mogu zato što ne želiš poduzeti niti minimalni napor. Dok god je to tako, mogu kako hoće. Malo smo tržište, ali imaš izbor.
Pa skidanje sa kartice ide automatski svaki mjesec. Misliš da bi to pbz svojevoljno prebacio na drugu banku a oni me kreditiraju tim iznosom?

Kažem ja sam prihvatio uvjete jer nemam vremenačekat 15 da a da neka agencija odgovori dali je to zakonski ili ne.

Šta ste vi napravili?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 13:10   #1824
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Upravo sam imao ugodan razgovor sa George (ErsteBank) SZK.

Postavljen mi je transakcijski limit na 1.000€ dnevno zbog zastite jer su u zadnje vrijeme imali raznih phishing problema.

Ako imam Teamviewer, Anydesk ili slicnu aplikaciju instaliranu, onda je to njima rizik i ne mogu mi dignuti telefonski, nego mora ici na odobravanje nekom njihovom transaction security odjelu.

Kakav je to bullshit?
Moze li aplikacija (Android) vidjeti sto je instalirano na mobitelu? (od permissiona ima notifications, camera)

Po njihovoj izjavi, prilikom svakog pokretanja Georgea, ako se detektira remote access app, automatski skinu limit na 1000€.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 13:23   #1825
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja bas gledam sta PBZ app ima. Odbija radit ako nema Phone permission (da moze pozive radit). Ostalo sam pogasio i bez toga moze samo neke stvari onda ne rade (lokacija uopce nije potrebna, kamera je potrebna za skeniranje naloga). Trebam dekomplajlirat i malo reverse engineerat da vidim kako su izveli te stvari a da su i dalje approved na app store-u.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 14:08   #1826
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Phone permission mu treba vjerojatno da ti vidi IMEI i/ili Android ID broj.

Oduvijek su se bankarski appovi vezali za Android ID koji se cuva na mobu dok ga ne vratis na pocetne postavke - onda se ID promjeni i bankarski app zna da se nesto promjenilo pa ce traziti aktivaciju. Nekad se taj ID mogao s Titanium backupom i rootom backupirati/restorati, ali mislim da to odavno nije moguce ili se barem nadam da su to malo bolje pokrpali.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 14:18   #1827
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Eto i sluzbeni reply.

Ima li neki Android developer tu koji zna kako vidjeti sto sve koja aplikacija vidi?

Citiraj:
zaprimili smo Vaš prigovor upućen 23.02.2024. g. telefonom u kojemu želite promjenu dnevnog limita.

Obavještavamo Vas da je do izmjene dnevnog limita došlo iz sigurnosnih razloga, a radi prijave s uređaja na kojima imate instaliranu aplikaciju za udaljeno upravljanje (primjeri takvih aplikacija: TeamViwer, AnyDesk, Chrome Remote Desktop).

Ukoliko dođe do prijave na aplikaciju preko uređaja na kojem je instalirana aplikacija za udaljeni pristup ponovno će doći do spuštanja limita.

Ukoliko se prijavljujete sa uređaja na kojem nije instalirana navedena aplikacija za udaljeno upravljanje neće doći do smanjivanja limita.

Nadalje, shodno vašem navodu da ste svjesni da imate aplikacije za udaljeno upravljanje te da su vam iste potrebne i dalje, unutar maksimum 24 sata izuzeti ćemo vas iz primjene ove sigurnosne kontrole, nakon čega ćete se moći prijavljivati slobodno sa uređaja na kojem imate instalirane aplikacije za udaljeni pristup i neće Vam se spuštati limit. Limit Vam je postavljen na traženu vrijednost.

U odnosu dio o ovlastima kontrola aplikacija naglašavamo kako Banka ulaže velike napore kako bi zaštitila svoje klijente na digitalnim kanalima i pružila im sigurno korištenje George aplikacije. S tim ciljem, jedan od zaštitnih mehanizama koje Banka primjenjuje jest i detekcija potencijalno sumnjivih, visokorizičnih aplikacija te zlonamjernih aplikacija na način da analizira instalirane aplikacije na uređaju klijenta prilikom prijave u George aplikaciju.

Navedene kontrole provodimo temeljem Zakona o platnom prometu i Delegirane Uredbe Komisije (EU) 2018/389 od 27. studenoga 2017. o dopuni Direktive (EU) 2015/2366 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za pouzdanu autentifikaciju klijenta i zajedničke i sigurne otvorene standarde komunikacije (daje u tekstu: Uredba). Slijedom navedenog, pravni temelj za obradu predmetnih osobnih podataka sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka (GDPR) nije privola klijenta.

Konkretno predmetna obveza Banke proizlazi iz članka 2. navedene Uredbe:

„Opći zahtjevi za autentifikaciju:
1. Pružatelji platnih usluga uspostavljaju mehanizme za praćenje transakcija koji im omogućuju otkrivanje neovlaštenih ili prijevarnih platnih transakcija za potrebe provedbe sigurnosnih mjera iz članka 1. točaka (a) i (b).

Ti se mehanizmi temelje na analizi platnih transakcija kojom se uzimaju u obzir elementi tipični za korisnika platnih usluga u okviru uobičajene upotrebe personaliziranih sigurnosnih podataka.

2. Pružatelji platnih usluga osiguravaju da se mehanizmima za praćenje transakcija nužno uzimaju u obzir barem svi sljedeći čimbenici rizika:
(a) popis ugroženih ili ukradenih elemenata za autentifikaciju;
(b) iznos svake platne transakcije;
(c) poznati scenariji prijevare pri pružanju platnih usluga;
(d) znakovi infekcije zlonamjernim programima u bilo kojoj sesiji postupka autentifikacije;
(e) ako pružatelj platnih usluga osigurava uređaj ili softver za pristup, zapisnik upotrebe uređaja ili softvera za pristup koji su dostavljeni korisniku platnih usluga i neuobičajena upotreba uređaja ili softvera za pristup.“

Slijedom svega navedenog, te učestalih prijevara koje se odvijaju putem spornih aplikacija, Banka je aktivirala mehanizme upravljanja rizicima što uključuje i smanjenje dnevnog platnog limita klijentima koji imaju instalirane aplikacije za udaljeni pristup.

Opći uvjeti korištenja on-line bankarstva George za građane u točki 5.7. propisuju da Banka definira Dnevni limit na on-line bankarstvu George. Korisniku je iznos definiranog Dnevnog limita vidljiv na on-line bankarstvu George. Iznos Dnevnog limita je promjenjiv i može se naknadno povećavati i smanjivati na zahtjev Korisnika, ali samo u okviru najvišeg dozvoljenog limita koji definira Banka. Banka zadržava pravo, u skladu sa svojom odlukom i uvjetima svoje poslovne politike, mijenjati visinu Dnevnog limita, bez obveze da Korisniku obrazloži svoju odluku.

Žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva, zahvaljujemo na javljanju i prilici da pojasnimo naše postupanje, te ne možemo uvažavati prigovor kao osnovan,

Ako su Vam potrebna dodatna pojašnjenja i/ili informacije, možete nam pisati na adresu s koje Vam se obraćamo ili nam možete pisanim putem uputiti žalbu na rješenje prigovora na Erste&Steiermärkische Bank d.d., Tim za upravljanje kvalitetom usluge, Ivana Lučića 2, Zagreb ili na e-mail adresu OdjUprKvaUsl@erstebank.hr.

Prigovor/pritužbu možete podnijeti i Hrvatskoj narodnoj banci ili se obratiti Centru za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, Rooseveltov trg 2, Zagreb, https://www.hgk.hr/centar-za-mirenje ili FIN-NET-u (mreža nacionalnih organizacija za izvansudsko rješavanje pritužbi potrošača u području financijskih usluga) te zatražiti podatke o odgovarajućim tijelima u državi u kojoj imate boravište. Banka je dužna sudjelovati u postupku alternativnog rješavanja spora koji je u vezi tih pitanja potrošač pokrenuo pred navedenim tijelom u vezi prigovora koji se odnose na platni promet.

Za sva ostala pitanja i informacije o proizvodima i uslugama Banke možete nas kontaktirati mail-om ili na telefon 072 555 555, iz inozemstva 00 385 51 365 591, svaki dan osim blagdana, od 7 do 22 sata. Za Vas smo dostupni i na aplikacijama Viber i WhatsApp. Više informacija možete pronaći na https://www.erstebank.hr/hr/pomoc/kontakt
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 14:30   #1828
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Ukratko kao što je to obično u ITu zbog najglupljih informatičkih nepismenih korisnika svi drugi moraju ispaštati.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 15:40   #1829
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ja i dalje ne vidim zakonski okvir u kojem oni imaju pravo špijunirati aktivnosti nečijeg računala i uvjeren sam da se to kosi s hrpetinom drugih propisa i zakona.

Već vidim admine u firmama koje smišljaju sandboxeve za te bankarske appove u računovodstvima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2024., 17:38   #1830
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
O kojem točno permissionu se radi? Kod mene mzaba radi ovako...

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na